Setari Cookie-uri

femeia berbec


Postat pe 13 August 2008 23:54
calitati de lider inascut,prietene devotate!!!!!!!!!
BALASICA55
Postat pe 21 August 2008 13:07
eu,berbecuta fiind va spun cateva lucruri care ma caracterizeaza:
-incapatanata
-posesiva
-ambitioasa
-vulcanica
-egoista(uneori)
-rea(atunci cand stiu ca am dreptate si totusi sunt contrazisa)
-iubitoare
-prietenoasa
-comunicativa
-sunt o buna ascultatoare

Postat pe 21 August 2008 14:18
femeia berbec... un adevarat vulcan ! O femeie care iubeste cu pasiune, devotata, un lider innascut, un om de actiune, vesel, plin de viata si ambitios fara masura, cu talent artistic ! Usor insa de ranit, iar daca asta se intampla, nu uita prea curand ; impulsiva totusi, uneori necalculata, posesiva foarte, incapatanata la limite, certareata, adora sa de a lectii si sa explice pana in panzele albe ; orgolioasa, rareori isi accepta vina - astea se numesc "cazuri extreeemeee"! e ok totusi, berbecii sunt in general oameni extrem de atragatori, cam din toate punctele de vedere !
Lioness
Postat pe 21 August 2008 19:44

eu...tot o berbeaca sunt asa cum spune iubitul meu berbecul...si ma caracterizeaza tot ce s-a spus mai inainte cu defecte si calitati... asta sunt...
sayuri_m
Postat pe 21 August 2008 19:46
sus berbecele!traiasca....
sayuri_m
Postat pe 21 August 2008 19:49
eu sunt berbectua si ma caracterizez ca fiind:o fire ambitioasa cand imi propun ceva imi reuseste nu ma las pana nu iese ca mine rea cateodata(cand am dreptate si ma contrazice cineva) dar nu ma inteleg cu taurii si cu varsatorii. de ce?

Postat pe 21 August 2008 21:03

Postat pe 21 August 2008 21:04
Si eu sunt o berbecuta si sunt mandra de asta.
caty21
Postat pe 22 August 2008 22:15
VIVA!!!!!!!!!SUNT TARI ,ASTA ESTE!TRAIESC VIATA LA MAXIM!SUNT FACUTE DIN ACELASI ALUAT CA SI CURTEZANELE ,DAR SI AL MARILOR ARTISTE!DEPINDE DE EDUCATIE SI CULTURA!!!!!!!!!!!1
BALASICA55
Postat pe 23 August 2008 19:36
Eleganta la ea acasa, gustul rafinat si simtul critic fin, ironii subtiiiiiiri asa incat uneori cand fac bascalie se distreaza doar in sinea lor, razbunatoare si afurisite, stiu ce vor, spun ce stiu si fac ce spun, paroliste, punctuale si... mai vreti?
monica_savu
Postat pe 27 August 2008 11:01
...e cineva dintre cele care au postat raspunsuri care NU e berbecutza?... .....simfonia de elogii suna frumos, intr-adevar depinde foarte mult de educatie si mediu...dar aveam o intrebare: nu vi se pare si voua cum mi se pare si mie?...nu e cam global tratat subiectul?..mult prea general si premisa ca toate nativele care se respecta trebuie sa aiba cutare chestii, e complet gresita...stiati ca unele popoare ucideau copiii de gen feminin nascuti sub acest semn?..ori incercau sa faca o lume mai buna ori le terminau chinurile de mici...inainte de a fi linsata vreau sa declar ca si eu sunt berbeaca...nu a amintit nimeni de simtul umorului la berbece..
fleurdecocous
Postat pe 9 Septembrie 2008 08:00
da...si berbecii, cel putin ele, sunt atat de impulsive, vorba unei prietene: "Mai intai sarim si dupa spunem "Hop!"" ;)

Si depinde foarte mult personalitatea si de alti factori: mediul de viata, educatie, etc
ralukiss
Postat pe 12 Septembrie 2008 09:39
si eu sunt berbec si ma regasesc in toate cuvintele scrise,intradevar sunt ca un uragan cand ma enervez,sunt extrem de calda si iubitoare si am mai tot timpul dreptate nu asa mai berbecutelor dar in principiu maj berbecutelor sunt luptatoare si reusesc in viata in orice mediu pt k asta le este in fire sau aluat cum credeti voi
ioanageorgiuADY
Postat pe 19 Septembrie 2008 14:59
berbecutzele sunt sincere si spun tot ce gandesc;ce am observat e ca atunci cand se indragostesc sunt cam naive, si se lasa usor inselate de aparente.acum o vezi cu un tip pe care pur si simplu il adora si vrea sa se marite cu el, iar peste o luna ii jura dragoste eterna altuia. Nu zic ca sunt usuratice doar ca iubesc cu pasiune iar pentru ele fiecare dintre cei pe care i-au iubit au fost 'the one", la vremea lui.
Si sunt foarte saritoare cand vine vorba de prieteni si familie, sunt pline de viata si ambitioase.
si mandre lucru care se vede si aici din posturile voastre :)
c_r_i
Postat pe 20 Septembrie 2008 19:06
si eu sunt berbecutza...
si sunt foarte impulsiva!!!ceea ce nu e bine....
poate din aceasta naivitate impulsivitate si gelozie excesive il voi pierde pe cel ce il iubesc...
asa k va rog ajutor!!!!
sa va povestesc ce gafa am facut...
In toata ziua aceea am incercat sa vorbesc cu el...sa il sun sa vad ce face..dar nu mi`a raspuns la telefon.Seara intr`un final imi raspunsese cineva , iar knd am intrebat cine e la telefon mi`a raspuns k e prietena lui.Ma simteam distrusa..nu am inchis toata noaptea un ochi.Am vb cu el , iar el ma implora sa nu ma gandesc la ce e mai rau si in cel mai rau caz sa vb in ziua urmatoare...

Nu voiam sa vb cu el..dar din fericire lucram in acelasi loc cu el...si asa am vb si am clarificat treaba...Trebuie sa va spun k nu m`a mintit si k mi`a demonstrat k nu mai are nici o legatura ku ea...decat ea ar vrea ceva ku el...

El m`a rugat apoi sa nu vb cu ea sub nicio forma pt k ii va face lui probleme.dar Ana(asa o cheama) ii trimitea mesaje de dragoste si ieri...Moment in care m`am enervat la culme si am sunat`o k sa o rog sa il lase in pace.Ea l`a sunat pe prietenul meu k sa ii spuna...Acum regret foarte tare k am vorbit cu ea...Pt k el spune k i`am demonstrat k nu am incredere in el si k nu merita asta...asa k aseara ne`am certat...

Trebuie sa amintesc k sunt de zodie berbec...si sunt foarte impulsiva...dar dak fac cva sub influenta momentului regret mai apoi...asa kum regret si akum...

ce sfaturi imi dati???ce sa fac???

cum sa ma schimb?

c sa fac k sa`i demonstrez k am incredere in el si sa repar totul???
Dana_Strilciuc
Postat pe 20 Septembrie 2008 19:52
nu are de ce sa-ti reproseze!oricum e ceva ,daca ea a indraznit sa-l sune!!!!!!!nu tu trebuie sa te schimbi!EL!!!!!CIT DESPRE EA ,LAS-O IN PLATA DOMNULUI!NU REGRETA !ASA AI GINDIT ASA AI PROCEDAT!CUI NU-I PLATA DOMNULUI ... E PROBLEMA LOR!!
BALASICA55
Postat pe 21 Septembrie 2008 19:54
Pai te-ai tacanit? Cum sa vrei sa te impaci cu un tip care vorbeste oricind cu "fosta", dar nu vorbeste cu "actuala"? Pai de cind ai ajuns tu, care te afli in postura de iubita, sa treci pe locul 2, iar pe locul 1 sa fie fosta lui prietena? Daca el are impresia ca e mai important sa primeasca mesaje de la acea tipa, daca tu nu ai voie sa clarifici situatia, iar el nu are de gind sa faca absolut nimic pentru relatia voastra, de ce vrei sa te impaci cu el?
Eu inteleg ca ai pus mult suflet, dar treci peste episodul asta. Nu-l mai suna, nu-l cauta. Daca tot te intilnesti cu el zilnic, imbraca-te provocator, aranjeaza-te, arata-i ce a pierdut, fara a-l baga in seama. Lasa-l sa plinga dupa tine. Asta merita. Si sa fie cu cine o vrea el, caci tu clar meriti unul mai bun, unul care sa-ti fie devotat, pentru care sa existi doar tu. Daca acum vorbeste cu fosta, peste 2 ani te va pune sa-l astepti in casa cu cina pregatita cit timp el umbla prin paturile altor femei. Asta vrei? Mai bine suferi o luna-doua, gasesti unul demn si-l uiti p-asta, dar nu inainte de a-l face sa regrete. Sa auzim de bine!
andra13gabriela
Postat pe 25 Septembrie 2008 11:08
o d-ra binevoitoare.... v-a afisat o intreaba polologhie la urmatorul link
studiati...... scoateti la imprimanta si in limita posibilului..... dati-va cu parerea pe un sg topic referitor la o sg zodie... ma doare capul de cate subiecte cu si despre berbeci sunt....
numai lenea e de vina...

spor la citit

http://www.kudika.ro/comunitate/forum/view_topic/20038/CEL-MAI-TARE-ZODIAC-BERBEC.html
dandanaua_reloaded
Postat pe 25 Septembrie 2008 11:42
ma si eu mam confruntat cu asa ceva,si da e ft nasol dar dak el te iubeste pe tine,vei simti asta si eu am trecut prin ceva similar,am tacut pt k lam iubit si motive nu aveam pana intr-un punct cand am zis stop si am plans o luna intreaga si lam urat miau trebuit vreo trei sa-mi revin!!!apoi a venit la mine si ma implorat sa-l iert si ma cerut de nevasta,si la anu in august ne casatorim!!!
cred cu tarie k trebuie sa stii sa accepti sa ai rabdare,


poate chiar te iubeste pe tine???
te-ai gandit la asta?
ioanageorgiuADY
Postat pe 26 Septembrie 2008 19:40
daca mai vb cu fosta..nu merita!
nu uita ca esti o berbecutza puternica si poti sa treci peste!(si eu am patit-o) poate va fi mai bine asa..

monica_u86
Postat pe 27 Septembrie 2008 08:26
poti sa mi spui o compatibilitate intre un scorpion adik eu si un varsator sunt ckiar curioasa eu din cate stiu nu exista si totusi sunt maritata de 1 an si ceva cu un varsator
cristynaa
Postat pe 28 Septembrie 2008 19:25
cred ca daca ar conduce aceasta tara un berbec alta ar fi situatia.in primul rand berbecul adult este foarte cinstit si corect chiar daca este prea direct stie intotdeauna ce vrea si reuseste.
roxafoxa
Postat pe 3 Octombrie 2008 09:46
SOTIA MEA ESTE BERBECUTA SI ESTE ASA CUM TREBUIE SA FIE O FEMEIE ADEVARATA NUMAI AI GRIJA CUM TE COMPORTI SI SA NU MINTI

Postat pe 11 Octombrie 2008 10:46
Berbecutele nu mint!!!!(eventual spre binele ciuva):)
eka
Postat pe 11 Octombrie 2008 13:37
ma regasesc cu totul in caracterizare ce sa fac sa-mi dau palme dimineata cand ma scol in oglinda ...... asta e asa m-am nascut si sunt mandra.
jeffy
Postat pe 23 Octombrie 2008 18:53
asa este sunt super sufletisti
jeffy
Postat pe 23 Octombrie 2008 18:54
Femeia berbecutza ?LOL .Este tare in tot ce face , doar ca energia ei de care da dovada ca o are nu o stie controla , este o zodie de foc asa ca sa luam aminte focul precum se aprinde asa se si stinge !sentimentala , deosebit de pasionala si iubitoare , pe ea o intereseaza foarte mult sentimentele si mai ales ale ei . Se baga cu totul in tot ce face chiar daca nu e chiar Ortodox ceea ce face . cit despre "fericitul " posesor al unei astfel de femei trebuie sa fie deosebit de deschis sufleteste , sa nu o minta chiar daca ea stie sa te minta in cel mai adevarat sens al cuvintului .Fidelitatea nu e cea mai caracteristica berbecutzei , si de obicei flirteaza chiar daca iubeste un singur barbat . ea nu va fi oprita de aproape nimica sa faca ce vrea ea doar.
Pentru cei care au berbecutze si ii iubesc si se simt iubiti ar trebui sa fie fericiti , singurul lucru care trebuie invatat de o berbecutza este controlul energiei emotionale , furia , si tit ce tine de partea intunecata a fiintei!!!
Mult noroc preafericitelor berbecutze la sedus

Postat pe 18 Noiembrie 2008 13:10
Neostar, ai drepate!

Postat pe 19 Noiembrie 2008 11:29
De la: addictive, la data 2008-09-20 19:06:27berbecutzele sunt sincere si spun tot ce gandesc;ce am observat e ca atunci cand se indragostesc sunt cam naive, si se lasa usor inselate de aparente.acum o vezi cu un tip pe care pur si simplu il adora si vrea sa se marite cu el, iar peste o luna ii jura dragoste eterna altuia. Nu zic ca sunt usuratice doar ca iubesc cu pasiune iar pentru ele fiecare dintre cei pe care i-au iubit au fost 'the one", la vremea lui.
Si sunt foarte saritoare cand vine vorba de prieteni si familie, sunt pline de viata si ambitioase.
si mandre lucru care se vede si aici din posturile voastre :)


Ai dreptate, am patit-o si acum la 45 ani. Vad, ca nu-mi vine mintea la cap, nici la varsta asta.Sunt un berbec adevarat!
eli963
Postat pe 19 Noiembrie 2008 14:18

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
femeia varsator-barbatul pesti 7 De la: kudika030576 25 Iunie 2009 09:50
dece sa ocolesti femeia din pesti? 53 De la: madddyx 10 Noiembrie 2011 15:17
Femeile Balanta!!! 22 De la: Valy90 1 Mai 2011 22:57
Fecioarele,pisaloage si egoiste? 119 De la: SimplePlan 17 Ianuarie 2013 10:51
eu scorpion, fostu gemeni 2 De la: DiavolytaTa 6 Aprilie 2009 00:50