Setari Cookie-uri

operatii estetice ... rinoplastie???

buna!deschid acest subiect pentru ca sunt complexata... mi-as dori un nas mai mic... daca nu l-as avea asa mare m-as simti mult mai bine.este cineva care si-a facut o operatie de genul asa?am citit saptamana asta un articol despre o tipa care si-a facut rinoplastie la noi in tara si dupa a trebuit sa mearga in afara din cauza ca doctorii i-au complicat si mai mult situatia...iar costurile au fost enorme.chiar imi doresc sapot arata si eu mai bine...
andreea_tigancusa11
Postat pe 16 August 2008 18:24
Buna Andreea.Intr-adevar Romania nu este cea mai buna alegere cand vine vorba de operatii estetice in general,dar avem si noi cativa plasticieni destul de buni...oricum operatiile estetice indiferent de medicul care le efectueaza pot avea un risc mai mic sau mai mare de insucces....eu zic daca ai prieteni medici sa-i rogi sa-ti spuna riscurile unei rinoplastii si daac te decizi intr-un final sa faci una multa bafta...numai bine

Postat pe 21 August 2008 15:19
Aveti idee cat costa o rinoplastie?Am aceeasi problema, dar as vrea sa stiu daca imi permit..Thanks

Postat pe 26 August 2008 10:37
De la: andreea_tigancusa11, la data 2008-08-16 18:24:11buna!deschid acest subiect pentru ca sunt complexata... mi-as dori un nas mai mic... daca nu l-as avea asa mare m-as simti mult mai bine.este cineva care si-a facut o operatie de genul asa?am citit saptamana asta un articol despre o tipa care si-a facut rinoplastie la noi in tara si dupa a trebuit sa mearga in afara din cauza ca doctorii i-au complicat si mai mult situatia...iar costurile au fost enorme.chiar imi doresc sapot arata si eu mai bine...


Si eu am avut parte de o operatie estetica la nasuc. Era la 18 ani. fost ce mai grea operatie din viata mea, pt ca nu putea sa ma adoarma, avand in vedere ca trebuia sa i zic doctorului gradul respiratiei, cum ma simt... A fost la limita intre pe viu si anestezie.
M-a costat cam 2000 de dolari atunci. Acum sunt mai scumbe, insa depinde de cite te opereaza si de complexitatea operatiei.

Postat pe 27 Septembrie 2008 00:34
...cred ca toata viata m-am confruntat cu problema asta... pt unii e aberanta, pt mine e capitala... partea proasta e ca singura solutie e rinoplastia...dar in nici un caz in tara asta... nu pt ca nu am avea medici de valoare,asa putini cum sunt la numar... dar majoritatea sunt "amatori"-scuze celor care se simt jigniti, dar asta e adevarul...
... si cum o problema din asta( cel putin in al meu caz) duce la nesigutanta si la complexe, miliarde la numar... ce-i de facut?
Lioness
Postat pe 4 Noiembrie 2008 13:09
Buna fetelor, sunt noua pe aici, dar doar in sensul ca acum m-am gandit sa fac comentarii pe forum. Revista o citesc de multa vreme (cam de cand a aparut) pentru ca ma pasioneaza lumea femeilor.
as vrea sa spun, apropo de operatiile estetice, ca am citit despre operatiile estetice lucruri foarte interesante. Se pare ca din ce in ce mai multi straini vin la noi in tara pentru a-si face astfel de interventii chirurgicale, ceea ce inseamna ca ceva bun gasesc. Citeam o declaratie intr-un ziar zilele trecute: “Surprinzator sau nu, Romania ofera servicii foarte ridicate in clinicile specializate pe operatii estetice si asta la doar un sfert din pretul celor din alte state europene”. M-am mirat si eu, dar trebuie sa spun ca am prietene care si-au facut operatie de micsorare nas si arata super. De preturi nu stiu prea multe, dar va pun link-ul de la articolul ala, poate va ajuta cu ceva ca dau si niste date despre clinici de specialitate, cu recomandari. Va pup si sper sa mai vorbim pe aici.

http://bloguriturism.ro/articole/index/33/324/in-romania-se-fac-cele-mai-ieftine-operatii-estetice-din-europa.html

Maya81
Postat pe 4 Noiembrie 2008 16:23
Buna, sunt Ana din Bucuresti, eu m-iam facuta aceasta operatie de rinoplastie nu numai pt ca eram complexata ca aveam un nas mare, ci si pt faptul ca aveam si alte probleme de sanatate, eram tot timpul racita, aveam nasul infundat non stop, si vara si iarna, si daca tot am vrut sa tratez aceasta parte, am inclus si micsorarea nasului, M-am operat la spit. Panduri si nu a fost scump, arat f bine, si nu am mai avut probleme de atunci, Intradevar te supui unor riscuri, dar daca iti doresti acea schimbare, uneori merita sa risti!
anababici
Postat pe 11 Decembrie 2008 09:20
PT.anababici.........Buna!Ti-am citit mesajul si vreau sa stiu chiar cat te-a costat si ce efecte au fost dupa,te-a durut in timpul operatiei si dupa si cat a durat pana te-ai refacut si ai putut sa iesi in lume,am inteles ca dupa se umfla nasul ca naiba,ti se invinetesc ochii si doare rau o perioada.Astept raspuns.
julyany
Postat pe 11 Decembrie 2008 09:25
eu am facut akum aproape 2 ani o operatzie de rinoplastie.... shi rezultatul a fost ok.... nu am nicio pb... insa dupa operatzie priemele 3 zile sunt groaznice.... apoi cam 3 sapt am avut vanatai.... adica ai ceva de tras ....
karrynna
Postat pe 15 Decembrie 2008 13:35
Si sora mea a facut o operatie de rinoplastie acum 8 ani de zile,aici la Bacau.Pe langa faptul ca i s-au facut in jur de 8 injectii,totul a decurs foarte bine,doctorii au facut o treaba buna,si vanataile nu au tinut decat vreo saptamana.Si eu vreau sa imi fac operatie cat de curand,momentan nu imi permite bugetul dar in urmatorii 2 ani de zile vreau sa rezolv si asta.Am o groaza cumplita de operatii,dar...deh...baba la frumusete sufera!
Stilll_MeG
Postat pe 19 Decembrie 2008 17:15
eu o sa fac o operatie de rinoplastie peste 2 luni...in bucuresti!am auzit k este cel mai bun chirurg plastician din bucuresti...am oarece emotii dar fie ce o fi!am facut rost de bani si sunt hotarata sa o fac...nu e neaparat un moft dar trb sa l repar si din motive fiziologice pt k am piramida nazala fisurata pe ambele parti...
angel_in_disguise
Postat pe 19 Decembrie 2008 19:24
De la: angel_in_disguise, la data 2008-12-19 19:24:14eu o sa fac o operatie de rinoplastie peste 2 luni...in bucuresti!am auzit k este cel mai bun chirurg plastician din bucuresti...am oarece emotii dar fie ce o fi!am facut rost de bani si sunt hotarata sa o fac...nu e neaparat un moft dar trb sa l repar si din motive fiziologice pt k am piramida nazala fisurata pe ambele parti...


Sa ne povestesti si noua cum a decurs ca eo acum culeg informatii
Stilll_MeG
Postat pe 28 Decembrie 2008 15:38
Buna! Am dat peste acest forum cand incercam sa ma interesez si eu despre clinici, preturi, medici si toate cele, in speranta ca voi face si eu o astfel de operatie in vara. Am si eu cateva intrebari. Se poate face anestezie generala, nu? Nu trebuie sa fiu constienta in timpul operatiei, nu?! Este periculoasa o astfel de anestezie?
Are cineva mai multe informatii despre clinica Perfect Eestetic din Bucuresti? Vad ca e prin Cosmo pe-acolo, dar nu gasesc un site oficial.
Zzz, mi-e foarte frica sa nu imi stric nasul de tot, dar ma gandesc ca nu poate arata mai rau decat acum!
Multumesc pentru acest topic. Ah, si la multi ani! :)

Postat pe 2 Ianuarie 2009 21:41
Si eu m-am gandit la aceasta operatie, pe langa altele :P normal ca nu esti deloc constienta, analiza locala nu e eficienta in cazul rinoplastiei! Analiza generala poate avea efecte secundare dar niste doctori buni iti vor face analizele complete si te vor testa sa nu fi cumva alergica la anestezic...Eu ma gandeam sa strang in jur de 100 de milioane ca sa fiu sigura ca nu ma fac de ras sa n-am bani sa platesc...poate costa mai mult daca apar complicatii si e bine sa fii prevazatoare si...mai ales! sa ai o luna libera la dispozitie sa stai numai in casa!Bafta! Sa ne tii la curent! Ah...si la doctor...eu m-am gandit la d-na doctor D. Jianu, am vazut niste emisiuni si mi-a placut mult si ca doctor si ca persoana! Asta pt Bucuresti ca poti alege si la Bacau!
allexxe
Postat pe 3 Ianuarie 2009 18:59
vreau si eu sa fac dar nu stiu exact cat costa...si nici nu stiu la ce medic sa merg
ma poate ajuta cineva oare?

Postat pe 11 Ianuarie 2009 19:16
PT angel_in_disquise. buna angel si eu am aceeasi problema si sunt hotarata sa fac aceasta operatie dar inca caut un medic bun.se poate sa-mi dai si mie numele si o adresa eventual a doctorului care ai optat u,foarte posibil sa merg si eu la edansul daca imi spui ca este cel mai bun din buc sau destul de bun.iti multumesc si astept vesti de la tine.bafta multa!1pupici
angelxxx2010
Postat pe 14 Ianuarie 2009 19:06
De la: angelxxx2010, la data 2009-01-14 19:06:37PT angel_in_disquise. buna angel si eu am aceeasi problema si sunt hotarata sa fac aceasta operatie dar inca caut un medic bun.se poate sa-mi dai si mie numele si o adresa eventual a doctorului care ai optat u,foarte posibil sa merg si eu la edansul daca imi spui ca este cel mai bun din buc sau destul de bun.iti multumesc si astept vesti de la tine.bafta multa!1pupici


pana la urma o sa o fac in septembrie pt k akm sunt si cu sesiunea si cu serviciul..am o perioada f aglomerata si nu am cum iar la vara vreau sa ma duc la mare si 6 luni de la operatie nu ai voie sa te expui f mult la soare :(! umflatura si negriturile am inteles k se retrag dupa 3 sapt..timp in kre esti izolat in ksa!intra pe adresa asta http://operatieestetica.wordpress.com/ sa afli mai multe despre el...acolo ai si adresa si nr. de tel si toate detaliile legate de operatie. pupici si succes si tie...dak o faci inaintea mea sa mi zici si mie
angel_in_disguise
Postat pe 15 Ianuarie 2009 17:46
De la: nyco88_blonda, la data 2009-01-11 19:16:35vreau si eu sa fac dar nu stiu exact cat costa...si nici nu stiu la ce medic sa merg
ma poate ajuta cineva oare?


costa in jur de 125o-1300 de euro...poti sa intri si u la adresa pe care am lasat o mai sus...
angel_in_disguise
Postat pe 15 Ianuarie 2009 17:47
De la: nyco88_blonda, la data 2009-01-11 19:16:35vreau si eu sa fac dar nu stiu exact cat costa...si nici nu stiu la ce medic sa merg
ma poate ajuta cineva oare?

Fiind o operatie pe care o faci odata in viata n-are rost sa te risti si nici sa te zgarcesti...Eu prefer sa astept si chiar dk costa mai mult...vreau ce e mai bun.bafta!
allexxe
Postat pe 21 Ianuarie 2009 17:56
buna fetelor
eu sunt noua pe forum (o mica intrusa)

eu am fost la doamna Jianu la consultatie pentru rinoplastie si in mai mi-a si programat operatie. spe sa nu ma sperie ceva si sa renunt..
doamna Jianu mi-a lasat o impresie buna, dar nu mi-ar strica sa mai stiu si de la voi cate ceva.
va pup si o seara faina :

sml-happy0078:

Postat pe 24 Ianuarie 2009 20:53
iti multumesc mult si daca reusesc sa o fac inaintea ta te anunt cu siguranta,sa vad cum scap si eu ca nu locuiesc in romania si nu-mi este usor de loc sa las munca asa pentru o luna,pupik si bafta si tie
angelxxx2010
Postat pe 26 Ianuarie 2009 01:35
De la: angelxxx2010, la data 2009-01-26 01:35:38iti multumesc mult si daca reusesc sa o fac inaintea ta te anunt cu siguranta,sa vad cum scap si eu ca nu locuiesc in romania si nu-mi este usor de loc sa las munca asa pentru o luna,pupik si bafta si tie


sa fie...dupa aia sa avem niste nasucuri scoase din reviste...
angel_in_disguise
Postat pe 26 Ianuarie 2009 11:19
buna fetele....am si eu aceeasi problema ...nasul! as vrea sa merg in mai la un consult pentru o eventuala operatie, si as vrea sa merg la dna dr Jianu. Stie cineva cam cat costa o sedinta la dansa?
V-as fi recunoscatoare daca m-ati ajuta. Pupici dulci
alexxa_mad84
Postat pe 4 Februarie 2009 22:33
te rog, da sfoara in tzara dupa grupa AB pozitiv...daca cineva e dispus sa doneze...ptr o fetitza cu leucemnie...e la fundeni, are 9 ani...si pana la operatie face transf zilnice ...altfel moare ID: nico_popac makr da mai departe k nu te doaRE mana{....nu ai inima dak nul trimiti....scz de mass nu prea dau



acest mesaj a ajuns la mine de la un prieten foarte bun.

va rog frumos daca nu cer prea mult sa postati acest mesaj pe tot forumul ,la cat mmai multe topicuri.


multumesc anticipat.
angelo_micnegrusiurat
Postat pe 4 Februarie 2009 22:36
te rog, da sfoara in tzara dupa grupa AB pozitiv...daca cineva e dispus sa doneze...ptr o fetitza cu leucemnie...e la fundeni, are 9 ani...si pana la operatie face transf zilnice ...altfel moare ID: nico_popac makr da mai departe k nu te doaRE mana{....nu ai inima dak nul trimiti....scz de mass nu prea dau



acest mesaj a ajuns la mine de la un prieten foarte bun.

va rog frumos daca nu cer prea mult sa postati acest mesaj pe tot forumul ,la cat mmai multe topicuri.


multumesc anticipat.
angelo_micnegrusiurat
Postat pe 4 Februarie 2009 22:36
te rog, da sfoara in tzara dupa grupa AB pozitiv...daca cineva e dispus sa doneze...ptr o fetitza cu leucemnie...e la fundeni, are 9 ani...si pana la operatie face transf zilnice ...altfel moare ID: nico_popac makr da mai departe k nu te doaRE mana{....nu ai inima dak nul trimiti....scz de mass nu prea dau



acest mesaj a ajuns la mine de la un prieten foarte bun.

va rog frumos daca nu cer prea mult sa postati acest mesaj pe tot forumul ,la cat mmai multe topicuri.


multumesc anticipat.
angelo_micnegrusiurat
Postat pe 4 Februarie 2009 22:36
te rog, da sfoara in tzara dupa grupa AB pozitiv...daca cineva e dispus sa doneze...ptr o fetitza cu leucemnie...e la fundeni, are 9 ani...si pana la operatie face transf zilnice ...altfel moare ID: nico_popac makr da mai departe k nu te doaRE mana{....nu ai inima dak nul trimiti....scz de mass nu prea dau



acest mesaj a ajuns la mine de la un prieten foarte bun.

va rog frumos daca nu cer prea mult sa postati acest mesaj pe tot forumul ,la cat mmai multe topicuri.


multumesc anticipat.
angelo_micnegrusiurat
Postat pe 4 Februarie 2009 22:36
te rog, da sfoara in tzara dupa grupa AB pozitiv...daca cineva e dispus sa doneze...ptr o fetitza cu leucemnie...e la fundeni, are 9 ani...si pana la operatie face transf zilnice ...altfel moare ID: nico_popac makr da mai departe k nu te doaRE mana{....nu ai inima dak nul trimiti....scz de mass nu prea dau



acest mesaj a ajuns la mine de la un prieten foarte bun.

va rog frumos daca nu cer prea mult sa postati acest mesaj pe tot forumul ,la cat mmai multe topicuri.


multumesc anticipat.
angelo_micnegrusiurat
Postat pe 4 Februarie 2009 22:36
te rog, da sfoara in tzara dupa grupa AB pozitiv...daca cineva e dispus sa doneze...ptr o fetitza cu leucemnie...e la fundeni, are 9 ani...si pana la operatie face transf zilnice ...altfel moare ID: nico_popac makr da mai departe k nu te doaRE mana{....nu ai inima dak nul trimiti....scz de mass nu prea dau



acest mesaj a ajuns la mine de la un prieten foarte bun.

va rog frumos daca nu cer prea mult sa postati acest mesaj pe tot forumul ,la cat mmai multe topicuri.


multumesc anticipat.
angelo_micnegrusiurat
Postat pe 4 Februarie 2009 22:36
te rog, da sfoara in tzara dupa grupa AB pozitiv...daca cineva e dispus sa doneze...ptr o fetitza cu leucemnie...e la fundeni, are 9 ani...si pana la operatie face transf zilnice ...altfel moare ID: nico_popac makr da mai departe k nu te doaRE mana{....nu ai inima dak nul trimiti....scz de mass nu prea dau



acest mesaj a ajuns la mine de la un prieten foarte bun.

va rog frumos daca nu cer prea mult sa postati acest mesaj pe tot forumul ,la cat mmai multe topicuri.


multumesc anticipat.
angelo_micnegrusiurat
Postat pe 4 Februarie 2009 22:36

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Afacerea anului 2009 1 De la: gabcristi 3 Februarie 2009 12:17
Vand studio profesional manichiura 2 De la: Pudika416607 7 Septembrie 2011 14:46
CASTIGA 3 SIROPURI FYT FORM CU CARE A SLABIT MAMA NATURA 2 De la: kudika226898 5 Aprilie 2011 11:52
as vrea un piercing in spranceana dar.... 2 De la: DiavolytaTa 10 Aprilie 2009 19:00
PRODUSE PROFESIONALE JOICO, TIGI BED HEAD, L`OREAL EXPERT SERIE 1 De la: afroditalady 5 Octombrie 2008 17:55