Setari Cookie-uri

confuza..

Mi-am pierdut virginitatea la 20 de ani in apartamentul in care stateam cu chirie cu cateva colege de facultate..ne cunosteam doar de cateva zile,dar la prima strangere de mana am simtit ca el este cel in care pot avea incredere(mi-era frica de contactul in sine).La fel,am vrut sa fac pasul asta doar pt a scapa de un complex,credeam ca dupa pot fi tot EU,cea dintotdeauna,dar...nu a fost asa..A fost o seara magica,uneori ma gandesc ca nu as regreta niciodata pasul asta..am ramas impreuna insa dupa o perioada am aflat ca el inca o mai iubeste pe fosta si ca inca mai pastreaza leg,dar ca a fost ranit prea tare ca sa o mai poata ierta..am trecut peste..Este primul barbat din viata mea si inca imi doresc sa ramana asa,cu toate ca m-a ranit enorm,m-am simtit oarecum folosita..il iubesc,e tot ce imi doresc,dar stiu ca niciodata nu voi insemna pt el ce a insemnat fosta..niciodata nu ma iubi la fel,niciodata nu voi insemna totul pt el..Am fost balsam pt sufletul sau ranit,cu toate ca acum imi spune ca a juns sa ma iubeasca..dar..Acum imi pare rau cand realizez ca tot ce mi-am dorit de la un barbat a fost sa ma iubeasca si sa ma pretuiasca asa cum sunt,sa insemn totul pt el,sa fiu eu acea femeie care ii marcheaza viata,sa fie unicul meu barbat..(sunt o romantica si o traditionalista,cred... )Dar nu a fost sa fie asa,acum trebuie sa ma multumesc cu mai putin decat sa-mi pierd sufletul pt alte iluzii..El este mereu intre 2 luntre,mereu indecis,il simt uneori cum se gandeste la fosta,il simt ca e departe,si simt ca nu va fi niciodata cu adevarat doar al meu..O parte din el a ramas in trecut si nu o pot recupera de acolo..Acum nu mai stiu ce sa cred,nu mai stiu ce sa fac,ne merge cam rau in ultima perioada,imi spune ca ies din inima lui cu fiecare certa..am renuntat la el si a renuntat la mine de nenumarate ori,ne ranim reciproc enorm,cu toate astea nu ne simtim intregi unul fara altul.Mi-a spus sa plec pt ca vrea sa se impace cu fosta,dar dupa o sapt ne-am impacat,spunandu-mi ca s-a inselat in privinta ei,ca a ramas aceeasi.L-am iertat si am crezut ca inca mai avem o sansa,dar de fapt nu pot sa uit noptile in care facea dragoste cu mine si-mi spunea ca ma iubeste, iar a 2 zi o suna pe cealalta si-i spunea acelasi lucru(ea este in Danemarca cu o bursa pt 3 ani,nu este in tara)..nu pot uita mail-urile si msjele pe care i le trimitea cu toate ca locuim impreuna..nu pot uita facturile enorme in care vorbea si cate 3 ore cu ea..Dupa ce ne-am impacat lucrurile s-au schimbat,nu a mai repetat greselile,mi-a spus ca si-a dat seama ce vrea,dar..m-a ranit prea mult,l-am iertat dar nu pot uita..
Nu stiu cat de coerenta am reusit sa fiu si imi cer scuze daca nu am fost asa,dar scriind lucrurile astea mi-am reamintit de toata durerea prin care m-a facut sa trec,fara ca macar sa o fi meritat..Acum stau si ma gandesc daca nu sunt cumva doar prostuta si idealista care crede ca prima dragoste va fi si ultima..
thelasttime87
Postat pe 3 August 2008 10:20
"dar de fapt nu pot sa uit noptile in care facea dragoste cu mine si-mi spunea ca ma iubeste, iar a 2 zi o suna pe cealalta si-i spunea acelasi lucru"

NU te iubeste,se foloseste de tine...si am sa fiu sincera cu tine,nici nu cred ca te-a iubit vreoadata...si mai cred ca atunci cand face dragoste cu tine de fapt se gandeste ca e cu fosta...asta viseaza , la asta ii este capul...nu ar trebui sa te lasi "calcata" in picioare de el...si ce daca el a fost primul? NU inseanma absolut nimic daca nu a stiut sa aprecieze ce are langa el...trezeste-te , distreaza-te , uita de el , viata are gust...daca tu ai pofta
lionsgate
Postat pe 4 August 2008 09:39
poate ar trebui sa analizezi mai bine situatia tu..el...fosta...
si eu sunt de parere ca te foloseste ..dar tu esti cea care accepti aceasta situatie..
acum stiu eu gandeste-te si la varianta daca in urmatorii ani te vezi cu el..dar nu te minti singura..caci doar o viata ai...
sper sa iei o decizie buna pt tine..
beem
Postat pe 4 August 2008 09:54
ai fost...esti indragostita de el??pt ca nu am inteles prea bine..sau ai vrut doar pe cineva special...asta ca sa te simti iubita sau in siguranta...dk poti ,te rog rspunde...uite cum e...cand iubesti o persoana atat de puternic,cum o iubea el pe ea...imi pare rau sa-ti spun dar..nu ajungi niciodata sa o uiti...pt el ea e prima in suflet...si din totala nefericire pt tine,el primul...asta nu se va schimba niciodata si...ca sa ma crezi..iti spun din experienta propie...sunt casatorita...si am facut-o cu cea mai mare dragoste...si m-am dedicat ani ..sa fie o relatie de paradis..pt.ca e omul cel mai frumos..pe care l-am simtit cel mai aproape de sufletul meu...insa...si eu am cunoscut pe cineva inainte..si nici acum dupa cativa ani..nu l-am putut uita...asa cum cred ca nici tu nu o sa il poti uita...cu toate ca cel cu care am facut-o prima data...a fost actualul sot..acum tu decizi dk vrei sa continui o relatie cu un om care nu contezi in primul plan...oricum ar fii bafta..si multa dragoste ..o meriti..din partea unei traditionale..

Postat pe 6 August 2008 11:14
Buna!Sunt tot eu,thelasttime87.Avusesem o problema cu contul,asa ca mi-am creat unul nou(luna_alba).Vreau sa le multumesc celor care mi-au raspuns,iar pt DELISSa....inca mai sunt indragostita de el,si poate da,am vrut pe cineva special care sa-mi acorde dragostea si protectia de care aveam nevoie,dar incep sa cred ca nu el este cel sortit sa faca lucrul asta.Acum ma rog doar sa mi se dea puterea de a trece peste si de a merge mai departe,vreau sa-mi regasesc linistea si pacea de mult pierdute...si-mi mai doresc sa nu ma uite,sa nu uite clipele frumoase pe care le-am trait impreuna..in fond,ne raman doar amintirile..Categoric nu am sa fac greseala lui,voi intra intr-o noua relatie doar atunci cand ma voi simti complet vindecata de urmele trecutului,nu vreau sa ranesc pe nimeni asa cum a facut-o el cu mine..I-am daruit tot ce-am avut mai bun in mine ca femeie si nu-mi pare rau,am incercat tot ce mi-a stat in putinta sa fac sa fie bine dar nu ne este scris..Toti cei care ma cunosc imi spun ca traiesc intr-o lume a mea,dar mie nu mi se pare nimic absurd in faptul ca visez la ceva la care in fond viseaza orice femeie..sa fie iubita asa cum isi doreste..Nu are rost sa-mi plang de mila si sa traiesc din amintiri,ce-a fost a fost,si pana la urma toate-si au rostul lor,nimic nu e intamplator...asa ca..viata merge mai departe!!!Astept raspunsuri...
luna_alba
Postat pe 12 August 2008 09:12

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cine e mai frumos 65 De la: vitamina_c 7 Decembrie 2010 10:17
helpppppppp 13 De la: e_mary15 25 Martie 2009 13:30
ce inseamna asta? 13 De la: Ancuuu 4 August 2009 16:56
intrebare 18 De la: Na2am 12 Septembrie 2008 19:56
iphpne 3 De la: micnegrusiurat4 19 Iulie 2009 00:06