Setari Cookie-uri

Sunt amanta unui barbat deosebit,dar simt ca nu mai pot,,,oare ce sa fac?

Buna am 24 de ani si sunt impreuna cu un barbat casatorit,,,eu nu sunt maritata...el este un barbat deosebit,,,,are tot ce ar trebuie sa aibe orice barbat,,,insa de la un timp eu vreau mai mult,,,,,sunt libera sa fac ce vreau niciodata nu mi-a interzis nimik,,,,m-a ajutat foarte mult m-a invatat foarte multe insa cu fiecare zi ce trece il iubesc mai mult deja au trecut trei ani si eu il iubesc mai mult ca in prima zi,,,,,nu as putea niciodata sa ii cer sa divorteze ca nu pot cladi fericirea mea pe suferinta altcuiva,,,,insa nu pot sa neg ca il vreau pentru mine,,,,nu stiu ce sa fac ,,,,simt ca am obosit,,,,nu stiu dc sa il las si sa imi continui viata,,,stiu doar ca nu pot sa ma gandesc ca o sa vina ziua in care ii voi spune ca s-a terminat,,,ma iubeste foarte mult,,,,,stiu ca suna aiurea da asa e ,,,,el este mai in varsta ca mine si casnicia lui este nu stiu ce sa fac si speram ca poate un sfat,,,,multumesc
ghiuzelim
Postat pe 17 Aprilie 2010 21:03
el e turc nu?
Shhh
Postat pe 17 Aprilie 2010 21:08
nu,nu este turc,,,dar si daca ar fi nu ar schimba cu nimik situatia mea
ghiuzelim
Postat pe 18 Aprilie 2010 23:42
De la: ghiuzelim, la data 2010-04-17 21:03:02Buna am 24 de ani si sunt impreuna cu un barbat casatorit,,,eu nu sunt maritata...el este un barbat deosebit,,,,are tot ce ar trebuie sa aibe orice barbat,,,insa de la un timp eu vreau mai mult,,,,,sunt libera sa fac ce vreau niciodata nu mi-a interzis nimik,,,,m-a ajutat foarte mult m-a invatat foarte multe insa cu fiecare zi ce trece il iubesc mai mult deja au trecut trei ani si eu il iubesc mai mult ca in prima zi,,,,,nu as putea niciodata sa ii cer sa divorteze ca nu pot cladi fericirea mea pe suferinta altcuiva,,,,insa nu pot sa neg ca il vreau pentru mine,,,,nu stiu ce sa fac ,,,,simt ca am obosit,,,,nu stiu dc sa il las si sa imi continui viata,,,stiu doar ca nu pot sa ma gandesc ca o sa vina ziua in care ii voi spune ca s-a terminat,,,ma iubeste foarte mult,,,,,stiu ca suna aiurea da asa e ,,,,el este mai in varsta ca mine si casnicia lui este nu stiu ce sa fac si speram ca poate un sfat,,,,multumesc


Iti voi scrie un lucru care s-a scris des pe aces forum celor din situatia ta: daca te iubeste atat de mult, de ce esti doar amanta lui? De ce nu divorteaza de sotie pentru tine, din moment ce spui ca te iubeste foarte mult?
tematoare
Postat pe 23 Aprilie 2010 21:40
[quote name='ghiuzelim' dat

e='2010-04-17 21:03:02']Buna am 24 de ani si sunt impreuna cu un barbat casatorit,,,eu nu sunt maritata...el este un barbat deosebit,,,,are tot ce ar trebuie sa aibe orice barbat,,,insa de la un timp eu vreau mai mult,,,,,sunt libera sa fac ce vreau niciodata nu mi-a interzis nimik,,,,m-a ajutat foarte mult m-a invatat foarte multe insa cu fiecare zi ce trece il iubesc mai mult deja au trecut trei ani si eu il iubesc mai mult ca in prima zi,,,,,nu as putea niciodata sa ii cer sa divorteze ca nu pot cladi fericirea mea pe suferinta altcuiva,,,,insa nu pot sa neg ca il vreau pentru mine,,,,nu stiu ce sa fac ,,,,simt ca am obosit,,,,nu stiu dc sa il las si sa imi continui viata,,,stiu doar ca nu pot sa ma gandesc ca o sa vina ziua in care ii voi spune ca s-a terminat,,,ma iubeste foarte mult,,,,,stiu ca suna aiurea da asa e ,,,,el este mai in varsta ca mine si casnicia lui este nu stiu ce sa fac si speram ca poate un sfat,,,,multumesc[/quote]


daca tot ai comis-o!!!!relax!!!!

totul are un sfarsit!!!
anastasia_m
Postat pe 23 Aprilie 2010 22:38
o, da! este atat de deosebit incat isi inseala nevasta si pe tine te duce cu zaharelul!
kitty_krieger
Postat pe 23 Aprilie 2010 23:12
,ma iubeste foarte mult,,,,,stiu ca suna aiurea da asa e ,,,, - Fraza asta e clasica !
Summer_
Postat pe 23 Aprilie 2010 23:15
De la: kitty_krieger, la data 2010-04-23 23:12:10o, da! este atat de deosebit incat isi inseala nevasta si pe tine te duce cu zaharelul!
nu ma duce cu zaharelul,,,,,nu e vb de asta suntem doua persoane mature constiente de anumite lucruri,,,insa uneori simt ca cedez,,,,,si da este deosebit chiar daca o inseala,,,,sunt atatea motive,,,,,,in fine
ghiuzelim
Postat pe 24 Aprilie 2010 03:11
desi este foarte greu ... ar fi bine sa termini aceasta relatie.
normal ca il iubesti tot mai mult , pentru ca iti este interzis si nu va fi niciodata al tau...
cunosc foarte bine sentimentul....
ai 2 optiuni... fie continui asa , intrebandu-te zilnic daca atat meriti de la viata , sau iti iei inima in dinti si mergi mai departe.
o sa-ti fie foarte greu , dar nu va fi sfarsitul lumii.... si vei iubi pe altcineva cu care vei avea si tu o familie... sa speram doar k el nu va merge in paralel cu alta...3 ani ...
nu o zic cu suparare...dar pune-te si-n locul sotiei... dragostea n-are limite, asa e, dar totusi oamenii au...
Oricat de bine ar fi...crede-ma ca nu meriti sa fii doar amanta ...
mult succes !
marry_44
Postat pe 24 Aprilie 2010 04:37
De la: ghiuzelim, la data 2010-04-18 23:42:43nu,nu este turc,,,dar si daca ar fi nu ar schimba cu nimik situatia mea



Daca e un barbat deosebit si nici macar nu e turc, treaba e clara: e vorba de Boc si in cazul acesta nu ma bag nici macar sa-ti dau un sfat ! Descurca-te ca doar esti fata mare !
Andrei_Popescu10
Postat pe 24 Aprilie 2010 05:27
Nu prea ai ce face !...TREBUIE SA-TI URMEZI INIMA . Daca inima-ti dicteaza ca trebuie sa-l iubesti pe acest domn...iubeste-l ! Daca esti insa constienta ca viata poate-ti juca feste prin aceasta relatie,incearca o relatie" paralela" platonica ".plina de respect" (deeh...fara nicio afectiune),care sa-ti antreneze psihicul si sa-l rodeza ptr o situatie ulterioara cand vei putea (in sfarsit ! )sa ai puterea interioara de-ai zice "the-end" !!!
crysis
Postat pe 24 Aprilie 2010 07:18
oricum ceea ce-ti cladesti tu - fericire , nefericire , sau cum oi vrea sa-i spui - cladesti pe nefericirea altcuiva . voi , cele care va multumiti cu statutul de amanta , chiar credeti ca sotia nu simte schimbarile lui ? chiar credeti ca nu sufera cu atat mai mult cu cat nu stie cine-i este ,,inamicul" pe de o parte , iar , pe de alta parte stie ca nu poate lupta cu aceleasi arme ?
pentru ca , vezi tu , e foarte usor sa faci totul perfect in intalniri de 2-3 ore si in conversatii . mai greu e sa atingi perfectiunea cand stai 25 din 24 langa el si te mai vede si nemachiata cand te trezesti , mai sunt si zile cand nu ai chef sa-i faci mancarea preferata pt ca ai venit obosita de la munca , sau mai ai migrene cand te bagi langa el in pat si foarte multe alte situatii cu care o sotie se confrunta in timp ce o amanta nu .
si da-l jos de pe piedestalul pe care l-ai urcat , ca nu e deosebit deloc . daca ar fi fost , ar fi avut taria sa se desparta de sotia lui , in momentul cand a considerat ca mariajul nu-i mai implineste asteptarile si , liber fiind , si-ar fi cautat pe altcineva care sa i le implineasca . asa , nu este decat un mincinos demn de dispret .
perce_neige
Postat pe 24 Aprilie 2010 08:11
As putea sa citez cateva din predecesoarele mele si sa spun doar...ca au dreptate. La varsta ta e normal sa crezi tot ce-ti spune, dar nu asta este ceea ce-ti doresti, dupa cum singura spui. Nu-ti interzice nimic ptr ca n-are nici un drept (si probabil cu un ultim gram de bun simt, el e constient de asta), dar incearca sa tii legatura stransa cu o prietena sau poate si mai bine...un prieten care nu-i de acord cu relatia ta. Lasa-i sa-ti spele creierul pana la saturatie, pana la constientizarea raului pe care ti-l faci singura. Ani trec atat de repede, incat nici nu-ti vei da sema ca esti intr-o relatie fara final de...10 ani. Atunci iti vei da seama ca ai pierdut cele mai frumoase momente din viata ta, dar va fi mult prea tarziu. Imagineaza-ti daca vrei sa petreci toate sarbatorile...a doua zi (ptr ca in prima zi va trebui sa fie cu sotia si eventual copilul lui), sau daca asta este prea mult, gandeste-te la lucruri simple: sa te poti plimba in public cu el de mana, sa te poti saruta in fata magazinului Unirea fara sa se uite speriat in jur, sa puteti face planuri de vacanta impreuna fara ca sa fii conditionata in nici un fel, sau...sa mergi la bunicii tai ptr a-l prezenta ca fiind viitorul tau sot. Daca pe parinti ii mai minti...pe bunici nu-i poti minti. Gandeste-te la toate aceste nimicuri...si-ai sa vezi importanta lor. Curaj! Mergi cu capul sus, si lasa-i posibilitatea si lui sa-si continue viata demn, fara minciuni si falsitati, iar tie ofera-ti o viata frumoasa.
kudika171921
Postat pe 24 Aprilie 2010 08:19
....MDA , O POVESTE TIPICA DAR REALA , FRUMOS. MA BUCUR CA GANDESTI ASA SA NU II DESPARTI FAMILIA , DAR ASTA TREBUIA SA FACI INCA DE LA INCEPUT STIIND CA EL ESTE CASTAORIT , SPUI CA SE COMPORTA MINUNAT CU TINE , DA PAI ASA SUNT AMANTII , DAR FI SIGURA CA NU TE IUBESTE , IMI PARE RAU CA SUNT UMPIK MAI DUR DARCREDEMA CA ASTA ESTE REALITATEA , ESTE O MELODIE ,, SA MA IUBESTI CA UN AMANT '' ....... DAR SA REVIN , AI O VIATA INAINTE GANDESTETE CA ACESTE LUCRURI ITI VOR AFECTA INTRUL FEL VIATA PTR CA IMI DAU SEAMA CA TU CHIAR IL IUBESTI INCEARCA SA DISPARI FARA SA IL ANUNTI DACA II RESPECTI FAMILIA .....DACA TE VA CAUTA VETI LUA DECIZII , DE A VA DESPARTI SAU POATE O FACE EL DAR NICIODATA NU I-O CERE TU SA FACA ASTA DACA AI O INIMA NOBILA , GANDESTE RATIONAL SI VA FI OK , ITI DORESC SUCCES SI AI GRIJA DE TINE , CE DUMNEZEU AI 24 DE ANI........O VARSTA FRUMOASA ........... VIATA MERGE INAINTE
CU RESPECT NIK
kudika095712
Postat pe 24 Aprilie 2010 08:28
Din pacate am trecut si eu printr-o situatie asemanatoare, iar in cele din urma am pus punct relatiei. Incearca sa analizezi:
1. daca el va divorta, se va casatori cu tine, sa presupunem. Ce te face sa crezi ca nu isi va cauta alta amanta?
2. sunt niste ani pierduti din viata ta, pe el nu il intereseaza, e casatorit, are tot ce vrea de la viata.
Stiu ca e greu, si mie mi-a fost, dar NU E IMPOSIBIL!

Sunt curioasa, ca tot spui ca te iubeste... cum ti-a demonstrat asta?
Toate cele bune, ai grija de tine!
Juliakiss
Postat pe 24 Aprilie 2010 09:04
buna. sincer daca te iubea isi lasa nevasta dar tu vei fi amanta lui pana va gasi alta amanta. nu zic ca nu tine la tine dar nu indeajuns sa se casatoreasca cu tine. tu trebuie sa incerci sa nu mai fii dependenta de el si sa incerci usor usor sa rupi relatia cu el. i-ai spus deschis ce crezi? o discutie sincera te-ar ajuta mai mult
ioneladivina
Postat pe 24 Aprilie 2010 09:12
Fata frumoasa.....vai de amarul tineretii tale !
Consc perfect dependenta de "fructul interzis" , adica de barbatul alteia. A durat si la mine 3 ani buni...ca-n cartea aceea..."Dragostea dureaza trei ani ".
Cunosc si neputinta lu, si sentimentul de vinovatie ( pe care ar trebui sa-l resimta el ! )fata de familie, si zbaterea de a se rupe, alternativ, ba de mine, ba de nevasta si copii.
In final relatia s-a subrezit teribil, eu mi-am dorit o viata normala, fara pasiuni nebune si interzise, langa un om dedicat mie, iar el.....a plecat in sfarsit de la nevasta ( alungat ), dar nu ca sa fie al meu ( eu aveam un copil de crescut ! )
Ci si-a gasit o maimutza de cartier, mai tinerica, care si-a aruncat la mama-sa copilul sa i-l cresca, sa nu-l derajeze pe el.
Asa ca dupa 3 ani de pasiune interzisa, nu a mai fost nici al nevestei, nici al meu.
Traieste comod cu o fatuca care nu-i trezeste sentimente de vinovatie : doar nu ea i-a distrus familia !

Ia aminte, draga mea.
S-au scurs 3 ani, pasiunea s-a mai atenuat.
Tu ai dorintele si visele firesti ale unei femei normale.
Daca incerci sa obti de la el o familie , prin destramarea celei pe care o are deja, te va schimba.
Scurt.
chartreux
Postat pe 24 Aprilie 2010 09:23
Stiu prin ce treci, am trecut si eu....a fost un moment de nebunie totala, parca nu gandeam deloc! Privind inapoi, nu as mai face asta.Crezi ca ea nu simte?Fiecare femeie isi simte barbatul.Crede-ma ca nu o sa ajungi nicaieri.Si eu am suferit cand am zis GATA.Si am simtit ca se termina lumea .Acum imi vine sa rad.Ii multumesc lui Doamne Doamne ca a avut o sotie cu capul pe umeri, ca acum au o fetita minunata si o asteapta pe a doua.Iar eu nu mai sufar, doar ma minunez zilnic cat de fraiera am putut sa fiu.Iubesc din nou, de data asta cu adevarat, m-am casatorit si am o fetiiiitaaaaa suuuperbaa!Si le zic tuturor fetelor : nu l-a obligat nimeni sa se insoare, mi-e scarba cand aud barbati care se plang de casnicii...viata e frumoasa, merita traita frumos.Asa ca....sper sa ai si tu taria sa spui STOP, si ai sa vezi ca intr-o zi vei rade de naivitatea ta de acum.Te poop, numai bine!
andronescu_v_anamaria
Postat pe 24 Aprilie 2010 09:27
Cu o alta, desigur..:)
chartreux
Postat pe 24 Aprilie 2010 09:28
De la: Lory29, la data 2010-04-24 07:18:18 Nu prea ai ce face !...TREBUIE SA-TI URMEZI INIMA . Daca inima-ti dicteaza ca trebuie sa-l iubesti pe acest domn...iubeste-l ! Daca esti insa constienta ca viata poate-ti juca feste prin aceasta relatie,incearca o relatie" paralela" platonica ".plina de respect" (deeh...fara nicio afectiune),care sa-ti antreneze psihicul si sa-l rodeza ptr o situatie ulterioara cand vei putea (in sfarsit ! )sa ai puterea interioara de-ai zice "the-end" !!!


Ai dat un sfat perfect,si vreau sa te felicit!Cel mai bine e sa mergi in paralel cu o alta relatie bazata pe respect si atat daca nu poti mai mult acum.Pt ca atunci cand va fi finalul,sa ai pe cineva langa tine...
d_niko
Postat pe 24 Aprilie 2010 10:57
De la: ghiuzelim, la data 2010-04-17 21:03:02Buna am 24 de ani si sunt impreuna cu un barbat casatorit,,,eu nu sunt maritata...el este un barbat deosebit,,,,are tot ce ar trebuie sa aibe orice barbat,,,insa de la un timp eu vreau mai mult,,,,,sunt libera sa fac ce vreau niciodata nu mi-a interzis nimik,,,,m-a ajutat foarte mult m-a invatat foarte multe insa cu fiecare zi ce trece il iubesc mai mult deja au trecut trei ani si eu il iubesc mai mult ca in prima zi,,,,,nu as putea niciodata sa ii cer sa divorteze ca nu pot cladi fericirea mea pe suferinta altcuiva,,,,insa nu pot sa neg ca il vreau pentru mine,,,,nu stiu ce sa fac ,,,,simt ca am obosit,,,,nu stiu dc sa il las si sa imi continui viata,,,stiu doar ca nu pot sa ma gandesc ca o sa vina ziua in care ii voi spune ca s-a terminat,,,ma iubeste foarte mult,,,,,stiu ca suna aiurea da asa e ,,,,el este mai in varsta ca mine si casnicia lui este nu stiu ce sa fac si speram ca poate un sfat,,,,multumesc


Draga mea,nu stiu daca te linisteste faptul ca si eu sunt in aceeasi situatie,insa eu sunt in relatia asta de 1 an si jumatate.Tot acolo... Pot sa spun ca alaturi de el am trait iubirea absoluta, a aparut in viata mea in cele mai grele momente si m-a ridicat brusc; a fost dragoste la prima vedere... Am trait clipe alaturi de el, la care nu am visat niciodata. Il IUBESC! Si am curajul sa spun ca si el MA IUBESTE!
Asta nu o stiu doar eu ; insa viata e facuta de asa natura pentru a face compromisuri ;chiar si cu riscul de a-ti pierde fericirea... Iar omul, prin natura lui, este un las...
Si eu sunt! Nu Stiu cum mi-as gasi puterea sa-l las sa divorteze,ea fiind o femeie cu putere in domeniul ei, foarte cunoscuta in Romania! Mi-e teama! Iar el are obligatiile sale...
Nu-mi ramane decat sa ma impac cu ideea ,chiar daca asta imi va tine o viata...
Trebuie sa ne acceptam soarta asa cum ne-a fost data,draga mea!
d_niko
Postat pe 24 Aprilie 2010 11:12
Salut
Am citit mesajul tau si te inteleg pentru ca tu acum suferi, mai bine iti cauti pe cineva care sa ai o relatie si.....paote il pastrezi si pe el ca amant ca doar asa esti si tu pentru el, si deabia atunci o sa vezi ce o sa se intample si se va mai comporta cu tine.
Bafta
nicky_nicol
Postat pe 24 Aprilie 2010 11:18
tare raspunsul..."e Boc!!!"
g_1969
Postat pe 24 Aprilie 2010 11:27
buna. si eu am fost in situatia ta pana acum cateva zile. am fost cu un barbat casatorit pe care il iubesc si ma iubeste enorm. mi-a dovedito nu o data. si la fel de mult il iubesc si eu. am fost impreuna 1 an si 2 luni dar nu am mai putut suporta situatia: duminicile eram singura, de sarbatori eram doar eu si lacrimile mele, programul nostru ni-l faceam in functie de programul lui de acasa. si acum 4 zile nu am mai putut si am pus punct, dupa alte sute puncte de suspensie, am avut forta de a pune un punct final. cum el nu poate renunta la familia lui , mai ales k are si un copil, am decis sa renunt eu la el. ma doare , sufar mult dar simt k nu mai pot. sunt tanara, am doar 21 de ani, viata merge inainte. si tu ar trebui sa te gandesti la tine, la viitorul tau. poate la un moment dat vei vrea si tu sa iti faci propria ta familie cu el, cum vei proceda? vei fi amanta 15 ani ca iuliana marciuc si cu un copil din flori? nimeni nu a zis k o sa-ti fie usor si o sa-l uiti repede, dar gandeste-te k doar o viata ai, si nu merita sa o irosesti asteptand pe cineva care probabil nu o sa fie niciodata al tau. te vei multumi toata viata cersindui cateva minute de iubire pe zi, sau mai rau la cateva zile? cat sta cu tine de sarbatori sau duminicile? cate ore din 24 cat are o zi ti le dedica tie? cat timp sta langa tine cand ti-e rau sau ai o problema? cate dimineti din acesti 3 ani kt ai zis k ai cu el, te-ai trezit dimineata cu el langa tine? gandeste-te la toate astea si ia o hotarare. nu mi-o lua in nume de rau, iti vb din propria ta experienta. si mai spun k doare rau sa pui un punct final, dar mai rau doare sa stii k tre sa imparti persoana iubita cu altcineva, si sa stii k noaptea in bratele lui strange pe altcineva, nu pe tine. bafta multa si gandeste-te
anamaryya88
Postat pe 24 Aprilie 2010 11:42
Daaa, cu cat e mai deosebit un barbat, cu atata inseala mai cu abitir!
Kathara
Postat pe 24 Aprilie 2010 12:03
,,,,are tot ce ar trebuie sa aibe orice barbat,,,insa de la un timp eu vreau mai mult,,,,

Aici te-am citat pe tine! Are tot ce ar trebuii sa aibe orice barbat; deci:ceva intre picioare si o nevasta!

La numai 24 de ani numai unul insurat ai gasit si tu? sau te-a gasit el pe tine? d c il consideri un barbat deosebit atat timp cat isi inseala nevasta?
Nu e pacat de varsta ta, cand poti sa te distrezi si sa te bucuri impreuna cu cineva care sa fie numai al tau si nu sa va ascundeti de fiecare data.

Nu vreau sa scriu mai multe k nu sunt in masura, sper doar sa intelegi tu ce greseala faci!
kudika085008
Postat pe 24 Aprilie 2010 12:05
Dom'le ce barbati deosebiti care atata va iubesc, dar se duc apoi acasa si le pupa si in ... pe nevestele lor.... . Nu stiu ce-i cu frica asta de singuratate pe toata lumea, voi nu ati iesit niciodata dintr-o relatie sa fiti apoi singure ? Asa, singure sa va ganditi ce sa faceti in continuare ? Nu ? Ei, pai asta va lipseste!!!
Iar pentru autoarea topicului...dupa cum am mai zis, am vazut asemenea cazuri si ceea ce iti faci cu mana ta, o meriti . Sa nu crezi ca el are vreo consideratie deosebita pentru tine, din contra...daca ai acceptat sa te pui intr-o situatie de genul asta, rezulta ca vei accepta multe si de-acum incolo. 3 ani de zile zic eu ca sunt deja mult prea multi, revino-ti si fa-ti o viata a ta.
anissya
Postat pe 24 Aprilie 2010 12:07
Scumpa mea, eu am 24 de ani si sunt casatorita cu un barbat minunat de 30 de ani, de 2 ani si jumatate. Eu cred ca meriti mai mult si sincer dragele mele NU MAI VA CLADITI VIITORUL PE FAMILILE ALTORA, ROATA DE POATE INVARTII atat de usor inapoi.

Incercati sa luptati pentru voi insiva si pentru fericirea voastra!!!

Asa ca draga mea incearca sa te gandesti bine daca acesti 3 ani de zile nu puteau fi alocati pentru perechea ta, doar a ta si nu sa il impartiti.

Numai bine iti doresc.

Elena.
elenabisir
Postat pe 24 Aprilie 2010 12:48
Buna, spui ca ai obosit...probabil ca ai ajuns in acel moment cand il vrei numai al tau...si este normal daca il iubesti...trebuie insa sa te gandesti bine daca il doresti ca si sot pentru ca acest statut schimba radical situatia trebuie sa fi constienta de acest lucru...iar apoi sa i spui acest lucru ....cuplurile chiar si cele care s au casatorit din dragoste ajung uneori intr un moment in care nu se mai iubesc nu si mai gasesc rostul unul langa celalalt ,unii dintre noi alegem din diferite motive calea de a merge mai departe ...ne cautam o relatie ....si jucam un rol dublu ..cei care pot ....DAR sunt unii barbati si femei care au PUTEREA de a inchide acest capitol din viata lor ,ramanand tot ce a fost frumos....amintiri...copii...etc si mai mult decat atat au PUTEREA sa recunoasca acest lucru spunandu i si partenerului alegerea lui.
Eu nu fac parte din categoria femeilor care stau langa un barbat doar ptr ca este sotul meu si am copii cu el...cred ca l asi intelege daca intr o zi ar veni si mi ar spune ca iubeste pe altcineva , viata este prea scurta ca sa traim alaturi de cineva pe care nu l mai iubim...nu mi ar fi usor dar intradevar... dar cred ca dragostea pt el m ar determina sa l las liber sa traiasca langa cine este fericit, eu zic ca atunci putem VORBI DE BARBATI DEOSEBITI cand au puterea de a recunoaste ca UN CAPITOL DIN VIATA LOR S A INCHEIAT si ca isi doresc altceva este valabil si pt femei acelasi lucru.DAR SA STI CA ACESTIA SUNT F PUTINI aici este vorba de multe calitati pe care ar trebui sa le avem atat NOI CAT SI EI...asumarea responsabilitatilor, asumarea riscului unui nou inceput sunt multe lucruri adunate la un loc si pana la urma fiecare dintre noi suntem liberi sa alegem ce facem fiecare cu viata noastra.....cred ca ai inteles ce am vut sa ti spun printre randuri.....probabil ca ACEL CAPITOL NU S A INCHEIAT INCA PT EL sau NU ARE PUTEREA NECESARA SA RECUNOASCA ACEST LUCRU si atunci se complace in situatia asta....DAR TU....AR TREBUI SA INVETI SAU SA POI SA STAI DE VORBA CU TINE SA TI PUI NISTE INTREBARI SA LE GASESTI RASPUNSUL IAR APOI SA AI PUTEREA DE A MERGE MAI DEPARTE CU SAU FARA EL.

SA AI NOROC...CU DRAG
kudika015775
Postat pe 24 Aprilie 2010 12:57
De la: ghiuzelim, la data 2010-04-24 03:11:40
De la: kitty_krieger, la data 2010-04-23 23:12:10o, da! este atat de deosebit incat isi inseala nevasta si pe tine te duce cu zaharelul!
nu ma duce cu zaharelul,,,,,nu e vb de asta suntem doua persoane mature constiente de anumite lucruri,,,insa uneori simt ca cedez,,,,,si da este deosebit chiar daca o inseala,,,,sunt atatea motive,,,,,,in fine

aha, deci fidelitatea intr-o relatie nu este deloc importanta pentru tine.

si cum? nu-ti spune "te iubesc, dar nu putem fi impreuna asa cum vrei tu"? nu-ti spune "nu ma inteleg cu nevasta"?

Cu cat iesi din aceasta relatie mai repede, cu atat iti va fi mai bine si te vei putea concentra sa-ti traiesti viata. Dar stiu, astepti aprobari sa o dai inainte ca amanta.
kitty_krieger
Postat pe 24 Aprilie 2010 13:01

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Echipa Kudika iti ureaza Craciun Fericit! 5 De la: OanaTrifu 27 Decembrie 2015 18:28
Pisicute in cautare de familii iubitoare 1 De la: kryssa_grace 1 Septembrie 2013 22:54
emigrare,ce parere aveti? 112 De la: Gazelle 31 Martie 2009 22:11
Ajutor! Mi s-a rupt proteza, nu mai pot sa merg! 1 De la: dragalaspui 28 Septembrie 2008 18:34
Neveste disperate 30 De la: cristiana_cris 8 Octombrie 2009 12:03