Setari Cookie-uri

Cum e cu "fluturasii" din stomac, emotiile alea cu totul aparte?

Intrebarea mea se adreseaza tuturor, dar mai ales domnilor, daca binevoiesc sa raspunda, desigur. S-a tot vorbit de emotiile acelea speciale pe care le simti doar pt o singura persoana, poate doar vazand-o, poate doar la un sigur cuvant din partea ei. Niste emotii inevitabile, inexplicabile si fascinante in acelsi timp. Nici nu gasesti cuvinte sa explici ceea ce simti de multe ori.
Oare dumnealor domnii au parte de asa ceva?
rmari
Postat pe 18 August 2008 12:48
cum vrei sa-ti explic daca nu-mi gasesc cuvintele!?

Postat pe 18 August 2008 12:58
Nu trebuie explicat, ci mi-ar placea doar sa stiu daca exista astfel de senzatii, trairi, ciudatenii, ce mai! si-n cazul dumneavoastra domnilor? sau om fi iar noi, mai "cu mot" la capitolul sentimente...
rmari
Postat pe 18 August 2008 13:13
da exista!

Postat pe 18 August 2008 13:18
exista in faza incipienta a oricarei povesti de dragoste...si cred ca e cea mai frumoasa perioada ! eu as vrea sa tina forever daca s`ar putea
Kittynelle
Postat pe 18 August 2008 19:34
pai cica s-au inventat spray-uri. tragi o nara, hop fluturasi!!! o mai duci asa vreo doua luni.

Postat pe 18 August 2008 19:58

Postat pe 18 August 2008 20:29

fluturasii pot sa apara o data pt o persoana pe care ti-o imaginezi a fi f speciala ,apoi daca se intampla sa mai apara inca o data in viata ,de data asta pt altcineva special ...cu siguranta vor apare si a treia oara...tot pt cineva la fel de special...
NU CONTEAZA PT CINE APAR FLUTURII, IMPORTANT E SA MAI APARA O DATA! NU CONTEAZA CA ZBOARA REPEDE IMPORTANT E CA AU VENIT SA-TI COLOREZE VISELE
TRAIESTE CLIPA SI IUBESTE IUBIREA
PT CA TIMPUL NU IARTA PE NIMENI
"FII FERICIT CAND POTI SI NU SUFERI CAND TREBUIE"
carela
Postat pe 21 Septembrie 2008 16:56
singurii fluturasi care ma cuprind sunt cei ai fricii.. ..la inceputul unei lucrarii..sau cand stiu ca am fact cv gresit si nu am nicio scuza....alti fluturasi nu am cunoscut insa..desi imi plac fluturasii de mor...asa ca insecte...in stomac nu..ca stiu ca atunci nu e de bn(cel putin pana acum)
butterly
Postat pe 27 Noiembrie 2008 21:44
FLUTURASI VIN DAR RAR! PRIMA DATA AU VENIT ACUM 8 ANI CAM MA-M INDRAGOSTIT PRIMA DATA DAR NU A FOST SA FIE INTRE NOI, AM MAI AVUT DE ATUNCI 3 RELATII SI FLUTURI NU AU MAI FOST DAR......ACU AU REAPARUT CAND AM CUNOSCUT UN BARBAT CU TOATE CA SUNT INTR-O RELATIE DE 5 ANI
iubibici
Postat pe 28 Noiembrie 2008 00:13
Da ,mai trec din cand in cand prin astfel de senzatii ,nu sunt prea placute.
karanfy
Postat pe 14 Decembrie 2008 20:37
Senzatia cu fluturii e minunata.De obicei la inceputul unei relatii cu o persoana foarte speciala. As vrea sa ma simt asa in fiecare zi. Cred ca nu as mai imbatrani niciodata....
romanticbabe
Postat pe 15 Decembrie 2008 14:16
io am avut odata niste porumbei prin stomac ...

Postat pe 15 Decembrie 2008 23:06
Mai , mai , mai , voi barbatii nu va gasiti cuvintele atunci cand nu vreti sa le gasiti !!!!!!
Vyolett
Postat pe 13 Ianuarie 2009 14:15
Imi place mult de tot ce ai scris , se cunoaste ca e din suflet !!!!! Fluturasii sunt......SENZATIONALI !!!!!! Daca poti sa-i simti de cateva ori in viata cu adevarat nu traiesti degeaba ! Sa-ti explodeze inima de drag si sa simti ca plutesti ....
Vyolett
Postat pe 13 Ianuarie 2009 14:22
De la: trentemoller, la data 2008-12-15 23:06:24io am avut odata niste porumbei prin stomac ...



e bn ca nu ai avut ciori porumbei e bn

Postat pe 29 Aprilie 2009 22:37
Da si barbatii au asa ceva. In general la inceputul unei relatii. Insa, din pacate fluturasii aia cam dispar pe masura ce cunosti persoana sau te obisnuiesti cu ea. Pacat ca aceste senzatii sunt destul de rare in viata. Ma bucur insa ca am cunoscut persoane care au provocat aceste senzatii si ca le-am trait.
ebebebeb
Postat pe 24 Noiembrie 2009 09:14
Fluturasii din stomac gadila pana dispar sau pana cand te inveti cu ei.
Emotiile alea cu totul aparte si inexplicabile sunt datorate noutatii in sine, altfel nu ar mai fi aparte. Nici explicabile nu sunt deoarece nu prea ai cum sa explici ceva ce nu ai mai intalnit pana la momentul respectiv si cu care sa poti compara.
In concluzie: senzatiile cu fluturasi sunt placute si mai putin "senzationale" cum s-ar crede de catre amatorii de senzatii.

Eu nu prea imi doresc sa am senzatii din astea prea des. Ce e "gustos" nu e neaparat si "bun". Se poate sa denote unele lucruri...

FLUTURÁTIC, -Ã, fluturatici, -ce, adj., s.m. și f. Flușturatic. [Var.: fluturátec, -ã adj.] – Flutura + suf. -atic.
FLUȘTURÁTIC, -Ã, flușturatici, -ce, adj., s.m. și f. (Om) nestatornic, nebunatic, zvãpãiat; ușuratic, fluturatic. [Var.: flușturátec, -ã adj] – Fluștura + suf. -atic.
UȘURÁTIC, -Ã, ușuratici, -ce, adj. (Despre oameni și manifestãrile lor) Lipsit de seriozitate (mai ales din punct de vedere moral); nesocotit; flușturatic, frivol. – Ușor2 + suf. -atic.


heretic
Postat pe 24 Noiembrie 2009 10:27
De la: heretic, la data 2009-11-24 10:27:56Fluturasii din stomac gadila pana dispar sau pana cand te inveti cu ei.
Emotiile alea cu totul aparte si inexplicabile sunt datorate noutatii in sine, altfel nu ar mai fi aparte. Nici explicabile nu sunt deoarece nu prea ai cum sa explici ceva ce nu ai mai intalnit pana la momentul respectiv si cu care sa poti compara.
In concluzie: senzatiile cu fluturasi sunt placute si mai putin "senzationale" cum s-ar crede de catre amatorii de senzatii.

Eu nu prea imi doresc sa am senzatii din astea prea des. Ce e "gustos" nu e neaparat si "bun". Se poate sa denote unele lucruri...

FLUTURÁTIC, -Ã, fluturatici, -ce, adj., s.m. și f. Flușturatic. [Var.: fluturátec, -ã adj.] – Flutura + suf. -atic.
FLUȘTURÁTIC, -Ã, flușturatici, -ce, adj., s.m. și f. (Om) nestatornic, nebunatic, zvãpãiat; ușuratic, fluturatic. [Var.: flușturátec, -ã adj] – Fluștura + suf. -atic.
UȘURÁTIC, -Ã, ușuratici, -ce, adj. (Despre oameni și manifestãrile lor) Lipsit de seriozitate (mai ales din punct de vedere moral); nesocotit; flușturatic, frivol. – Ușor2 + suf. -atic.






:) prea des nu cred ca le are nimeni dar chiar nu cred ca denota ce ai scris tu mai devreme, respectiv :
FLUTURÁTIC, -Ã, fluturatici, -ce, adj., s.m. și f. Flușturatic. [Var.: fluturátec, -ã adj.] – Flutura + suf. -atic.
FLUȘTURÁTIC, -Ã, flușturatici, -ce, adj., s.m. și f. (Om) nestatornic, nebunatic, zvãpãiat; ușuratic, fluturatic. [Var.: flușturátec, -ã adj] – Fluștura + suf. -atic.
UȘURÁTIC, -Ã, ușuratici, -ce, adj. (Despre oameni și manifestãrile lor) Lipsit de seriozitate (mai ales din punct de vedere moral); nesocotit; flușturatic, frivol. – Ușor2 + suf. -atic.

. Cred ca sunt emotii destul de curate pe care le ai fata de cineva. Acuma depinde insa de la om la om.
Ideea pe care vreau sa o exprim si eu este ca si barbatii au astfel de sentimente si sunt de parere ca e bine sa le ai macar odata in viata.
ebebebeb
Postat pe 25 Noiembrie 2009 11:16
Ei bine,exista si la noi,barbatii :) si asta o spune un baiat de 16 ani :D
Ionu___Andru__c___1
Postat pe 20 Aprilie 2012 15:49
De la: Ionu___Andru__c___1, la data 2012-04-20 15:49:05Ei bine,exista si la noi,barbatii :) si asta o spune un baiat de 16 ani :D



Un barbat de 16 ani Sa-l pupe mama
Da, si voi aveti fluturasi in stomac cand va priveste vreo blonda direct in ochi.... Sau mai degraba va tremura genunchii ?!!
GHEISA_
Postat pe 1 Mai 2012 20:04
De la: GHEISA_, la data 2012-05-01 20:04:01
De la: Ionu___Andru__c___1, la data 2012-04-20 15:49:05Ei bine,exista si la noi,barbatii :) si asta o spune un baiat de 16 ani :D



Un barbat de 16 ani Sa-l pupe mama
Da, si voi aveti fluturasi in stomac cand va priveste vreo blonda direct in ochi.... Sau mai degraba va tremura genunchii ?!!



AMBELE MANIFESTARI!!!!
MissRainbow
Postat pe 1 Mai 2012 20:44
De la: GHEISA_, la data 2012-05-01 20:04:01
De la: Ionu___Andru__c___1, la data 2012-04-20 15:49:05Ei bine,exista si la noi,barbatii :) si asta o spune un baiat de 16 ani :D



Un barbat de 16 ani Sa-l pupe mama
Da, si voi aveti fluturasi in stomac cand va priveste vreo blonda direct in ochi.... Sau mai degraba va tremura genunchii ?!!


mai bine pupama pe mine ca am 44 de ani si genunchii imi tremura doar din cauza reumatismului
jean_luc_picard
Postat pe 1 Mai 2012 22:49
vreau si eu fluturasi
de unde sa-i procur?
imi amintesc din tineretile mele, demult apuse ca erau ......speciali
maria-ioana
Postat pe 2 Mai 2012 00:22
De la: caisa, la data 2012-05-02 00:22:05vreau si eu fluturasi
de unde sa-i procur?
imi amintesc din tineretile mele, demult apuse ca erau ......speciali


ai grija ce-ti doresti ca ti sa-r putea intampla cand ti-e lumea mai draga
jean_luc_picard
Postat pe 2 Mai 2012 06:31
sa ai gura aurita
si tu ai cazut din pat cunoaptea-n cap?
maria-ioana
Postat pe 2 Mai 2012 06:50
De la: jean_luc_picard, la data 2012-05-02 06:31:10
De la: caisa, la data 2012-05-02 00:22:05vreau si eu fluturasi
de unde sa-i procur?
imi amintesc din tineretile mele, demult apuse ca erau ......speciali


ai grija ce-ti doresti ca ti sa-r putea intampla cand ti-e lumea mai draga

si lumea mi-ar fi mai draga
maria-ioana
Postat pe 2 Mai 2012 06:51
De la: carela, la data 2008-09-21 16:56:30
fluturasii pot sa apara o data pt o persoana pe care ti-o imaginezi a fi f speciala ,apoi daca se intampla sa mai apara inca o data in viata ,de data asta pt altcineva special ...cu siguranta vor apare si a treia oara...tot pt cineva la fel de special...
NU CONTEAZA PT CINE APAR FLUTURII, IMPORTANT E SA MAI APARA O DATA! NU CONTEAZA CA ZBOARA REPEDE IMPORTANT E CA AU VENIT SA-TI COLOREZE VISELE
TRAIESTE CLIPA SI IUBESTE IUBIREA
PT CA TIMPUL NU IARTA PE NIMENI
"FII FERICIT CAND POTI SI NU SUFERI CAND TREBUIE"


Thumb Up!
Alvin
Postat pe 2 Mai 2012 08:54
N.B. : ...tot din omizi ies ºi moliile...fiþi vigilenþi...drept urmare...asta...plecând de la premisa conform cãreia-n spatele oricãrui fluturaº stã o anume omidã
Laurentiu_Rigafrypto_1
Postat pe 2 Mai 2012 09:19
De curand am vazut ochii unei fete 1 data si cand imi aduc aminte de acea privire simt o fericire combinata cu un fel de topire datorita dulcetii acelei fete din care rezulta o naucire + cele 2. Nu stiu daca ea simte la fel si nu stiu daca voi simti acelasi lucru a 2-a oara daca o revad. A fost o singura privire. Nu stiu cum e cu fluturasii.
Ian504087
Postat pe 8 Mai 2012 14:05

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
parintii versus iubit 69 De la: alynyutza 8 Iulie 2011 16:14
increderea......... 31 De la: speranta1 30 Decembrie 2009 11:58
durerea din suflet 9 De la: azalis 18 Martie 2009 17:06
Competitia in cuplu? 5 De la: battleofwits 24 Ianuarie 2011 23:42
flirt sau? 59 De la: Albatross 16 Mai 2013 07:14