Setari Cookie-uri

Eu capricorn...el berbec...ce sanse avem sa fim/ramanem impreuna?

Eu sunt capricorn...linistita,meticuloasa,atenta...calculata...nu ma arunc in fata fara sa calculez avantajele/dezavantajele...

El e berbec...impulsiv,face lucrurile fara sa se gandeasca si abia apoi isi da seama de greselile facute.E diferit de mine...totusi,ce sanse are relatia noastra in conditiile astea?

Voi ati trecut prin experiente de genul asta?Cum va fi relatia noastra?(dak va fi)
lookinforu
Postat pe 1 August 2008 09:29
Cu parere de rau sansele sunt minime,exact prin asta am trecut si eu (berbec) ea capricorn,,,,,,,,,,,,dar cine stie ,daca exista totusi o sansa profita de ea
noniboy
Postat pe 3 August 2008 14:36
Nici mie nu mi-a mers de nici o culoare invers... eu berbec el capricorn. Timpul iti va spune cu siguranta daca e ok sau nu.
oana1111
Postat pe 4 August 2008 17:16
N-ar trebui sa te limitezi doar la compatibilitate berbec-capricorn,e drept sunt citeva trasaturi generale pentru fiecare zodie in parte, dar ele prevaleaza mai mult sau mai putin ca individ aparte. Sint aspecte care au si ele un rol important ca asccendent, pozitia planetelor in momentul nasterii fiecaruia din noi...., doar atit nu te limita la aceasta formula,incearca sa discuti cu partenerul si sa incercati sa atenuati acele neajunsuri din relatia voastra. Just take the chance si multa fericire!
kristiusha
Postat pe 6 August 2008 09:44
eu sunt capricorn , iar fostul meu prieten este berbec. am tot incercat noi vreo 6 ani , dar tot nu a mers, el era mult prea nervos si repezit pt mine , sunt si eu uneori zapacita , dar de cele mai multe ori sunt calculata.dar cu sigurantza nu toti berbecii sunt ca el .asa ca nu te ghida prea mult dupa zodie .mult noroc
julya232004
Postat pe 9 August 2008 07:00
eu sunt capricorn, el berbec. suntem impreuna de 6 ani. Casatoriti de 4. Cu nici un barbat pana la el n-am simtit ce simt cu el. Poate trebuie sa mergi mai adanc cu cautarile. De exemplu in zodiacul chinezesc eu sunt semn de apa el e semn de foc. Eu sunt calma si linistita el ma aprinde imi da foc ma misca. El e foc, impulsiv, merge ce capul inainte ia hotarari pripite, eu il calmez, cand navalesc pe le cu un siroi de apa rece sa vezi cum se potoleste. Totusi cred ca si asta e posibil tot pentru ca ne iubim. Daca nu ar fi iubire cu toata fierbinteala lui n-ar fi in stare sa fiarba nimic si invers - cu tot puhoiul n-as putea sa-l potolesc. Dar daca este iubire si respect pentru identitatea celuilalt nu cred ca poate exista impedimente de zodie pentru a face o pereche interesanta si simpatica. Pe noi ne iubeste toata lumea. Si suntem frumosi impreuna. Eu va dores multa fericire
emasim73
Postat pe 12 August 2008 08:39
Si eu sunt o femeie berbec iar prietenul meu un capricorn cam incapatinat suntem prieteni de un an ce-i dreptc ca ne-am mai si certat dar de cite ori ne suparam de atitea ori impacarile erau mai dulci,sunt inebunita dupa el si nu as suporta sa ma despart de el ne potrivim grozav si la pat,el m-a facut cu adevarat fericita,si sper ca va veni si ziua in care ne vom casatori.

Postat pe 5 Septembrie 2008 12:42
Bunã. Eu sunt capricorn ºi el berbec.Suntem cãsãtoriþi de 18 ani,iar relaþia noastrã este la fel ca-n prima zi.ªansele voastre de a fi împreunã depinde numai ºi numai de voi doi.Multã baftã ºi multã..multã inþelegere din partea la amândoi.
mir70man
Postat pe 2 Octombrie 2008 11:00
sunt mai indragostita ca niciodata de capricornul meu e innebunit dupa mine nu trece nici o zi sa nu ma doreasca mi-a spus ca sunt dragostea vietii lui si cea mai iubita dintre femei petrecem mult timp impreuna si ne iubim la fel ca in prima zi

Postat pe 6 Octombrie 2008 10:02
Eu sunt capricorn iar el este berbec. E impulsiv si eu rezervata. Cand se supara trebuie sa pieri din fata lui, altfel...Se supara si pleaca de acasa, dar revine doar la rugamintile mele. Se intampla cam des, insa viata langa el e asa diferita si frumoasa cand e liniste incat uit de comportamentul lui cand este nervos.Suntem de un an si jumatate impreuna si iubirea ne aduce in bratele celuilalt de fiecare data. Concluzia este ca daca exista iubire totul se rezolva.Fiti puternice!
pasienta
Postat pe 15 Octombrie 2008 17:14
Of..si eu am al 2-lea berbec in viata mea, deci deja intind coarda.. Primul a fost prima dragoste si ne-am inteles fie super bine, fie erau certuri ingrozitoarea...Am stat 4 ani si ceva impreuna. N-am reusit sa gasim calea de mijloc in toate nemultumirile, insa pasiunea si atractia nebuna a existat si va exista mereu; ne-a unit foarte mult. Am suspinat mult dupa ce a fost frumos, indiferent cate alte calitati gaseam la altcineva.. Berbecul are ceva numai al lui: un foc ce arde nebuneste in orice moment. Noi, capricornii, cred ca avem nevoie de o flama mereu pentru ca altfel, ne plictisim. Totul sta in dorinta de a da si a primi care, intre cele doua zodii, este uimitor de puternica. Iubirea le ambitioneaza sentimentele, dar nu e de ajuns.. Acum, eu ma bazez si pe vorba "cunosc marfa" dar sa vedem cat de bine...
ccovaleov
Postat pe 17 Octombrie 2008 10:37
eu sunt berbec si sunt oarecum apropiata de ce ceea ce stii tu despre berbeci . sfatul meu e sa incerci . stii s - ar putea sa va completati . important e sa va respectati si sa mai lasa ti de la voi . nu prea mult , bineinteles .
corina_1967
Postat pe 4 Decembrie 2008 14:24
Si eu sunt capricorn si el e berbec. Suntem impreuna de 7 ani dar ne iubim la fel de mult ca la inceput. Ne completam unul pe celalalt, cum spunea cineva mai sus, berbecul e focul care aprinde pasiunea capricornul, iar capricornul e apa care domoleste berbecul. Daca va iubiti si va respectati nu vad de ce nu ar merge...Mult succes!
simonik_83
Postat pe 4 Decembrie 2008 18:05
daca vei sti cum sa-l iei este un adevarat succes.
visan1959
Postat pe 5 Decembrie 2008 08:59
Eu am fost cu un berbec 2 ani , doar ca el a ales banii si nu dragostea ceea ce a dus la despartire , chiar daca ne iubim si tanjim unul dupa celalat , mi-a gresit prea mult ca sa-l mai pot ierta...M-a lasat pt una cu bani... .Eu va doresc multa fericire , toata viata ...
alicey
Postat pe 5 Decembrie 2008 10:25
eu capricorn...el berbec, e o pasiune nebuna intre noi

trebuie multa rabdare, dat fiind ca berbecul este copilul zodiacului, comportandu-se uneori atat de imatur, incat ma scoate din sarite;
insa tot el face tot posibilul sa ma impace, topindu-ma ca pe un cub de gheata cu caldura si afectiunea lui

din ce am citit, e singura situatie in care berbecul renunta la duritatea si egoismul sau pt. a da totul, aruncandu-se pierdut in aceasta relatie; capricornul il fascineaza

in plus ambii il au pe Marte in zodiac, (Berbecul intr-o mai mare masura) ceea ce-i apropie

desi sunt destul de diferiti, ei se recunosc unul in celalalt avand multe trasaturi comune


Postat pe 11 Decembrie 2008 15:41
eu sunt din zodia berbec iar el este capricorn suntem de doi ani impreuna si pot sa spun ca e o pasiune nebuna intre noi si dragostea se mentine ca o flacara vie care intretine acea pasiune nebuna care ne leaga pe amindoi pot sa spun ca e cel mai tandru senzual si romantic barbat pe care l-am avut ma face sa il iubesc cu multa pasiune pot sa spun ca ma cucerit si ma fascinat cu adevarat

Postat pe 25 Decembrie 2008 22:43
De la: dana_3, la data 2008-12-25 22:43:32eu sunt din zodia berbec iar el este capricorn suntem de doi ani impreuna si pot sa spun ca e o pasiune nebuna intre noi si dragostea se mentine ca o flacara vie care intretine acea pasiune nebuna care ne leaga pe amindoi pot sa spun ca e cel mai tandru senzual si romantic barbat pe care l-am avut ma face sa il iubesc cu multa pasiune pot sa spun ca ma cucerit si ma fascinat cu adevarat


mai dana draga dar si in sfanta zi de craciun te-ai gandit tu sa minciunesti????rusinica... pai i-auite ce puneai prin octombrie....

De la: dana_3, la data 2008-09-05 12:42:27Si eu sunt o femeie berbec iar prietenul meu un capricorn cam incapatinat suntem prieteni de un an ce-i dreptc ca ne-am mai si certat dar de cite ori ne suparam de atitea ori impacarile erau mai dulci,sunt inebunita dupa el si nu as suporta sa ma despart de el ne potrivim grozav si la pat,el m-a facut cu adevarat fericita,si sper ca va veni si ziua in care ne vom casatori.


deci din octombie si pana acum a trecut un an????
pfffui dana dar tu traiesti intr-un vartej temporal nu gluma....
dandanaua_reloaded
Postat pe 26 Decembrie 2008 00:13
ati inteles gresit sunt cu el din ianuarie 2007 deci de circa 2 ani acum intradevar ma simt mai singura el este plecat in strainatate dar ma suna si imi trimite mesaje de dragoste zilnic asa ca sunt mai mult ca sigura ca nu ma insala si tine la mine enorm de mult mia spus ca ii e dor de mine si ar fi vrut sa fim impreuna de sarbatori dar el are un serviciu la un abator de unde nu poate lipsi il iubesc sincer chiar daca am mai avut mci conflicte dar toate sau rezolvat pentru ca dragostea poate invinge orice piedica iar noi continuam sa ne iubim si acum

Postat pe 29 Decembrie 2008 17:24
Buna. Si eu sunt tot capricorn, iubitul meu este berbec si avem o relatzie de 4 ani si o luna....nu prea cred in compatibilitatzi....acum locuim impreuna de 2 ani si ne este foarte ok...ne-am luat multe lucruri impreuna si ne intzelegem de minune noi speram chiar sa facem o nunta si sa avem o familie fericita.
aceeasi_ionela2006
Postat pe 9 Ianuarie 2009 10:42
dragostea tiumfa! eu capricorn, el berbec, o combinatie de succes! dar trebuie intelegere in toate. eu imi dau toata silinta sa il inteleg, si el face la fel, rezultatul, avem foarte multe puncte in comul, ne completam excelent! si ne iubim intens ca in prima zi chiar si dupa 4 ani de casatorie si asa sa fie si dupa viata asta!
adela_ion
Postat pe 10 Ianuarie 2009 11:13
despre relatia femeia taur-barbatul berbec,ce stiti?
hellenne
Postat pe 11 Ianuarie 2009 23:30
De la: hellenne, la data 2009-01-11 23:30:51despre relatia femeia taur-barbatul berbec,ce stiti?


http://www.kudika.ro/comunitate/forum/view_topic/24226/Horoscop-Compatibilitati-prietenii-stiu-de-ce-/1.html
Diavolyta_
Postat pe 16 Aprilie 2009 12:35
http://www.kudika.ro/comunitate/forum/view_topic/24226/Horoscop-Compatibilitati-prietenii-stiu-de-ce-/1.html
Diavolyta_
Postat pe 16 Aprilie 2009 12:36
La mine e invers! :))
kudika101429
Postat pe 22 Noiembrie 2010 22:09
Eu ma arunc in fata aiurea uneori,dar el ...se supara foarte rau.el incearca sa;mi explice mereu ce gresesc,dar mereu sa enerveaza:)) ca nu inteleg. trebuie sa stau sa ma rog de el sa vorbeasca cu mine dupa.. ce sanse exista in relatia asta? facem aproape un an. si ne suportam. am zis ca daca nu ne inselam ..ramanem impreuna mult timp,dar nsh ce sa cred.:d:)) adica..e cam aiurea..eu stiu ca sunt capricorn si el berbec..dar nu prea am incredere...tin prea mult la relatia asta...dar se poate distruge peste noapte.
kudika101429
Postat pe 22 Noiembrie 2010 22:12
De la: ccovaleov, la data 2008-10-17 10:37:12Of..si eu am al 2-lea berbec in viata mea, deci deja intind coarda.. Primul a fost prima dragoste si ne-am inteles fie super bine, fie erau certuri ingrozitoarea...Am stat 4 ani si ceva impreuna. N-am reusit sa gasim calea de mijloc in toate nemultumirile, insa pasiunea si atractia nebuna a existat si va exista mereu; ne-a unit foarte mult. Am suspinat mult dupa ce a fost frumos, indiferent cate alte calitati gaseam la altcineva.. Berbecul are ceva numai al lui: un foc ce arde nebuneste in orice moment. Noi, capricornii, cred ca avem nevoie de o flama mereu pentru ca altfel, ne plictisim. Totul sta in dorinta de a da si a primi care, intre cele doua zodii, este uimitor de puternica. Iubirea le ambitioneaza sentimentele, dar nu e de ajuns.. Acum, eu ma bazez si pe vorba "cunosc marfa" dar sa vedem cat de bine...







Eu sunt capricorn si sincer nu m-am plictisit de berbecul meu.=))) sunt prea obsedata de el.:))
kudika101429
Postat pe 22 Noiembrie 2010 22:14
De la: lookinforu, la data 2008-08-01 09:29:02Eu sunt capricorn...linistita,meticuloasa,atenta...calculata...nu ma arunc in fata fara sa calculez avantajele/dezavantajele...

El e berbec...impulsiv,face lucrurile fara sa se gandeasca si abia apoi isi da seama de greselile facute.E diferit de mine...totusi,ce sanse are relatia noastra in conditiile astea?

Voi ati trecut prin experiente de genul asta?Cum va fi relatia noastra?(dak va fi)









La mine e invers!:)) Dar sper sa se rezolve..si sa ne intelegem. Inca sunt mica,dar am vise.Nu stiu daca o sa dureze relatia asta. ca de la un timp am inceput sa ne certam in fiecare saptamana...dar nu putem sa ne despartim definitv...pt cateva zile..si dpa ne impacam..,dar ne impacam pt ca ne iubim..si pt ca el imi iarta"copilariile"...ca daca l-as insela pe el..care e berbec nu m-ar ierta in veci. nu ne-am mai impaca,dar nu am cum sa il insel..pt ca nu pot. nu ma plictisesc de el. in schimb el daca m-ar insela pe mn..eu cred ca l-as ierta..depinde de gravitatea situatiei..asta zic acum,dar nu stiu cum o sa fie.:d
kudika101429
Postat pe 22 Noiembrie 2010 22:17

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
femeia PESTI... 108 De la: annienne 25 Octombrie 2011 23:57
El pesti, ea capricorn 2 De la: kudika_1035111 4 Februarie 2019 14:15
eu scorpion- el capricorn 6 De la: bebe4puiut 1 Iulie 2009 10:35
sal 14 De la: simonycik 24 Septembrie 2009 16:56
va rog ajutati-ma...m-am saturat de dragostea asta.... 50 De la: khadijha97 13 Martie 2012 17:57