Setari Cookie-uri

femeia sagetator!!!

dar despre femeia sagetator????? despre barbati am citit destule, dar despre femeile din aceasta zodie??? sunt si ele la fel ca barbatii??
alinafrumi
Postat pe 30 Iulie 2008 09:55
pot sa-ti spun despre zodie in general si sunt sigura ca se potriveste si la femei, eu simt ca la mine se potriveste
DESPRE ZODIA SAGETATOR

"Minunatie a creatiei este acest semn. Atat de multe poarta intransul ca mereu nu are de ales decat sa se afle in miscare. Toate aceste calitati provin din focul interior, ce de sti a-l starni si controla, te pot conduce unde nimeni nu a ajuns vreodata. Este unul din putinele zodii care detine obiecte si nu una ci doua, ce manuite cu pricepere pot rani cumplit de tare. Mi-ar place sa am un trup de sagetator undeva sus pe munte sau pe o pluta undeva in largul marii, e omul pe care te poti baza si poti razbate dincolo de deznadejde. E un om plin de viata si capabil de daruire.

Confuzia intre 4 si 2

Calul sta pe patru picioare, in timp ce omul pe doua. Acest aparent fapt contradictoriu creeaza in ei o confuzie. Calul stie alega doar pe patru, omul doar pe doua. La prima vedere nu poate exista un punct comun, asa e ? DA, doar aparent. Daca esti un pictz atent veisesiza ca calul alearga de fapt in doua picioare, aici e minunatia simbiotica intre cei doi. Calul renunta la incapatanarea sa in favoarea omului, dar, doar in fuga. De aici si intelegerea faptului ca doar in miscare ei se simt plini. In reapaus confuzia iese la iveala si asta ii face irascibili.

Torsul

O alta calitate ce nu o gasim la nici o zodie, este dualitatea torsului. Torsul uman este dublat de torsul calului. La prima vedere pare un efort a purta doua astfel de parti corporale. Din aceasta cauza de la o anumita varsta aparitia problemelor lombare si/sau de coloana este ceva caracteristic lor. Acum probabil vei rade, dar, exista o solutie ca aceste probleme sa nu apara niciodata. Priveste ce face calul pe o pajiste ... se freaca cu spatele si coloana pe iarba incovoindu-se. Asta este solutia, simpla nu ?
Alaturea de acest neajuns, prezenta celor doua pot conlucra si atunci nimeni, dar absolut nimeni nu are sorti de izbada in fata lor. Este momentul in care calul se ridica pe cele doua din spate si cele doua torsuri ajung una in prelungirea celeilate. Totul este sa identifici aceasta stare si atunci devi un invincibil ca multe nume in istorie."

sursa : internet



dara1969
Postat pe 2 August 2008 19:54
adik cum k barbatii? vrei sa zici k le plac aventurile amoroase sau cum? hmmmmm... si eu sunt sagetatoare si sincer nu pot sa zic chiar k imi plac aventurile dar.... am tendinta sa ma plictisesc daka baiatul e cam... previzibil (in senusl bun al cuvantului spus) trebui sa rad k el sa fie distractie dar pot sa ajung sa tin la un baiat. sunt si o persoana foarte curioasa recunosc si imi place sa filozofez din cand in cand. buhn si aku sa zic ce am observat la celelalte sagetatoare:multe pretind k isi iubesc prietenul dar dak se despart de el sufera o zi sau 2 si peste ceva timp le vezi k altu k si cum n-ar fi iubit niciodata pe fostul prieten sau k si cum nu ar fi suferit. sincer nush cum pot sa treaca asa repede de la unul la altul. eu una nu pot mai ales dak si pretind k il iubesc

Postat pe 4 August 2008 20:53
na k yo am cam intarziat cu commentul,dar al meu e sagetator si ce se zice de barbatii sagetator asa este din pacate .
iar eu sunt din varianta feminina si din nou,ma reprezinta zodia i totalitate,foarteeeeeee aproape de barbatul sagetator
devil_akasha
Postat pe 13 August 2008 10:53
dara, foarte interesante lucrurile pe kre le-ai spus despre sagetator..as vrea sa-mi dai link-ul site-ului de unde ai luat,te rog... iya..tu ce zodie esti? nu e chiar adevarat ce spui tu despre faptul k femeia sagetator nu iubeste cu sdevarat... de exemplu eu, fata sagetator, iubesc foarte mult un baiat, fara a fi mai mult dekt prieteni..cel putin asa cred eu k e iubire pt k n-am mai tinut asa mult la un baiat niciodata... si tot incerc sa-l uit pt k are prietena... si nu pot..dimpotriva, pe zi ce trece il plac si mai mult, si mai mult, si mai mult... acuma ..nah depide si de persoana ...
shoricutz
Postat pe 14 August 2008 10:19
Si eu sunt sagetator...si in ceea ce priveste baietii..au fost multe cazuri..am iubit un baiat si au trecut 2 luni de cand ne-am despartit si inca mai sufar...insa cred ca as fi trecut mai usor daca as fi intalnit un baiat pe care sa il plac cu adevarat...Si cand zic de "placut cu adevarat" , am avut cateva cazuri , in care am crezut ca sunt indragostita de un baiat , insa dupa ce l-am cucerit..mi-a trecut orice dorintza de a fi cu el...nu stiu..poate am fost mai copilitza atunci...Insa pana acum nu am avut dorinta de aventuri cu baieti...daca am privit un baiat..l-am privit ca pe un potential iubit..nu ca o potentiala distractie
Simone20000
Postat pe 14 August 2008 10:29
si eu sunt sagetator.....unul tipic....foarte activa,in toate privintele,independenta,sincera,comunicabila si fffoarte vesela....si inca ceva sagetator +berbec sunt unul dintre cele mai reusite cupluri...asa e...sotul meu e berbec...si ne intelegem minunat....:)

Postat pe 14 August 2008 23:02
Sunt o sagetatoare in adevaratul sens al cuvantului, si-i multumesc lui D _zeu pt asta. Nu stiu daca m-as fi suportat altfel (cine stie?).Am o curiozitate bolnava si inclinatie spre noutati, in toate domeniile.
O placere imensa de a ,, taxa" orice greseala, in orice moment,dar fara rautate.In schimb, sunt un prieten de nadejde, discret , direct, onest si disponibil la orice ora.(din afirmatiile prietenilor mei)
In ceea ce priveste barbatii....ii ador!Cu toate astea, ii prefer ca prieteni sau colegi, si doar pe cei care au ceva interesant de spus si sunt mai inteligenti decat mine.In materie de sex, doar daca am ceva de invatat de la ei, dau dovada de multa, multa imaginatie si discretie, ii accept. Daca nu, e bine sa se abtina. Restul? Sunt f usor de manipulat , cu un zambet, o rochie sexi si o privire tupeista.

Postat pe 18 August 2008 15:54
si yo sunt in zodia sagetatorului si am tendinta de posesivitate incerc sa ma abtin, dar rabufnesc la un moment dat :( am inteles ca este o caracteristica a sagetatorului posesivitatea, dar totusi as vrea sa scap de ea :( any ideeas? :) :P
matza23
Postat pe 28 August 2008 00:45
Matza23 , daca afli cum..zi-mi si mie:D
Simone20000
Postat pe 28 August 2008 11:24
Femeia sãgetãtor: Este înaltã, zveltã, cu picioare lungi si având ceva de felinã în gesturi si în mers. Pare întotdeauna mândrã si retinutã, degajând o anume afectare si fiind foarte hotãrâtã în ceea ce face. Ca sotie e foarte agreabilã, fãrã a fi însã o femeie de interior. Uneori poate deranja un sot mai posesiv prin preocupãrile sale exterioare, nu neapãrat foarte multe, dar constant mentinute. Dacã nu se simte apreciatã la justa ei valoare îsi va revendica fãrã întârziere dreptul la relatiile conjugale mai bune si mai echilibrate. Cu timpul, nefericirea îi poate accentua unele trãsãturi negative. Va fi întotdeauna o bunã prietenã, sociabilã, veselã, având însã si frecvente cãderi în melancolie si usoarã izolare. Îi plac complimentele si aprecierile pe linie profesionalã si îsi va directiona o mare parte din forte pentru obtinerea unui loc bun în ierarhia socialã si la serviciu. Este indicat sã nu i se încalce libertatea si spiritul de independentã, cãci nu poate suporta acest lucru si va deveni foarte combativã. Într-un anume sens, dincolo de planul ratiunii ei limpezi, este naivã si poate face greseli grave în probleme mai serioase. Îsi pãstreazã tineretea fizicã si spiritualã pânã la vârste foarte înaintate, si din acest punct de vedere are un aer inocent de femeie-copil. Spiritul camaraderesc îl transferã si în relatiile materne, fiind o adevãratã prietenã pentru copiii sãi (ca si tatãl-sãgetãtor, dealtfel). Uneori are tendinta de a-i rãsfãta si în acest caz va fi plinã de surprize plãcute. Este, fãrã a strãluci, o bunã bucãtãreasã, cu un meniu destul de variat. Bãrbatul care îi trebuie este unul suficient de cult si de dinamic, ea detestând închistarea si inactivitatea si având nevoie de cineva cu care sã opereze în permanentã schimbãri în modul ei de viatã, în ansamblul mobilierului cãminului si în alte activitãti. Se cãsãtoreste ori foarte devreme, ori foarte târziu (sau rãmâne singurã) si acestea din cauza nesigurantei si vulnerabilitãtii sale în problemele serioase de care era vorba mai sus
dydy88
Postat pe 28 August 2008 11:34
alina,s-a mai scirs pe zodia sagetator...daca vei cauta mai bine vei gasi.va pooop sagetatoarelor...si nu uitati sa fiti mandre de asta...semneaza o alta sagetatoare
dydy88
Postat pe 28 August 2008 11:36
merci mult!!!! DAR....ideea era alta, as fi vrut sa stiu cum sunt percepute de ceilalti.......asa, trasaturi generale, am mai citit si in mare parte se cam potrivesc doar ca nu sunt posesiva
.....merci mult ....
alinafrumi
Postat pe 28 August 2008 21:59
diana, poti sa-mi dai site-ul de pe kre ai luat caracteristicile zodiei sagetator..pt k n-am mai gasit o descriere kre sa respecte atat fidel realitatea...vreau sa caut si la alte zodii trasaturile generale...cum ar fi la taur..
shoricutz
Postat pe 30 August 2008 09:00
De la: Simone20000, la data 2008-08-28 11:24:17Matza23 , daca afli cum..zi-mi si mie:D


cu cea mai mare placere :D doar ca tind sa cred ca n-avem cum sa scapam de ea si tre' sa ne obisnuim cu acest defect, ca de altfel si cel de langa noi tre' sa ne accepte asa cum suntem! :) vorba aia "cine te place, te place asa cum esti!" :P
matza23
Postat pe 30 August 2008 16:20
De la: soarec, la data 2008-08-30 09:00:56diana, poti sa-mi dai site-ul de pe kre ai luat caracteristicile zodiei sagetator..pt k n-am mai gasit o descriere kre sa respecte atat fidel realitatea...vreau sa caut si la alte zodii trasaturile generale...cum ar fi la taur..


cu cea mai mare placere:) aici gasesti caracteristici pentru toate zodiile pe...www.zodiac24.com
dydy88
Postat pe 30 August 2008 23:36
ms mult...
shoricutz
Postat pe 31 August 2008 17:03
Da, e adevarat, Sagetatorul e intotdeauna in miscare, iar repausul este pentru el un chin. La mine se transforma in irascibilitate. Intotdeauna. Este un foc continuu care arde, arde si nu te lasa sa stai jos, nu te lasa sa nu te implici, nu te lasa sa nu cunosti, nu te lasa sa taci( din pacate:D) si nu te lasa sa nu iubesti. Cred ca adevarul legat de capacitatea de iubire a unui Sagetator se ascunde in inclinatia de a iubi pe toti oamenii pe care ii place. Nu cred ca eu as putea avea prieteni daca efectiv nu i-as indragi pe fiecare. Si daca ajungi sa iubesti un barbat, el intotdeauna iti este inainte de toate prieten. Abia apoi se poate infiripa si altceva. Poate de asta multi scriu ca Sagetatorii confunda prietenia cu iubirea. Ceea ce, sincer, e o trasatura a multor oameni,o trasatura care depinde de modul in care fiecare se cunoaste, de gradul in care fiecare este sincer cu el insusi.
iulia100
Postat pe 1 Septembrie 2008 09:56
buna fetelor,vreau sa afu si eu mai multe legate despre ea-sagetator,el-sagetator...adica despre cuplul sagetator ce se spune.eu am o relatie de aprox.2ani si ne merge destul de bine.amandoi sunt in zodia sagetator
Vickyutza
Postat pe 5 Septembrie 2008 11:55
Sunt sagetator si sunt mandra de asta :D Vesela, optimista, entuziasta, visatoare ( dar stiu cand sa ma cobor cu picioarele pe pamant :D ), sociabila, simtul umorului. defecte alea zodiei care se regasesc si la mine : nu suport nedreptatea si sustin pe oricine neindreptatit fara sa tin cont de urmari, irascibila uneori, obraznica cu cine merita, ma plictisesc repede, nerbadatoare, f curioasa, cateodata prea vorbareata.

Cat despre relatia sagetator-sagetator, hmm..acesti nativi sunt in primul rand buni prietni, relatia amoroasa depinde de cum se intelege femeia sagetator cu spiritul foarte libertin al barbatului sagetator.

Postat pe 5 Septembrie 2008 14:57
si eu sunt sagetator...si sunt mandra de zodia mea.despre sagetatoare se spune k sunt printre cele mai aprige la manie...alaturi de scorpion ,capricornsi si leu.de asemeni k se casatoresc ori f devreme ori f tarziu..dak nu nicodata...asta ma sperie lol:P
amalia_ady
Postat pe 10 Septembrie 2008 18:49
FEMEIA!!! ... SAGETATOR si cu ascendent in LEU ce combinatie "letala"...
P.S.: nu mai e nevoie sa-ti incerci norocul la loto...
StrangerInAStrangeLand
Postat pe 24 Septembrie 2008 15:43
dik cum k barbatii? vrei sa zici k le plac aventurile amoroase sau cum? hmmmmm... si eu sunt sagetatoare si sincer nu pot sa zic chiar k imi plac aventurile dar.... am tendinta sa ma plictisesc daka baiatul e cam... previzibil (in senusl bun al cuvantului spus) trebui sa rad k el sa fie distractie dar pot sa ajung sa tin la un baiat. sunt si o persoana foarte curioasa recunosc si imi place sa filozofez din cand in cand. buhn si aku sa zic ce am observat la celelalte sagetatoare:multe pretind k isi iubesc prietenul dar dak se despart de el sufera o zi sau 2 si peste ceva timp le vezi k altu k si cum n-ar fi iubit niciodata pe fostul prieten sau k si cum nu ar fi suferit. sincer nush cum pot sa treaca asa repede de la unul la altul. eu una nu pot mai ales dak si pretind k il iubesc



in opinia mea ...nu cred ca vreun sagetator ....va atinge nivelul ( a iubi)...la cat suntem de superficiali
da e adevarat ca ne indragostim repede ...insa......pina la a iubi ...e cale lunga...De suferit.....?.....Ce e aia suferinta??....ne detasam ...instant...., iar in ceea ce priveste loialitatea?...hhhhmmmm....daca nu suntem satisfacute sexual......loialitatea nu poate exista
ninushk
Postat pe 9 Octombrie 2008 20:38
De la: ninushk, la data 2008-10-09 20:38:45dik cum k barbatii? vrei sa zici k le plac aventurile amoroase sau cum? hmmmmm... si eu sunt sagetatoare si sincer nu pot sa zic chiar k imi plac aventurile dar.... am tendinta sa ma plictisesc daka baiatul e cam... previzibil (in senusl bun al cuvantului spus) trebui sa rad k el sa fie distractie dar pot sa ajung sa tin la un baiat. sunt si o persoana foarte curioasa recunosc si imi place sa filozofez din cand in cand. buhn si aku sa zic ce am observat la celelalte sagetatoare:multe pretind k isi iubesc prietenul dar dak se despart de el sufera o zi sau 2 si peste ceva timp le vezi k altu k si cum n-ar fi iubit niciodata pe fostul prieten sau k si cum nu ar fi suferit. sincer nush cum pot sa treaca asa repede de la unul la altul. eu una nu pot mai ales dak si pretind k il iubesc



in opinia mea ...nu cred ca vreun sagetator ....va atinge nivelul ( a iubi)...la cat suntem de superficiali
da e adevarat ca ne indragostim repede ...insa......pina la a iubi ...e cale lunga...De suferit.....?.....Ce e aia suferinta??....ne detasam ...instant...., iar in ceea ce priveste loialitatea?...hhhhmmmm....daca nu suntem satisfacute sexual......loialitatea nu poate exista


nu se poate generaliza.........sunt o foarte tipica sagetatoare.......si iubesc de 3 ani acelasi barbat.....chiar daca nu mai suntem impreuna de 2 ani........si crde-ma.......am incercat atat de mult sa trec peste........incat deja m-am resemnat.........si astept sa vina altul care sa ma faca sa ma simt atat de speciala cum ma simteam langa el.....nu ca nu as fi speciala........dar dar el avea un fel aparte de a-mi arata asta.....

deci sa stii ca si sagetatoarele iubesc,,,,,,si inca tare si profund.......doar ca nu accepta decat o relatie care le implineste toate nevoile sufletesti si intelectuale, altfel fac scandal.....
dienuta_nou
Postat pe 9 Octombrie 2008 20:53
De la: dienuta_nou, la data 2008-10-09 20:53:26
De la: ninushk, la data 2008-10-09 20:38:45dik cum k barbatii? vrei sa zici k le plac aventurile amoroase sau cum? hmmmmm... si eu sunt sagetatoare si sincer nu pot sa zic chiar k imi plac aventurile dar.... am tendinta sa ma plictisesc daka baiatul e cam... previzibil (in senusl bun al cuvantului spus) trebui sa rad k el sa fie distractie dar pot sa ajung sa tin la un baiat. sunt si o persoana foarte curioasa recunosc si imi place sa filozofez din cand in cand. buhn si aku sa zic ce am observat la celelalte sagetatoare:multe pretind k isi iubesc prietenul dar dak se despart de el sufera o zi sau 2 si peste ceva timp le vezi k altu k si cum n-ar fi iubit niciodata pe fostul prieten sau k si cum nu ar fi suferit. sincer nush cum pot sa treaca asa repede de la unul la altul. eu una nu pot mai ales dak si pretind k il iubesc



in opinia mea ...nu cred ca vreun sagetator ....va atinge nivelul ( a iubi)...la cat suntem de superficiali
da e adevarat ca ne indragostim repede ...insa......pina la a iubi ...e cale lunga...De suferit.....?.....Ce e aia suferinta??....ne detasam ...instant...., iar in ceea ce priveste loialitatea?...hhhhmmmm....daca nu suntem satisfacute sexual......loialitatea nu poate exista


nu se poate generaliza.........sunt o foarte tipica sagetatoare.......si iubesc de 3 ani acelasi barbat.....chiar daca nu mai suntem impreuna de 2 ani........si crde-ma.......am incercat atat de mult sa trec peste........incat deja m-am resemnat.........si astept sa vina altul care sa ma faca sa ma simt atat de speciala cum ma simteam langa el.....nu ca nu as fi speciala........dar dar el avea un fel aparte de a-mi arata asta.....

deci sa stii ca si sagetatoarele iubesc,,,,,,si inca tare si profund.......doar ca nu accepta decat o relatie care le implineste toate nevoile sufletesti si intelectuale, altfel fac scandal.....




Postat pe 9 Octombrie 2008 23:48
deci sa stii ca si sagetatoarele iubesc,,,,,,si inca tare si profund.......doar ca nu accepta decat o relatie care le implineste toate nevoile sufletesti si intelectuale, altfel fac scandal.....


scuze ...insa nu am atins nivelul ......probabil ...imi este frica sa nu fiu ranita.
ninushk
Postat pe 10 Octombrie 2008 19:30
salut si eu sunt sagetator,nu prea zvelt dar un prieten de nadejde sa stiti,dar cit poate rabda un sagetator putine zodii rabdacit rabdam noi,dar cind izbugnim este jale fratilor
lia44_2008
Postat pe 21 Octombrie 2008 14:39
Eu cred ca sunt cea mai atipica sagetatoare :)) Printre caracteristicile pe care le regasesc si la mine sunt nevoia de independentza, pasiunea pentru calatorii si faptul ca nu suport nedreptatile. A, si faptul ca un baiat trebuie neaparat sa aiba simtul umorului pentru a-mi placea, altfel ma plictiseste.

In afara de astea, ce se spune despre sagetatori, la mine sunt total opuse... Urasc schimbarile, nu sunt nici vorbareatza (fara a fi timida sau ceva, pur si simplu nu prea am ce discuta cu persoane necunoscute; in schimb, cu prietenii buni, intr-adevar sunt ca o moara stricata), am foarte multa rabdare, cateodata prefer comoditatea in locul miscarii si nu-mi place sa ma implic decat in activitatile care ma intereseaza cu adevarat. Iar in ceea ce priveste dragostea, sunt foarte statornica si nu-mi plac aventurile. Spunea cineva mai sus ca noi suntem superficiale si nu putem spune ca iubim cu adevarat... Am iubit si au fost sentimente de durata, la care am renuntat foarte greu si nu din initiativa mea. De asemenea, nu trec deloc usor peste un esec sentimental, din contra, sufar si ma consum foarte mult (si ca intensitate, si ca perioada de timp).

Sa aiba oare atata importantza ascendentul? Ca la mine vad ca majoritatea caracteristicilor zodiei sunt opuse
gani
Postat pe 23 Octombrie 2008 21:55
si eu sunt o Sagetatoare si sunt mandra de asta :)
EbruMoon
Postat pe 24 Octombrie 2008 18:17
buna ziua tuturor
si eu fac parte din aceasta minunata zodie si in plus mai am si ascendentul in leu.
ma regasesc total in descrierile zodiei noastre....citesc in disperare aproape orice-de la criminalistica si medicina legala pana la poezie-prefer sa-mi cumpar carti decat orice altceva-setea asta de cunoastere... ,sunt tot timpul in miscare ori cu mintea ori cu ,,fizicul'', nu-mi plac persoanele ,,slabe de intelect''-ca sa ma exprim delicat ...cu toate ca toata lumea stie ce gura mare si bogata avem uneori ....si cum ne ia gura pe dinainte... dar prietenii nostri(putini si buni-chiar daca suntem inconjurati de multa lume) ne iubesc si asa pt felul in care stim sa-i sustinem mereu si sa le aducem zambetul pe buze prin optimismul nostru debordant.
defecte... sagetarorii au defecte? noi care le stim mereu pe toate glumeam...poate irascibilitatea,neastamparul si de aici se trag toate...
iar in ceea ce priveste iubirea suntem capabili de sentimente marete si de lunga durata atata timp cat partenerul este pe aceeasi lungime de unda cu noi iar noi am simtit ,,acel ceva tainic'' in suflet care ne face sa-l vedem doar pe EL.
apropo...stiti de cati sagetatori e nevoie ca sa schimbe un bec? Sagetatorii nu schimba becuri dar te pot invata pe tine cum sa o faci Cum se roaga un sagetator...Doamne Dumnezeule,Atotputernicule,Atotstiutorule,Atotcunoscatorule,Omniprezentule,Omnipotentule...ajuta-ma te rog sa nu mai exagerez
Sakura
Postat pe 3 Noiembrie 2008 15:42

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
barbatul balanta 1 De la: Deea2022 1 Martie 2014 13:36
buna 3 De la: yumalai 15 Ianuarie 2010 06:57
sarcina -40 ani 96 De la: kudika1993 26 Ianuarie 2012 22:21
eu racushor...si el berbec...??!? 12 De la: MaraDonna 29 Septembrie 2009 17:50
capricorn-fecioara 13 De la: kudika129251 25 Decembrie 2010 23:00