Setari Cookie-uri

eu sagetatoare..el fecioara :-s

c sanse credfeti ca are o astefl d relatie? mie mi se par fecioarele foarte critice insa sunt cu picioarele p pamant si nu t dau p spate in laude proprii si aprecieri. cunosc un barbat fecioara care e cu 5 ani mai in varsta decat mine, insa incercam s ne cunoastem mai bine. nimeni nu incearca s se schimbe pt nimeni, dar uneori este cam enervatnt...voi ce parere aveti?
Darnya
Postat pe 1 August 2008 09:51
dumnezeule mare :-SS

eu sagetator- el fecioara
ne cunoastem de 2 luni si neam despartit si impacat de cel putin 10 ori pana acum.....and keep going
acum suntem nedefiniti ca relatie

sincera sa fiu asta e o combinatie perfecta de nervi si atractie foarte mare
adica cand cand cand

e mijto oricum

Postat pe 2 August 2008 05:38
auch..si el totusi s`a atasat destul d mult de tine nu? ti`a spus in final c simte? fiindca stiu ca sunt foarte introvertite si se deschid foarte greu..noi ne stim de 4-5 ani, insa de`abea acum mi`a aratat interes..la fel si eu. prespun ca esti mai rezistenta emotional..el a reusit s se indragosteasca?
Darnya
Postat pe 2 August 2008 17:57
http://www.kudika.ro/comunitate/forum/post_reply/19201.html#dupa o relatie frumoasa care dureaza din 15 mai 2000,anul acesta pe 5 iulie eu o sagetatoare am fost cea mai fericita mireasa alaturi de sotul meu...o fecioara autenticahttp://www.kudika.ro/comunitate/forum/post_reply/19201.html#
macanetu
Postat pe 4 August 2008 22:27
ce dragut..felicitari si casa d piatra !!
Darnya
Postat pe 5 August 2008 16:04
aceiasi situatie si in cazul meu. uneori e dificil pentru ca avem totusi niste idei despre viata care difera foarte mult cand vine vorba de anumite aspecte, dar ne descurcam...

bine,a cum conteaza ca suntem si foarte tineri. in lunile astea ce am inteles eu e ca uneori tre sa ai mare rabdare cu feciarele, sunt un pic mai dificile. da, spiritul critic e foarte dezvoltat, insa nu ma mai preocupa asa de mult (poate si pentru ca el a inteles cat ma deranjeaza si a facut progrese in sensul asta, plus ca incep sa il mai cunosc si sa nu mai pun la suflet tote criticile mici pe care uneori le face ca sa ma tachineze numai ca nu ma prind eu). inchis in el nu pot spune ca ar fi, evident ca eu vrobesc mai mult si am exprim mai usor, dar poate fi foarte dulce. de exemplu dupa o perioada dificila, supa ce discutam si ne amintitm de ce suntem impreuna ai vrem sa ramnem impreuna este foarte dulce parca pentru a-mi amintit de ce m-am indragostit de el...

nu stiu cat de mult ne infleunteaza zodia caracterul, cand citesc despre sagatator parca ma regasesc in unele chestii, lafel si in cazul lui, dar important e cum stim noi sa tinem o relatie... influenta zodiei mis e apre totusi insignifianta pe langa gesturile si comportamentul nostru care conteaza mult mai mult.

a, si sa nu uit... faorte rar incepe el certurile. o fi pt ca sunt sagetatoare, dar sunt mult mai vulcanica decat el si mereu ma inflamez mai repede... incerc sa mai iau exemplu de la el, sa fiu mai calma si mai rabdatoare
rodicapisica
Postat pe 14 August 2008 11:02
eu fecioara... el sagetator. 3 ani l am vanat... apoi au urmat 4 ani de relatie cu despartiri shi impacari.... abia in al 3 lea an de relatie mi a spus k ma iubeste dar era mult prea tz pt mine shi uite asha totul a culminat cu o despartire definitiva shi irevocabila din partea amandurora. astrele spun k fecioara cu sagetatorul.... luna cu soarele... toti din jur spuneau k nu avem sanse de viitor. totushi nimeni nu tb sa se puna cu incapatanarea fecioarei atunci cand vrea sa demonstreze tutror k va reushi ceva imposibil... shi am reushit 4 ani, dar la ce bun? pana shi o fecioara realizeaza k nu se poate lupta cu morile de vant ale unui sagetator....
uitarea_aducerii_aminte
Postat pe 15 August 2008 09:35
pentru rodicapisica...parca ma vad pe mine,eu vulcanica(sagetatoare...asta sunt...),el calm...uneori exasperant de calm as spune(deh...fecioara).Si nu tine neaparat de varsta,eu am 34ani si el 33ani...el e mai serios,eu mai copilaroasa.Eu ma aprind...el ma tempereaza...si sa fim realiste,uneori mai avem nevoie..Si totusi suntem impreuna de 9ani.Fi optimista ca e de bine.
macanetu
Postat pe 15 August 2008 17:09
asa e..sunt foarte draguti. intre noi diferenta e si mai mare, de 5 ani, insa ne stim de alti 4. imi plac conversatiile cu el cu subinteles si momentan pare a fi protector in ceeace ce priveste modul cum ar vrea s abordeze el o viitoare relatie. fara motive de cearta din cauza geloziei sau a altor persoane apropiate lor. mi`a spus foarte clar ca nu vrea sa`si iroseasca tineretea. si in cealalta relatie p care a avut`o (de 5 ani) si`a permis orice placere in afara relatiei..fara ca ea s stie. insa se cam bat cap in cap ideile lui si, totusi, considera ca si`a schimbat mult viata din cauza celeilalte.. e cam ciudat s intri intr`o asa relatie. graba strica treaba.. am amanat intalnirile chiar daca nu e stilul unei sagetattoare, iar atractia fata de el e very high. e interesanta relatia..dar totusi mie`mi place linistea..
Darnya
Postat pe 16 August 2008 15:50
dupa cum te descrii tu parca nu ai fi sagetatoare....
macanetu
Postat pe 16 August 2008 18:39
combinatia e ok..la ince[ut...dar fecioara nu va putea sa inteleaga niciodata avantul catre lumea exterioara a sagetatorului) eu stiu mai bine k sunt sagetatoare:P) fecioara analizeaza prea mult uneori,dar daca la un moment dat comunicarea moare...totul se duce de rapa..nu e combinatia cea mai stralucita...depinde de voi cat va doriti sa mearga...pt k fecioara prezinta stabilitate iar sagetatorul e semn mutabil..
dydy88
Postat pe 17 August 2008 14:47
De la: macanetu, la data 2008-08-16 18:39:05dupa cum te descrii tu parca nu ai fi sagetatoare....


asta a fost si impresia mea... numai linistea nu-mi place mie
dydy88
Postat pe 17 August 2008 14:48
De la: Darnya, la data 2008-08-01 09:51:46c sanse credfeti ca are o astefl d relatie? mie mi se par fecioarele foarte critice insa sunt cu picioarele p pamant si nu t dau p spate in laude proprii si aprecieri. cunosc un barbat fecioara care e cu 5 ani mai in varsta decat mine, insa incercam s ne cunoastem mai bine. nimeni nu incearca s se schimbe pt nimeni, dar uneori este cam enervatnt...voi ce parere aveti?

sanse exista daca vrei sa existe...nu ti se pare...ci asa sunt fecioarele...analizeaza si crtik destul de mult...sunt nativii care tind cel mai mult spre perfectiune,enervant este ...dar in momentul in care tiila el si esti topita iti spun eu ca nu te mai gandesti la asta desi am spus si mai sus...nu e cea mai fericita combinatie
dydy88
Postat pe 17 August 2008 14:55
nu inca..pt mine un barbat/baiat trebuie s`mi atinge 3 puncte pt a`l declara perfect pentru o viitoare relatie: intelectual, sexual si afectiv. sunt sagetatoare, insa una linistita si echilibrata. nu`mi plac excesele si nici lui. eu prefer sa ma gandesc la avantajele relatiei inainte de a o incepe fiindca..cine nu`si doreste stabilitate, iubire si protecte? in plus..el trebuie sa aiba bun simt si sa te respecte. asta in primul rand..insa nu vorbeam despre barbatul ideal.. ceea ce vreau s zic e ca odata arsi primii pasi imi doresc comunicare, intelegere si afectiune [impartasita]..se poate obtine asta de la o fecioara?
Darnya
Postat pe 23 August 2008 21:45
Din propria experienta,pot sa spun ca nu kiar merge am observat ca barbatii fecioara sunt cam zgirciti,ei numesc asta economi.si in general nu imi place barbatii fecioara au ei mai multe defecte decit calitati bune,insa vreau sa mentionez ca ei sunt foarte curati,adica ca sa-i placi trebuie sa fii gospodina buna.dar totusi vezi si tu poate la tine totul va fi bine ca nu totul se bazeaza doar pe zodii,
Alionuska
Postat pe 28 August 2008 19:43
Trebuie sa ai foarte multa rabdare ptr k intr-adevar sunt persoane foarte analitice...sunt adeptii relatiilor serioase dar nu stiu cum sa gestioneze aceasta relatie...intr-o relatie cu o fecioara,mai ales fata sa fie sagetatoare(cazul meu) intervine foarte repede monotonia...si in momentul acela nu-ti mai arde nici tie de comunicare cand vezi k pot trece chiar si zile intregi fara k el macar sa observe k esti in casa...nu incearca sa rezolve problemele de cuplu ci asteapta sa se rezolve de la sine retragandu-se in activitatile lui preferate..nu te astepta sa fie vreun cuceritor...este foarte influentabil de prieteni...si nu stiu in ce masura te considera pe tine cea mai buna prietena atat timp cat o sagetatoare va avea pretenatia k partenerul de viata sa fie si cel mai bun prieten...acum depinde totusi de situatii...daca il iubesti merita sa lupti ptr el...pentru k in ciuda tuturor defectelor este o zodie care ofera stabilitate si protectie din toate punctele de vedere...dar nu te astepta la explozii si artificii in relatie.Multa bafta!
desertflory
Postat pe 29 August 2008 13:41
Intr'adevar sunt zgarciti...dar cu ei ,nu si cu cei din jur.Cand am vrut ceva niciodata nu s-a pus problema sa nu imi cumpere.(si eu sunt o mare cheltuitoare)Acum depinde de fiecare in parte.Iar la capitolul mancare...da, sunt niste gurmanzi,dar mie imi place foarte mult sa gatesc.La capitolul critica...pot sa trec usor peste...avand in vedere cat "macan" eu...Sper sa va fi fost de folos.
macanetu
Postat pe 29 August 2008 19:31
Darnya fi mai optimista.
macanetu
Postat pe 29 August 2008 19:35
Eu sunt sagetatoare, el fecioara, o combinatie perfecta, este exact jumatatea care imi lipsea, ne complectam reciproc, ne iubim si ne respectam si asta dupa ce am invatat sa ne acceptam defectele unul celuilalt. Nu suntem decat de un an impreuna, dar in acest an nu a existat decat momente frumoase. Il ador! E barbatul pe care l-ar dori orice femeie: tandru, romantic, iubitor, curat, inteligent, darnic. Niciodata nu a fost zgarcit cu cei apropriati lui. Cam copilaros, dar asta e tot farmecul.
mihaelabaltesiu
Postat pe 11 Septembrie 2008 16:53
Anul asta am implinit 10 ani de cand suntem casatoriti. Au fost ani in care daca pun in balanta binele si raul cele bune atarna mult.Exista si conflicte dar,recunosc ca oricand o fecioara va ceda in fata unui sagetator pentru ca sunt relativ usor de manipulat fara ca ei sa realizeze acest lucru. Sotul meu este un familist convins si trage pentru casa,dupa ce ne-am casatorit a lasat anturajul pe care il avea atunci si am luat-o de la zero din toate punctele de vedere. Acum avem totul impreuna si nu a regretat nici macar o clipa ca toul s-a schimbat ci a zis mereu ca pentru el casatoria a fost cel mai bun lucru in viata. Sunt zgarciti doar cu ei pentru ca il conving greu sa isi cumpere ceva de obicei ii cumpar eu,in momentul in care eu admir ceva sunt convinsa ca in cel mai scurt timp mi-l face cadou din primul banut in plus pe care il face. Eu zic ca nu e o combinatie rea.Pentru mine barbatul fecioara este perechea perfectsa pentru ca ne completam mereu si ne intelegem minunat. O zi minunata tuturor!!!!!!!!
adriiaana
Postat pe 23 Octombrie 2008 06:50
Buna KUDICELOR!
La noi din punct de vedere al zodiacului trebuia sa nu fim ..sa nu ne intelegem..Eu berbec,el tauras...eu impulsiva, el foarte, foarte , foarte lent si calm(rar ii sare tandara).Casatoriti de 3 ani si impreuna de 8, ne intelegem bine si ne iubim foarte mult..mai exista mici certuri, mai mult eu pun paie pe foc (doar sunt zodie de foc).Avem un baietzel , un racusor, ce sa mai o familie nebuna rau de tot si foarte pasionala.
Va intreb dragele mele,daca exista o compatibilitate intre noi doi ca zodii?
lauralex
Postat pe 23 Octombrie 2008 09:52
Multi nu cred in zodii si totusi zilnic citesc zodiacul lor si al partenerului...Eu sunt sagetatoare,el era fecioara...nu a existat compatibilitate.Cred ca cel mai mult conteaza ce va leaga,cat de mult iubesti persoana de langa tine si nu cauti compatibilitati in zodiac .Am pus capat unei relatii bolnavicioase dar nu cred ca de vina e zodia...si totusi,sagetatorul cu fecioara....nu prea...
sdv
Postat pe 29 Octombrie 2008 02:35
Buna!:)
In primul rand felicitari si sper ca si noi vom putea spune acelasi lucru ! Sincera sa fiu, nu tin cont sa fim compatibili din punctul de vedere al zodiacului si nici acum nu las ca un astfel de lucru sa influenteze relatia noastra foarte fericita! Noi suntem impreuna de 2 ani si ceva, dar ne cunoastem de 7 ani. Pot sa spun ca alaturi de el, am viata completa si chiar daca uneori sunt conflicte( in fiecare relatie exista, indiferent de zodie), ne iubim in fiecare zi mai mult si suntem pregatiti pentru o viata fericita:X:)
Parerea mea...ascultati-va inima si nu veti fi dezamagite!:)
Va pup:*
monikusz
Postat pe 3 Noiembrie 2008 23:32
Am vrut sa spun felicitari celor care au o viata fericita si succes celor care inca nu si-au gasit perechea!:) pupici:)
monikusz
Postat pe 3 Noiembrie 2008 23:34
foarte interesant.in tot ceea ce ati scris m am regasit si eu, intrucat si eu am avut relatii cu fecioara.orgoliul lor nemasurat este cel mai mare defect si pe lanfa acesta si faptul ca se lasa manipulati.intr adevar cand gasesti o fecioara te simti oarecum implinita, pana cand incepi sa ii descoperi defectele.felicitari celor care au reusit sa mentina relatia.in relatia mea cu fecioarele, intrucat am cunoscut doua e ca intotdeauna e un du te vino intrucat dak se indragosteste de tine, cu greu mai reusesti sa scapi de el, pentru ca pe langa toate defectele fecioarele au sarmul lor. si eu tot sagetatoare sunt.;)) eu abia acum am descoperit acest topic si mi a starnit interesul.
andreea30
Postat pe 5 Februarie 2009 13:54
Atunci cand exista dragoste si respect,intelegere,bine'nteles din partea amandurora,nu se poate sa nu va intelegeti.Cat de critici si tipicari sunt ei(barbatii Fecioara),nu cred eu ca se compara cu sagetile noastre(femeile Sagetator),hai sa fim serioase... . Noi suntem impreuna de noua ani si casatoriti de opt luni.Eu zic( cel putin din punctul meu de vedere ),ca cele doua zodii se completeaza.Ei calmi ,noi impulsive. ..ne mai tempereaza putin...Va pup si fiti fericiti.
macanetu
Postat pe 5 Februarie 2009 16:45
Buna si eu sunt sagetatoare..desi nu am toate caracteristicile de sagatator si am o relatie de 3luni cu un baiat fecioara...si suntem foarte fericiti nu credeam ca voi gasi pe cineva ca el...Eu sunt vesela,uneori prefer liniste alteori nu si foarte timida..pe cand el mai serios(dar acum e si el mai vesel),calculat,timid si nu se cam price la vorbe sa zic asa...nu stie despre ce sa vb ,dar e ok incearca si face tot posibilul sa fim fericiti...Sa fiu sincera la inceput iesea mai mult cu amici..si credeam ca nu-i pasa...dar de fapt isi facea curaj am avut rabdare,am incercat sa-l inteleg si e totul foarte bine:)Ne intelegem foarte bine,avem incredere unul in celalalt,nu suntem gelosi si desi cam timizi incercam sa trecem peste...Pot spune ca ne ompletam unul pe celalat sunt foarte fericita cca l-am cunoscut Depinde si de comportamnetul fiecaruia..
Mult succes tuturor si va doresc sa fiti fericite!!
anya016
Postat pe 11 Februarie 2009 01:04
eu nu cred ca intr`o relatie zodiile sunt cele care conteaza pentru ca de exemplu eu si prietenul meu avem un an si jumatate impreuna... el e pesti, eu sunt fecioara... am auzit destule despre combinatia asta de zodii: ca nu se potrivesc pt ca fecioara este mai obiectiva, mai cu picioare pe pamanat, iar pestele este mai visator, mai putin realist... desi imi citesc in fiecare zi horoscopul,cred ca noi suntem cei care alegem cu cine vreo sa avem o relatie si nu zodiacul... dar asta este doar parerea mea nu?
my_lipps_are_yours
Postat pe 4 Martie 2009 09:16
ai drepatate nu conteaza zodiile ci depinde de ce vrem noi...daca vrem reusim ,daca nu nu..va pup si sa fiti fericite/fericiti!!!!
anya016
Postat pe 5 Martie 2009 00:32
si eu sunt o sagetatoare si sunt cu un baiat fecioara de 1 an si 2 luni ne ne intelegem bine pot spune,in ciuda faptului ca in ultimile 4 luni ne-am certat destul de des...neavand un real motiv de cearta dar nahh...el este incapatanat,orgolios eu sunt o fire care se aprinde destul de repede am si eu incapatanarile mele si uneori ne bateam cap in cap pana cedeaza unul din noi :)),in schimb ne iubim foarte mult si ma bucur ca il am alaturi.aaa si au si multe calitati :P
EbruMoon
Postat pe 5 Martie 2009 01:22

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
eu sunt peste iar el este capricorn oare este posibila relatia noastra??? 7 De la: kudika055844 30 Iulie 2009 10:35
eu capricorn el varsator 4 De la: simy_doru 29 Noiembrie 2012 14:56
buna 21 De la: celyy 10 Aprilie 2009 18:57
Eu fecioara si el varsator. 3 De la: ryana4cutty 24 Mai 2011 17:26
Ptr gospodine 26 De la: S_K_ 17 Aprilie 2011 22:57