Setari Cookie-uri

ea sagetator + el berbec

buna tuturor,
stie careva cum sta treaba intr-un astfel de cuplu?
Va multumesc anticipat si astept sa ma luminati ca eu...
puiut_77
Postat pe 30 Iulie 2008 10:57
FIRE!!!!!!!!
desertflory
Postat pe 31 Iulie 2008 13:11
sincer nu :D
mai bine nu :D
incearca altceva...cam orice altceva :P

Postat pe 2 August 2008 05:29
as incerca, insa ma retine faptul ca intre noi exista potrivire fizica, compatibilitate la pat, iar la capitolul comunicare, desi ambele semne sunt guvernate de foc, curios dar nu prind certurile in nervi pe amandoi. Ne certam cel mai adesea pe chestiuni minore, iar certurile nu inseamna tonalitati inalte, doar cateva reprosuri ce se finalizeaza in glume si giugiuleli de impacare.
Sufleteste suntem extrem de apropiati, iar comunicarea la acest nivel merge f bine.
Va veti spune: ok, atc de ce ai mai propus subiectul? Ei bine, ptr ca relatia mea dureaza de 6 luni si ma intrebam daca va rezista in timp. Mai bine zis, speram sa ma incurajati ca va dura, asta din experienta voastra. Inca mai sper............
puiut_77
Postat pe 5 August 2008 13:39
Pt. a afla compatibilitatea dintre 2 pers de sex opus este nevoie si de anumite amanunte.As prefera dak ai zice cv de tine cam de genu: ziua, luna, anul orasi un pic din ale lui dak atii si atunci as putea sa iti dau un rasp.Te astept cu detalii.:*:*:*:*:*:*:
georgyanna2000
Postat pe 6 August 2008 16:52
Uite unul mic asa k sagatator-berbec:.........
Sagetatorii sunt atrasi de pasiunea, voluptatea nativilor din Berbec, le place instinctualitatea acestora. Se inteleg foarte bine atat ca simpli prieteni, cat si ca pereche de indragostiti, atractia care exista intre ei putand duce, de cele mai multe ori la o relatie statornica de iubire. Viata acestui cuplu va fi una plina de umor si pasiune, de completare reciproca. Amandurora le place ideea de familie, eventual un animal de companie fiind pasiuni pe care le impartasesc. In sfarsit, atat berbecii cat si sagetatorii au gasit pe cineva care se potriveste cu nivelul lor de rezistenta, si nu ne referim doar la ce se poate intampla in dormitor. Sexul poate fi exploziv si mai mult ca sigur ca va fi unul dintre motivele pentru care cei doi se vor intoarce intotdeauna unul catre celalalt. Prietenii lor sunt convinsi ca se potrivesc de minune,le sta foarte bine impreuna. S-ar parea ca exista pana la urma dragoste adevarata. O relatie de: ****...........Sper k ti-a placut dak nu este ceva bn te rog sa imi zici ms frumos o zi placuta in continuare.
georgyanna2000
Postat pe 6 August 2008 17:14
Multumesc frumos. Iti voi trimite un mesaj cu acele detalii despre care ziceai.
puiut_77
Postat pe 7 August 2008 09:30
Sagetator - Berbec:
Sagetatorii sunt atrasi de pasiunea, voluptatea nativilor din Berbec, le place instinctualitatea acestora. Amandurora le place sa riste, sa se joace cu focul si nu se vor da inapoi de la face sau d a spune aproape orice pentru a-i intra in gratii celuilalt. Se inteteg foarte bine atat ca simpli prieteni, cat si ca pereche de indragostiti, atractia care exista intre ei putand duce, de cele mai multe ori la o relatie statornica de iubire. Viata acestui cuplu va fi una plina de umor si pasiune, de completare reciproca. Amandurora le place ideea de familie, copiii si, eventual un animal de companie fiind pasiuni pe care le impartasesc. In sfarsit, atat berbecii cat si sagetatorii au gasit pe cineva care se potriveste cu nivelul lor de rezistenta, si nu ne referim doar la ce se poate intampla in dormitor. Prietenii lor sunt convinsi ca se potrivesc de minune si ideea genarala este ca le sta foarte bine impreuna. S-ar parea ca exista pana la urma dragoste adevarata.

SAGETATOR - BERBEC
Intre ei exista o relatie frumoasa dar natura lor exploziva garanteaza un mare foc de artificii. Totusi, certurile lor nu sunt de durata. Vor avea multi prieteni. Intra cu placere intr-o treaba activa sau sport. Daca in privinta sexului se inteleg, restul vine de la sine. Valabil atat pentru o relatie cat si pentru casnicie.
...si yo sunt sagetatoare
si din cate am mai citit eu,ca si compatibilitate ne intelegem f bine cu berbecii,leii si balantele...mai erau si varsatorii...dar pe cei din urma nu ti-ii recomand..eu akum sunt cu un varsator si f curand ii voi da papucii...
dydy88
Postat pe 17 August 2008 14:27
si eu am incercat cu un varsator si n-a iesit nimic. A fost chiar enervant, o relatie de uzura sa zic asa. Am mai observat ca la fel este si cu varsatoarele, adica am cunoscut femei din aceasta zodie, insa nu am putut relationa cu ele, nici la munca, nici ca amice.
Asa ca tot mai bine cu "berbecutul" meu!
puiut_77
Postat pe 18 August 2008 16:16
De la: puiut_77, la data 2008-08-18 16:16:01si eu am incercat cu un varsator si n-a iesit nimic. A fost chiar enervant, o relatie de uzura sa zic asa. Am mai observat ca la fel este si cu varsatoarele, adica am cunoscut femei din aceasta zodie, insa nu am putut relationa cu ele, nici la munca, nici ca amice.
Asa ca tot mai bine cu "berbecutul" meu!



ma bucur pt tine si bine ai zis relatie de uzura...sincer nici daca am fi casatoriti nu cred s-ar purta asa
dydy88
Postat pe 19 August 2008 15:41
Avand in vedere ca sunt ambele zodii foarte puternice sunt sanse sa iasa sau foarte bine sau foarte rau. Daca unul dintre voi mai face un compromis mic de tot cand celalalt e prea incapatanat, atunci toate sunt bune :D
Leli_utza
Postat pe 5 Septembrie 2008 11:00
Eu sunt sagetator, el berbec. Suntem impreuna de 13 ani, casatoriti de 7 si avem un copil de 5. Totul a fost bine si frumos pana cand a trebuit sa plece in alt oras, cu serviciul. Ne vedem rar si ..... am gasit un alt berbec.... tot berbec. De fapt el m-a gasit pe mine si m-a cucerit. Mai bine zis m-am lasat cucerita, acum nu putem sta departe unul de celalat. Pe primul l-am cucerit eu, cu felul meu de a fi.
Concluzie: depinde foarte mult de voi, sa nu va indepartati, si la propriu si la figurat.
analiz
Postat pe 16 Octombrie 2008 10:31
De la: georgyanna2000, la data 2008-08-06 17:14:13Uite unul mic asa k sagatator-berbec:.........
Sagetatorii sunt atrasi de pasiunea, voluptatea nativilor din Berbec, le place instinctualitatea acestora. Se inteleg foarte bine atat ca simpli prieteni, cat si ca pereche de indragostiti, atractia care exista intre ei putand duce, de cele mai multe ori la o relatie statornica de iubire. Viata acestui cuplu va fi una plina de umor si pasiune, de completare reciproca. Amandurora le place ideea de familie, eventual un animal de companie fiind pasiuni pe care le impartasesc. In sfarsit, atat berbecii cat si sagetatorii au gasit pe cineva care se potriveste cu nivelul lor de rezistenta, si nu ne referim doar la ce se poate intampla in dormitor. Sexul poate fi exploziv si mai mult ca sigur ca va fi unul dintre motivele pentru care cei doi se vor intoarce intotdeauna unul catre celalalt. Prietenii lor sunt convinsi ca se potrivesc de minune,le sta foarte bine impreuna. S-ar parea ca exista pana la urma dragoste adevarata. O relatie de: ****...........Sper k ti-a placut dak nu este ceva bn te rog sa imi zici ms frumos o zi placuta in continuare.


descriere de mai sus este foarte foarte adevarata

eu sunt berbec si am avut o relatie cu o sagetatoare
totul amers ok pana in momentul in care nici unul dintre noi nu a vrut sa faca un compromis ( din cauza orgoliului evident )
dar oricand m-as cupla din nou cu o sagetatoare
dintre toate zodiile, cred ca cu asta ma completez cel mai bine

_fantoma_
Postat pe 16 Octombrie 2008 10:55
buna...prima mea casnicie de 4 ani s-a terminat urit...eu sint sagetatoare iar el era berbec..nu am decit un copil reusit ...si multe amintiri neplacute.acum sint casatorita cu un scorpion..e ok.
alinagabi
Postat pe 4 Noiembrie 2008 10:29
sunt sagetatoare si asa e..suntem prea orgolioase si independente dar am avut o relatie de vreo 4 ani cu un capricorn.....amandoi ne completam perfect doar ca eram la fel si din cauza asta ieseau scantei mereu...tot polii opusi se atrag.....in schimb cea mai buna prietena a mea e berbec si ne intelegem super super.......
Elena_elenutza
Postat pe 16 Noiembrie 2008 23:21
Nu crede 100% ce spun zodiile despre compatibilitati. Nu intotdrauna e asa. Cand exista legatura sufleteasca, respect, pasiuni comune si foc in asternut lucrurile nu au cum sa nu mearga bine. Conteza zodia dar in masura mai mica decat alte lucruri. Nu uita "astrele predispun-omul dispune".
oroles2007
Postat pe 2 Decembrie 2008 09:53
De 22 de ani casatoriti + 8 de "proba" , eu sagatator si el berbec. E BINEEEEEEEEE . Suntem veseli si pusi pe glume si cu un copil de 21 ani. Ai incredere !
ADRIANA_BULIN
Postat pe 5 Ianuarie 2009 20:29
el f caalm si ingaduitor o trateaza ca pe un copil careia ii satisface toate capriiciile,dar vrea in schimb supunere din partea ai si apreciere plus multa recunostinta.El vrea ca ea sa il vada ca pe un zeu,ca pe omul fara de care nu ar putea trai.ea e nesupusa,o avenuriera se dezechilibreaza cd el ii da drumul din mana,dar iisi revine repede.El vede dragostea ca pe ceva sfant,iar ea ia totul ca pe o gluma.cd ea realizeaza ce e dragostea e nevoie pt a rezista relatia sa inteleaga c a sagetatoarele sunt femei care au nevoie de un gram de libertate,dar in acelasi timp ca sunteti legat de ea.sagetatoarele trebuie intelese pt a le putea intra in gratii.e nevoie de rabdare din partea lui si de mai multa concentrare din partea ei.cd va iubiti srigati tare si raspicat,in schimb berbecii tin doar pt ei.ea trece usor de la o stere la alta cade in extreme.el f constant si mandru de el.trebuie sa ii gadili mereu orgoliul sa il lauzi sa il faci sa creada ca el e cel mai bun
oprescua
Postat pe 3 Februarie 2009 23:43
Ai perfecta dreptate draga mea. Eu sunt sagetatoare, insa la faza cu aventuriera - e cam lipsa in ce ma priveste. Stiu ca suna nu stiu cum, dar e singurul barbat din viata mea, il iubesc enorm. E drept ca am un stil ciudat de a arata asta, oricum, in comparatie cu el, eu o declar si o manifest mai des.
Imi tot spune ca nu-i gelos si se comporta astfel, e drept ca eu nu ma omor cu priviri sau remarci in legatura cu alti barbati. Nu fac asta din fire! Cred uneori ca-i sunt indiferenta, insa mi s-a intamplat odata sa fiu sunata de un amic pe care el nu-l cunoaste personal. Cand a auzit ca ala mi-a facut la un moment dat curte, a facut spume la propriu! Am fost de-a dreptul socata de reactia lui, mai ales ca mi se parea ca-i sunt indiferenta.
Nu-mi reproseaza privirile aruncate de alti barbati si nici discutiile cu altii, insa e f posesiv si egoist. Vrea sa simta tot timpul ca sunt doar a lui fizicsi sentimental/emotional! In rest, am libertate. Nu sunt chestionata unde am intarziat sau cu cine asa cum am mai vazut exemplare.
puiut_77
Postat pe 4 Februarie 2009 16:33
Sagetator - Berbec

Sagetator si Berbec? Foc cu Foc? Nu cumva va simtiti ca la turnir?

Sagetatorul vede lucrurile de undeva de mai sus, poate ca lui îi place sa exploreze si, din acest motiv, un Berbec o sa-l ajute întotdeauna sa înceapa lucruri minunate.

Este un fel de dragoste la prima vedere în care doua scântei se pot contopi pentru a visa, într-o secunda, la un viitor cu totul altfel!

Exista aici o energie fascinanta, care va poate scoate din timp, care va poate aduce la o incandescenta deosebita, fie afectiv, fie mental - nu atât de coplesitoare precum a unui Leu, dar suficient de exploziva, având însa tendinta sa se stinga foarte repede!

Atentie, deci, la acest Foc care, daca nu are directie, poate incendia instantaneu totul!
_dulcik_
Postat pe 10 Martie 2009 09:29
Sagetator - Berbec

Putem vorbi despre combinatia ideala, deoarece si Sagetatorul si Berbecul sunt fiinte spontane, extrovertite, existând riscul ca ambii sa se manifeste uneori mai "patimas". In masura în care acest aspect este constientizat, controlat si apoi depasit, iubirea lor are sansa (Jupiter) de a-i transforma (Marte) pâna în profunzime.

Totusi, Sagetatorului nu-i plac angajamentele pe termen lung iar Berbecului nu-i convine sa se afle în alta "zona afectiva" decât în centrul atentiei sau vietii celuilalt. Accentul pus pe importanta propriei persoane îi poate aduce în mijlocul arenei, transformând relatia de cuplu într-o competitie afectiva, de gen "care pe care", cei doi devenind o singura flacara si sfârsind astfel competitia. Tocmai de aceea e bine ca ei sa evite acelasi loc de munca. In orice moment, gustul vietii în doi poate fi alterat de gustul puterii
_dulcik_
Postat pe 10 Martie 2009 09:29
pt berbec , asa cum e el, cat si din propria viata pot sa va spun ca perechea lui ideala e sagetatorul, chiar daca in primele momente ale cunoasterii sunt taiosi amandoi.

Postat pe 2 Iulie 2009 10:34
super ...combinatia...!!!!!!! pacat ca nu am parte de un berbec ....
ninushk
Postat pe 2 Iulie 2009 13:36
cred ca i ce am mai buna compatibilitate, e genul de om bun , ascultator e umarul pe care poti plange la nevoie , nu l lasa , chiar tu ai spus -o ca va intelegeti bn, si eu sant cu cineva de mai bn 1 an si totul e ok.Bafta si dargoste multa, si altceva sa nu te indragostesti niciodata de un sagetator, sa fugi cat mai departe
kudika011610
Postat pe 2 Iulie 2009 15:42
buna.aveti toti dreptate in ceea ce priveste aceasta combinatie(berbec-sagetatoare).eu st sagetatoare si am avut rel ku un berbec 3 ani de zile.imi facea toate poftele si ne intelegeam de minune,doar k el e kam mincinos si f afemeiat.astea erau defectele lui.apoi a trebuit sa plece in strainatate in urma ku un an si ceva...timp in kre ne-am vazut mai rar si bine inteles k lucrurile s-au cam racit intre noi. poate si datorita faptului k i-am aratat k il iubesc prea mult.akm si pr lui park rad de mn si imi spun k m=a mintit prea mult.deci ce sa zik....totul e bn in pat...dar in exterior...e f orgolios,incapatanat si nu recunoastw nikiodata knd greseste. si akm il mai iubesc...kiar dk nu ma mai suna deloc...doar eu il mai sun...si nu o sa il uit a fost prima dragoste.
ingerashaa_dulce
Postat pe 2 Iulie 2009 18:32
Ce sa va zic fetelor, iata ca am facut un an jumate de relatie si totul e bine in continuare. Avem suisuri si coborasuri ca orice relatie.
Chiar daca optiunile lui ptr fotomodele inca se mentin (eu aratand normal, ceva complexata vazand admiratiile lui) am vazut ca ma iubeste, ma respecta, imi ofera tot ce-mi doresc. Imi spunea ca nici una nu a mai reusit sa-l tina langa ea asa ca mine. Secretul meu: nu-i oferi tot ce-si doreste, atunci cand cere, ci pastreaza-te si ofera-i tu, atunci cand vrei. Ma amuz pe seama lui, el care doar privea spre una si ea-i cadea la picioare, acum ajunge sa implore si sa fie convins ca nu va capata decat atc cand vreau eu!!!
De la inceputul relatiei mi-a zis ca el se plictiseste repede, asa ca i-am dat cu taraita, in rest doar munca mizand pe ambitia lui.
S-a schimbat enorm de cand l-am cunoscut, La inceput credeam ca nu vom rezista impreuna din cauza gastii lui si a obieceiurilor respectivilor, insa acum a rarit-o si-i f bucuros ca poate gandi si singur asa cum zice el ne mai avand nevoie de pareri suplimentare.
Multumesc ptr sfaturi, va pup si va doresc sa fiti iubite!
puiut_77
Postat pe 3 Iulie 2009 08:40
Fii increzatoare in relatia ta chiar daca sunt doua zodii de foc se completeaza reciproc si in final fac casa buna!eu sunt sagetatoare si sunt casatorita de 10 ani cu un berbec avem un baietel de 2 ani si totul merge bine!Intradevar el este mai calm si mai egoist dar ma iubeste mult simt asta iar eu sunt mai impulsiva si mai libertina dar el ma tempereaza si totul e ok in final!Totul e sa nu va culcati suparati unul din voi sa cedeze!Iar daca el s-a schimbat asa de mult cum zici tu este datorita faptului ca tu ii dai ceea ce ii trebuie si nu mai cauta in alta parte!Va urez multi ani impreuna si fericiti si ai incredere ca aceasta relatie e compatibila!
16gia32
Postat pe 7 Iulie 2009 14:16
De la: kudika011610, la data 2009-07-02 15:42:31Bafta si dargoste multa, si altceva sa nu te indragostesti niciodata de un sagetator, sa fugi cat mai departe

Cat de departe?100 m e bine??
Eu stiam ca te poti indragosti doar de oameni nu de "sagetatori",dar in fine,tu stii mai bine!
bgd74
Postat pe 7 Iulie 2009 19:31
De la: 592777, la data 2009-07-07 19:31:25
De la: kudika011610, la data 2009-07-02 15:42:31Bafta si dargoste multa, si altceva sa nu te indragostesti niciodata de un sagetator, sa fugi cat mai departe

Cat de departe?100 m e bine??
Eu stiam ca te poti indragosti doar de oameni nu de "sagetatori",dar in fine,tu stii mai bine!



stie ea ceva......(dar cu siguranta noua ne-a scapat)
ninushk
Postat pe 8 Iulie 2009 22:18
Nu am auzit de beerbec mincinos!

Postat pe 9 Iulie 2009 14:50

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
buna tuturor 18 De la: razz 6 Iunie 2009 01:02
il ibesc el este un ticalos 22 De la: fikoadina 8 Martie 2011 16:52
de ce fetele sunt diferite de baieti? 117 De la: lao_kudika 23 Septembrie 2009 17:02
intuitia femenina 44 De la: AdrianaR 8 Octombrie 2010 22:36
buna 13 De la: kentfarafiltru 15 Ianuarie 2010 16:46