Setari Cookie-uri

Cum vedeti voi o relatie intre o femeie varsator si un barbat berbec?

astept cu nerabdare raspunsul vostru.Suntem compatibili?El este tare dificil si rezervat, mai ales cand vine vorba de sentimente si ganduri.Dar se comporta exemplar.Am tot vrut sa renunt eu, dar am rezistat pentru ca il iubesc foarte mult si nu consider ca trebuie sa cedez atat de usor, in plus nici el nu mi-a permis.Voi ce credeti?
Multumesc:*
Andre_Maria
Postat pe 2 August 2008 22:36
si daca iti spunem ca nu merge, esti dispusa sa ne asculti pe noi si sa renunti la el? E ca si cum ai intreba: "cum merge relatia intre un baiat cu ochi albastri si o fata cu ochi caprui? Credeti ca merge?"
Parerea mea. Nu am vrut sa fiu rautacioasa, insa nu zodiile ne formeaza ca oameni.
Pace!
amme22
Postat pe 2 August 2008 22:41
bravo amme, subscriu!

Postat pe 2 August 2008 22:56
amme a avut dreptate.....caracteristicile unei zodii sunt generale,nu particulare!!!de exemplu,berbecul meu nu este nici dificil,nici rezervat,ci foarte dulce si incapatanat cand simte ca are dreptate!!!si se intelege perfect cu o .....balanta!!!adica...cu mine Bafta! si ai mai multa incredere in intuitie si in ceea ce simti
mell_30
Postat pe 8 August 2008 00:17
Ce parere aveti despre relatia dintre o femeie berbec si un barbat varsator? :)
trystyna_23
Postat pe 8 August 2008 11:39
Match made in Heaven? Mi se pare intresanta combinatia mai ales ca parintii mei sunt aceste zodii.Intoteauna m-am simtit a treia roata la caruta in preajma lor. Sunt impreuna de 42 de ani in ciuda greutatilor si a celorlalti.Insa subscriu ca nu zodiile ne fac oameni...Sunt curioasa ce ati spune despre relatia dintre un capricorn si un sagetator?!!!!!!!!!
ramona70
Postat pe 11 August 2008 20:30
eu sunt varsator...el berbec...suntem impreuna de 9 ani..,deci se poate..nu ne-am plictisit niciodata,ne completam reciproc...ne oferim libertate...incredere...ca sa descriu mai pe scurt e o relatie tumultoasa,berbecul foc...varsatorul aer...deci focul nu se stinge niciodata:)...e incitant alaturi de un berbec...nu te plictisesti niciodata,dar tre' sa inveti sa-l descifrezi...akolo e mai greu,nu e ca o carte deschisa...poop!!!

Postat pe 4 Septembrie 2008 12:37
in plus....sexual atraction....is strong!!!!!!!!!!!

Postat pe 4 Septembrie 2008 12:37
OK. Va rog ptr a 1000-a oara: nu mai impanziti forumul cu astfel de "topicuri". Faceti unul gen "zodii" si postati acolo toate nelamuririle si problemele voastre existentiale. Nu puteti face asta? vreti sa-l fac eu? VA ROG FRUMOS!!!!
e enervant sa caut subiecte de discutie si sa dau numai peste asa ceva, iar astea ocupa ordinea prioritatii afisarii topicurilor. e chiar enervant!
incerc sa va intaleg preocuparea ptr astfel de subiecte ( am spus ca incerc , nu neaparat ca si reusesc)... da, fiecare are dreptul sa se exprime liber, dar va rog mult faceti un topic compact si va intruniti acolo. ar fi o dovada de respect fata de restul utilizatorilor!
va multumesc anticipat!
Anissia27
Postat pe 4 Septembrie 2008 16:11
desi s-a mai spus asta,nu zodiile conteaza asa de mult...ca sa nu mai spun ca dupa o anumita varsta,mai exact 33 de ani,ascendentul e cel care 'dicteaza' caracteristicile unei persoane.important e cum va intelegeti,cat de mult va iubiti si cat de multe faceti ca sa mearga o relatie.sa auzim de bine
mary_ct
Postat pe 30 Octombrie 2008 11:15
De la: Andre_Maria, la data 2008-08-02 22:36:00Dar se comporta exemplar.*

daca se comporta cum spui, care este problema ta reala?
sandra33
Postat pe 11 Noiembrie 2008 16:15
Draga mea,berbecii sunt firi incapatanate,si arogante uneori,dar magia sta in dragoste si iubire.Noi ,,Feciaorele" suntem timide,dar daca el,,Berbecul'',reuseste sa te scoata din carapacea ta,se poate bucura de multe satisfactii din partea noastra.In primul rand sunt amanti si soti perfecti,iar cum dragostea trece prin stomac(noi suntem bune gospodine,si ne place sa iasa totul ca la carte),asa si iubirea trece prin pat.
Daca esti satisfacuta moral ,sufleteste si la pat,nu renunta la el.Ar fi pacat,o sa vezi ce bine iti va prinde sfatul meu.Eu sunt casatorita cu un leu,si chiar daca nu-ti vine sa crezi se potrivesc chiar foarte bine zodiile.Am de toate,ma iubeste,dar la pat scartie rau de tot,pentru ca leii nu preiau initiativa la pat,iar noi asteptam mangaieri,vorbe frumoase,dulci...Asa ca daca ma casatoream cu ,,Berbecul" de atunci alta era viata mea.Nu uita ca ai nevoie de iubire si pasiune toata viata ! Sa nu fii nevoita mai tarziu sa te arunci in bratele altuia ca nu esti multumita la pat,iar nevoile corpului trebuiesc satisfacute.Si cine iti spune ca fara iubire rezisti,e un mare cretin/a.Sa fii iubita ca o regina iti doresc !
bonjour
Postat pe 19 Noiembrie 2008 11:27
intr-o relatie nu tb sa tii cont de horoscop
_dulcik_
Postat pe 10 Martie 2009 14:44
De la: Andre_Maria, la data 2008-08-02 22:36:00astept cu nerabdare raspunsul vostru.Suntem compatibili?El este tare dificil si rezervat, mai ales cand vine vorba de sentimente si ganduri.Dar se comporta exemplar.Am tot vrut sa renunt eu, dar am rezistat pentru ca il iubesc foarte mult si nu consider ca trebuie sa cedez atat de usor, in plus nici el nu mi-a permis.Voi ce credeti?
Multumesc:*


mai astepti inca raspunsul???
buuun inseamna ca te-ai lamurit ca nu trebuie sa te iei dupa horoscop dimineata cand te trezesti din pat.
dandanaua_reloaded
Postat pe 10 Martie 2009 14:49
Varsator - Berbec

Varsator cu Berbec? Ce splendoare si câta explozie!

Un semn de Aer cu un semn de Foc! Nici nu se putea mai bine, deoarece Aerul întretine arderea, iar Focul încalzeste Aerul! Varsatorul este mereu în aer pentru ca el viseaza sa salveze omenirea, iar Berbecul arde permanent de dragul initiativelor si al actiunii.

Ceea ce îi leaga este imprevizibilul. Uranianul Varsator este, oricum, un original si un inventiv - de aici splendoarea relatiei. În schimb, martianul Berbec este întotdeauna un înflacarat care nu gandeste decât dupa ce actioneaza (si atunci de prea putine ori) - de aici, deci, caracterul "exploziv" al cuplului.

Varsatorul si Berbecul se potrivesc foarte bine deoarece sunt activi, plini de intentii, gânduri si fapte mari, unele chiar eroice, iar în anumite cazuri sunt chiar aventurosi. Varsatorul nu va fi niciodata deranjat de nevoia de a conduce a Berbecului (nici macar atunci când barbatul este Varsator si femeia este Berbec), iar Berbecului îi va placea întotdeauna nevoia de libertate si independenta a Varsatorului (mai ales daca Varsatorul este femeia din cuplu) care îi permite sa se pastreze în centrul atentiei.
_dulcik_
Postat pe 10 Martie 2009 18:15
Varsator - Berbec

Daca trec cu bine de primele întâlniri, longevitatea relatiei Varsator - Berbec este asigurata.

Marte (guvernatorul Berbecului) si Uranus (guvernatorul Varsatorului) fac o pereche excelenta daca stiu sa se tempereze, mai ales daca ambii sunt de acord sa evite conventiile si constrângerile de orice fel, bucurându-se de relatia lor, indiferent de continutul pe care i-l vor da (iubiti, prieteni, colegi de profesie, parteneri de afaceri) dupa incandescenta Inceputului.
_dulcik_
Postat pe 10 Martie 2009 18:15
Cand Berbecul si VArsatorul se intalnesc, combinatia dintre viziunea Varsatorului si actiunea Berbecului face din aceasta pereche una foarte creativa. Aceasta relatie nu este una statica si nu este niciodata plictisitoare. Partenerii pot fi foarte buni prieteni; aceste semne sunt foarte diferite si acest lucru poate sa-i faca foarte compatibili si poate sa-i faca sa comunice foarte bine. Amandoi sunt idealisti si privesc viata cu entuziasm si amandoi apreciaza experientele noi si neobisnuite. Amandoi sunt atrasi de ceea ce este nou si de aventura.
Multe relatii Berbec-Varsator se bucura de atRactie reciproca. Berbecul admira viziunea unica si caracteristicile inovatoare ale Varsatorului, in timp ce Varsatorul admira energia Berbecului si initiativa lui -- Varsatorul are intotdeauna idei noi, dar nu are aceeasi energie sa le duca la capat ca Berbecul. Ambele semne apreciaza independeta, dar conflictele pot aparea atunci cand Berbecul este prea posesiv, iar Varsatorul este prea rece. Ambii parteneri trebuie sa invete sa vada lumea si cu alti ochi. Varsatorul poate fi mult prea imprevizibil pentru Berbec. Atata timp cat fiecare isi asigura partenerul ca relatia este foarte importanta pentru ei totul este OK.
Berbecul este guvernat de Marte, iar Varsatorul este guvernat de Uranus si de Saturn. Aceste trei planete formeaza un cerc care demonstreaza compatibilitatea dintre Berbec si Varsator. Uranus este planeta noilor idei si a creativitatii. De la aceasta planeta Varsatorul isi ia ideile marete, in timp ce prin Marte isi pune aceste ideile in practica si initiaza proiecte. Saturn este planeta care completeaza acest proces.
Berbecul este un semn de foc, iar Varsatorul este un semn de aer, aerul fiind cel care intretine focul. Varsatorul poate tine pasul cu actiunea si energia Berbecului, iar acesta din urma are tendinta de a incepe proiecte bazate pe ideile Varsatorului. Cand ei actioneaza ca o echipa, nu exista limite. Varsatorul face in asa fel incat sa-si foloseasca inteligenta pentru a inspira actiunea Berbecului. Ambele semne au interese foarte variate, iar dorinta Berbecului de a participa fizic la ceea ce se intampla se completeaza cu dorinta Varsatorului de a avea o activitate mai mult mintala.
Berbecul da Varsatorului increderea sa actioneze, decat sa stea in laborator clocind idei. Varsatorul il poate ajuta pe Berbec sa fie mai stabil, sa duca la bun sfarsit un proiect decat sa inceapa unul nou. Ambii se respecta si se admira si cand fiecare intelege ca nimeni nu trebuie sa fie seful, pot obtine multe impreuna.
Cel mai bun aspect al relatiei este abilitatea de a obtine multe lucruri impreuna. Aceasta este formula de succes pentru relatia lor.
_dulcik_
Postat pe 10 Martie 2009 18:16
va spun ca o sa fie bine
semamn
Postat pe 12 Iunie 2010 18:44

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
AJUTOR 28 De la: kudika135154 1 Octombrie 2011 22:45
buna 4 De la: Katte02 3 August 2010 02:14
credeti ca o sa mearga? 10 De la: Lesea_m 16 Decembrie 2009 11:52
vreau sa scap de... 6 De la: marco918 18 August 2010 15:41
amandoi fecioare 3 De la: mariana_denise 30 Ianuarie 2011 21:10