Setari Cookie-uri

poveste de viata

salutare la toata lumea.
povestea mea de dragoste a inceput pe 17 august, in ziua cand imbracata in rochie de mireasa si asteptand mirele a aparut la usa mea o femeie cu un copil de 2 ani si cu certificatul de nastere al acestuia spunandu-mi ca george (mirele) esete tatal si ca ea era insarcinata in 5 luni tot cu el. deprimata si plina de suferinta in seara aceea m-am aruncat in bratele primului barbat care l-am gasit, acesta fiind cu 12ani mai mare decat mine, il cunosteam de cand m-am nascut si e un bun prieten de al tatalui meu.
de ani de zile il cunosc si stiu ca nu iubeste nici o femeie, pentru el femeile sunt bune doar in pat si la bucatarie, iar la inceput nu mi-am facut sperante mai ales ca din seara aceea am devenit ca soarecele si pisica.am mai facut dragoste de cateva ori si mi-a spus ca ma iubeste. nu stiu ce sa cred.daca ar afla tata ca am fost al lui e in stare sa-l omoare.in urma cu cateva zile ma cerut de nevasta.nu i-am dat inca un raspuns. momentan e plecat in canada pentru 3 saptamani cu serviciul.ma sunat in fiecare zi si imi zice ca ii este dor de mine si ca ma iubeste. ce sa fac sa-l accept? il iubesc din tot sufletul si mi-am dat seama ca george a fost o iluzie de iubire.sunt tare confuza. nu pot sa vb cu parintii despre asta ca tata ar fi in stare sa-l omoare.ce sa fac?
poate ca ar trebui sa va spun toata povestea
cred ca am inceput sa-l iubesc din ziua cand am implinit 16 ani.
traiesc intr-o familie in care onoarea e mai presus de orce.
tata general in rezerva, imediat dupa revolutie a trebuit sa se retraga undeva la tara si a cumparat o podgorie + vita de vie vreo 70 de hectare dincolo de sibiu langa apold. pe langa asta mai are si vreo 4 ciopoare de oi.
mau crescut cu principii si cu sloganul ca asa cum iti asterni asa ai sa dormi si ma facut sa-i jur ca nu am sa fiu cu nici un barba pana in noaptea nuntii.
eram foarte baietoasa si totdeauna am avut prieteni doar baieti, niciodata fete.in liceu eram prea populara si ma intelegeam extraordinar de bine cu baieti ca vreunul sa-mi ceara sa fiu iubita lui.
de obicei cand era ziua mea Martin(barbatul in cauza) imi indeplinea toate dorintele.acesta era cadoul de la el.
cand am implinit 16 ani parintii mei erau in grecia intr-o excursie si eu eram doar cu el, ajutandu-ma pe la treburile gospodaresti.
cand ma intrebat ce cadou vreau eu iam raspuns ca vreau sa ma invete sa sarut.
bineinteles ca a ras de mine, dar cand ma vazut ca eu eram serioasa sia dat seama ca nu glumesc. i-am spus ca nu am avut niciodata un iubit si ca vreau ca el sa fie iubitul meu macar pentru o zi.
intr-un final l-am convins si pot sa zic ca am petrecut o zi minunata.a 2-a zi am crezut ca vom continua dar el nici nu ma bagat in seama. se purta ca si cand nu sar fi intamplat nimic
cand sau intors parintii mei din grecia el a plecat cu serviciul la berlin si nu l-am mai vazut decat in ziua cand trebuia sa ma marit.
practic acum am continuat ce trebuia sa se intample atunci, dupa ce l-am rugat sa faca dtagoste cu mine si ma facut a lui nu am sperat sa se mai intample ceva, dar uite ca a mai fost.
acum ma cerut in casatorie si mi-a zis ca ma iubeste si ca niciodata nu a putut uita acea zi cand i-am cerut sa fie iubitul meu, iar acum nu stiu ce sa mai cred.imi spune ca ma iubeste si ca ii este dor de mine si ca spera ca sa-l accept de sot.
oare chiar ma iubeste?tata ar fi in stare sa-l omoare daca ar sti ce sa petrecut intre noi.
imi aduc aminte ca la amenintat pe geo(ex-ul) ca io taie daca se joaca cu mine si in ziua cand a trebuit sa ma marit atat tata cat si martin dea abia au fost calmati sa nul bata mar pe george.
ce sa fac sa-l accept? in tot acest timp el a avut o relatie cu o nemtoaica care l-a si insotit cand a venit la nunta. stateau impreuna in aceeasi camera dar de cand m-am daruit lui de fata cu lumea nu a sarutat-o niciodata, ba chiar ma saruta pe mine pe furis cand nu ne vedea nimeni.am petrecut zile foarte frumoase doar noi doi plimbandune calare pe mosie si cand suntem impreuna simt ca ma iubeste si il iubesc?
ce sa fac?

Postat pe 4 Noiembrie 2008 10:03
mi se pare o incredibila poveste rupta din paginile unei telenovele....

se uita mama aseara la una de genul asta.....

cati ani ai fetito??

sunt si eu curioasa doar...
Greenie
Postat pe 4 Noiembrie 2008 10:08
am 25 de ani si nu e telenovela. e viata reala. mi-as dori sa fie o telenovela si eu sa nu simt nimic, sa nu sufar dar asta e realitatea

Postat pe 4 Noiembrie 2008 10:14
nu iama pe mine lol glumesc fa ce cum ati dicteaza inima dar parerea mea cautati si u unu apropiat varstei tale ca mai tarziu o sa ati fie greu frumoasa poveste @};- sa fi iubita
un_euro_cent1
Postat pe 4 Noiembrie 2008 10:14
mmh...
multi inainte...

pt o poveste reala... eu iti zic ca o sa fie ceva mai greu de mentinut relatia avand in vedere diferenta de varsta, la fel si gradul de prietenie pe care il are el cu familia...

si daca dragostea voastra e mai presus de orice, poti renunta la orice pt el, nu? :)
asa ca de ce ne mai intrebi parerea? fugi in lume cu el si fiti fericiti, iubiti-va mult!
esti inca nesigura...avnd in vedere dilema ta.. gandeste-te sau lasa-te purtata de valuri si gaseste-ti acel coltisor de fericire doar pt tine.
restul se vor mula precum o manusa in jurul vostru, pt a te vedea fericita. caci asta e tot ce conteaza in cele din urma


Greenie
Postat pe 4 Noiembrie 2008 16:34
cred ca daca dragostea voastra e puternica atunci poti renunta la orice si cred ca ar trebui sa renunti la totul daca il iubesti cu adevarat.
karinausa
Postat pe 9 Noiembrie 2008 22:19
superba si interesanta poveste
12 ani nu e mult...e o diferenta de virsta chiar frumoasa, parerea mea....
f. romantic
sa te iubeasca atitia ani, si din considerent pt. ai tai sa nu-ti destainuie asta, e mare lucru!
9 ani, totusi! pffffff.........
sint convinsa ca tatal tau ar putea intelege asta, dar trebuie sa te gindesti bine de tot cum o faci! eventual destainuiei mamei tale inti povestea.
sa fi iubita !
_iluzie_
Postat pe 26 Noiembrie 2008 11:36
viata e scurta,incalk regulile,iarta repede,saruta incet,iubeste cu adevarat.Mi-a placut citatul si ti-l scriu si tie.fii fericita!
rusu_irina
Postat pe 26 Noiembrie 2008 23:12
Am citit o carte de dragoste ( pe vremea cand se citeau ca nu stiu ce), si seamana foarte bine cu ceea ce scrii tu. Dupa mine diferenta de varsta nu este atat de mare. Cred ca ar tb sa fii fericita ca ai scapat de acel dobitoc. Nu-ti pot spune ce sa faci, dar daca as fi in locul tau, cu siguranta as ramane cu el.

Postat pe 29 Noiembrie 2008 12:34
... si numai faptul ca a 2-a zi dupa ce te-a sarutat s-a comportat ca si pana atunci si nu a mai incercat nimic, spune multe. Daca era un dobitoc ar fi incercat sa mearga mai departe, dar dovada ca are niste principii, nu a facut-o.

Postat pe 29 Noiembrie 2008 12:39
Parca este rezumatul la "Enigma Otiliei" e bine totusi ca esti personajul central din piesa Un singur lucru sa-ti zic: gandeste-te bine ca o data ce il accepti drept sot, s-ar putea sa dispara farmecul acelui "imposibil" la care tu ai visat de cand te stii. Stii cum e cu fructul oprit, cand il gusti e acru...
Alexandra_Pitzy
Postat pe 1 Decembrie 2008 22:38
De la: rusu_irina, la data 2008-11-26 23:12:54viata e scurta,incalk regulile,iarta repede,saruta incet,iubeste cu adevarat.Mi-a placut citatul si ti-l scriu si tie.fii fericita!

rusu_irina, aici ai scris cea mai frumoasa fraza de pe tot forumul asta.
Incerc sa fac ce ai zis tu, ca mare dreptate ai.

Postat pe 20 Decembrie 2008 08:19
Da, BadPitzy...O Enigma Otiliei scrisa agramat ... Glumesc, glumesc, nu asta conteaza...

Subscriu si eu la faza cu... "incalca regulilie"... Dar pentru ca trebuie sa fie viata (in liniste) si dupa incalcarea regulilor, de ce nu merge el la tatal tau sa iti ceara mana? E foarte gentleman-like, si sunt convinsa ca tatal tau ar aprecia gestul cavaleresc.
Diferenta de varsta n-o sa fie niciodata o piedica cand doi oameni se iubesc.

Dor_a
Postat pe 20 Decembrie 2008 08:53
eu zic sa faci ce iti dicteaza inima... v'ati gandit la un lucru iesit din tipare, cum ar fi sa fugiti undeva o perioada de timp si sa va intoarceti cand se limpezesc apele?
eu cred k esti destul de mare sa decizi singura ce sa faci cu viata ta.
inteleg k tatal tau are principii bine stabilite, incerca sa'i spui, si dak se opune spune'i ca ai crscut si ca iti doresti enorm sa fi cu el si "fugi"
o sa accept in final, te asigur eu, dak nu de buna voie, cu siguranta silit de imprejurari sau de teama ca te va pierde. BAFTA!!!
kapshunik2000
Postat pe 20 Decembrie 2008 09:33
De la: udseiller, la data 2008-11-04 10:03:22salutare la toata lumea.


plang ma crezi? in primul rand esti o femeie puternica numai o f cu un astfel de caracter un caracter puternic isi poate pune viata pe unblog sau "pe hartie"..noi cei care nu am trait ceea ce traiesti u nu avem dreptul sa decidem iar parintii nu isi judeca copii cum nici copii nu au voie sa o faca ..pt mine familia este cea mai importanta as lupta si mi-as da viata pt ei ...nu sunt mamica dar viata mi-a oferit cateva clipe sa vad cat de greu e sa cresti un bebe sa vezi copii abandonati etc etc...am un sfat asculta-ti inima fa exact cum crezi tu ca e bn cu parintii..daca iti vor binele vor intelege sigur ca ceea ce simti te face pe tine fericita si fericirea ta este si a lor nu cont ca acel om are cu n ani mai mult ca tn sau ca are nush ce fct ca este amic cu tatal tau in iubire totul este permis LUPTA PENTRU FERICIREA TA CACI BATE DOAR O SINGURA DATA Ma refer la iubirea adevarata crede-ma am lacrimi in ochi caci stiu ce inseamna sa suferi poate mai vorbim iti doresc tot binele din lume si UN AN NOU MAI BUN DECAT CEL DIN CARE IESIM MULTA SANATATE TIE SI FAM :)
Un_chip_de_inger
Postat pe 31 Decembrie 2008 01:05
De la: udseiller, la data 2008-11-04 10:14:11am 25 de ani si nu e telenovela. e viata reala. mi-as dori sa fie o telenovela si eu sa nu simt nimic, sa nu sufar dar asta e realitatea


spune-le parintilor tai ca e o relatie platonica intre voi si ca ti-ai dat seama ca IL IUBESTI ! si ca esti convinsa ca toti astrii din univers ti-au dat toate semnele lor ca acesta este alesul si ca tu pe el il vrei. eu cred ca el este constient de ce fel de om esti si de aceea nici nu mai concepe viata fara tine!
loveactually
Postat pe 1 Aprilie 2009 18:49

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Iubirea nu e imposibila,o facem noi! 11 De la: therapsong2 17 Iulie 2009 21:56
FLORIN SAVA localitate giurgiu 35 ani-O OBSESIE CRUNTA 22 De la: alexia30 28 Noiembrie 2012 12:15
REEDITARE....AJUTOR. SUNT DISPERATA! 74 De la: kudika_27273 30 Ianuarie 2013 17:03
Oare are rost sa-l astept? 10 De la: 30 Aprilie 2013 08:07
Pentru partea feminina a forumului 31 De la: rashela 27 Aprilie 2010 19:49