Setari Cookie-uri

Nori negri

Buna!Eu usnt nou printre voi as dori sa imi da-ti si mie un sfat am sa va zic cat mai scurt povestea mea:
Am o relatie cu sotul meu pana ieri credeam ca e f bine azi numai cred asa.Noi amundoi fiind din provincie am venit in oras fara nici un sprijind(de la mama,tata,sora etc)A fost f greu nu stiam safacem nimic chiriile f scumpe.si dadusem si la facultate nu stiam incotro sa o iau........ Asa ca colac peste pupaza mi sa oferit un job si castigam acceptabil,in clubul sefului meu ca operator pc (un club de fitze)castigam onorabil plus spaga era f bine,insa ritmul de noapte ma omora,plus ca programul se termina la 6 iar eula 8 trebuia sa fiu la scoala si ma duceam de cele mai multe ori.Era graznic,nici nu apucam sa ma odihnesc, dar eram multumita aveam banutzi,plus ca in club vemeau tot felul de indivizi,care mai mafioti sau mai putzin,insa am reusit sa ma descurc si in lumea lor.(o mare parte din ei ma respecta si in ziua de azi).Apoi anul trecut am muncit pe rupte si ne-am facut nunta singuri,insa cu o sapt inaintea nuntiim -am gandit sa plec mai devreme de la munca ca de obicei,sotul meu era pe mes se conversa cu niste fatuci si se distra de numai putea,am zis ca innebunesc(si la mine in club tentatiile au fost foarte mari,dar nu am calcat stramb deloc)au inceput certurile imi venea sa morde ce proasta sunt........as putea sa am a;tii sute ca el, si care sa ma aprecieze ptr efotul facut dar..am incercat sa trec peste asta.......numai ca viata noastra e ceva de genul munca,casa,gatit, iar a lui munca,calculator, nu stie nimic altceva deja nu ma mai recunosc......parca suntem 2 straini,el e toata ziua la calcultor si eu observand ca toate-s bune.........am uitat de noi..........
ionlea
Postat pe 7 August 2008 08:27
poate ca e timpul sa pui accent si sa acorzi mai mult timp relatiei.

Postat pe 7 August 2008 09:13
nu pot sa nu remarc impaciuiala domnilor care ti-au raspuns si cum discutiile de pe mess n-ar fi o problema. Eu te-as sfatui sa-ti iei nitel liber d ela job, apoi de la gatit si altele asemenea si sa-ti faci timp ptr tine. Ai auzit vreodata despre asa ceva? Nu ptr el, ci ptr tine! Doar ptr tine!
vei constata poate cu stupoare ca si el saracutul stie sa faca unele trebi prin casa sau, neplacut e drept, ca te va inlocui cu vreo "virtuala".
e adevarat ca ai mai putea incerca sa-l agati pe net sa vezi pana unde merge-n discutii si daca nu cumva isi umple timpul cu tipe cunoscute pe net, nu in relatii paralele, ci doar in aventuri. Aici tre sa recunosc ca nu este el singurul vinovat, ci vina-ti apartine in mare parte ptr ca l-ai determinat prin programul tau de lucru sa-si gaseasca pe cineva ptr care el exista.
Nu spun ca ptr tine el nu exista fizic sau sentimental vorbind, ci faptul ca tu esti plecata sau ocupata in mare parte a timpului. Vei spune probabil ca daca si el ar face ceva prin casa, lucrurile ar sta altfel. Si acest lucru e adevarat, insa surpriza: barbatii trebuie educati! Trebuie facuti sa inteleaga ca a-i iubi nu inseamna a-i slugari, iar daca ei isi iubesc partenerele trebuie sa le mai ia din poverile casnice pe care acestea le cara. Spun ca trebuie educati si-n sensul ca nu trebuie sa le sari in fata tot timpul cu: "ma descurc draga"/"lasa ca le fac eu". Lasa-l sa te iubeasca din ipostaza de barbat casnic, bucatar etc.
puiut_77
Postat pe 7 August 2008 13:48
Da baietii intotdeauna au inteleg ce vreau ei , nu stiu de unde au scos aia cu ,,2 straini'' si gandeste-te de 1000 de ori nu au nici o legatura cu ce am zis eu , eu chiar munceam nu ,,filam'' puicutile ca altii.........dar am rezolvat am scos la inaintare exact la ce uita baietii (am gandit si eu ca voi ptr o secunda) si mi-a iseit ...........
ionlea
Postat pe 9 August 2008 15:13
ce ti-a iesit?
ca mesaju' de mai sus se incadreaza in esecuri de iesit! n-am inteles nimic!

Postat pe 9 August 2008 15:22
"Ce e de facut?"
Aici a explicat ca s-au impacat.

Postat pe 11 August 2008 13:10
De la: ionlea, la data 2008-08-09 15:13:39Da baietii intotdeauna au inteleg ce vreau ei , nu stiu de unde au scos aia cu ,,2 straini'' si gandeste-te de 1000 de ori nu au nici o legatura cu ce am zis eu , eu chiar munceam nu ,,filam'' puicutile ca altii.........dar am rezolvat am scos la inaintare exact la ce uita baietii (am gandit si eu ca voi ptr o secunda) si mi-a iseit ...........


..parca suntem 2 straini,el e toata ziua la calcultor si eu observand ca toate-s bune.........am uitat de noi.......... de aici!!!! adica din ce ai postat tu!!!!

Postat pe 12 August 2008 10:21
eu cred ca il trimiteam in Recycle Bin cu tot cu adresa de e-mail (mess) ..da si acum el si-o fi dat seama ca nu esti doar cadru decorativ in casa...pt moment o sa fie bine..apoi daca tot stie ca accepti de ce sa nu revina la forma initiata..ca in ciocnirea elastica:P
beem
Postat pe 12 August 2008 10:32
De la: dana_79, la data 2008-08-12 10:32:15eu cred ca il trimiteam in Recycle Bin cu tot cu adresa de e-mail (mess) ..da si acum el si-o fi dat seama ca nu esti doar cadru decorativ in casa...pt moment o sa fie bine..apoi daca tot stie ca accepti de ce sa nu revina la forma initiata..ca in ciocnirea elastica:P


daca 79 este anul tau de nastere, este ,,normal'' raspunsul tau

Postat pe 13 August 2008 08:49
nici nu trebuie sa intelgi tu,cine a vurut sa inteleaga a inteles,nu te mai complica te depaseste
ionlea
Postat pe 13 August 2008 09:01
De la: stefancelmic, la data 2008-08-13 08:49:14
De la: dana_79, la data 2008-08-12 10:32:15eu cred ca il trimiteam in Recycle Bin cu tot cu adresa de e-mail (mess) ..da si acum el si-o fi dat seama ca nu esti doar cadru decorativ in casa...pt moment o sa fie bine..apoi daca tot stie ca accepti de ce sa nu revina la forma initiata..ca in ciocnirea elastica:P


daca 79 este anul tau de nastere, este ,,normal'' raspunsul tau


ma scuzi dar indiferent de varsta pe care o am sau o voi avea nu voi accepta sa fiu obiect decorativ si el sa stea pe messenger...sunt mai impulsiva este adevarat ..dar daca intra pe messenger si vb cu alte fatuci si este chiar distrat si cand ma vede pe mine ii trece bucuria..asta o sa faca mereu..asa ca trebuie sa fie singur si sa simta lipsa ei...
beem
Postat pe 13 August 2008 11:00
Cred ca ar trebuie sa mai aveti si timp pt voi 2 sa mai lasati munca calculatoru...incercati sa va descoperiti..a-ti trecut prin multe amandoi si ar fi bine sa va aduceti aminte de momentele frumoase...

Postat pe 26 Septembrie 2008 08:54
ionlea eu cred ca ar trebui sa afli ce face el pe mess cu acele fete,daca doar vorbese pur si simplu din lipsa de ocupatie si din dorinta de a purta o discutie cu cineva(pt k am inteles k voi nu prea mai aveti timp) sau vorbeste cu acele fete si se si intalneste cu ele...aici e mai grav...incearca si afla.va inteleg ca munciti mult si nu mai aveti atat de mult timp pt a vi-l acorda unul altuia insa eu cred k daca vreti acest lucru il puteti face,discutati fara cearta si vei vedea ca va fi bine.succes!
angel_05
Postat pe 14 Octombrie 2008 09:00
Fata mea, fii fata desteapta si uita incidentul. O sa ai multe d'astea de-a lungul vietii.Fa-te ca ai uitat, asta e bine si pt. psihicul tau, si cu timpul chiar vei uita, si e bine mai ales pt.relatie
Incearca sa -i acorzi mult timp din ala pe care-l ai, nu e cazul sa renunti la ceva, spune-i cat poti de des ce frumos e, ce destept,etc.
Barbatii, din ce-i certi din ce fac mai rau.
Bafta
camycont
Postat pe 14 Octombrie 2008 12:37
acum m-am uitat la profilul tau, esti foarte tanara si fara experienta.Daca esti desteapta si diplomata o sa ajungi la multi ani de casnicie( eu am 20).Depinde de tine daca o faci sa mearga bine sau rau, sau daca vrei sa ai o casnicie.
camycont
Postat pe 14 Octombrie 2008 12:40
Eeeii, cand ajungi acasa, daca el sta pe mess cu altele, aseaza-te in bratele lui, adica pe genunchii lui si da-i "sugestii" cum sa raspunda fetelor. E interzis sa vina la club , sa te astepte la terminarea programului ? Stii ce frumos e sa te plimbi de mana cu cineva iubit pe inserat ?
maria_zada
Postat pe 14 Octombrie 2008 23:31
NU MARIA NU E INTERZIS DAR SE TERMINA UNDEVA LA 7 DIMNETAZA ..........ITI DAI SEAMA CA NU PUTEA SA MA ASTPETE DAR AM RENUNAT DE CURAND S ILUCRURILE SUNT MAI BINE INTRE NOI,MAI PUTIN PARTEA FINACIARA ,DAR CE SA II FACI ASTA E...........
ionlea
Postat pe 16 Octombrie 2008 09:07
Dac vrei neaparat o slujba , gasesti ceva sa va convina, pot sa iti dau o adresa de unde primesti oferte si poti alege ceva pe placul amandorura. Iti doresc liniste si o viata senina, bucurii gasesti in fiecare zi in jurul tau !
maria_zada
Postat pe 16 Octombrie 2008 22:26
MULTUMESC ........am gasit o slujba unde muncim deja amundoi nu e mult de munca,salariul e ok, numai ca la anul imi dau licentza si o sa intru in invatamnat, de asta am facut atatea sacrificii .........ca sa ma pot intretine singura la facultate si sa ajung unde mi-am dorit intotdeauna.dat fiimd faptul ca in club era singura solutie pe moment de a obtine niste venituri,,suficiente '' de a ma intretine.......aia a fost atunci.insa si acum imi ridica anumite semne de intrebare comportamnetul lui........si sincer daca nu ma intelege nu ma merita ...nu stiu astept sa vad ce o mai fie, ideeA e ca si familia lui se comporta urat si din cate vad el nu ia nici o initiava,eu nu am nevoie de asa ceva in viatza mea......mai am putzina rabdare apoi o sa iau o decizie ...........
ionlea
Postat pe 20 Octombrie 2008 08:39
De la: ionlea, la data 2008-08-07 08:27:21Buna!Eu usnt nou printre voi as dori sa imi da-ti si mie un sfat am sa va zic cat mai scurt povestea mea:
Am o relatie cu sotul meu pana ieri credeam ca e f bine azi numai cred asa.Noi amundoi fiind din provincie am venit in oras fara nici un sprijind(de la mama,tata,sora etc)A fost f greu nu stiam safacem nimic chiriile f scumpe.si dadusem si la facultate nu stiam incotro sa o iau........ Asa ca colac peste pupaza mi sa oferit un job si castigam acceptabil,in clubul sefului meu ca operator pc (un club de fitze)castigam onorabil plus spaga era f bine,insa ritmul de noapte ma omora,plus ca programul se termina la 6 iar eula 8 trebuia sa fiu la scoala si ma duceam de cele mai multe ori.Era graznic,nici nu apucam sa ma odihnesc, dar eram multumita aveam banutzi,plus ca in club vemeau tot felul de indivizi,care mai mafioti sau mai putzin,insa am reusit sa ma descurc si in lumea lor.(o mare parte din ei ma respecta si in ziua de azi).Apoi anul trecut am muncit pe rupte si ne-am facut nunta singuri,insa cu o sapt inaintea nuntiim -am gandit sa plec mai devreme de la munca ca de obicei,sotul meu era pe mes se conversa cu niste fatuci si se distra de numai putea,am zis ca innebunesc(si la mine in club tentatiile au fost foarte mari,dar nu am calcat stramb deloc)au inceput certurile imi venea sa morde ce proasta sunt........as putea sa am a;tii sute ca el, si care sa ma aprecieze ptr efotul facut dar..am incercat sa trec peste asta.......numai ca viata noastra e ceva de genul munca,casa,gatit, iar a lui munca,calculator, nu stie nimic altceva deja nu ma mai recunosc......parca suntem 2 straini,el e toata ziua la calcultor si eu observand ca toate-s bune.........am uitat de noi..........


u muncesti de stangi,el la calculator,asta da relatie
scorpyoW
Postat pe 7 Mai 2009 22:32

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
insarcinata ... 26 De la: arhanghel 30 Septembrie 2009 21:23
probleme de comunicare 8 De la: lilioara 27 Iulie 2009 11:36
eu 38 de ani, el 28... 56 De la: Cer_instelat 4 Septembrie 2009 10:53
diferenta mare de varsta 2 De la: Barbie30 23 Octombrie 2010 22:14
Poate exista o relatie intre mine si un italian? 97 De la: Adyda 19 August 2010 16:25