Setari Cookie-uri

Ajutoooooooor!!!!!

De 8 luni ma chinui sa raspund la o intebare. Care dintre ei ma poate face impacata? O sa incerc sa fiu cat mai concisa.
Acum 2 ani cunosc un baiat. Eu licentiata in litere, el jandarm. Atractie fizica puternica, eu visatoare, romantica, el practic, de casa. Eu cu menajul defectuos, adica in limitele normalului, el foarte deranjat de asta. Certurile se indesesc pe zii ce trece. Imi spune ca treb sa imi revizuiesc comportametul sau punct apoi pleaca 2 sapt din Bucuresti cu treaba. In timpul asta cunost un barbat, era idealul meu masculin din toate pdv. Decid sa ma despart de cel plecat insa dupa ce ii spun ca s-a terminat nu-mi da pace si nu pot sa imi continuu relatia cu cel pe care il l-am intalnit in lipsa lui. Am continuat sa ma gandesc la el, si inca mai tin legatura cu el, un telefon la 2 luni, ca amici. Am cununia peste o luna. Insa ne certam ca inainte. Celalalt, e inca student, sta in province cu parintii si vine in Bucuresti in reprize. Am fost fericita cu el. Insa sentimentele pentru celalalt, actualul, nu mi-au dat pace. Ne certam mereu, si, in ultima perioada, colac peste pupaza, nu mai avem o viata sexuala care sa-i multumeasca pe amandoi, ci doar pe el. Raman mereu cu ochii in soare, daca ma intelegeti.Ma puteti ajuta cu niste sfaturi, pareri?
lilianda
Postat pe 31 Iulie 2008 12:02
iubita pai dc ai cunoscut un alt baiat si spui k erai fericita k el de ce nu ai continuat relatia si te-ai intors la celalalt?ai facut-o pt k il iubesti si acel baiat a fost doar o ratacire sau te-a constrans viitorul sot in vreun fel(cum ai spus k nu te lasa in pace)?ai tinut vreun pic la student sau nu ai fost destul timp k el k sa va lege sentimente?trebuie sa te gandesti bine dc il iubesti pe actualul sau tanjesti dupa student,langa care ai putea fi fericita etc.dc nu te-ai inteles de la bunul inceput k viitorul sot de ce ai continuat sa fii k el?dc el nu este multumit de tine,dc va certati de atata timp si in fiecare zi inainte de nunta,cum crezi k va fi dupa aceea?poate ajungeti la bataie!trebuie sa te gandesti bine dc vrei sa te legi de o asemenea pers,dc crezi k se poate schimba(desi dc nu a facut-o pana acum,slabe sanse).nu are rost sa faceti o nunta si apoi sa va chinuiti sa divortati.tu stii cel mai bine ce este in sufletul tau si ceea ce simti pt el si cand esti in prezenta lui,dar aceasta decizie este f importanta si trebuie sa fii sigura k vrei sa te casatoresti.poti sa ai o discutie serioasa k el despre voi,sa ii spui ceea ce te nemultumeste,sa vezi care este si parerea lui,inclusiv despre sex pt k nu este corect sa se simta doar el bine,mai ales k nu aveti multi ani de cand sunteti impreuna k sa se plictiseasca asa repede si sa nu-si mai doreasca sa te faca si pe tine fericita.bafta
acy_mik
Postat pe 31 Iulie 2008 12:21
- urmeaza-ti inima, sunt convins ca e cel mai bine. Dar aici indiferent ce ai urma este acelas raspuns ... si daca ti-ai urma inima si ratiunea (logica).
Intreaba-te, cum crezi ca va arata viata ta peste doi - trei ani, daca acum nu mai ai (cel putin asa zici), satisfactie in viata sexuala, sunteti caractere atat de diferite si el nu vrea sa tolereze, sa accepte aceste diferente ...
Pentru ce ai face sacrificii? ...
Este si vre-un alt motiv?
Cine iti decide viata ta?
Iar daca nu vrei ceva cum poate cineva sa te oblige?
Tu ce vrei de fapt? ...
supermiki
Postat pe 31 Iulie 2008 13:19
Buna. Scuzati-ma pt ca am lipsit. Nu am avut acces la internet. Am amanat casatoria, pe termen nelimitat. Acum cel cu care trebuia sa ma casatoresc se comporta normal. Dilema insa continua. Mi-e frica sa renunt la stailitatea pe care mi-o ofera aceasta relatie, chiar daca ea, relatia, nu este satisfacatoare. Voi ce ati face? Ati risca? Unul imi ofera stabilitate. Celalalt mi-ar putea oferi incantare in fiecare zi, si tot ce vreau de la un barbat. Mi-e frica insa sa , stiti voi, sa dau vrabia din mana pe cea de pe gard. E destul de complicat nu?
lilianda
Postat pe 18 August 2008 12:33
cu primul nu vei fi niciodata pe aceeasi linie ,el vrea o sotie casnica si limitata... aici te va aduce la sapa de lemn.tu am inteles esti o fata educata.mai tin cont si de certurile si situatia dintre voi... va certati din cauza ca el se simte complexat,sa tinut dupa tine pt a isi face o ambitie. nu esti multumita de viata sexuala asta e destul de grav,e un semn... eu as zice ca faci o f mare greseala sa fi cu el. si nici celalalt nu este indispensabil. cel mai bine ia o pauza,gandeste-te doar la tine.linisteste-te si iti doresc sa faci ce simti,dar niciodata nu trebuie ascultata doar inima,mai se analizeaza putin si ratiunea sa fi sigura ca apoi nu te vei da cu capul de pereti. bafta multa:)
marylu2108
Postat pe 28 August 2008 00:01
eu cred, de fapt sant convinse ca pentru a lua o decizie trebuie sa te vezi cu jandarmul. nu a relua relatzia cu el si pur si simplu a sta la o cafea de vorba. revederea cu el o sa te ajute sa te hotarasti pe cine vrei. si dupa aceasta revedere ar fi bine sa stai o perioada singura cam o saptamana, nu mai mult sa nu se raciasca relatie ce studentul,in aciasta saptamana o sa ai timp sa te gandesti numai la tine si la ce vrei tu!!!!! succes!!!
gh_cristiana
Postat pe 20 Octombrie 2008 17:26
eu zic sa-ti gasesti barbatul care intruneste toate conditiile care te satisfac: sa te fac si fericita in fiecare zi si sa=ti ofere si stabilitate !!!...plus multe altele .......parerea mea ca nu vei fii fericita cu niciunul,pentru ca tot timpul te vei gandi la celalalt.....gaseste-l pe cel "totul intr-unul " !!!!.......succes.....
etta
Postat pe 20 Octombrie 2008 20:39
De la: lilianda, la data 2008-07-31 12:02:11De 8 luni ma chinui sa raspund la o intebare. Care dintre ei ma poate face impacata?



ai gasit raspunsul????
ca din august si pana acu a mai trecut ceva vreme nu gluma....
dandanaua_reloaded
Postat pe 25 Noiembrie 2008 16:51
Sarbatori fericite!
Cassey_Tarot
Postat pe 29 Decembrie 2008 02:01
Grav! Daca iti pui intrebare asta cu o luna inate de cununia ta! Ce ai pazit pana acum?
Macar acum pe ultima suta de metri...
emilia84
Postat pe 6 Ianuarie 2009 23:42
da-l in masa pe jandarm!!! o sa aplice ceea ce invata el la serviciu pe pielea ta.o sa ti-o iei dupa casatorie.crede-ma.

Postat pe 27 Martie 2009 07:03
Ajutooorr,ajutooorrr da ce aveti ma nene va inecati? toata lumea striga dupa ajutooorrr...
Lasa jandarmi ca s-ar putea sa te confunde cu frun fan hooligan.... gaseste unu mai pasnic
BogdanPaul
Postat pe 27 Martie 2009 11:00
Draga mea, iti spun sincer ca si eu am fost in aceeasi situatie pana acum 2 zile. Eram foarte stresata din cauza ca nu stiam ce decizie sa iau: unul era genul barbatului de casa care voia sa imi puna inelul pe mana cat mai repede, este realizat dpdv financiar, ma iubeste, dar problema era ca nu il vedeam ca pe barbatul langa care doresc sa imi petrec restul vietii. Ba mai rau, nu il vedeam ca barbat: era prietenul meu si atat. Celalalt, nu pot sa zic ca nu ma iubeste, deoarece de un an jumate incearca orice doar sa fie in preajma mea. Si cat timp am avut prieten, prefera sa fie doar amicul meu. Si numai atat il facea fericit. Imi era bine, ma complaceam in situatia asta, doar ca primul mi-a dat un ultimatum. Nu am dormit cateva saptamani, dar am luat decizia: daca nu ma accepta ca si amica, eu nu ma pot casatori cu el. Nu sunt pregatita si nici nu vreau.
Sfatul meu: atata timp cat inca te gandesti la "relatia" (caci din cate zici u nici macar atat nu a fost) trecatoare nu o sa poti sa zici da, dar mai ales sa te simti bine alaturi de viitorul tau sot. Incearca sa il vezi pe el in toate gadurile care iti fug spre celalalt, sau pune piciorul in prag si ia o decizie chiar daca pripita, poate o sa te satisfaca mai tarziu. Sti vorba romanului: gandeste la rece!
rusanalina
Postat pe 9 Aprilie 2009 17:34
De la: lilianda, la data 2008-08-18 12:33:17Buna. Scuzati-ma pt ca am lipsit. Nu am avut acces la internet. Am amanat casatoria, pe termen nelimitat. Acum cel cu care trebuia sa ma casatoresc se comporta normal. Dilema insa continua. Mi-e frica sa renunt la stailitatea pe care mi-o ofera aceasta relatie, chiar daca ea, relatia, nu este satisfacatoare. Voi ce ati face? Ati risca? Unul imi ofera stabilitate. Celalalt mi-ar putea oferi incantare in fiecare zi, si tot ce vreau de la un barbat. Mi-e frica insa sa , stiti voi, sa dau vrabia din mana pe cea de pe gard. E destul de complicat nu?

du-teee cu cel care te face fericitaaaaaaaaaaa si lasa mitocanul cu okii in soare! offf...cat de romaneste gandim pe atat de romaneste simtim! daca nu e bruta inseamna ca nu e real sau ce te opreste sa fii cu cel care iti spune inima>>??
scuza-ma dar ti-o faci cu mana ta si o ai tot restul vietii al indemana sa plangi mai apoi! daca nu te hotarasti acum!
baftaaaaaaaaaaaa
loveactually
Postat pe 9 Aprilie 2009 18:19
Este greu sa te decizi,sufletul iti este impartit,esti presata de timp,dar tebuie sa tii cont de un singur aspect---------este viata ta,..,se pare ca busola este in deriva,totul depinde de ceea ce simte sufletul
tau---cred si consider ca trebuie sa iti asculti instictele,ce doresti in viata.Jandarmul are instictele si
comportamentul carierei militare-este geabul lui-existenta,incearca sa patrunzi la sufletul lui ca om-si iti vei raspunde.Studentul-momentan isi traeste viata de student,poate are intetii serioase,poate doreste sa piarda un pic timpul,poate e sa fie chiar alesul tau------ai tot timpul din lume sa iti studiezi
iubitii si sa iei o decizie finala ca alesul vietii tale.Si daca acesti indivizi sunt cerebrali si te iubesc cu
adevarat,comunicale cu ce te confruti si ceea ce simti si iti mai raspunzi si la alte aspecte.SUCCES.
kudika003047
Postat pe 9 Aprilie 2009 19:01
Eu cred ca cel mai bine este sa rupi ambele relatii
studentul sigur e mai tanar ca tine si ii place amorul, de ce nu se intampla in anii studentiei ? mai departe cu studentul e acum dependent de familia lui, alta variabila
jandarmul ofera din punct de vedere material o siguranta, dar daca la servici o fii o carpa si acasa e zbir, ai incurcat-o nu o sa tina.
SFATUL MEU: lasai pe amandoi, limpezesteti mintea si cunoaste alta persoana, atunci vei fii sigura ce pas faci avand in vedere expierenta anterioara SUCCES DECIZIA ITI APARTINE
costelino1967
Postat pe 9 Aprilie 2009 21:04
eu sint de parere sa renunti la amindoi,nu te mai uita in urma,trecutul nu se mai intoarce.asteapta,ai rabdare si va veni si cel potrivit tie.stiu cum e cu vrabia ,am trecut printr-o situatie asemanatoare dar nu are rost,ciorba reincalzita nu are acelasi gust.deci ,priveste inainte si fii optimista.
kudika033765
Postat pe 12 August 2009 16:44
vorbeste cu iubitul tau si clarifica situatia ..nu face prostia de a te casatori fara sa iti doaresti cu adevarat
roz5blue6lila7
Postat pe 2 Decembrie 2009 14:18
De la: lilianda, la data 2008-07-31 12:02:11De 8 luni ma chinui sa raspund la o intebare. Care dintre ei ma poate face impacata? O sa incerc sa fiu cat mai concisa.
Acum 2 ani cunosc un baiat. Eu licentiata in litere, el jandarm. Atractie fizica puternica, eu visatoare, romantica, el practic, de casa. Eu cu menajul defectuos, adica in limitele normalului, el foarte deranjat de asta. Certurile se indesesc pe zii ce trece. Imi spune ca treb sa imi revizuiesc comportametul sau punct apoi pleaca 2 sapt din Bucuresti cu treaba. In timpul asta cunost un barbat, era idealul meu masculin din toate pdv. Decid sa ma despart de cel plecat insa dupa ce ii spun ca s-a terminat nu-mi da pace si nu pot sa imi continuu relatia cu cel pe care il l-am intalnit in lipsa lui. Am continuat sa ma gandesc la el, si inca mai tin legatura cu el, un telefon la 2 luni, ca amici. Am cununia peste o luna. Insa ne certam ca inainte. Celalalt, e inca student, sta in province cu parintii si vine in Bucuresti in reprize. Am fost fericita cu el. Insa sentimentele pentru celalalt, actualul, nu mi-au dat pace. Ne certam mereu, si, in ultima perioada, colac peste pupaza, nu mai avem o viata sexuala care sa-i multumeasca pe amandoi, ci doar pe el. Raman mereu cu ochii in soare, daca ma intelegeti.Ma puteti ajuta cu niste sfaturi, pareri?



pfffoai dra.ce! da' ce m-am speriat! da' ce s-a mai intamplat de anu' trecut?
greierash_is_back
Postat pe 2 Decembrie 2009 14:20

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sex fara prejudecati 7 De la: ViSuRi_DuLcI 27 Iulie 2010 01:27
uro 20 De la: yumalai 19 Mai 2009 17:46
orgasmul 9 De la: Eva32 26 Septembrie 2011 00:17
Domnisoara Curcubeu este rugata sa isi aleaga localul ! 20 De la: Baiat_virgin 1 August 2012 23:41
Urgent 5 De la: Dianafatarea 8 Martie 2014 15:41