Setari Cookie-uri

cu cine e compatibila femeia leu?

Eu sunt leu si viitorul meu sot este feciaoara! Ne intelegem de minune, dar el imi spune mereu ca am calitati de lider..eh mai glumeste si el cu mine! Oricum el nu este genul de barbat care sa se supuna si sa faca numai cum zic eu, fecioarele au personalitate si inca cum! Pentru noi nu exista zodiile exista decat dragostea mare care ne uneste , ne face sa fim veseli, sa dam randament in tot ce facem si ne face sa inflorim in fiecare zi!
puffulete
Postat pe 24 Octombrie 2008 19:25
....sunt leoaik si traiesc alturi de un scorpion de 6 ani de zile si totul este ca al inceput .....adik doi indragostiti plini de pasiune si respect pot sa spun .........ne intelegem f bine din toate punctele de vedere ....ne mai si certam noi cate o data ca na se mai intampla si la case mari .......insa ne potrivim asa cum suntem noi si cu calitati si cu defecte .....totul e ca exista intelegere si comunikare intre noi .....restul mai vin si de la sine ........asa ca sa nu credeti chiar tot ce se spune despre o relatie intre o leoik si un scorpion pt ca fiecare relatie e unik si continui sa cred ca se poate duce o viatza lunga alturi unul de celalat
va salut cu tot respectul pe toti de pe acest forum......pupici
ancutza862
Postat pe 25 Octombrie 2008 19:05
Buna si eu sunt In zodia leu si prietenul meu este fecioara.Nu credeam ca ne vom intelege.Exista cateva probleme dar asta ca suntem in orase diferite si nevedem cam rar dar ne iubim si speram intr-o relatie de durata.Imi plac barbatii fecioara pt ca sau caracter,sunt destepti si isi sustin tot timpul parerea.Am avut o relatie cu un berbec dar nu a durat decat o luna iar cu gemenii este foarte greu din punctul meu de vedere.Sunt prea gelosi..

Va pup!
violett
Postat pe 26 Octombrie 2008 12:06
parerea mea :nu conteaza ce zodie esti daca exista intelegere, comunicare si incredere... multa dragoste si intelegere tuturor
melita_83
Postat pe 10 Noiembrie 2008 10:02
Rugati un astrolog sa se uite pe harta voastra si ce zodie apare in Casa 7 sau unde se afla Marte,acela este partenerul destinat,cu care sunteti compatibile si va puteti exprima in orice domeniu al vietii.( mai depinde si de ce planete se gasesc acolo si ce aspecte fac)

Postat pe 25 Noiembrie 2008 16:19
Sunt Leoaica si sunt cu un sagetator de 9 ani. Ne intelegem foarte bine,in primul rand ca prieteni, iar ca iubiti..ies scantei (pozitive!!!) si atat timp cat suntem uniti pot zice ca formam un cuplu indestructibil , asta si datorita unei foarte bune comunicari...
Daca ma i-au dupa horoscop, e perechea cea mai compatibila, dar cum au zis si altii, mai conteaza si ascendentul, data, ora...dar si destinul fiecaruia. AM intalnit si alti sagetatori cu care la fel m-am inteles f bine, doar ca.. nu i-am inteles, nu toti sunt la fel.
Pana la urma iubesti persoana si nu zodia, nu?
O zi buna va doresc!! :)
inagirl86
Postat pe 25 Noiembrie 2008 16:53
De la: ancutza862, la data 2008-10-25 19:05:01....sunt leoaik si traiesc alturi de un scorpion de 6 ani de zile si totul este ca al inceput .....adik doi indragostiti plini de pasiune si respect pot sa spun .........ne intelegem f bine din toate punctele de vedere ....ne mai si certam noi cate o data ca na se mai intampla si la case mari .......insa ne potrivim asa cum suntem noi si cu calitati si cu defecte .....totul e ca exista intelegere si comunikare intre noi .....restul mai vin si de la sine ........asa ca sa nu credeti chiar tot ce se spune despre o relatie intre o leoik si un scorpion pt ca fiecare relatie e unik si continui sa cred ca se poate duce o viatza lunga alturi unul de celalat
va salut cu tot respectul pe toti de pe acest forum......pupici


Buna, si eu sunt o leoaica de 4 ani cu un scorpion. Si noi ne intelegem foarte bine si suntem la fel de amorezati ca-n prima zi. Amandoi vrem sa (ne)dominam, dar armonia dintre noi e data de mai multi factori: de dialog, de ingaduire, de lipsa de egoism, de buna-vointa cu care mergem inainte in tandem pe toate planurile. Deci!?!? Horoscopul te descrie nu caracterizeaza!!!
90701
Postat pe 25 Noiembrie 2008 16:58
Teoretic leoaicele sunt compatibile cu sagetatorii...practic din experienta proprie pot sa zic ca asa este...iubitul meu e sagetator si suntem suflete pereche e barbatul visurilor mele...am fost despartiti o perioada de 2 ani si pana la urma tot impreuna am ajuns...hehe
Si am avut si un iubit din zodia leu ne-a mers bine atata timp cat am stiut sa ne controlam orgoliul..
real_girl823
Postat pe 25 Noiembrie 2008 19:13
De la: pusyk, la data 2008-08-28 23:18:59eu sunt leoaica si am avut prieten sagetator...din acea relatie pot s spun ca totul era posibil intre noi, ne intelegeam in primul rand ca prieteni f bine, pt ca cel d langa tine nu trebuie sa-ti fie numai iubit ci si prieten; cea mai buna comunicare posibila, sunt foarte deschisi, atenti, comunicativi, intelegatori.. poate putin cam distrati si superficiali in ceea ce priveste viata dar daca gasesti sagetatorul potrivit care sa te vada ca p singura femeie succesul in viata alaturi de el este garantat! actualmente am iubit de 3 ani care este fecioara. ne intelegem bine dar marea lor problema este ca nu sunt comunicativi; cu ei e ca si cum construiesti un zid cu caramizi lipsa! in schimb sunt familisti convinsi si pentru ei nevasta e cea mai importanta! nu cred f tare in zodii pentru ca nici-un om nu se aseamana cu altul.. acum bafta in alegeri!
la mine este exact invers:eu sunt comunicativ si leoaica nu.sfaturi ,va rog.
numai
Postat pe 27 Noiembrie 2008 00:00
din punctul meu de vedere pt problema ta, Numai, leoaicele sunt ff deschise, comunicative, cu simtul umorului dezvoltat, dar daca calitatile lor sunt umbrite de cele ale partenerului, leoaicele tind sa se inchida sufleteste, sa se retraga.Asa ca incearca sa o cunosti mai bine, sa o faci tu sa se deschida, sa comunice.
cristal253
Postat pe 27 Noiembrie 2008 19:22
la cat de plina de sine e femeia leu,nu cred ca i se potriveste vreo zodie!!!!
miky_boom
Postat pe 29 Noiembrie 2008 19:22
Eu as zice ca suntem orgolioase nu pline de sine...dar suntem si foarte generoase si stim sa iubim sincer...si asta compenseaza intr-o mare masura defectele pe care le avem
real_girl823
Postat pe 30 Noiembrie 2008 16:45
pt miky boom,.....draga mea de ce ne jicnesti pe noi femeile leu.....esti cumva geloasa pe noi ?............stii f bine ca suntem niste fiinte extrem de orgolioase .....si asta nu e nimik rau......in ceele mai multe cazuri e un orgoliu constructiv.....iubim sincer ....detestam infidelitatea......la noi e totul sau nimik si nu vad ce e rau in asta.....stim ce vrem ....avem o ambitie de invidiat.......ce vrei mai mult.....de ce adik nu neam potrivi cu nici o zodie......e parerea ta inteleg ...cu toate ca tiai fosrmato gresit......din contra dak ne dorim putem sa avem oriece zodie vrem ....asa ca incearca sa cunosti o femeie leu mai de aproape ....si ai sa vezi cum este .....nu suntem pline de sine ....suntem pline de viatza ....e cu totul altceva....
ancutza862
Postat pe 30 Noiembrie 2008 20:07
am cu ce ,ma am cu ce :leu ,sagetator =multi ani de fericire,ptr miki_kiki
danutzza_stefi
Postat pe 30 Noiembrie 2008 22:02
De la: miky_boom, la data 2008-11-29 19:22:49la cat de plina de sine e femeia leu,nu cred ca i se potriveste vreo zodie!!!!


Nu te descrie pe tine jignind pe altii!!! Ar trebui sa dispari de pe acest forum ca sa te retragi intr-o biblioteca unde sa citesti si inveti: Codul bunelor maniere. P.S. Da si un Refresh cu Alt+F5 la cei 7 ani de acasa.
90701
Postat pe 1 Decembrie 2008 18:54
miky_boom_boom ..tu ce zodie esti draga?
danutzza_stefi
Postat pe 2 Decembrie 2008 21:34
crisso
Postat pe 21 Decembrie 2008 22:04
sunt leoaica si am un prieten leu:))da sunt q el doar d okii lumii pt k ne adora cand suntem impreuna...dar in particular fiecare face ce vrea:)) nu cred k mai e asta relatie dar... nu recomand aceasta combinatie...pt k leul este f orgolios,gelos si arogant nik nu-i convine [/quote]
crisso
Postat pe 21 Decembrie 2008 22:10
leoaia se potriveste cu zodia in care a murit de ras jigodia :))) . ne punem prea multe intrebari in legatura compatibilitatii... daca te simti bine cu cineva nu conteaza ce zodie e. k doar nu iti alegi iubitii in functie de asta. nici 50 % nu e adevarat. Conteaza educatia, stilul de viata, visele...

Postat pe 10 Ianuarie 2009 15:16
Cu capra vecinului!
BogdanPaul
Postat pe 27 Februarie 2009 09:31
buna , leul este foarte compatibil cu pestele ..chiar daca se spune ca apa stinge fokul...eu cred ca o alimenteaza/..conteaza enorm cum iei omul de la bun inceput..cum ii dai notitele :)
kudika012429
Postat pe 11 Mai 2009 19:52
De la: puffulete, la data 2008-10-24 19:25:40Eu sunt leu si viitorul meu sot este feciaoara! Ne intelegem de minune, dar el imi spune mereu ca am calitati de lider..eh mai glumeste si el cu mine! Oricum el nu este genul de barbat care sa se supuna si sa faca numai cum zic eu, fecioarele au personalitate si inca cum! Pentru noi nu exista zodiile exista decat dragostea mare care ne uneste , ne face sa fim veseli, sa dam randament in tot ce facem si ne face sa inflorim in fiecare zi!


buna ;) trebuie sa ai grija ca oricat l-ai iubi la un mom dat cand t supara ...e necesar sa stii sa tes stapanesti;)) la cat de agresive suntem noi...fetele din aceasta zodie..ma refer la agresivitate verbala;)
kudika012429
Postat pe 11 Mai 2009 19:55


sunt mandra ca m am nascut in aceasta zodie ..ESTE O ZODIE PUTERNIKA ..CU BUN GUST CARACTERIZATA ... CU O MARE GAMA DE ABILITATI ...CU UN SIMT FOARTE FIN DE A MASURA LUCRURILE...SUFLETISTI ,SI CRED CA CEL MAI IMPORTANT ...IMPUNATORI ...NASCUTI PENTRU A STA IN LUMINA REFECTOARELOR...TALENTATI IN ARTA S.A.M.D.
kudika012429
Postat pe 11 Mai 2009 19:58
Uiiiiii:))))ce tarehttp://www.kudika.ro/comunitate/forum/post_reply/19293.html#

Postat pe 14 Mai 2009 12:59
Leoaice=nota 10 cu felicitari!!
bgd74
Postat pe 14 Mai 2009 14:39
si eu sunt leoaica si din propria-mi experienta pot spune ca ma inteleg cu toate zodiile
dupa parerea mea nu depinde de zodie daca te intelegi sau nu cu cineva, ci si de multe altele....ex|:cum te trezesti dimineata, cu chef sau fara ;de felul fiecaruia de a fi si de a comunica cu cei din jur; de educatie si nu in ultimul rand de ascendent.
pe plan sentimental nu as putea spune,decat ca am fost casatorita cu un capricorn 9 ani si a fost ok, acum sunt cu un sagetator si e totul perfect.
pe plan social: prietenii de o viata si cei mai buni sunt in:fecioara, berbec, balanta, peste.O relatie de prietenie sincera intre noi si trainica.....
cristal253
Postat pe 14 Mai 2009 17:05
bgd74
Postat pe 14 Mai 2009 17:12
Buna!Si eu sunt o leoaica...cu toate caracteristicile...si bune dar si rele.Si pana acum m-am itneles cel mai bine cu gemenii,si ca si iubiti si ca si amici.Si cu scorpionii este ok doar ca daca te certi cu ei cedeaza cam gre...iti spun din propria experienta..si mai rau se inchid in ei.Si,destul de ciudat...daca poti lasa de la tine...e frumos sa ai o relatie chiar cu un leu..iti spun sincer...v-ati simti super impreuna.De curand mam itneles bine si cu un capricorn...darn nu cine stie ce...cum mai spunea cineva...o relatie nu depinde doar de zodie...ci si de felul in care va vorbiti...si in care va simtiti impreuna.
dandra12
Postat pe 4 August 2009 17:00
Si eu sunt leoaica pana in maduva oaselor si pot spune k am avut relatii cu barbati din urmatoarele zodii: berbec, balanta, capricorn, taur, leu si nu este o regula de potrivire cu o anumita zodie.
Cred k o leoaica are nevoie in primul rand de libertate, sa nu i se interzica nimica si sa nu aiba un iubit gelos si posesiv. Leoaicele se aseamana foarte mult cu pisicile. Le place sa fie rasfatate, mangaiate si tratate ca niste regine. Ele cauta comfortul si siguranta.
cricket_white
Postat pe 5 August 2009 20:09
buna am si eu o intrebare despre barbatul leu ce parere aveti?adica mai bine ce parere aveti despre relatia scorpion (eu)-leu (el)?
bebestrumphik
Postat pe 24 August 2009 09:52

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Unde trebuie sa dau ca sa vad horoscopul de ieri? 8 De la: kudika093264 13 Februarie 2012 10:42
El- fecioara..eu-taur! 4 De la: ali_tzik 28 Octombrie 2011 19:01
Ce imi puteti spune despre barbatul Pesti? 44 De la: kudika096594 5 Iunie 2011 18:40
buna.... 8 De la: lory_love 28 Iulie 2009 14:30
eu scorpion,el rac 12 De la: DannaWLy 19 Mai 2010 08:33