Setari Cookie-uri

ce parere aveti despre ceea ce spune Elena Carstea:'barbatii sunt niste mitocani"??

barbatii sunt cum sunt, si daca spui k toti sunt mitocani, ei asta vei primi ! nu-s perfecti asta e adevarat, dar cine e? bunul dumnezeu ! deci nu sunt de acord !
sab628
Postat pe 9 Aprilie 2009 22:05
Sincer,mi se pare total aiurea,din punctul meu de vedere....
Nu putem generaliza,ca exista intr-adevar astfel de oameni,da,sunt deacord,cum exista si femei gen "tate" sau ma rog altfel de elemente cu caractere si maniere "negative"
Nimeni nu este perfect,fiecare avem cel putin cate un defect (in cel mai fericit caz),mai vizibil sau mai putin vizibil...,insa nu putem cere perfectiunea nimanui atata timp cat noi nu suntem !!!!
Stau si ma gandesc,daca toata lumea ar fi perfecta,fara cusur,cum ar fi oare ????
Eu cred ca ar fi monotona si ne-am transforma in niste filfizoni robotizati
Floare_de_castan
Postat pe 15 Iulie 2009 16:33
putin imi pasa de ce a zis ea,eu trag propriile concluzii....am cunoscut si barbati care sunt mitocani,doar ca nu trebuie sa ii bagam pe toti in aceiasi oala,fiecare om este unic prin felul lui de a fi...
muiebarlad
Postat pe 15 Iulie 2009 18:12
Unii chiar sunt mitocani. Iar daca Elena a dat numai peste barbati de genu asta, asta ce spune despre gusturile ei in materie de barbati?
Este imposibil sa dai numai peste mitocani, toata viata, daca nu iti plac genul asta! Cel putin asta e parerea mea....
inamina
Postat pe 15 Iulie 2009 22:38
elena carstea is a MILF
DieMann
Postat pe 15 Iulie 2009 23:38
unii barbati t pot frustra uneori prin ceea ce fac sau poate nu fac..poate femeia a avut de suferit de pe urma lor..ii recomand calduros niste sedinte de terapie
jolie_pisi
Postat pe 16 Iulie 2009 10:11
nu-mi plac generalizarile de felul acesta.
mkdisk
Postat pe 16 Iulie 2009 13:30
Are dreptate. Barbatii sunt mitocani. De aceea nu trebuie sa aveti incredere in ei.
iris60
Postat pe 17 Iulie 2009 08:38
De la: kudika036038, la data 2009-07-17 08:38:54Are dreptate. Barbatii sunt mitocani. De aceea nu trebuie sa aveti incredere in ei.


Doamne...da-ti foc,frustrata mica!Daca ai intalnit numai mitocani inseamna ca tu ai o mare problema!Esti cumva femeia carpa care indura in fata unui cocalar si se descarca pe forum?
bl_de
Postat pe 17 Iulie 2009 09:14
De la: bl_de, la data 2009-07-17 09:14:31
De la: kudika036038, la data 2009-07-17 08:38:54Are dreptate. Barbatii sunt mitocani. De aceea nu trebuie sa aveti incredere in ei.


Doamne...da-ti foc,frustrata mica!Daca ai intalnit numai mitocani inseamna ca tu ai o mare problema!Esti cumva femeia carpa care indura in fata unui cocalar si se descarca pe forum?


esti di ferentar cumva de ne faci pe toti mitocani? ai vut si tu o aventura si te-a lasat cu ochi in soare si acuma toti barbati sunt mitocani ca nu ai stiut tu sa iti ti pasarica acasa
DON_LUCIANO
Postat pe 17 Iulie 2009 09:18
faptul ca ea nu a avut parte de mascul...asta nu inseamna ca toti sunt la fel
eu cred ca si ea totusi a avut probleme de nu a stat nimeni cu ea...
cristiana_cris
Postat pe 17 Iulie 2009 12:29
a zis de mult chestia asta...si-a cerut scuze pt afirmatie pe mai multe posturi tv...nici eu nu pot spune ca ma topesc dupa ea ca persoana,dar e o cantareata foarte inzestrata de natura (ma refer la voce ) si pt Dumnezeu,n-ati mai uitat ? O sa fie criticata etern pentru faptul ca a generalizat o trasatura specifica doar unora...domnilor,faceti-va un bine,nu va mai ancorati de niste rautati spuse poate de o femeie nefericita intr-un moment nefericit...si uitati...
lumimari
Postat pe 20 Iulie 2009 16:38
Buna aurroraandreea,

" As vrea sa aud tare mult parerea voastra fetelor"... DE PARCA AI FI BUNICA SI NU AI SIMTI CE SIMT FETELE DIN ZILELE ASTEA !!!... IA INCEARCA SA TE PUI INTR-O SITUATIE - chiar si jenanta a unei cantarete din ziua de azi cand barbatii trebuie numiti insistenti ? la adresa comportamentului care il au ? Nu , cred ca sunt mult mai diferiti si ca si ei ii e greu sa-i calmeze mai ales la chefuri sau petreceri particulare cand trebuie sa stim ca poate ii incearca .. un fel de nebunie sa -i zicem atunci...

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Poate doar daca le canta medical de-a nu fiti macar mitocani.....
ElainaD
Postat pe 20 Iulie 2009 19:17
Exista o diferenta intre barbatii romani, mai putin evoluati si care nu prea stiu sa se poarte cu femeile, si barbatii occidentali, care te respecta si te trateaza intotdeauna cu gentilete si te apreciaza pentru calitatea ta umana, nu te jignesc si nu te dau la o parte, doar pentru ca esti femeie, si nu fac atat de multe remarci misogine, de cate ori sunt contrazisi, asa cum fac romanii. Dovada modul in care e caracterizata Elena Carstea, doar pentru simplul fapt ca si-a spus parerea. Oricine are dreptul la o opinie, indiferent ca este femeie sau barbat. Si barbatii (romani) fac o multime de remarci nepoliticoase, in legatura cu TOATE femeile. Dar Elena Carstea a fost pusa la zid, si de femei si de barbati (in special), doar pentru o remarca, pentru simplul fapt ca este femeie, deci sa-si puna lacat la gura, ca altfel o incaseaza, sau ce?? Dupa cate stiu, Elena Carstea a divortat, in urma cu cativa ani, dupa o scurta casatorie neinspirata, dar in prezent ar fi casatorita in America si multumita de alegere. In legatura cu ceea ce spuneam la inceput, prefer barbatii occidentali, am avut prieteni straini si, mai putin, romani, deci am avut posibilitatea sa fac comparatii si, in cazul meu, toate erau in defavoarea romanilor. Personal , nu mi-as mai alege niciodata un barbat roman, ca partener de cuplu si, in niciun caz nu m-as casatori cu un roman, dar este o optiune personala. Fiecare cu preferintele lui si cu alegerea lui. Cred ca ar trebui sa invatam sa respectam parerile celorlalti, chiar daca nu se potrivesc cu ale unei majoritati si chiar daca persoana care isi exprima o parere este o femeie. Traim, totusi, in secolul XXI.

Postat pe 21 Iulie 2009 01:48
Este adevarat ca exista barbati mitocani (sau porci, daca preferati sa ne legam doar de termenii folositi de EC).. Sunt asa prin educatie, asta e... Au langa ei o mama cocosata de batai si mitocaniile tatalui.
Dar, tot asa de bine este adevarat ca sunt si barbati foarte bine educati si autoeducati... Ce te faci cu astia cand dau peste o fata care a imprumutat cu mandrie limbajul lor.., a "imprumutat" cu mandrie organele lor sexuale si le folosete.. in orice expresie...de parca le-ar si poseda?

Sunt barbati mitocani care pot fi pusi la punct printr-o privire, un gest...
si sunt barbati educati. care devin mitocani doar pentru ca esti mai ... scarboasa decat isi pot imagina.

Nu tine totul de .. respecta, daca vrei respect?
rashela
Postat pe 21 Iulie 2009 02:13
...sigur, iar fetele sunt niste mimoze bune de pus in glastra ......

Postat pe 21 Iulie 2009 10:44
Cred ca in marea lor majoritate barbatii romani sunt niste mitocani. Si daca indraznesti sa le spui ceva despre sublima lor fiinta iti pun repede eticheta de "frustrata ne....".Desigur, asta nu face altceva decat sa confirme ceea ce sunt ei. Faptul ca exista SI barbati educati nu schimba prea mult datele problemei, fiindca ei nu sunt reprezentativi. Si in niciun caz nu se poate face vreoadata o comparatie intre romani si straini(cei dinspre vest), comparatie al carei rezultat sa fie favorabil romanilor(ma refer la majoritatile reprezentative).
beyonce_indragostita
Postat pe 21 Iulie 2009 22:42
De la: wolfy, la data 2009-07-21 22:42:53Cred ca in marea lor majoritate barbatii romani sunt niste mitocani. Si daca indraznesti sa le spui ceva despre sublima lor fiinta iti pun repede eticheta de "frustrata ne....".Desigur, asta nu face altceva decat sa confirme ceea ce sunt ei. Faptul ca exista SI barbati educati nu schimba prea mult datele problemei, fiindca ei nu sunt reprezentativi. Si in niciun caz nu se poate face vreoadata o comparatie intre romani si straini(cei dinspre vest), comparatie al carei rezultat sa fie favorabil romanilor(ma refer la majoritatile reprezentative).



Si despre femeile din Romania ce parere ai?


Cum le-ai caracteriza pe ele?
AndreiD
Postat pe 21 Iulie 2009 22:52
De la: AndreiD, la data 2009-07-21 22:52:43
De la: wolfy, la data 2009-07-21 22:42:53Cred ca in marea lor majoritate barbatii romani sunt niste mitocani. Si daca indraznesti sa le spui ceva despre sublima lor fiinta iti pun repede eticheta de "frustrata ne....".Desigur, asta nu face altceva decat sa confirme ceea ce sunt ei. Faptul ca exista SI barbati educati nu schimba prea mult datele problemei, fiindca ei nu sunt reprezentativi. Si in niciun caz nu se poate face vreoadata o comparatie intre romani si straini(cei dinspre vest), comparatie al carei rezultat sa fie favorabil romanilor(ma refer la majoritatile reprezentative).



Si despre femeile din Romania ce parere ai?


Cum le-ai caracteriza pe ele?


In marea lor majoritate femeile din Romania se misca fara abateri pe orbita misogina stabilita de barbati si se pricep de minune sa le pastreze masculilor privilegiile. Deci o parere foarte proasta.
beyonce_indragostita
Postat pe 21 Iulie 2009 22:58
De la: wolfy, la data 2009-07-21 22:42:53Cred ca in marea lor majoritate barbatii romani sunt niste mitocani. Si daca indraznesti sa le spui ceva despre sublima lor fiinta iti pun repede eticheta de "frustrata ne....".Desigur, asta nu face altceva decat sa confirme ceea ce sunt ei. Faptul ca exista SI barbati educati nu schimba prea mult datele problemei, fiindca ei nu sunt reprezentativi. Si in niciun caz nu se poate face vreoadata o comparatie intre romani si straini(cei dinspre vest), comparatie al carei rezultat sa fie favorabil romanilor(ma refer la majoritatile reprezentative).



ti s-a capsunat pe barbati in general sau numai cei romani?
geo_x
Postat pe 21 Iulie 2009 23:19
De la: geo_x, la data 2009-07-21 23:19:39
De la: wolfy, la data 2009-07-21 22:42:53Cred ca in marea lor majoritate barbatii romani sunt niste mitocani. Si daca indraznesti sa le spui ceva despre sublima lor fiinta iti pun repede eticheta de "frustrata ne....".Desigur, asta nu face altceva decat sa confirme ceea ce sunt ei. Faptul ca exista SI barbati educati nu schimba prea mult datele problemei, fiindca ei nu sunt reprezentativi. Si in niciun caz nu se poate face vreoadata o comparatie intre romani si straini(cei dinspre vest), comparatie al carei rezultat sa fie favorabil romanilor(ma refer la majoritatile reprezentative).



ti s-a capsunat pe barbati in general sau numai cei romani?


Din postul meu pe care l-ai citat se vede clar ca mi-a casunat pe barbatii romani, nu pe barbati in general. Mai am pana atunci
beyonce_indragostita
Postat pe 22 Iulie 2009 15:23
De la: wolfy, la data 2009-07-21 22:42:53Cred ca in marea lor majoritate barbatii romani sunt niste mitocani. Si daca indraznesti sa le spui ceva despre sublima lor fiinta iti pun repede eticheta de "frustrata ne....".Desigur, asta nu face altceva decat sa confirme ceea ce sunt ei. Faptul ca exista SI barbati educati nu schimba prea mult datele problemei, fiindca ei nu sunt reprezentativi. Si in niciun caz nu se poate face vreoadata o comparatie intre romani si straini(cei dinspre vest), comparatie al carei rezultat sa fie favorabil romanilor(ma refer la majoritatile reprezentative).


Mda, dar si in Romania si in vest (sau est, sau nord sau sud) vorbim de anumite cercuri. Cercuri, familie, educatie, backround. Cu exceptii, evident.
Nu poti sa spui ca toti cei care matura strazile lumii sunt niste retardati prost crescuti, dar te-ar mira mai mult daca NU ar fi decat daca ar fi.
Totusi, barbatii din sud au acea... reverenta catre femei pe care eu am vazut-o cel mai des acolo... (cand zic "sud", ma refer la latini, in Australia nu am fost)
Dor_a
Postat pe 22 Iulie 2009 15:34
De la: Dor_a, la data 2009-07-22 15:34:54[Mda, dar si in Romania si in vest (sau est, sau nord sau sud) vorbim de anumite cercuri. Cercuri, familie, educatie, backround. Cu exceptii, evident.
Nu poti sa spui ca toti cei care matura strazile lumii sunt niste retardati prost crescuti, dar te-ar mira mai mult daca NU ar fi decat daca ar fi.


Sunt de acord cu treaba asta. Vesticii pe care i-am intalnit eu lucreaza in companii multinationale si sunt oameni foarte educati, atat din punct de vedere al scolii cat si al manierelor. Probabil ca nu toti sunt asa. Pe de alta parte primul meu job mi-a dat ocazia sa intalnesc britanici medii, care mi s-au parut foarte de treaba. Nu am vazut nicio urma de misoginism sau de proasta crestere la barbati. Imi mentin parerea: daca compari un roman mediu cam de 60 de ani cu un britanic de aceeasi conditie sociala si cu aceeasi educatie, concluziile vor fi dezastruoase pentru natia romana.

De la: Dor_a, la data 2009-07-22 15:34:54[Totusi, barbatii din sud au acea... reverenta catre femei pe care eu am vazut-o cel mai des acolo... (cand zic "sud", ma refer la latini, in Australia nu am fost)


Pai si romanii sunt latini, si numai de reverenta fata de femei nu putem vorbi pe-aici....
beyonce_indragostita
Postat pe 22 Iulie 2009 15:58
De la: kudika036038, la data 2009-07-17 08:38:54Are dreptate. Barbatii sunt mitocani. De aceea nu trebuie sa aveti incredere in ei.

pe naiba!daca nu ai incredere, inseamna ca sunt smecheri, nu mitocani
mkdisk
Postat pe 22 Iulie 2009 16:10
De la: Dor_a, la data 2009-07-22 15:34:54Totusi, barbatii din sud au acea... reverenta catre femei pe care eu am vazut-o cel mai des acolo... (cand zic "sud", ma refer la latini, in Australia nu am fost)


Dor_a, te rog sa ma lamuresti daca aici ai fost ironica sau nu.
beyonce_indragostita
Postat pe 22 Iulie 2009 18:47
De la: wolfy, la data 2009-07-22 18:47:13
De la: Dor_a, la data 2009-07-22 15:34:54Totusi, barbatii din sud au acea... reverenta catre femei pe care eu am vazut-o cel mai des acolo... (cand zic "sud", ma refer la latini, in Australia nu am fost)


Dor_a, te rog sa ma lamuresti daca aici ai fost ironica sau nu.


N-am fost, omule... si traduceam acolo (mi se mai intampla cateodata), ma refeream la "latinos"... aia au sange amestecat. Incasi, spanioli, italieni, nemti, etc.
Oricum, parerea mea e ca sangele incasilor ii face asa, mai blanzi... Simpla parere, evident.
Rezultatul insa l-am vazut singura. Chiar au un tip de reverentza pe care nu l-am vazut in alte parti.
Vesticii sunt relaxati, astia sunt... nu am alt cuvant, asa ca ma repet... reverentiosi...
Uite, ca m-ai lasat fara cuvinte
Dor_a
Postat pe 22 Iulie 2009 18:57
De la: Dor_a, la data 2009-07-22 18:57:49
De la: wolfy, la data 2009-07-22 18:47:13
De la: Dor_a, la data 2009-07-22 15:34:54Totusi, barbatii din sud au acea... reverenta catre femei pe care eu am vazut-o cel mai des acolo... (cand zic "sud", ma refer la latini, in Australia nu am fost)


Dor_a, te rog sa ma lamuresti daca aici ai fost ironica sau nu.


N-am fost, omule... si traduceam acolo (mi se mai intampla cateodata), ma refeream la "latinos"... aia au sange amestecat. Incasi, spanioli, italieni, nemti, etc.
Oricum, parerea mea e ca sangele incasilor ii face asa, mai blanzi... Simpla parere, evident.
Rezultatul insa l-am vazut singura. Chiar au un tip de reverentza pe care nu l-am vazut in alte parti.
Vesticii sunt relaxati, astia sunt... nu am alt cuvant, asa ca ma repet... reverentiosi...
Uite, ca m-ai lasat fara cuvinte


Ok, mersi pentru lamuriri. Pentru mine latinii sunt in primul rand cei din Europa: italieni, spanioli, francezi, portughezi SI romani. Si astia se mai afla si prin sud(estul Europei). Asa ca am crezut ca la ei te-ai referit si ca ai fost ironica.
beyonce_indragostita
Postat pe 22 Iulie 2009 19:13
[quote name='wolfy' date='2009-07-22 19:13:51'[Ok, mersi pentru lamuriri. Pentru mine latinii sunt in primul rand cei din Europa: italieni, spanioli, francezi, portughezi SI romani. Si astia se mai afla si prin sud(estul Europei). Asa ca am crezut ca la ei te-ai referit si ca ai fost ironica.[/quote]

*astia=cei din urma, adica romanii
beyonce_indragostita
Postat pe 22 Iulie 2009 19:37
unii barbati sunt intr adevar niste mitocani,egoisti si narcisisti.dar sa nu generalizam,ca sunt si barbati cu bun simt,politicosi,ce e drept cam rar,dar sunt.depinde de norocul de a i intalni
ella_tody
Postat pe 22 Iulie 2009 19:49
De la: ella_totdy, la data 2009-07-22 19:49:34unii barbati sunt intr adevar niste mitocani,egoisti si narcisisti.dar sa nu generalizam,ca sunt si barbati cu bun simt,politicosi,ce e drept cam rar,dar sunt.depinde de norocul de a i intalni


Daca spui ca cei cu bun simt sunt rari rezulta ca majoritatea nu sunt cu bun simt. Adica majoritatea sunt mitocani. Adica ai generalizat.
beyonce_indragostita
Postat pe 22 Iulie 2009 19:53

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
lumea asta e pe dos,s-a intors cu susu'n jos!? 11 De la: oonahabibi_yahoo_com 1 Aprilie 2009 12:19
petting 4 De la: _oktober_ 2 August 2009 12:23
Ce urasc la Barbati & Femei !!!! 133 De la: alexandra_n 29 Mai 2009 12:33
Varsator + Scorpion.... ce ziceti merge?? astept pareri:D 17 De la: vyoleta28 7 Iulie 2009 09:50
abia acum mi-am dat seama ca-l iubesc........ 11 De la: battleofwits 28 Octombrie 2010 17:55