Setari Cookie-uri

barbatii varsatori

dar dc au stari de varsaturi?
nu i-am inteles never..............varsa always
portitza_Maria
Postat pe 16 Ianuarie 2009 11:42
...Eu personal am fost o norocoasa si mereu am fost inconjurata de ei...Mi-a mers deci bine,avandu-i in preajma..(fosti sefi,prieteni vechi sau actuali,sotul,fiul meu,etc...
kameliaflorescu
Postat pe 16 Ianuarie 2009 11:43
Neeeeeeeeeeee....nu varsa,au senzatii de voma pentru ca fiind deosebit de altruisti nu au timp pentru "oamenii ca noi ceilalti" ,care au alt ritm si ii tin pe loc...De aici aparenta lor privire se "superioritate"
kameliaflorescu
Postat pe 16 Ianuarie 2009 11:44
varsa..........ca sunt satuli de lumea asta................
le dau o plosca.................
portitza_Maria
Postat pe 16 Ianuarie 2009 11:46
Eu am cunoscut multi oameni in zodia varsatorului.. . in ceea ce ii priveste , pot spune SIGUR ca sunt f filantropi , sensibili , le place sa se joace, nu isi arata sentimentele si, iar in pat sunt TANDRI..
( la barbati). Acesta este pct meu de vedere
Sweetie88
Postat pe 19 Ianuarie 2009 00:43
hehe ... al meu varsator este f sociabil, cu simtul umorului, muncitor, cinstit, poate fi tandretea intruchipata dar numai daca vrea si mai ales, daca a ajuns la concluzia ca merit (asta dupa luni si lungi teste si chinuri psihice) ...

este incapatant din cale afara si chiar daca stie ca greseste si ca e pe cale de a comite o mare prostie, o duce pana la capat ... extraordinar de gelos si de posesiv ... imi face complimente frumoase si cu o mare doza de duiosie ... insa cand s-a enervat , un monstru imi iese in cale ... s-au dus naibii iubire, frumusete, respect, intelegere, lucruri frumoase ... vede totul negru, pe mine ma considera oaia neagra, personajul negativ, care il face pe EL sa sufere (ca ma si pufneste rasul) ... nu isi recunoaste vina, ci mi-o paseaza mie mereu ... si este atat de ranchiunos ... o suparare il tine in jur 3 zile, daca nu mai mult ... si devine o acritura si un "racitor" ce n-ati mai vazut ... (dupa cum il iau eu peste picior) ...

Sunt oameni f sufletisti (am avut si amici varsatori) , calzi, dulci, si-ar da viata pt tine insa la prima cearta, suparare, chichineata gata .... incep sa muste din tine si sa te bage la nebuni ...

La ei trebuie sa fii exagerat de blanda, exagerat de fina, exagerat de diplomata, exagerat de tacuta, exagerat de perversa, exagerat de gospodina si cam atat ...

Uneori pur si simplu i-as crapa capul ... dar in rest e ok
annne_marrrie
Postat pe 20 Ianuarie 2009 17:45
si eu sunt capricorn,si am o relatie cu un varsator,si chiar as vrea sa stiu mai multe. poti sa mai dai detalii ,te rog?
sunrisee
Postat pe 1 Februarie 2009 07:31
o sa am grija sa nu vada ficamea topicul asta prietenul ei este varsator iar ea este taur,cred ca ar fi foarte dezamagita daca ar citi toate postarile oricum eu nu prea cred in zodiac cel putin in privinta compatibilitatii,viata este asa cum ti-o faci de cele mai multe ori.
adistefi1970
Postat pe 2 Februarie 2009 19:57
De la: cipifun, la data 2008-09-09 00:14:19si eu sunt tot balanta si el varsator
ne am inteles bine ,a fost dragoste si este in continuare'
dar de la o vreme ne certam din orice????oare sa plictisit?
de obicei se plictisesc repede varsatorii?



Eu sunt varsatoare! Si nu ma inteleg deloc cu varsatorii, ei!
Desi nu prea ma dau in vant dupa horoscop, cu varsatorii chiar pot spune ca nu ma inteleg!
Stiu ca era un subiect odata si despre femeile varsator! Stie cineva de el? Ca eu nu-l gasesc!
crishca
Postat pe 2 Februarie 2009 20:02
De la: annne_marrrie, la data 2009-01-20 17:45:20hehe ... al meu varsator este f sociabil, cu simtul umorului, muncitor, cinstit, poate fi tandretea intruchipata dar numai daca vrea si mai ales, daca a ajuns la concluzia ca merit (asta dupa luni si lungi teste si chinuri psihice) ...

este incapatant din cale afara si chiar daca stie ca greseste si ca e pe cale de a comite o mare prostie, o duce pana la capat ... extraordinar de gelos si de posesiv ... imi face complimente frumoase si cu o mare doza de duiosie ... insa cand s-a enervat , un monstru imi iese in cale ... s-au dus naibii iubire, frumusete, respect, intelegere, lucruri frumoase ... vede totul negru, pe mine ma considera oaia neagra, personajul negativ, care il face pe EL sa sufere (ca ma si pufneste rasul) ... nu isi recunoaste vina, ci mi-o paseaza mie mereu ... si este atat de ranchiunos ... o suparare il tine in jur 3 zile, daca nu mai mult ... si devine o acritura si un "racitor" ce n-ati mai vazut ... (dupa cum il iau eu peste picior) ...

Sunt oameni f sufletisti (am avut si amici varsatori) , calzi, dulci, si-ar da viata pt tine insa la prima cearta, suparare, chichineata gata .... incep sa muste din tine si sa te bage la nebuni ...

La ei trebuie sa fii exagerat de blanda, exagerat de fina, exagerat de diplomata, exagerat de tacuta, exagerat de perversa, exagerat de gospodina si cam atat ...

Uneori pur si simplu i-as crapa capul ... dar in rest e ok



I-ai descris intr-o maniera f hazlie anne marrrie
onuta81
Postat pe 2 Februarie 2009 22:29
Irascibili peste masura
The_me
Postat pe 2 Februarie 2009 22:33
De la: The_me, la data 2009-02-02 22:33:12Irascibili peste masura



cat adevar!
pleznesc de nervi la prima adiere de vant!!
ca de ce bate, ca de unde bate!!!

Postat pe 2 Februarie 2009 22:34
da ..asa este,eu sunt varsatoare,fratele si mama mea..si stiu cum reactioneaza
sunt putin egoisti,nu le place sa li se puna limite ,iubesc dar nu o spun si etc(este prea tarziu sa mai gandesc )
dalma
Postat pe 3 Februarie 2009 01:23
varsator ! Barbat f.frumos cu ochii verzi , atletic, iubitor, protectot, barbat adevarat ! Frezii si o inimioara pe care scria " te iubesc" ide ziua indragostitilor ,nopti de mai cu parfum de liliac .... vin rosu .....nopti albe ......DRAGOSTE !
Acum o amintire frumoasa cu un varsator frumos.
nocturnalia
Postat pe 10 Februarie 2009 10:28
VARSATOR ! Barbat tinar ,frumos ochi verzi,atletic . Atractie fizica irezistibila ,nopti fiebiti , frezii si o inimioara pe care scria "te iubesc " in ziua indragostitilor , nopti de mai cu parfum de liliac , vin rosu si dragoste pina-n zori . " Te iubesc...... nu-mi face asta ! " DRAGOSTE , AMINTIRI FRUMOASE .... rolul principal- doi nebuni care se iubeau .
Varsatorii nu pot fi prinsi , inchisi incolivia inimilor voastre oricat de frumoase ar fi acestea , pentru ca ei sunt ai lumii-ntregi; daruiesc dragoste tuturor ,cind si cit vor. Dar dragostea lor nu e ORICE cu ORICINE . Eu am avut-o si sint fericita c-am intilnit un astfel de exemplar .
nocturnalia
Postat pe 10 Februarie 2009 10:54
Varsatori romantici?eu nu stiu unde ati intalnit voi asa ceva sau poate doar am avut eu ghinion.am avut la un moment dat un prieten varsator....ce romantism???? nimic..adica deloc, 00000000. 1 martie?8 martie?valentini si valentine?ziua mea?craciun, revelion?ziua "noastra"????? nimic...simple zile in calendar...nimic mai mult..nici o floare, nimic....
pe de alta parte cred ca ma iubea, sau cel putin asa zicea-dar nici asta prea des....acum..sincer la un moment dat treci peste, dar de cate ori sa trec peste ziua mea si alte chestii de genul la care el nu venea nici macar cu o amarata de floarea...de alte cadouri nici nu mai vorbesc.
to make the long story short..ne-am despartit.nu ma simteam apreciata, dorita, iubita ..nu ma simteam nicicum..eram o oarecare. ca era ziua mea sau ziua femeii de serviciu-cam la fel de mult se "agita".bine..mie imi spunea la multi ani
MissMe2
Postat pe 18 Februarie 2009 16:50
1). Despre barbatul Varsator:

Barbatul Varsator e un cerebral cu suflet tandru, iar acest suflet i se vede pe fata. El seduce prin inteligenta, umor si dulceata privirii.

Barbatul Varsator este totusi destul de dificil de descris, fiindca poarta cu sine o întreaga lume de paradoxuri si de contradictii. Are o gândire foarte originala, este curios, îi plac experientele, are oroare de constrângeri si caracterul sau este extrem de independent. Barbatul Varsator lupta permanent împotriva conformismului, a spiritelor conservatoare si retrograde. Iubeste umanitatea în întregul ei si vrea sa o vada progresând... aici si acum!

Unul dintre paradoxurile d-lui Varsator este ca, desi e un progresist si un democrat, desi iubeste noul si se poate adapta din mers schimbarilor neprevazute, poate sa-si uimeasca anturajul prin ideile lui fixe, prin accesele lui de încapatânare sau prin atitudinea sa rigida cu privire la anumite subiecte.

Barbatul Varsator are simtul prieteniei deosebit de dezvoltat si e gata oricând sa-ti sara în ajutor la nevoie, fiind capabil chiar de sacrificiu pentru prietenii sai. Desi traieste mai mult în lumea ideilor, acest cerebral reactioneaza cu precadere la sentimente si afectivitate.

Alt paradox este ca ca barbatul Varsator se simte foarte stânjenit când e vorba sa-si manifeste propriile emotii. Pentru el, cuvinte simple ca "Te iubesc", "Sunt nebun dupa tine" sau chiar "Te urasc" sunt de nespus si e foarte posibil sa nu duca nicodata iubitei un buchet de flori. Poate iubi adânc, dar n-o va arata prea des si, în nici un caz, n-o va arata prin acele mici gesturi obisnuite care fac relatiile sentimentale atât de placute, cu toate ca e înstare sa-si dea si viata pentru aleasa sa. Pur si simplu nu detine cheia subtilitatilor relationale.

Barbatul Varsator poate iubi cu sinceritatea, dar fiindca îi este teama sa-si piarda libertatea, s-ar putea sa se eschiveze de la a-si lua vreun angajament si sa se multumeasca doar cu o suita de povesti de dragoste încântatoare. Cea mai buna solutie pentru el este casatoria din prietenie si complicitate, cu o femeie inteligenta si simpatica, la fel de independenta ca si el, casatorie care va functiona în spiritul deplinei libertati mutuale.
_dulcik_
Postat pe 15 Martie 2009 20:21
2). Cum seduci barbatul Varsator:

Barbatul Varsator nu este prea priceput în a face curte unei femei si nici nu este vestit pentru romantismul lui. Îsi priveste partenera mai mult ca pe o camarada, iar cu camarazii nu te lansezi în efuziuni sentimentale, nu?

Totusi, barbatul Varsator nu e deloc indiferent la farmecul sexului frumos. Admira femeile independente, dornice sa se instruiasca si care emana optimism si "joie de vivre". Primele întâlniri trebuie sa fie stimulatoare din punct de vedere intelectual, asadar ai grija sa citesti cât mai mult, sa urmaresti rubricile de politica externa, sa fii la curent cu ultimele descoperiri ale stiintei.

Barbatul Varsator iubeste petrecerile si reuniunile, în mijlocul carora se remarca întotdeauna, deci va primi cu entuziasm invitatia ta la un party. Comporta-te degajat, nu sta tot timpul lipita de el, converseaza amabil cu toata lumea, nu te îmbufna daca vezi ca acorda atentie si altor femei - lui i se pare atât de firesc încât nici nu va întelege de ce te-ai suparat.

Arata-te foarte interesata de idealurile, proiectele si fiecare dintre actiunile lui. Fii sincera cu el întotdeauna, barbatul Varsator pune foarte mare pret pe adevar. Si nu te necaji daca neglijeaza câteodata sa sublinieze ocaziile importante pe plan sentimental, el are zeci de alte modalitati originale de a-si compensa micile rataciri.
_dulcik_
Postat pe 15 Martie 2009 20:22
mda asa e, dar nu chiar in totalitate

dar ce stiu eu? eu doar am ascendentul in varsator
InDark
Postat pe 15 Martie 2009 20:25
cunosc doar 4 varsatori,totzi sunt deosebitzi in sensul ala bun.
si eu sunt varsatoare....poate doar pt ca e zodia mea .....?
matracucu
Postat pe 16 Martie 2009 11:56
De la: laurathegirl, la data 2009-03-16 11:56:52cunosc doar 4 varsatori,totzi sunt deosebitzi in sensul ala bun.
si eu sunt varsatoare....poate doar pt ca e zodia mea .....?


Probabil ca asta e cauza.... eu am ascendentul in varsator... si cu toate ca sunt geaman cel mai bine ma inteleg cu varsatorul
_dulcik_
Postat pe 16 Martie 2009 21:09
Aici ai zis-o bine....eu sunt femeie, sunt Varsator si chiar mi se pare ca asta e o caracteristica generala a noastra...chiar suntem perfectionisti uitand ca nici macar noi nu suntem perfecti...
Despre barbatul Varsator ce sa zic....nu am avut vreun prieten Varsator, dar am amici...sunt suciti, analitici (si le mai si place sa se joace cu mintea cuiva) , in loc sa aiba curajul sa iti spuna in fata ca nu mai vor sa aiba treaba cu tine, fac in asa fel incat te determina pe tine sa ii parasesti...sunt altruisti si buni, insa prea cu toata lumea... si sincer nici prea fideli nu mi se par...insa, bineinteles exista si exceptii...
black_cherry
Postat pe 17 Martie 2009 15:05
De la: daria3106, la data 2009-01-12 14:34:22si sotul meu e vasator...dar e un egoist,lenes, incapatinat, orgolios si nu am nimic de bine de zis despre el..... poate e o specie mai rara..



oare nu este frate geaman cu al meu?
just28
Postat pe 17 Martie 2009 18:06
este doar o zodie... la fel ca si celelalte
_dulcik_
Postat pe 17 Martie 2009 20:48
si eu sunt varsator si nu sunt asa cum va caracterizat voi sotii. sincer. si unde mai puneti ca am si iubita varsator. eu sunt un barbat care ar da orice pt familie si pt persoana iubita asta nu este un avantaj sau lauda dar asa este. de ce sa nu zicem adevarul? :d
kudika018890
Postat pe 30 Aprilie 2009 12:44
sincer despre fiecare zodie se zice cate ceva ba una e nu stiu .. conteaza sa fii om si cum sa te porti
_dulcik_
Postat pe 30 Aprilie 2009 22:01
Buna!
Cassey
Postat pe 13 Mai 2009 17:08
De la: black_cherry, la data 2009-03-17 15:05:38Aici ai zis-o bine....eu sunt femeie, sunt Varsator si chiar mi se pare ca asta e o caracteristica generala a noastra...chiar suntem perfectionisti uitand ca nici macar noi nu suntem perfecti...
Despre barbatul Varsator ce sa zic....nu am avut vreun prieten Varsator, dar am amici...sunt suciti, analitici (si le mai si place sa se joace cu mintea cuiva) , in loc sa aiba curajul sa iti spuna in fata ca nu mai vor sa aiba treaba cu tine, fac in asa fel incat te determina pe tine sa ii parasesti...sunt altruisti si buni, insa prea cu toata lumea... si sincer nici prea fideli nu mi se par...insa, bineinteles exista si exceptii...


Iti dau dreptate !!! Ii descrii ff bine... am un amic bun varsator si un tip cu care am avut o kestie...si pe care il cunosc d mult timp. Al meu se incadra f bine in tipologie. Ai facut descrierea perfecta . :P
Sweetie88
Postat pe 14 Mai 2009 16:44
sunt varsator si pretenul meu la fel... nu ne intelegem nici cum, el este exagerat de incapatanat si egoist... are niste idei... am impresia ca barbati varsatori traiesc asa intr-o lume mai ciudata....
kudika033066
Postat pe 2 Iunie 2009 16:39
Eu am 2 frati varsatori ...si ambii sunt cu capu' in nori dar se pare ca in asta si consta farmecul lor.Langa ei uita de plictiseala.Sunt genul de oameni cu care te distrezi la greu!Mereu gata pt orice aventura
OneLastBreath
Postat pe 2 Iunie 2009 21:53

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Femeia FECIOARA , barbatul TAUR 226 De la: laura31c 1 Iulie 2019 02:21
Oare asta e dragoste? 13 De la: kudika127260 1 Martie 2011 09:44
sal 9 De la: deelisha 1 Mai 2009 16:46
de ce sunt barbatii varsatori asa de indiferenti ?????????? 16 De la: hackers_best_cs 19 Decembrie 2010 14:32
Buna ziua 10 De la: denis_roxana 3 Februarie 2011 16:53