Setari Cookie-uri

eu scorpion el gemeni

:D eu si prietenul meu suntem impreuna de 7 luni jum si ne intelegem destul de bn.....voi ce ziceti de combinatie?:)
cosmina08
Postat pe 10 August 2008 17:46
zic ca este norocos ca tu esti scorpion...
asa sunt eu gemeni si el scorpion..eu sunt mai vulcanica..dar..ma mai tempereaza:D
beem
Postat pe 11 August 2008 10:02
dak ai langa tine un barbat gemeni esti norocoasa,dar ai grija sa nu-l skpi!!mi se par cei mai de ksa barbati si stiu intotdeuna sa-si protejeze familia de eventuale neplaceri!!totusi ai grija k dak l-ai dezamagit,oricat de mult te-ar iubi e posibil sa nu te ierte,iar dak te-a iertat nu v-a mai avea niciodata incredere totala in tine!!!
alexxutza
Postat pe 15 August 2008 20:07
hmm si eu sunt scorpion, daca o sa te uiti si u la o harta astrologica sau la compatibilitate o sa vezi ca cei 2 sunt doar compatibili doar sexual nicio sansa de relatie serioasa... desigur exista si exceptii .. eu am avut un prieten gemeni si desi am stat 2 ani adevarul e ca n-a prea mers desi la inceput asa parea .. ai grija la minciuni .. noroc ca sunt scorpion si am atentie la detalii ca altfel si acum mai eram impreuna
anyway chestia e relativa .. mult succes totusi

Postat pe 16 August 2008 19:57
hmm, oranjada zice bine, e norocos ca esti tu scorpion
eu sunt scorpion, si legat de compatibilitate, eu am prieten berbec de 2 ani, inainte tot berbec am avut, daca fc cunostiinta cu vreun baiat, berbec.....iar zodiacu zice ca nici vorba de ceva intre un scorpion si berbec. Deci asta nu conteaza. tot ce tre sa il faci pe acest geaman, sa vii mereu cu noutati, ca astia merg dupa cum bate vantu(si sunt sigurata ca de vei descurca la acest Capitol). La mai multe luni si ani:D:D:
miekee
Postat pe 18 August 2008 09:23
hmmm......eu sunt scorpion el gemeni.Am fost casatorita 10 ani si in tot acest timp el a cautat dragoste de la o femeie la alta.Acum este casatorit a 3 oara el si tot mai cauta. AI grija ca sunt nestatornici in tot ceea ce fac.Succes dar ai grija
lenuln
Postat pe 22 August 2008 17:53
Din punctul meu de vedere nu prea conteaza aceasta compatibilitate a zodiilor. Este adevarat ca persoanele au anumite trasaturi comportamentale in functie de perioada in care s-au nascut, insa de la asta la a ajunge sa spui daca doua persoane se potrivesc sau nu in vederea unei relatii mi se pare destul de exagerat. Daca ar fii asa, atunci ar trebui sa ne alegem viitorul sot/viitoarea sotie doar in functie de zodie si atunci ar exista numai casnicii fericite.
deutza_c
Postat pe 7 Septembrie 2008 10:00
pai sincer la cate am auzit pe aici am ramas uimita sunt k prietenul meu de 8 luni dar de mintit nu ma mintit niciodata si de inselat la fel(nu ma inselat)si sincer ne iubim si ne intelegem bine din toate punctele de vedere.....akm poate k la unii asa a fost sa fie dar parerea mea este k nu era vorba de zodie.mai degraba de barbat decat de zodie...oricum mrs de sfaturi chiar eram curioasa cn ce stie de aceasta compatibilitate
cosmina08
Postat pe 7 Septembrie 2008 17:12
EU - GEMENI , EL - SCORPION . SUNTEM DE 14 ANI IMPREUNA .AS LUA-O DE LA CAPET TOT CU EL . BAFTA SI TIE
catylucia
Postat pe 12 Septembrie 2008 16:24
si eu gemeni el scorion cateodata ne intelegem ca soarecele si pisica dar nu trebuie sa ne luam dupa zodiac

Postat pe 12 Septembrie 2008 17:07
EU SUNT SCORPION SI SOTUL MEU GEMENI DAR NU ESTE ASA CA NU FAC PERECHE BUNA IMPREUNA .TREBUIE DOAR SA EXISTE PUTINA INTELEGERE DE AMBELE PARTI SI ASTFEL SE VOR INTELEGE .NOI AVEM O FRUMOASA CASNICIE DE 7 ANI IMPREUNA.AM INVATAT SA CADEM DE ACORD .NU NE MINTIM SI NU NE ASCUNDEM NIMIC.CACI DE LA ASTA VIN DISCUTIILE SI CERTURILE .SI SUNT NISTE BARBATI CARE NU MERITA SCAPATI DACA II GASITI .
rusanu_irina
Postat pe 21 Septembrie 2008 12:41
eu nu ma mai iau dupa zodiac intr-o relatie nu le mai amestec...numai vreau sa cred in compatibilitati

Postat pe 22 Septembrie 2008 19:36
Sorry.Dar ce spuneti de femee scorpion si barbat peste?
lilioc
Postat pe 29 Septembrie 2008 20:53
sotul meu este gemeni iar eu scorpion si avem o relatie frumoasa. Nu trebuie sa ne luam dupa zodiac, si in primul rand dak aveti o pb in cuplu sa nu dati vina pe zodiac sau compatibilitate, sfatul meu este sa incercati sa gasiti o rezolvare. Dak iubesti si esti iubit orice este posibil.
timoana
Postat pe 17 Noiembrie 2008 23:02
unde dragoste nu e nimic nu e!
lady20
Postat pe 26 Noiembrie 2008 09:47
si al meu tot scorpion e si ne intelegem perfect!eu pesti el scorpion...desi recunosc ca e o zodie cam ciudata...acum e pasional acu e brutal...si e foarte razbunator...
lady20
Postat pe 26 Noiembrie 2008 09:48
Ambii sunteti in zodie de Apa, deci ar trebui sa existe armonie intre voi. Depinde mult de astrograma natala.
milica_albulescu
Postat pe 28 Februarie 2009 18:54
De la: lilioc, la data 2008-09-29 20:53:07Sorry.Dar ce spuneti de femee scorpion si barbat peste?




Ambii sunteti in zodie de Apa, deci ar trebui sa existe armonie intre voi. Depinde mult de astrograma natala.
milica_albulescu
Postat pe 28 Februarie 2009 18:56
De la: cosmina08, la data 2008-08-10 17:46:15:D eu si prietenul meu suntem impreuna de 7 luni jum si ne intelegem destul de bn.....voi ce ziceti de combinatie?:)



Zodie de Apa (Scorpion) cu zodie de Aer (Gemeni) nu prea merge, dar depinde unde cade aceasta incompatibilitate pe astrograma natala. S-ar putea sa va ajute Ascenedentul si, apoi, incompatibilitate/compatibilitate 100% nu prea exista.
milica_albulescu
Postat pe 28 Februarie 2009 18:58
eu gemeni, el scorpion...de doi ani si ink impreuna...se completeaza reciproc in multe privinte.maturitatea scorpionului este contrastata de copilariile gemenilor.toata lumea ne iubeste.oriunde mergem suntem in centrul atentiei.succes si voua!
biancorossi
Postat pe 28 Februarie 2009 22:11
Scorpionul poate sa stea zile întregi fara sa deschida ziarul sau fara sa mearga în vizite, ceea ce este cam greu pentru un Geaman.

Sexual? Scorpionul este maestrul necontestat al zodiacului în aceasta privinta. Doua lucruri face cu pasiune : sexul si sexul. Sigur pe sine, senzual si super-sofisticat, Scorpionul o sa te cam dea gata în pat! Adâncimea emotiilor sale, delicatetea pasiunii – toate chestiile astea de romane de dragoste ai sa le traiesti pe pielea ta, alaturi de un Scorpion. Aceasta este într-adevar latura buna a relatiei... dar este de ajuns?

Asadar, merge? Daca suporti posesivitatea si gelozia Scorpionului, daca vei întelege ca nu toata lumea trebuie sa vorbeasca si iar sa vorbeasca pentru a-si exprima sentimentele... si daca ai sa poti trai în fascinantele adâncuri emotionale în care îsi duce viata Scorpionul, atunci încearca. Vei descoperi ca poti fi iubit asa cum nici nu stiai ca este posibil.
_dulcik_
Postat pe 5 Martie 2009 19:18
Intr-o relatie este foarte important pentru aceste doua semne sa invete sa accepte diferentele fiecaruia si, in cazul in care vor reusi acest lucru, vor deveni un cuplu de nedespartit. Daca Gemenii sunt adaptabili, inteligenti, deschisi si vorbareti, Scorpionii au tendinta de a fi secretosi, ambitiosi si hotarati. Gemenii abordeaza situatiile cu lejeritate, chiar si atunci cand este vorba de dragoste; Scorpionul in schimb are o nevoie imperioasa de dragoste si intimitate. Scorpionul este in general loial partenerului si se implica profund.

Aceasta relatie este in general pasionala si este des marcata de certuri; Gemenii adora disputele, considerand ca fiind esenta stimularii cerebrale; flirturile Gemenilor nu vor fi insa apreciate de gelosul si posesivul Scorpion. In ciuda acestor diferente, aceasta relatie este destul de stransa. Ambele semen se vor �inghesui� in incercarea de a pune un strop de pasiune si de aventura in cadrul relatiei. Au parte de multe astfel de aventuri impreuna, insa, daca lucrurile vor scapa de sub control, partile lor negative vor fi afisate imediat; trebuie sa faca un efort sincer si sa reconcilieze situatia.

Gemenii sunt condusi de planeta Mercur, a comunicarii, iar Scorpionul de planeta Marte, a pasiunii, si de Pluto, planeta puterii. Scropionul pune in prim plan intimitatea emotionala si sexuala; au nevoie de o reconfirmare permanenta a dragostei pe care partenerul le-o poarta. Slava Domnului pentru abilitatile excelente de comunicare si implicarea profunda de care dau dovada Gemenii. Gemenii nu pot si nici nu vor incerca sa mimeze sentimente pe care nu le au; Scorpionul trebuie sa invete sa nu mai preseze partenerul si sa aiba pur si simplu incredere in el.

Gemenii sunt un semn de Aer iar Scorpionul de Apa. Aceste doua elemente sunt o combinatie reusita; in definitiv, cele mai bune decizii sunt acelea la care isi aduc aportul si intelectul (Aerul) si partea emotionala (Apa), mintea si inima. Secretul este, desigur, cooperarea celor doua elemente.

Cel mai bun aspect al acestei relatii este: puterea pe care o au atunci cand lucreaza ca un tot unitar. Sunt doi invingatori care nu vor accepta sa renunte la un scop, facand astfel din relatia lor una care nu se va multumi niciodata cu locul doi.
_dulcik_
Postat pe 5 Martie 2009 19:18
Nestatornic,vad... el e rac cu ascendent in geaman. O alta trasatura a lor este ca sunt cu idei fixe si foarte incapatanati.Sa te fereasca sfantu' sa incerci sa-i fortezi sa faca ceva... astia nu trebuiesc decat pacaliti,dusi cu presul... dar scorpionii nu iarta asta !

Postat pe 18 Martie 2009 22:42
nu te bucura prea devreme... asteapta sa mai treaca putin timpul...

Postat pe 18 Martie 2009 22:46
hi
Cassey
Postat pe 16 Mai 2009 19:27
IN ACEEASI SITUATIE.......... eu scorpion el gemeni , la inceput am crezut ca ne potrivim si ca ne vom intelege dar cunoscandu-l deaproape ..............GEMENII SUNT PREA SUPERFICIALI PT NOI SCORPIONII acum imi pare rau pt ca constat ca suntem total diferiti nu ne mai uneste nimic ne contrazicem tot timpul

Postat pe 22 Mai 2009 14:00
esec total!
Insa nu inteleg un lucru:am vazut,pe multe topicuri,ca mereu scorpionii ii considera vinovati pe ceilalti,ei sunt perfecti...da,da...Pai,in stilul asta,dragii mei,nici o zodie nu e compatibila cu voi,no offence...mai vedeti-va si lungul nasului,ca nu-s toti inferiori voua!
bgd74
Postat pe 22 Mai 2009 14:25
never ever
yumy
Postat pe 22 Mai 2009 14:32

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Eu taur,el balanta 3 De la: kudika098923 27 Iulie 2010 02:38
Pareri 10 De la: yumalai 28 Decembrie 2009 10:02
eu rac 23 iulie el scorpion 25 octombrie 5 De la: klappaucius 24 Octombrie 2011 10:06
Eu sunt femeie... el e barbat ..oare va merge ???? 37 De la: Sabrina_Nede 2 Decembrie 2009 11:30
eu taur el varsator 14 De la: kudikaparisiana 12 Aprilie 2012 10:41