Setari Cookie-uri

barbatii varsatori

....exista compatibilitate intre femeia fecioara si barbatul varsator?...din cate am mai citit eu pe net,nu prea exista ....insa as dori sa stiu si parerile voastre,poate intr-adevar sunt fecioare care traiesc adevarate povesti de dragoste alaturi de varsatori ..... momentan,eu cu al meu varsator ma inteleg ft bine ..... citisem mai sus ca barbatii varsatori nu sunt romantici,dar al meu e asa de dragastos si atent cu toate cele ..... oare sa fie doar de inceput?
wild_angel
Postat pe 9 Iunie 2009 11:26
De la: wild_angel, la data 2009-06-09 11:26:32....exista compatibilitate intre femeia fecioara si barbatul varsator?...din cate am mai citit eu pe net,nu prea exista ....insa as dori sa stiu si parerile voastre,poate intr-adevar sunt fecioare care traiesc adevarate povesti de dragoste alaturi de varsatori ..... momentan,eu cu al meu varsator ma inteleg ft bine ..... citisem mai sus ca barbatii varsatori nu sunt romantici,dar al meu e asa de dragastos si atent cu toate cele ..... oare sa fie doar de inceput?


oare cand n-ai ce face , ce faci?
geo_x
Postat pe 9 Iunie 2009 11:29
....intr-adevar ...mai bine mi-as gasi sa am ce face ....dar na,am si eu o curiozitate >:P
wild_angel
Postat pe 9 Iunie 2009 11:49
din plictiseala, preunpun, nu!?
stii ca englezi cand se plictisesc efectueaza studii cu un carcater total deplasat?
geo_x
Postat pe 9 Iunie 2009 11:53
nu neaparat .......

..si totusi suntem romani ;)
wild_angel
Postat pe 9 Iunie 2009 12:01
poate doar tu!
geo_x
Postat pe 9 Iunie 2009 12:03
poate ;)
wild_angel
Postat pe 9 Iunie 2009 12:11
De la: daria3106, la data 2009-01-12 14:34:22si sotul meu e vasator...dar e un egoist,lenes, incapatinat, orgolios si nu am nimic de bine de zis despre el..... poate e o specie mai rara..


ce dreptate ai.....
angii
Postat pe 16 Iunie 2009 23:46
De la: angii, la data 2009-06-16 23:46:45
De la: daria3106, la data 2009-01-12 14:34:22si sotul meu e vasator...dar e un egoist,lenes, incapatinat, orgolios si nu am nimic de bine de zis despre el..... poate e o specie mai rara..


ce dreptate ai.....

Din cauza.....ascendentului sau a descendentului
ELADA36
Postat pe 17 Iunie 2009 08:47
nu, din cauza lenedentului!
geo_x
Postat pe 17 Iunie 2009 09:00
De la: geo_x, la data 2009-06-17 09:00:58nu, din cauza lenedentului!



ce-i ala sau aia mai geo ca tare ma mai nedumerisi tu pe mine
donttouch
Postat pe 17 Iunie 2009 09:04
De la: donttouch, la data 2009-06-17 09:04:11
De la: geo_x, la data 2009-06-17 09:00:58nu, din cauza lenedentului!



ce-i ala sau aia mai geo ca tare ma mai nedumerisi tu pe mine


lenedentul este intre ascendent, diadent si evident.
geo_x
Postat pe 17 Iunie 2009 09:34
si viitorul meu sot este tot varsator.intaradevar este destept, foarte energic, tot ce este nou il atrage, foarte vesel(asta cand nu este stresat de facultate, ca acum ), un foarte bun prieten, este dulce si chiar romantic(dar nu foarte des, ca ce-i mult strica), incapatanat, isi sustine punctul de vedere pana in panzele albe chiar daca stie ca n-are dreptate, harnic si un foarte bun bucatar. eu cred ca mai tine si de caracterul fiecaruia si de mediul in care si-a format personalitatea, dar niste trasaturi generale tot sunt adevarate.
ionyy88
Postat pe 18 Iunie 2009 17:20
Varsaretzul este barbatul ideal!
Varsaretzul este barbatul cel mai destept!
Varsaretzul este barbatul cel mai frumos!
Varsaretzul este barbatul care, daca n-ar fi existat, ar fi trebuit inventat!
HOWGH!
Erebus
Postat pe 4 August 2009 16:42
De la: Erebus, la data 2009-08-04 16:42:39Varsaretzul este barbatul ideal!
Varsaretzul este barbatul cel mai destept!
Varsaretzul este barbatul cel mai frumos!
Varsaretzul este barbatul care, daca n-ar fi existat, ar fi trebuit inventat!
HOWGH!


continuua! ca-mi place ce scrii!
treci des p-aci?
geo_x
Postat pe 4 August 2009 17:39
De la: wild_angel, la data 2009-06-09 11:26:32....exista compatibilitate intre femeia fecioara si barbatul varsator?...din cate am mai citit eu pe net,nu prea exista ....insa as dori sa stiu si parerile voastre,poate intr-adevar sunt fecioare care traiesc adevarate povesti de dragoste alaturi de varsatori ..... momentan,eu cu al meu varsator ma inteleg ft bine ..... citisem mai sus ca barbatii varsatori nu sunt romantici,dar al meu e asa de dragastos si atent cu toate cele ..... oare sa fie doar de inceput?


important e ca va intelegeti si iubiti. chestia cu horoscopul n-ar trebui s-o iei prea in serios. :)
franziska_eu
Postat pe 5 August 2009 11:10
Varsator:

Trasaturi generale

Simbol: Varsatorul de Apa. Diluviu. Inundatie. Mai toarna un paharel

Element: aerul. Aerul Varsatorului e incarcat de electricitate statica si imprevizibil. Iti dai seama ca vine furtuna, dar nu poti sa stii cand si cu ce forta. „Intensitate maxima” e o expresie foarte sexy cand nu se refera la fenomene atmosferice scapate de sub control


calitate: fix. Varsatorul e versiunea umana a tornadei care a dus-o pe Dorothy in tara Oz. Sa incerci sa infrunti un uragan e foarte periculos si cu foarte multe taisuri. Poti sa o faci daca ai picioarele fixate intr-un soclu de ciment sau daca esti intr-un buncar.


Guvernator: Uranus, zeul schimbarilor bruste si Saturn, zeul reprimarii si al status-quo-ului. Zeul pozitiei misionarului cu lumina stinsa si al perversiunilor care nici macar nu stiai ca exista


Activitate preferata: sa ii sfideze pe ceilalti


Carte preferata: „Cum sa comunici cu spiritele pechinezilor morti”


Model in viata: Goldfinger


Idol romantic: Inspectorul Gadget


Slujba ideala: seful borgilor


Prima intalnire ideala: sa il rapeasca extraterestrii si sa il supuna la experiemente sexuale


Fraza cheie: „Rezistenta e inutila”


Fraza de agatat preferata: „ Ai vazut ce au facut EI padurilor ecuatoriale?”


Parte a corpului: Gleznele, mereu scrantite de atata rasucit pe calcaie si iesit din camera


Zona erogena: incheieturile mainilor si picioarelor legate cu lanturi subtiri de argint care se prind intr-un piercing de diamant din buric


Stil romantic: posedat



Ciudatenie sexuala: obiceiul enervant de a sari din pat ca sa aranjeze camera video



- Excentric sfidator care insira o amestecatura ametitoare de ideologii oricui reuseste sa prinda la inghesuiala


- Cel mai posibil candidat la spitalul de glumeti dintre toate zodiile. Expresia „tulburari de personalitate” a fost inventata special pentru ei


- Sunt sfasiati intre dorinta de schimbare si nevoia de securitate. Incearca sa schimbe lumea din jur ca sa creeze o atmosfera nonconformista. De fapt, le e frica de schimbare


- Sunt distanti, nu pasionali. Le e teama de introspectie, pentru ca o sa descopere toate lucrurile pentru care nu au un raspuns. Nu traiesc in prezent ci alearga dupa un viitor ipotetic si abracadabrant


- Le lipseste gena auto-analizei. Or putea sa emita judecati pertinente despre ceilalti, dar nu se pot intelege pe ei insisi


- Daca nu esti de acord cu versiunea lor asupra adevarului, s-ar putea sa nu ii mai vezi vreodata. Demonstreaza-le ca sunt la fel de subiectivi ca si restul oamenilor si o sa ii termini

In rest....e cum a zis Erebus
ELADA36
Postat pe 5 August 2009 16:41
PFOAAIII!!!
ce m-ai nimerit, elado!!!

parca ai fi soacra-mea, asa de bine ma cunosti, zau!
Erebus
Postat pe 5 August 2009 17:24
De la: ionyy88, la data 2009-06-18 17:20:46si viitorul meu sot este tot varsator.intaradevar este destept, foarte energic, tot ce este nou il atrage, foarte vesel(asta cand nu este stresat de facultate, ca acum ), un foarte bun prieten, este dulce si chiar romantic(dar nu foarte des, ca ce-i mult strica), incapatanat, isi sustine punctul de vedere pana in panzele albe chiar daca stie ca n-are dreptate, harnic si un foarte bun bucatar. eu cred ca mai tine si de caracterul fiecaruia si de mediul in care si-a format personalitatea, dar niste trasaturi generale tot sunt adevarate.



subscriu.....
de adaugat este si faptul ca se plictisesc foarte repede si trebuie mereu sa ii tii in priza...o femeie care se lasa usor,sau e slaba de inger...nu are ce cauta langa el (pt el nici nu exista)
si cea mai buna metoda sa il faci sa te iubesca si sa te aprecieze(pt k ei nu prea apreciaza pe nimeni si nimic) este sa ii ignori,sau sa faci pe indiferenta

eu am o relatie de 3 ani jumate cu un varsator ...si este foarte greu sa il tii aproape si sa nu il pierzi...daca nu sti cum sa te comporti cu el iti scapa printre degete....
rraita
Postat pe 19 August 2009 13:39
annne marrrie ma-i facut sa ma inprastiu de ras cand am citit descrierea ta si anume cu este barbatul din zodia varsator .si eu sant tot varsator.
kudika198377
Postat pe 21 Iunie 2010 13:32
De la: ucenicul_filosof, la data 2008-12-11 16:38:32Eu sunt varsator, daca mai e cineva interesat, trimite-ti - postati intrabarile si va pot raspunde - sincer!


M-a chinuie si pe mine o intrebare despre comportamentul barbatului varsator .
Stiu sigur ca este inebunit dupa mine ( si eu dupa el , eu sunt balanta ) i-mi arata treaba asta dar foarte ciudat( prin gesturi de la cele mai marunte tot mai pune cate ceva plus ) dar de zis nici daca l-as taia bucati nu ar recuonoaste , Nu ca ar fi cuvintele atat de importante dar cateodata simt nevoia sa-mi spuna ( daca el nu-mi spune ce simte exact , nici eu nu o fac ca am stat tot in sah cu el )
De ce nu se poate deschide ? ce ar trebui sa fac sau sa nu fac ?
Faptul ca poate din greseala mi-a zis ca,, daca as sti eu cat de mult tine la mine,, ar trebui sa il i-au ca si o vorba oarecare , sau ca incearca sa-mi spuna ceva ,dar are retineri ?
As aprecia daca ai putea sa ma faci sa ineteg cat de putin acest comportament .

Multumesc anticipat.
rox81
Postat pe 26 Iunie 2010 11:57
a meu numai romantic nu e. E irascibil, rautacios, ff critic cu altii dar nu suporta criticile care i se adreseaza si e extrem e arogant, E o adevarata bataie de cap pana ajungi sa intelegi ca ei incearca ff mult sa-si ascunda sentimentele..dar asta nu inseamna ca nu le au. Nu o sa-ti spune "te iubesc" prea des da o sa-ti arate prin tot felul de gesturi marunte :)
ada_adussa
Postat pe 5 Iulie 2010 23:57
De la: ada_adussa, la data 2010-07-05 23:57:35a meu numai romantic nu e. E irascibil, rautacios, ff critic cu altii dar nu suporta criticile care i se adreseaza si e extrem e arogant, E o adevarata bataie de cap pana ajungi sa intelegi ca ei incearca ff mult sa-si ascunda sentimentele..dar asta nu inseamna ca nu le au. Nu o sa-ti spune "te iubesc" prea des da o sa-ti arate prin tot felul de gesturi marunte :)



Faptul ca se lasa pe el pt mine este suficient sa ma faca sa inteleg ca tine mult la mine,
exact acele gesturi marunte de care tu vorbesti , insa de zis e foarte greu se pare ...
rox81
Postat pe 6 Iulie 2010 14:37
asta as zice despre ei.nervi pierduti..nimeni nu-i mai intelege cred si lui Dumnezeu tot ii este greu sa faca fata acestor persoane.Egoisti..si plin de enigme .stiu sa faca sa sufere , cu toate ca se dau drept niste inimosi .dar sunt niste fatarnici...pun pret pe cantitate nu pe calitate
kudika197822
Postat pe 27 Ianuarie 2011 03:04
Si eu sunt taur si el varsator...ne certam destul de des. Noi suntem foarte posesivi ca zodie ma refer gelozie dusa la extreme uneori! Te sfatuiesc sa te schimbi. Lasa geloziile deoparte,si nu-l ingradi,lasa-i libertatea. Nu-l priva de libertate! Le place mult sexul,ptr.ei e necesar asa ca fii cat mai sexy imbracate frumos fii eleganta si-l vei tine langa tine mult timp. Se plictisesc repede daca persoana de langa ei nu mai prezinta interes...asa ca fii cat mai misterioasa in fiecare zi!
Otilia_Suteu_1
Postat pe 7 August 2012 21:55
ale mamma lor de zodi..parca asta te face sa stai langa cineva...of doamne....nu asta conteza ce zodie e el sau ea...ci important este cum va intelegeti voi intre voi...ca degeaba aflati ca in zodia x sau y....dar ma rog fiecare cu ale lui
dontworibehapi
Postat pe 7 August 2012 23:16
De la: Otilia_Suteu_1, la data 2012-08-07 21:55:47Si eu sunt taur si el varsator...ne certam destul de des. Noi suntem foarte posesivi ca zodie ma refer gelozie dusa la extreme uneori! Te sfatuiesc sa te schimbi. Lasa geloziile deoparte,si nu-l ingradi,lasa-i libertatea. Nu-l priva de libertate! Le place mult sexul,ptr.ei e necesar asa ca fii cat mai sexy imbracate frumos fii eleganta si-l vei tine langa tine mult timp. Se plictisesc repede daca persoana de langa ei nu mai prezinta interes...asa ca fii cat mai misterioasa in fiecare zi!

MAMAITA
Postat pe 8 August 2012 09:35
Corect, asa trebuie sa fii altfel nu mai merge mult.
Iam_geani
Postat pe 4 Ianuarie 2013 20:30

hi
kudika412275
Postat pe 13 Februarie 2016 10:34
asa
sunt ft ciudati
iubesc cu adevarat,,,,khestia cu aratatullll,,,nai putin
daca-l inseli va stiiiiiiii....credema
kudika412275
Postat pe 13 Februarie 2016 10:38

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
casatorit cu doua amante(un nemernic) 168 De la: 20Miky 17 Octombrie 2010 23:31
BUNA 3 De la: Gabriela_iubita 16 August 2009 18:55
balanta si scorpion 22 De la: copacelul 2 Mai 2009 20:30
eu pesti 12 De la: kudika019015 21 Iunie 2009 22:48
eu taur..el berbec.... 8 De la: coole_tl 2 Mai 2015 11:20