Setari Cookie-uri

operatii estetice ... rinoplastie???

Buna fetelor! Ma bag si eu in discutiile voastre, destul de interesante.
Am 32 de ani. La 18 ani m-am operat la nas, la Spitalul nr 1, Craiova. Pot sa spun ca m-am operat de doua ori, deoarece a fost necesar. am avut anestezie locala, a fost groaznic. Nu se va inegri prea mult in jurul nasului, dar de umflat se va umfla putin fata, mai ales nasul. Nu mi-a reusit nici din a doua operatie, dar ceva mai frumos ca cel initial este. Pot sa va spun ca trebuie sa va pregatiti mai ales d.p.d.v psihic, pentru-ca traumatizeaza. Mare risc nu este. Dar sa stiti ca nu e chiar asa de usor. Anestezia totala ma sperie. Bafta! veti trece cu bine, n-am auzit sa fi murit cineva din aceasta cauza.
kudika376439
Postat pe 8 Ianuarie 2013 13:45
Hei fetelor! Eu am facut o operatie de rinoplastie anul trecut la domnul doctor Dan Mihail Stana la clinica Efigia din Bucuresti si pot spune ca sunt o norocoasa, din ce am citit pana acum aici, deoarece am avut o perioada de recuperare care a trecut usor, fara complicatii! Sunt super multumita de cum arata nasul meu acum, e mult mai armonios incadrat!
kudika_29225
Postat pe 22 Februarie 2013 12:16
Buna! Daca vrei un sfat, alege bine medicul. E cel mai important! Rezultatul depinde i de tine, dar mai ales de medicul care te opereaza. Daca alegi bine nu sunt nici dureri mari, nici complicatii sau alte probleme. Ca recomandare, eu am fost la doamna doctor Adina Alberts si sunt foarte multumita. Am un nasuc foarte frumos si doamna doctor e o draguta! Uite, daca vrei suna la clinica ei http://bit.ly/WuYmI6 sau intreaba pe forumul clinicii si vezi ce sfat iti da.
mdianaaa
Postat pe 7 Martie 2013 11:08
hmm. interesant. unde il gasesc pe acest medic Dobos? as avea si eu nevoie de o operatie estetica. imi poti da mai multe detalii despre el
kudika_32513
Postat pe 27 Martie 2013 11:47
De la: kudika_32513, la data 2013-03-27 11:47:28hmm. interesant. unde il gasesc pe acest medic Dobos? as avea si eu nevoie de o operatie estetica. imi poti da mai multe detalii despre el


Tu vorbesti serios? Probabil ca nu ai urmarit stirile in ultima vreme...
Viorica_Franziska
Postat pe 27 Martie 2013 12:00
buna! ma bucur ca am dat de acest forum. Eu am un an de la operatie si ma simt grozav. Nu stiu cum era pe vremuri, dar tehnologia a avansat destul de mult. Eu am fost 3 zile foarte putin umflata, dar dupa o saptamana, dupa ce mi-a dat atela jos, m-am intors la activitatile mele zilnice. Tin sa va spun ca aveam un nas catastrofal, lung, cu cocoasa (oribil), iar acum am un nasuc micutz si dragut, care se incadreaza perfect pe fata mea. Eu nu am avut dureri deloc, nici macar nu am luat calmantele prescrise, nu am avut nevoie de ele, am stat o seara internata, a doua zi mi-a scos tuburile de silicon ( nu m-a durut deloc, sunt de silicon, dr. nu foloseste mese ) si m-am intors dupa o saptamana pentru a-mi da atela jos. Am ramas , muta de uimire cand mi-am vazut nasul, nu mi-a venit sa cred ca se poate face asa ceva. Eu am dat 1600euro plus 100 de lei consultatia. Un pret foarte bun zic eu. Mai ieftin este doar la stat, unde se lucreaza cum se lucreaza. AAA.... M-am operat la dr. baker, la clinica Estet Laser. Am descoperit un doctor minunat, pastram legatura si acum, pentru alte mici interventii. Daca aveti intrebari, astept sa-mi scrieti. Va pup si sper sa faceti alegerea cea mai buna.
kudika_969576
Postat pe 25 Iunie 2014 22:01
Buna! Si eu imi doresc foarte mult aceasta operație, deja am strâns aproape toti banii, dar inca nu am gasit medicul care sa ma opereze.. As vrea mai multe pareri de la fete care s-au operat. Da-mi un mail pe adresa di.anne95@yahoo.ro . Te pup
a_Missy
Postat pe 22 Septembrie 2014 23:26

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
RENUNTAREA LA TUTUN - EXEMPLE PERSONALE 39 De la: popa4mihaela 23 Septembrie 2009 18:51
sutienul potrivit 13 De la: yumalai 25 Mai 2009 08:46
vremea asta... 20 De la: gabitza_scumpik 22 Iunie 2014 19:53
Cedez premiul de la "syoss self-styling academy " 9 De la: Barbie30 29 August 2010 13:49
imi vreau parul inapoi, cine ma ajuta? 16 De la: adriana_florescu 6 Iulie 2015 10:21