Setari Cookie-uri

femeia berbec

ASA ESTE ZODIA NOASTRA.pOATE CA CATEODATA SUNTEM IMPOSIBILI DAR AVEM SI DREPTATE DE MULTE ORI.MEREU VREM SA FIM PE PRIMUL LOC INCAPATANARE LA MAXIM DACA SE POATE,CRITICI,LUPTATAORI PLINI DE VIATA,MANDRI,EXPLOZIVI SI MULTE ALTELE.SUNTEM SEMNE DE FOC.
casteliana
Postat pe 19 Noiembrie 2008 19:21
Sloganul lor: cat timp mie mi-e bn nu-mi pasa de nimeni altcineva:)) se gandesc doar la ele..rar si la altii..de multe ori tot c fac fac pe interes.. sunt niste persoane bune daca le ajungi la inimioara;))
PisY90
Postat pe 19 Noiembrie 2008 20:50
Hmmm, nu-s de acord...suntem destul de altruiste, dar totusi avem si o limita sa nu fim luate chiar de fraiere.
Spunea cineva ca nu-i place subiectul... are un titlu "destul" de sugestiv. E simplu: cui nu-i place nu deschide pagina ca sa citeasca asa fac si eu cand vad alte zodii ca titlu sau compatibilitati. Si da, recunosc ca sunt o grmada de adrese pe net unde scrie despre berbeci cate-n luna si-n stele, mult mai detaliat, aproape ca le-am invatat pe de rost (glumeam)
kris07
Postat pe 20 Noiembrie 2008 21:56
sunt o berbecuta si,vai,ce bine se potriveste caracterul nostru cu al unui berbec:incapatanate,dominatoare,egoiste ueori,rele in sensul ca eu am dreptate si iti dovedesc,nu ne place sa fim lauate peste picior,iubitoare,certarete,fire vulcanica cum s-a mai spus,ne place sa conducem noi,adica sa avem totul sub control.mai sunt si lucruri care tin de educatia de acasa,de mediul in care am crescut.nu ma inteleg cu alta berbecuta,cred ca asa caractere puternice nu se pot intelege.
era sa uit,daca suntem inselate,tradate sau ni s-a pus pata pe cineva,nu uitam repede si tinem ura.mie imi pare rau ca sunt asa directa in exprimari dar consider ca lucrurile trebuie spuse pe fata.
daca am gandi lucrurile de doua ori,am iesi mult mai castigate.la fel si daca am fi mai calme,dar un berbec,berbec ramane.
Marina_20
Postat pe 18 Decembrie 2008 00:58
Femeia Berbec => sex pe gratis

Postat pe 18 Decembrie 2008 01:23
De la: addictive, la data 2008-09-20 19:06:27berbecutzele sunt sincere si spun tot ce gandesc;ce am observat e ca atunci cand se indragostesc sunt cam naive, si se lasa usor inselate de aparente.acum o vezi cu un tip pe care pur si simplu il adora si vrea sa se marite cu el, iar peste o luna ii jura dragoste eterna altuia. Nu zic ca sunt usuratice doar ca iubesc cu pasiune iar pentru ele fiecare dintre cei pe care i-au iubit au fost 'the one", la vremea lui.
Si sunt foarte saritoare cand vine vorba de prieteni si familie, sunt pline de viata si ambitioase.
si mandre lucru care se vede si aici din posturile voastre :)


"o vezi cu un tip pe care pur si simplu il adora si vrea sa se marite cu el, iar peste o luna ii jura dragoste eterna altuia. Nu zic ca sunt usuratice doar ca iubesc cu pasiune iar pentru ele fiecare dintre cei pe care i-au iubit au fost 'the one", la vremea lui."
Na si cu o astfel de muiere poti sa construiesti o familie adevarata ? Amu este cu tine amu ii sta "gaurica " la altu`usuratice in adevaratul sens al cuvintului iar acel "the one" tre sa fi fost tare fericit ca a fost si macar o clipa in sufletul , mintea , fizicul ei pentru ca suna paradoxal :)) , dar o clipa dureaza o eternitate , iar citeva zile sau ore sau mai stiu io un an 2 dureaza muuuulte eternitati .

Postat pe 18 Decembrie 2008 21:04
Dom' Pantof fiti mai explicit!

Postat pe 26 Decembrie 2008 10:04
Am cautat tot timpul sa fiu perfecta...........cu bunatatea mea am pierdut de multe ori.Asta sunt!!!!!!!!!

Postat pe 17 Ianuarie 2009 10:31
si eu sunt tot berbecutza si am avut un prieten kare ma mintea de fiecare data kand aflam k a stat cu cineva k nu e adevarat shi ma lua tot cu faze dastea k nu am incredere in el k am in altii faze dastea l-am prins chiar ku una de mana shi mi-a zis atunci p loc k nu are nik ku ea shi k nu e cu ea.Crede-ma e mai bine sa il lasi acum incetul cu incetul.Sincer mie mi-au trebuit 4 ani k sa il uit definitiv shi sa nu imi mai pese de persoana lui iar acum suntem amici shi mi-a zis totul a fost sincer cu mine shi mi-a zis k tot c aflam eu ce banuiam era adevarat. am fost 6 ani impreuna shi dupa multe certuri shi impacari ne-am despartzit definitiv. Eram constienta k relatia nu o sa mai mearga pt k nu aveam incredere in el shi sincer nu m-as mai impaca cu el niciodata.

daca el nu ar avea nik cu fata respectiva nici macxar nu v-ati fi certat nu ti-ar fi zis nimic, dar pt k s-a certat cu tine din cauza ei inseamna ca are ceva cu acea fata.

Acum am un prieten de 1 an d zile shi ne intelegem perfect dar i-am zis k daka face o singura greseala oricat d mult l-as iubi ma despart d el fara sa ma mai uit in spate.

am mai avut 2 relatii de cate un an dar mi-au inselat increderea intr0un fel sau altul shi nu m-am mai uitat in urma cu ultimul baiat ku acre am fost chiar planuiam sa ne casatorim dar m-am cdertat cu mama lui shi am vazut k el a ascultat-o mai mult p ea nu mi-a luat apararea in fata ei chiar daca stia ka eu am dreptate shi m-am despartzit de el. Nu pot sa mai iert.Gandeste la rece toata cdhestia shi ai sa vezi k nu merita baiatul respectiv.
love_roberta
Postat pe 30 Martie 2009 14:14
FEMEIA BERBEC

“Nu crezi ca ar fi bine sa o prinzi din urma?”
“Nu, nu imi plac supersonicele.”

Cam asa s-ar rezuma in metafore agilitatea care te caracterizeaza. Lumea te considera o risipitoare de energie. Doar tu stii de unde iti umpli rezervoarele si cu ce, insa de fiecare data pari sa actionezi turata la maxim! Si nu obosesti! Te trezesti devreme, te culci tarziu si dintr-o zi intreaga a vietii tale s-ar putea face un serial cu foarte multe episoade. Chiar daca ai 15 ani sau 35 sau 65, cu greu lasi sa se vada oboseala. Care sunt punctele tale forte si ce te da de gol… ramane sa afli cu noi!

Structura corporala:

N-ai de ce sa te plangi! Arati sexy si in costum de baie si in cojoc de oaie! Inaltimea medie te face ravnita de mai toti barbatii, iar corpul destul de aratos (mai ales daca iti hranesti muschii cu fitness!) naste admiratie si printre randurile celor de sexul tau.
Berbecul patroneaza capul, asa ca e si normal sa ai un par superb, de cele mai multe ori ondulat, tample frumos arcuite si o placere nebuna de a experimenta coafuri. Pentru ca esti impulsiva prin definitie, ar fi bine sa nu te tunzi de fiecare data cand simti fiorul schimbarii. Nu de alta, dar la cata inspiratie si chef de aventura ai mai mereu, s-ar putea sa te trezesti pusa in situatia de a purta peruca o vreme… Stai linistita: parul tau creste destul de repede!
Ochii sunt mari, gene lungi, asa ca bucura-te de toate inventiile make-up artistilor si de toate inovatiile stilistilor! Nici ca ar putea gasi o femeie mai chitita pe experimentat noutatile! Pielea nu iti face probleme, asa ca nu te astepta la riduri de pe la 20 de ani, dar nu ar strica insa, macar din cand in cand, sa mai si dormi! La cat de activa insisti sa fii, s-ar putea sa imi contrazici comentariile…

Structura psihica:

Cine stie ce e in capul unei femei Berbec? Nici macar ea! Daca mai mereu e cu gandul la actiune, mai niciodata nu ii sta capul la gandit strategii! Si asa se intampla ca isi izbeste adesea cornitele de zid… Dar nu-i nimic! Se ridica, mai da o data, si inca o data pana se prinde ca trebuie sa schimbe tehnica. Sau locul! Este o optimista convinsa si incapatanata pana in maduva oaselor daca vrea ceva! Vointa este la ea de fier… Mai ales daca ne gandim la capricii! Barbati, masini, calatorii… tot ce nu poate avea devine tentant. Drumul pana la a obtine ceea ce isi doreste este o permanenta provocare si adora competitia mai mult decat locul de pe podium. Ca veni vorba despre podium, i se pare cel mai comod loc si pozitia de lider este cea pentru care s-a nascut. Deschide drumuri, incepe o multime de lucruri, canalizeaza energie, oameni si apoi dispare. Alearga la 2 curse deodata si uraste sa nu ia toti laurii. Pentru ca se baga adesea unde nu ii fierbe oala, isi face si dusmani. Dar nu-i nimic: are ac de cojocul fiecaruia si… coarne tari!

Sanatatea:

De obicei e robusta si problemele apar destul de tarziu. Un stil de viata agitat le-ar putea aduce mai repede in viata ta, iar accidentele din copilarie la nivelul fetei sau capului te-ar putea afecta si mai tarziu, prin reveniri. Datorita firii agitate poti suferi de insomnii, dureri de cap, migrene si tot ce tine de cap.Relaxarea este foarte importanta, asa ca nu ti-ar strica sedintele de meditatie si o dieta pe baza de fructe. Energia vitala trebuie cultivata si nu doar risipita!

Bani:

Ce iei pe mere, dai pe pere. Mai ales daca nu vorbim de banii castigati din greu! Femeia Berbec nu vede un scop in viata munca pentru bani. Ori muncesti din placere, ori cheltuiesti banii altora! De obicei banii vin, dar pleaca repede, mai ales cand noile colectii intra in magazine sau prietena cea mai buna ti-a spus despre lansarea unei noi game de parfumuri de fite. Vrei tot ce e nou si asta costa! Desi esti foarte buna ca lider, nu te recomanzi la administrarea unei afaceri. Pentru ca mai mult te pricepi la executii, nu incerca sa faci investitii financiare prea mari. Renunta la ideea de a-ti deschide un bostan pe acoperis sau la a creste struti in casa pentru ca nu renteaza! Mai bine vaneaza oamenii potriviti si pune-i la treaba! Te pricepi de minune!

Viata amoroasa:

Esti pasiunea dezlantuita de dimineata pana seara si in continuare pana dimineata. Amanta ideala, sotia pasionala, mama energica. Marte, patronul zodiei tale, te face destul de directa in relatiile cu barbatii si femeile din zodia ta sunt cele care fac cele mai multe cereri in casatorie. Da, voi ati schimbat moda! Barbatii roiesc in jurul tau, dar te atrag mai mult cei care se pastreaza destul de distanti. Iti place vanatoarea, flirtul si… negocierea! De obicei discutiile se incheie repede cu “la mine sau la tine?” iar uneori incep asa. Cum se termina? Uneori cu fraza aia celebra despre batranete si fericire pana la moarte!
Urasti sa ti se ingradeasca libertatea si vrei toata increderea pentru ca atunci cand ai fost prinsa cu toata inima, nu vei calca stramb.
Viata de noapte nu se desfaoara doar in pat, cu becul stins, ci oriunde ti se pare tentatnt. Un sarut pe ceafa si pasiunea tasneste coplesitoare.
Cand te asezi la casa ta, e impropriu sa spunem ca stai locului. Nu contenesti sa le faci pe toate femeile geloase prin aerul tau strengaresc, de femeie puternica si energica, prin sotul tau mereu la 4 ace, prin familia ta foarte dinamica. Esti un exemplu pentru multe femei, avand curajul sa iti expui punctul de vedere si, de multe ori, chiar sa il impui. Adesea gaina canta in casa, iar cand nu canta ea, inseamna ca nu e acasa! Certurile in cuplu sunt mai mult amuzante decat serioase, iar focul de paie pe care il aprinzi cu temperamentul tau vulcanic duce adesea la frumoase focuri de artificii in doi… Esti adorabila tot timpul, chiar si cand te enervezi! Cel putin pentru el, care sper ca e tolerant si in locul tau!

DA si NU!

DA! Poarta rosu, e sexy, e hot, e pasiune, e provocare, e viata, esti tu!
NU! manca picant si tine-te departe de frig! Zodia ta este de foc, iar temperaturile scazute iti pot afecta sinusurile!

Diavolyta_
Postat pe 30 Martie 2009 14:17
Previziuni pentru 2009 femeia berbec

"Puteti realiza foarte multe in 2009, iar pana la un trai tihnit si linistit nu mai e decat un pas. Merita sa va amintiti ca se poate si "incet dar sigur". Energia de care va bucurati de la o vreme se va amplifica, datorita lui Jupiter.

Un an care se arata a fi bun pentru Berbeci, cu promisiuni pentru o multime de suprize placute, in special in partea vietii sociale si a carierei. Insa, sunt posibile si unele devieri la nivelul rezistentei psihice, tocmai de aceea este bine sa incepeti sa va ingrijiti de sanatate inca din prima luna a anului 2009.

Anul 2009 este un an al dragostei si al romantismului pentru nativii din Berbec. Din ianuarie pana in martie, cineva care isi doreste sa-ti castige respectul iti va atrage atentia. Brusc, vei dori sa elimini toate regulile si toate obstacolele, sa-ti redefinesti pozitia si sa dovedesti cat de onorabile iti sunt intentiile, ca sa poti sa te asiguri de vei avea asigurate toate premisele de a-ti crea si intretine o relatie frumoasa si de lunga durata.

In 2009 va trebui sa iei niste decizii majore in ceea ce priveste viata profesioanala, din cauza celor doua eclipse, semne clasice ale schimbarii. In jurul datei primei eclipse din martie iti va fi aratata directia catre care trebuie sa te indrepti si va trebui sa cauti neincetat noi directii in cariera. La data celei de a doua eclipse din septembrie, vei fi gata sa iti impachetezi lucrurile de la vechiul loc de munca si sa te indrepti catre un alt serviciu. Fii atenta la urmatorii pasi inainte de a rupe colaborarea cu vechii angajatori!

2009 rezerva si o minunata poveste de dragoste celor nascuti sub semnul Berbecului. In acest an, viata ta amoroasa va culmina cu o relatie minunata, care te va face sa vezi totul in roz. Flacarile vechii iubiri s-ar putea sa iti puna piedici cand va fi sa te hotarasti sa te arunci in bratele noului Fat-Frumos descoperit. Familia si prietenii nu vor fi nici ei mai intelegatori cu nativii din Berbec. Dar pare ca este ultima ta sansa de a-l gasi pe „domnule perfectiune”. Urmeaza-ti inima si nu fa exact ce iti spun ceilalti; tu stii cel mai bine ce simti.

Deciziile majore vor fi mai usor de luat din luna decembrie si nici nu va trebui sa te ingrijorezi de repercursiunile lor. Te pregatesti pentru 2010, an care te va lua prin surprindere, pentru ca iti pregateste multe schimbari. Indiferent unde vei sfarsi (ori cu cine), tine minte ca anul 2009 va fi un an pe care ti-l vei reaminti cu drag toata viata."

ASA SA FIE !!!!
Diavolyta_
Postat pe 30 Martie 2009 14:18
Cu Berbecul in lumea virtuala


BERBEC - Volubilul

Semn de Foc, marele initiator al zodiacului, nativul Berbec are un mare curaj fizic si o valoare morala sigura. Dar, ca orice om are si trasaturi negative. Planeta dominanta, Marte, ii confera inflacarare, dinamism, rapiditate, vointa si forta de caracter. Acestea sunt numai cateva dintre calitatile sale pozitive, care ar putea face din nativul Berbec un „interlocutor” placut pe net si care „promite” mult, la prima vedere. Sa vedem daca lucrurile stau astfel. In general, fiind vesnic in criza de timp, Berbecul nu scrie foarte mult, fiind foarte concis in comunicare, atunci cand nu comunica prin telefon. In general, nu-i place camera web, el fiind destul de individualist si aparator al intimitatii sale. Se lasa greu convins sa-si publice fotografiile pe net, nu pentru ca e modest, ci pentru ca se fereste de comparatii care, crede el ca, l-ar putea dezavantaja. Comunicativ si amabil, el stabileste usor legaturi pe net. De obicei, incearca sa impuna celorlalti propriul fel de a gandi si, de cele mai multe ori, reuseste. Este curajos si de multe ori se descrie destul de aproape de portretul real. Aspectele negative ale internautului nativ Berbec sunt volubilitatea si inconstanta ; el abandoneaza deseori legaturile sale si nu incearca nici o satisfactie in urmarirea derularii legaturii. In afara de cazul in care este un escroc ; si atunci vointa sa nu cunoaste limita si - sigur - va va estorca de bani sau de sentimente. Si-apoi, navigheaza mai departe...
Pe de alta parte, foarte greu veti gasi nativul Berbec in postura de „victima” a escrocheriei pe net, fie ea sentimentala sau financiara, tocmai pentru ca este inconstant si se plictiseste repede. N-ai timp sa-l „aburesti”...

Diavolyta_
Postat pe 30 Martie 2009 14:20
De la: Mr__Pantof, la data 2008-12-18 01:23:33Femeia Berbec => sex pe gratis
de unde i mai scos-o si p'asta?cum adica?......explica.......
marialecs
Postat pe 30 Martie 2009 14:24
Cu Berbecul in pat


Berbec - Prefera sa aiba initiativa

Impulsivitatea BERBECULUI - femeie sau barbat - il face sa-si doreasca si sa accepte cu usurinta o partida se sex, indiferent daca el/ea este "vanat", dar intotdeauna prefera sa aiba initiativa. Usor egoist in actul sexual, este in acelasi timp un partener care nu pune mare pret pe preludiul actului, el fiind prin definitie infierbantat de Foc - elementul sau fundamental. Plin de virilitate - barbatul si de feminitate - femeia, actul sexual cu Berbecul poate fi o experienta extrem de pasionala. Daca barbatul Berbec isi cauta partenere egal de "infierbantate" si, pe cat posibil, egale in intensitatea libidoului, femeia Berbec cauta instinctiv barbati mai puternici decat ea pe care este sigura ca ii va putea satisface si de la care va primi satisfactie. Berbecul va fi sedus de mangaieri si sarutari pe ceafa si mici muscaturi pe ureche dar va fi extrem de dornic sa inceapa odata... placerea ! fiindca se excita destul de usor. Se acupleaza in orice pozitie, dar ii place mult sa fie el deasupra. Uleiurile aromatice, cu mirosurile lor puternice si excitante sunt mult placute Berbecului.

Diavolyta_
Postat pe 30 Martie 2009 14:30
De la: Mr__Pantof, la data 2008-12-18 01:23:33Femeia Berbec => sex pe gratis


Mr. Shoes poate vrei sa`ti dau un sut in c.u.r
Diavolyta_
Postat pe 30 Martie 2009 14:34
Personalitatea zodiei Berbec

Încapatânat si intreprinzator, nativul Berbec îsi urmeaza propriul drum; poate fi chiar îndaratnic. Un Berbec autentic este vioi, întreprinzator si plin de entuziasm pentru tot ce e nou. Cutezator, deseori naiv, e plin de idei, are initiativa si trece imediat la actiune, pentru ca vrea totul cât mai repede. Nativul Berbec se simte în largul sau în situatii clare, nu-i plac ocolisurile si ambiguitatile. Decide fara drept de apel, este foarte rational, vrea si poate conduce. Are aptitudini tehnice si practice.

Aspectul negativ al zodiei Berbec este excesul de zel, care poate deveni daunator. Nativul Berbec poate fi brutal, furios, certaret. Este un subaltern nerabdator, recalcitrant si incomod, care începe multe lucrari dar nu le termina. Daca nu-si poate stapâni impulsurile, nativul Berbec se poate lasa târât în aventuri riscante.

Sanatate : Nativul Berbec este plin de vitalitate. Poate avea probleme cu dantura, face usor febra, este sensibil la stres, deoarece nu stie sa se opreasca atunci când trebuie, e nervos, are un somn neodihnitor, rinichii si stomacul sunt sensibili. Berbecul este, însa, semnul cu cea mai mare putere de regenerare.
Diavolyta_
Postat pe 30 Martie 2009 14:58
Femeia Berbec
(20 martie – 20 aprilie)
Caracter: Femeia din acest semn pare mult mai complicata decat este in realitate. Pare complicata pentru ca este emotiva , pasionala si deci capricioasa. Este usor ca persoanele din preajma ei, cautand sa o inteleaga, cand in realitate este foarte simplu de inteles, ajunge o singura vorba urata, o lipsa de amabilitate si capricioasa femeie din Berbec se dezlantuie. Micile nemultumiri o pot face sa-si iasa din fire, marile dificultati o gasesc insa puternica. Chiar la 50 de ani isi mai pastreaza inca emotivitatea adolescentina, deoarece are un tip de sensibilitate juvenila care o face simpatica si chiar usor vulnerabila. Este permanent in avangarda, niciodata invechita, participand activ la viata culturala a mediului sau. Citeste mult si cauta sa se documenteze despre toate problemele de actualitate, o preocupa politica. Nu-i place disciplina scolastica, prefera sa studieze singura, fiind deseori autodidactica.
Viata sentimentala. Este in mod sigur o pasionala. Este supusa unor iubiri neasteptate care-i complica existenta. Femeia nascuta in aceasta perioada trebuie sa incerce sa-si franeze propriile impulsuri si tendinta de a-si pierde capul. Reactiile sale sunt violente. De mica este in contradictie cu parintii sai. O adevarata transformare sufera cand, destul de rar de altfel, intalneste barbatul care reuseste sa o domine. daca acest barbat are calitati care se impun in mod evident, de inteligenta, cultura sau forta fizica, femeia din Berbec se transforma. Are mereu succes la barbati, deoarece ascunde natura sa virila in spatele unei aparante foarte feminine, e vesela, buna amica, niciodata flecara.
Viata de familie. Intr-o familie foarte numeroasa fetita din Berbec este cel mai putin iubita. Este indisciplinata, rautacioasa, vrea sa faca totul de capul ei. Dar, cu trecerea anilor, devine serioasa, cu mult simt practic si de raspundere terminana prin a fi sustinatoarea familiei. Este foarte atasata copiilor, pe care ii educa cu severitate, este foarte iubita de copii care vor aprecia veselia si estrema ei loialitate. este o adevarata prietena a fiilor, discuta cu ei toate problemele si-i educa foarte modern. daca sotul este slab, se ocupa ea de totul, dar daca sotul isi baga nasul peste tot, este vai de el. Femeia din Berbec este impulsiva, se nelinisteste repede, rosteste vorbe de care nu-si va reaminti cand isi va recapata calmul. Pentru linistea familiara e bine sa invete sa numere pana la zece inainte de a deschide gura. Este optima prietena a sotului pe care nu-l va abandina niciodata in cazuri nefaste. Dar se poate intampla ca alaturi de un barbat pe care nu-l stimeaza si care o plictiseste (plictiseala este dusmanul ei de moarte), sa i se para ca intr-o zi va intalni idolul sau si va risca sa faca o noua alegere.

Sanatatea: Femeia din Berbec este foarte sanatoasa. Oricum, natura sa generoasa, activitatea ei neobosita o face sa abuzeze de propriile-i forte, fapt pentru care va suferi de migrene si oboseala ochilor. Are in permanenta nevoie sa-si controleze vederea. In fapt, semnul Berbecului guverneaza capul si tot ceea ce il priveste, chiar si dintii sunt albi si superbi, incep sa-i dea dureri groaznice chiar din copilarie. Marea emotivitate ii provoaca o extrema labilitate a sistemului nervos. Nu o sfatuiesc sa lucreze noaptea, avand in vedere si tendinta congenitala la insomnie, care poate fi in acest dezvoltata. berbecul este un imprudent, sofeaza cu mare viteza, asumandu-si mereu un mare risc si este la fel de temerara in orice sport practic.

Diavolyta_
Postat pe 30 Martie 2009 15:07
buna berbecutelor,si imi cer scuze .v-am citit toate mesajele,si nu am putut rezista,trebuie sa va spun si eu ca am cunoscut o data pe cineva ,o berbeaca,si este o fire rautacioasa,mincinoasa,face multe prostii,daca vrea sa-si atinga un scop se culca cu oricine numai sa faca ca ea,si era casatorita,deci este o infidela,sotului ei ii face si farmece-vraji,sa nu-si dea seama de nimic ,si din contra nu-i place comunicarea,este o fire taciturna ,invidioasa, pe toata lumea daca isi icumpara ceva si chiar ceva in casa,geloasa ,are o privire care pare ca impunge,si prefacuta,tupeista,
dar am si sotul berbec care este f diferit , a fost in tinerete mai gelos si rau ,dar acum este painea lui Dumnezeu,deci bun in toate,credincios ,fidel,etc,este o mare diferenta intre el si cea de care v-am scris mai sus,
angela_toader39
Postat pe 31 Martie 2009 13:39
De la: fleurdecocous, la data 2008-09-09 08:00:14...e cineva dintre cele care au postat raspunsuri care NU e berbecutza?... .....simfonia de elogii suna frumos, intr-adevar depinde foarte mult de educatie si mediu...dar aveam o intrebare: nu vi se pare si voua cum mi se pare si mie?...nu e cam global tratat subiectul?..mult prea general si premisa ca toate nativele care se respecta trebuie sa aiba cutare chestii, e complet gresita...stiati ca unele popoare ucideau copiii de gen feminin nascuti sub acest semn?..ori incercau sa faca o lume mai buna ori le terminau chinurile de mici...inainte de a fi linsata vreau sa declar ca si eu sunt berbeaca...nu a amintit nimeni de simtul umorului la berbece..


ce fel de popoare ucideau fetele nascute sub acest semn si dece?? poti sa ne spui?/
sunt berbeaca evident....insa nu pot sa iti spun de ce ma intereseaza foarte mult raspunsul tau!!
loveactually
Postat pe 25 Aprilie 2009 13:00
adevarat ca sunt prietene foarte devotate...eu una sunt in zodia berbec:d...fiind foarte devotata...m-am si ars rau:)..
kudika016997
Postat pe 25 Mai 2009 14:35
De la: angela_toader39, la data 2009-03-31 13:39:35buna berbecutelor,si imi cer scuze .v-am citit toate mesajele,si nu am putut rezista,trebuie sa va spun si eu ca am cunoscut o data pe cineva ,o berbeaca,si este o fire rautacioasa,mincinoasa,face multe prostii,daca vrea sa-si atinga un scop se culca cu oricine numai sa faca ca ea,si era casatorita,deci este o infidela,sotului ei ii face si farmece-vraji,sa nu-si dea seama de nimic ,si din contra nu-i place comunicarea,este o fire taciturna ,invidioasa, pe toata lumea daca isi icumpara ceva si chiar ceva in casa,geloasa ,are o privire care pare ca impunge,si prefacuta,tupeista,
dar am si sotul berbec care este f diferit , a fost in tinerete mai gelos si rau ,dar acum este painea lui Dumnezeu,deci bun in toate,credincios ,fidel,etc,este o mare diferenta intre el si cea de care v-am scris mai sus,



tin sa iti spun k nu toate femeile in zodia berbec sunt asa...poate sa fie si contrariul a ceea ce ai zis u mai sus...aqm depinde de cum e crescuta...de ce educatie a primit..etc
kudika016997
Postat pe 25 Mai 2009 14:38
De la: loveactually, la data 2009-04-25 13:00:57
De la: fleurdecocous, la data 2008-09-09 08:00:14...e cineva dintre cele care au postat raspunsuri care NU e berbecutza?... .....simfonia de elogii suna frumos, intr-adevar depinde foarte mult de educatie si mediu...dar aveam o intrebare: nu vi se pare si voua cum mi se pare si mie?...nu e cam global tratat subiectul?..mult prea general si premisa ca toate nativele care se respecta trebuie sa aiba cutare chestii, e complet gresita...stiati ca unele popoare ucideau copiii de gen feminin nascuti sub acest semn?..ori incercau sa faca o lume mai buna ori le terminau chinurile de mici...inainte de a fi linsata vreau sa declar ca si eu sunt berbeaca...nu a amintit nimeni de simtul umorului la berbece..


ce fel de popoare ucideau fetele nascute sub acest semn si dece?? poti sa ne spui?/
sunt berbeaca evident....insa nu pot sa iti spun de ce ma intereseaza foarte mult raspunsul tau!!



ce aberatii!
bgd74
Postat pe 25 Mai 2009 19:05
buna ee interesant ce ati scris despre berbeci dar nu putem generaliza...un exemplu ar fi eu si sora mea...amandoua suntem in zodia berbec si suntem complet diferite...sora mea e mult mai rece si se gandeste doar la ea...e foarte egoista...si in acelasi timp jigneste fara sa-si dea seama...eu in schimb sunt mult mai rationala sii nu imi place sa jignesc...intotdeauana ma gandesc inainte, chiar daca am dreptate imi sustin dreptatea prin argumente fara sa jignesc...si un defect care il am cel mai mare e ca ma gandesc intotdeauan la cei din jurul meu (in loc sa ma gandesc la mine). incapatanarea o avem dar nu ii intrecem pt tauri...ne trece destul de repede...cel putin asa e la mine...si dam totul pt persoana pe care o iubim fara sa ne gandim daca merita sau nu....cred ca cel mai bine ar fi sa ne descriem fiacre persoanlitaea nu sa generalizam, deaorece suntem foarte diferite
SILVIAGEORGETA
Postat pe 27 Iulie 2009 22:12
Eu am avut mereu experiente triste cu cele din Berbec. In general, prefer sa le evit, ca sa evitam suferintele reciproce.
mstanica
Postat pe 27 August 2009 19:13
depinde nu toate pers din zodia berbec sunt la fel
yumy
Postat pe 27 August 2009 19:15
Foarte posibil, insa eu am cunoscut doua si cu ambele au fost probleme deosebite. Tinand si cont de faptul ca in relatia cu altele nu am avut probleme.
mstanica
Postat pe 28 August 2009 16:11
De la: , la data 2008-08-21 21:03:48eu sunt berbectua si ma caracterizez ca fiind:o fire ambitioasa cand imi propun ceva imi reuseste nu ma las pana nu iese ca mine rea cateodata(cand am dreptate si ma contrazice cineva) dar nu ma inteleg cu taurii si cu varsatorii. de ce?

pentru ca noi varsatorii suntem la fel de incapatanati, optimisti si ambitiosi. Iar daca se pune vreodata problema sa te certi cu noi, avem multe argumente si nu ne lasam batuti pana nu iese ca noi. Macar suntem corecti si sinceri.
p.s. Also, foarte inovatori.
endorphin
Postat pe 5 Februarie 2011 14:34
Eu personal am dat de o tipa berbec foarte deosebita.
adesea ori i se spune ca seamana cu Evangeline Lilly, Tipa blonda care joaca in Lost.
Banuiesc ca toti avem fixurile noastre, mai putin varsatorii, dar totusi, ceva e la mijloc.
endorphin
Postat pe 5 Februarie 2011 14:38
Pai Adolf Hitler a fost berbec ......berbecul e un razboinic ....impulsiv...inacapatanat agresiv ....na si au tendinte distructive .....deci hitler este un exemplu ....la modu cum ar conduce un berbec tara
kudika387327
Postat pe 26 Aprilie 2011 02:04
:buna berbecutelor,si imi cer scuze .v-am citit toate mesajele,si nu am putut rezista,trebuie sa va spun si eu ca am cunoscut o data pe cineva ,o berbeaca,si este o fire rautacioasa,mincinoasa,face multe prostii,daca vrea sa-si atinga un scop se culca cu oricine numai sa faca ca ea,si era casatorita,deci este o infidela,sotului ei ii face si farmece-vraji,sa nu-si dea seama de nimic ,si din contra nu-i place comunicarea,este o fire taciturna ,invidioasa, pe toata lumea daca isi icumpara ceva si chiar ceva in casa,geloasa ,are o privire care pare ca impunge,si prefacuta,tupeista,:" da asta am citi mai sus ......dar voi credeti in zodiacul chinezesc..............eeee eu una cred ca depinde si de zodicaul chinezesc si daca nu ma insel e posibil ca cea de sus sa fie zodia sarpe ...:)))))))))asta ar fii combuinatia ...berbeaca si serpoaica ....e distructiva si pradatoare
kudika387327
Postat pe 26 Aprilie 2011 02:18

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Eu Scorpion , El Varsator 4 De la: Barbie30 13 Septembrie 2010 21:52
ce parere aveti de barbat TAUR si femeia VARSATOR 13 De la: Addalex 21 Ianuarie 2009 18:40
Pana la urma...care e faza cu zodiile??? 9 De la: ecce_cortex 21 Februarie 2009 16:20
eu balanta el gemeni 17 De la: ankutsa 27 Noiembrie 2009 11:42
Femeile Balanta 10 De la: _oktober_ 6 Iulie 2010 15:22