Setari Cookie-uri

eu sunt peste, el taur....merge?

suntem de 4 ani impreuna...momentan am luat o pauza....ne certam des in ultimul timp si ....cu toate ca inca ne iubim, nu stim daca e bine sa ne impacam sau nu :(
Bambi89
Postat pe 3 August 2008 02:48
Eu zic sa nu renunti la taurul tau ! Daca te-a inteles in cei 4 ani de zile si te-a acceptat asa cum esti tu cu calitati si defecte, eu cred ca omul asta e in stare sa te suporte si sa te accepte asa cum esti tu, toata viata !
Este printre putinii care iti pot oferi acea stabilitate de care un peste ara atata nevoie (materiala si spirituala)...
Nu te gandi ca ai sa gasesti altul mai bun...ca pana te mai gandesti mult....ti-l ia alta de sub nas!
Lasa-l momentan sa-si revina ca are si el nevoie de putin aer sa respire, ca si tine !
Dar nu o rupe de tot cu el ca nu se merita, crede-ma !Si daca va certati este poate din cauza ca taurul tau te iubeste enorm de mult...atat de mult incat a devenit sufocant, dar mai acorda-i o sansa!

Te pup si ai grija de tine !
Ally
:-D
Zahira83
Postat pe 5 August 2008 13:27
multumesc de sfat! la fel ma gandeam si eu si ....dupa 3 saptamani de vorbit din an in pasti si una de pauza totala...ne-am impacat ne-a prins bine amandurora si acum suntem altfel, dar ne iubim tot mai tare :X.
Bambi89
Postat pe 6 August 2008 21:44
din punct de vedere zodiacal..combinatia e perfecta si eu sunt peste si stiu f bine asta..acuma depinde si de voi.
madallina
Postat pe 19 August 2008 16:20
E o combinatie incendiara (femeia peste - barbatul taur) in care ma regasesc si eu... Noi suntem de 5 ani impreuna (de 6 ne cunoastem) si a fost destul de greu la inceput (nu ca acum nu ar fi) . Dar asa cum spune si fanciulla83, daca ai un taur, pastreaza-l! Trebuie sa ai multa rabdare cu el, dar merita! Atunci cand se implica intr-o relatie, poti fi sigura ca va ramane langa tine daca stii cum sa te porti cu el.
iulia03
Postat pe 22 August 2008 09:12
unde gasesc siio un pestisor?

Postat pe 19 Septembrie 2008 21:14
si tu esti taur??? ....
Bambi89
Postat pe 20 Septembrie 2008 19:04
ciudat si interesant... dar am si o alta varianta despre "taurii" acestia pe care voi ii vedeti atat de stabili , iubitori, fideli si sinceri...
"taurul" meu nu era atat de stabil dupa 9 luni de relatie.
mi-a facut nijte faze urate dupa care eu nu i-am mai raspuns la telefon.. a sunat de 2 ori... si gata... au trecut 2 zile..el nici un semn... l-am sunat eu. el era foarte sec, mi-a spus ca trebuie sa fie si el cel suparat, ca ma iubeste, dar ca e conufuz, nu mai stie ce vrea, ca vrea sa se gandeasca bine (?) (cat timp am fost impreuna m-am daruit total, el s-a distanta intre timp, pt. ca uita de mine, gresea , mintea , spunea n variante si eu il "certam"...ar fi fost culmea sa fiu miere dupa toate astea)..)
stabilisem sa ma caute cand revine acasa (in 6 zile cam asa)...
in ziua cu pricina el a venit acasa dar mie nici un semn... l-am sunat ... n-a raspuns... a doua zi i-am trimis un sms in care il rugam sa vina sa vorbim asa cum era firesc... si in care i-am scris mai multe lucruri frumoase... n-a raspuns deloc nici de data asta ...
pe messenger sta invizibil...
nu inteleg de ce?
au trecut 4 zile din nou... si nici un semn...
Si in mod sigur eu nu am sa il mai deranjez...ar fi culmea sa ma ploconesc in fata unui om care ma ignora dupa toate lunile astea in care el a fost lumina ochilor mei

Nicoleee
Postat pe 21 Septembrie 2008 12:07
exista fel de fel de oameni...si noi am avut probleme multe in 4 ani de zile....credeam k il iubesc, dar in ultimul timp uita complet de mine....acum am gasit pe altcineva, din aceeasi zodie cu mine si suntem fericit, nebuni si totul e ca la carte...cel putin acum la inceput....Dumnezeu stie ce va fii pe viitor. Cat despre taur....a fost frumos cat a fost, cu bune si rele, dr nu as mai vrea sa trec inca o data prin toate astea... in primul rand pt k nu a facut niciodata nimic ca sa apere iubirea noastra in fata parintilor lui care pe mine nu ma inghiteau, doar pt k m-am luat in gura cu mama'sa si i-am zis in fata ce aveam de zis ( se baga-se intre noi la o cearta, sa ii ia apararea fiului care tacea....si tacea pt k se stia vinovat....au fost multe...)...dar dupa cum va dati seama, ea a considerat o "obraznicie" din partea mea sa ma iau in gura cu ea. Voua vi se pare normal sa se bage parintii in rel voastra?? sa vina ei sa va "rezolve" problemele?? eu nu as accepta asta pt nimic in lume. nici macar parintilor mei nu le permit sa se bage in relatiile mele, darmai parintilor LUI (oricare ar fi el).....
Bambi89
Postat pe 21 Septembrie 2008 18:09
De la: mic_negru_si_urat3, la data 2008-09-19 21:14:36unde gasesc siio un pestisor?


take me take me, sunt eu un pestisor

da..din cate stiu si eu intre pesti si taur iese combinatia :)
fluturas_
Postat pe 26 Septembrie 2008 13:59
eu sunt peste, el e taur si suntem impreuna de...17 ani ! o viata de om ! nu pot spune ca am dus-o numai pe roze, dar facand o comparartie cu alte situatii din jur, a fost chiar bine. am reusit sa trecem peste probleme ,care fie vorba intre noi ar fi putut duce f usor la divort, dar ce sa zic le-am depasit . dar depinde de taur si de peste cred eu , caci cunosc un caz in care o pestoaica si un taur nu au putu fi impreuna (din cauza taurului ) ;asa ca eu zic s amai incerci - si la noi relatia a inceput sa mearga mai bine abia dupa cativa ani !
MYL
Postat pe 5 Octombrie 2008 16:59
La noi e invers... eu taur, el peste!!! Uneori ma enerveaza atat de tare,incat imi vine sa o iau la fuga si sa nu mai privesc inapoi!!! Probabil ca si el simte la fel uneori... Daca ai prins un taur( ca mine), nu il lasa sa iti scape... Si pastreaza si un peste, daca ai ocazia!!! Este de pastrat... :)
fioorrella
Postat pe 25 Octombrie 2008 11:08
24 de ani ! dragoste cu nabadai! asta este! nu e tocmai usor pt un pestisor insa cu toate apucaturile taurului apreciaza un pestisor devotat si are o calitate deosebita.....nu abandoneaza fiinta la care tine chiar daca il scoti din sarite ceea ce cred ca e destul de important pt siguranta de care are nevoie pestisorul uneori imi vine sa-mi iau lumea in cap insa se pare ca rezist eroic si ma indrept vertiginos spre nunta de argint ceea ce nu e chiar de colea, nu?merit o medalie pt asta..sper sa o primesc !daca nu, mi-o iau singura! oricum, am tras la caruta ce inseamna casnicie amn2.....de fapt, cred ca e valabil pt orice relatie.....trebuie sa lupti sa pastrezi acele calitati pe care le apreciezi. eu cred ca nimeni dar absolut nimeni nu intruneste toate calitatile care le doreste cineva de la altcineva si mereu sunt prezente si defectele......secretul consta in a-ti stabili ce e cel mai important iar celelalte s a le treci cu ingaduinta! iubirea taurului e nitel cam egoista insa...e reala!:))))))))))))sa fiti iubiti!
doracarmen
Postat pe 10 Martie 2009 12:58
eu taur... el peste. Eu m-am indragostit el a ales o stomatoloaga E incendiar in viata unui taur un peste dar nu toti oamenii sunt la fel. Intradevar se completeaza foarte bine o zodie de pamant cu una de apa. Se spune ca apa cu pamantu da roade. Iubiti-va!!!!
pup!
sky_spy
Postat pe 9 Iunie 2009 09:56
Eu sunt taur, el e ....taur. Si deocamdata merge. Da, e rece, distant, dar in generl taurii sunt asa. Desi iubesc cu toata fiinta lor, nu sunt capabili sa-si exteriorizeze sentimentele. Daca aveti nevoie de un barbat care sa va alinte mereu, sa va rasfete si sa va cocoloseasca, nu alegeti un taur. Dar daca vreti pe cineva care sa va iubeasca asa cum sunteti si sa va fie alaturi cand aveti nevoie de el sau sa va sustina cand lumea vi se prabuseste, atunci luati un taur. Trebuie sa fiti insa atente, pentru ca barbatul taur este cel care poarta pantalonii in casa. Este masculul tipic care are nevoie de femei care sa se supuna vointei lui. Aici va trebui sa invatati sa faceti compromisuri si sa il manipulati usor atunci cand e cazul. Nu va certati cu el pentru ca nu aveti sanse de castig. Este incapatanat si orgolios. Dupa o cearta sa nu fiti surprinse daca va astepta sa faceti voi primul pas. Ufff sunt multe de spus. Inca ceva, barbatii tauri sunt de 2 tipuri: cei stabili care pot sa se angajeze intr-o relatie de durata si cei afemeiati, pentru care casnicia este exclusa. Sau, chiar daca se casatoresc, isi vor insela nevasta de cate ori pot. Depinde de decada in care este nascut.
Ashera
Postat pe 9 Iunie 2009 11:48
ce se spune despre barbatul taur este foarte adev ,daca aveti puterea sa rezistati linga un taur e perfect daca nu fugiti mincind pamintul ...barbatul taur este ffffffffff dificil si incapatinat.
shirine
Postat pe 9 Iunie 2009 23:50
Eu sunt peste, el taur...de fapt relatia noastra este una ascunsa de o luna si jumatate...il iubesc foarte mult insa sunt mai mare decat ele cu 7 ani, iar el este necasatorit si pe deasupra suntem si colegi de serviciu.Faptul ca stam foarte mult impreuna la birou ne-a ajutat sa ne cunoastem f bine. El este foarte atras de mine iar eu la fel. Spune ca ma admira si ma respecta f mult dar ca nu putem avea o relatie oficiala impreuna. Am rabdare sa vad ce se intampla pt ca il iubesc cu adevarat si el stie lucrul asta.
Cand suntem impreuna ne simtim f bine, vorbim absolut orice, suntem compatibili din toate punctele de vedere insa..el spune ca are o alta relatie la vedere cu o fata pentru care spune ca nu simte nimic...insa nu inteleg de ce ramane cu ea.Acum este plecat in cocediu la mare, nu mi-a dat nici un semn de viata, nici un telefon, nici un sms...cred ca este cu EA si se fereste, insa si asa, daca ii era dor de mine ma suna...Nu stiu sincer ce sa fac, sunt disperata, ma gandesc doar la el toata ziua, nu am crezut ca la 45 de ani te poti indragosti in asa hal...astept sfaturile voastre..

Postat pe 4 August 2009 11:15
stiu ca e greu dar incerc sa-ti dau un sfat in privinta taurului tau;nu te merita,e prea orgolios si nu recunoaste ce pierde,asa ca LASAL...toate lacrimile,gindurile,iubirea care o ai de daruit....se va indrepta spre alt barbat care te va aprecia ptr ce esti.tauri sunt dificili intr-o relatie.iubitori dar si tradatori,niciodata nu se vor multumi cu ce au si cred ca ei au dreptate intotdeauna.Eu iti dau toate sfaturile astea dar si eu sunt intr-o situatie asemanatoare tot cu un taur [5 ani ...grei recunosc} si nu stiu cum sa procedez .Sunt satula de atitea certuri,minciuni si orgoliu barbatesc dar m-am obisnuit cu el si imi este greu sa accept ideea de a nu mai fi impreuna cu toate ca nu se merita sa fac atitea compromisuri.Am sa reflectez toate astea si am sa pun in balanta.Oricum VIATA MERGE MAI DEPARTE SI MERITA TRAITA.Fii puternica si nu te lasa impresionata de atitudinea lui .Daca nu are pe altcineva incearca sa-ti aplice o corectie si sa-ti demonstreze ca el e stapinul si tu sclava
shirine
Postat pe 4 August 2009 19:17
revin si incerc sa te ajut putin apelind la studiul pshihologic pe care l-am acumulat informindu-ma.
Deci el este in concediu cu EA si tu ce faci?Te gindesti la el ,fierbi de nerabdare sa-l vezi darEL se distreaza de minune cu cealanta de care el spune ca numai este interesat dar totusi sunt impreuna.Nu ti se pare ca ai cazut in plasa lui si el se foloseste de sentimentele tale ca mai apoi sa te jantajeze sentimental ?sigur el vrea sa para o victima in fata ta si tu ce faci ?COMPROMISURI IN IUBIRE.total gresit mai ales ca numai esti o copila.TREZESTETE LA REALITATE peste ceva timp ai sa suferi si ai sa te intrebi;de ce am fost atit de fraiera sa-l cred si sa-i ofer iubirea mea .probabil te simti singura iar el un tip gentil cum vrea sa para te-a acapart si ti-a schimbat putin viata,ai dorit sa traiesti momentul si te-ai implicat fara sa realizezi ce sa va intimpla pe viitor din aceeasta asazisa relatie ascunsa.si apropo de ce ascunsa?el nu stie sa-si asume responsabilitatea?te tine in umbra iar cind treb nu merg bine cu cealanta da fuga la tine si se plinge.ce patetic om,ar treb sa-ti dea de gindit si sa incerci sa porti o discutie serioasa cu el nu sea te pretinzi sa culegi frimiturile de la alta.Si inca ceva nu-l mai crede atit ca nu stie ce sa faca cu realitia lui cu cealanta asta este un pretext de a se refugia din cind in cind la tine .nu ti-a dat de gindit cind el ti-a zis ca te stimeaza foarte mult,si ii place sa discute cu tine ca el defapt nu are decit sentimentul de refugiu la problemele sale?esti o femeie matura si ai tot dreptul sa iubesti dar fii macar desteapta si fa o alegere care sa ti se potriveasca nu iti pune sufletul pe tava daca el inca nu stie ce vrea.si in gen daca vei ramine cu el mai tirziu vei fii si tu pusa in situatia aceelei femei cu care el traieste si poate abia atunci vei realiza ca anii trec si a fost doar o chestiune de timpin care te-ai simtit bine dar defapt ai ramas tot singura.experienta vietii ar trebui sa-ti spuna multe dar uneori ne lasam duse de val si nu ne mai gindim defapt ca avem nevoie de stabilitate intr-o relatie si nu de iubire care se aprinde repede si se stinge la fel de repede ,plus de asta ne trezim la o anumita virsta ca ne hranim doar cu amintiri si nu avem pe nimeni linga noi.sper sa intelegi ceva din asta altfel mai tirziu nu o sa te poti ajuta sa fii lucida cind vei avea de ales...o zi buna
shirine
Postat pe 5 August 2009 09:42

sunt cu un tauras focos de aproape un an....eu capra baltzata, el taurel rabdator ..capricorn si taur, combinatie super fierbinte si serioasa, de termen foarte lung, dar la inceput el alerga dupa mine eu alerg de el...ca de sunt capricioasa si vreau sa am dreptate tot timpul...dar el mai intelept si mai lasa de la el...asa am invatat sa las si eu...deci, iata ce am inteles eu...nu learga dupa femei decat intr-un singue caz...cand o femeie e dracoasa si il pune la punct ..sexi dar isteata....nu care se lasa calcata in picioare, dar este un mascul feroce care ii place macar sa ii lasi impresia ca ia deciziiile finale....ca o capra tot ea controleaza tot..i el stie si se lasa dus de nas de un corp sexi si un chip inocent si un caracter dracos.....in rest, lasa-l sa te alerge, sa te emrite, sa iti faca toate poftele pana cand ii dai de inteles ca ramai langa el, este foarte fidel si stabil, daca iubeste cu adevarat....daca nu, nimic nu e sigur....
kudika061913
Postat pe 23 August 2009 06:58
buna.eu sunt pesti si el taur de 7 ani.si,deocamdata ,nu ma plang.am intampinat si probleme,dar le-am trecut.poop si succes!
kudikapau
Postat pe 22 Noiembrie 2009 23:00
Am citit ce s-a scris despre barbatul taur pana acum si am reusit sa-l regasesc pe prietenul meu cu care am o relatie de 9 luni, insa o relatie la distanta.
Pana acum 2 luni totul a decurs minunat, am gasit in el barbatul pe care l-am cautat de atata timp: afectuos, tandru, atent, inteligent, cu simtul umorului, fidel ..pentru prima data in viata mea am un gasit un barbat si nu aveam nimic ce sa-i reprosez. Ne facusem planuri chiar sa ne si mutam impreuna.
Insa de 2 luni nu-l mai recunosc. Deoarece a avut un an foarte prost din pct de vedere profesional, implicit financiar a devenit f distant, morocanos, si nu reusesc sa mai comunic cu el. Mi-a spus ca tot ceea ce vrea este sa fie lasat o vreme in pace. Plus ca simte ca ceva s-a rupt in el de cand in urma unei certe i-am spus ca vreau sa ma despart de el.
Ideea este ca nu reusesc sa-l inteleg. El tot timpul imi spunea ca eu sunt femeia cu care vrea sa se insoare, ca eu il motivez, ca atunci cand e cu mine se simte mai linistit si mai sigur pe sine.... si acum brusc, am ajuns sa-l sufoc si simte nevoia sa fie singur, ceea ce nu il caracterizeaza deloc. Chiar este posibil ca in urma deciziei mele de atunci sa ne despartim sa se rupa ceva in el intr-atat sa nu ma mai vada la fel, sa se gandesca chiar sa ne despartim? De vreo 3 sapt suntem intr- o pauza. Insa ce fel de pauza poate avea un cuplu care oricum se vede rar? Ar fi de preferat sa-l las efectiv in pace pana ma va cauta el? Caci eu nu vad deloc cu ochi buni o pauza. Daca ne vedeam zilnic mai ziceam, dar noi de vedem odata la 3-4 saptamani.....
Voi ce ziceti?
raluca_elena2
Postat pe 25 Noiembrie 2009 18:56

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
CAPRICORN, iubesc un barbat FECIOARA 10 De la: florosbif 20 Mai 2010 11:01
buna 5 De la: kudika338293 10 Decembrie 2010 09:47
Cum esti in pat in functie de zodie 318 De la: edv 9 Octombrie 2009 14:42
Eu gemeni, el scorpion 14 De la: kudika073321 8 Octombrie 2009 10:38
Do not be emo !! 5 De la: XOXO_GG_ 21 Mai 2009 16:43