Setari Cookie-uri

IMPOTRIVA CIPURILOR BIOMETRICE....SAU NU/>???


http://www.petitiononline.com/mod_perl/signed.cgi?NU666

cu siguranta ati auzit despre legea care ne obliga sa avem asa zisele cipuri biometrice in orice act de identitate.
sau daca nu stiti...cu atat mai mult
am atasat o petitie in care puteti s va semnati impotriva lor si totodata asa vrea sa stiu parerea dvstr in legatura cu implicatiile pe care le poate avea.

cititi cu atentie,...viitorul nostru e in joc ,desi la prima vedre poate nu pare
consuela20
Postat pe 23 Ianuarie 2009 20:43



Postat pe 23 Ianuarie 2009 20:47

ce pana mea, v-ati prostit cu totii?

chiar nu aveti altceva de facut decat sa deschideti topic dupa topic cu biocipuri? asta va preocupa pe voi acu'? sunt probleme mai importante pe lumea asta

si vezi ca sf lumii vine 12.12.2012
kitty_krieger
Postat pe 23 Ianuarie 2009 20:48
De la: iry24, la data 2009-01-23 20:48:51
ce pana mea, v-ati prostit cu totii?

chiar nu aveti altceva de facut decat sa deschideti topic dupa topic cu biocipuri? asta va preocupa pe voi acu'? sunt probleme mai importante pe lumea asta

si vezi ca sf lumii vine 12.12.2012



nu stiai ? vai tu, pai din moment ce ne vor pune aia cipurile in chiloti, o sa eliberam fiara, vine fiara peste noi, se alege praful, vine apocalipsa, iar cei ce vor fi chinuiti vor fi aia care au semnat petitia
Asa ca sa nu semnati petitia !!!

Postat pe 23 Ianuarie 2009 20:54
Eu sunt categoric impotriva introducerii acestor cipuri, pentru ca, desi vad ca majoritatea celor care ti-au raspuns au "probleme mult mai importante", acesta este unul dintre pericolele cele mai mari care ne ameninta. Toti vrem sa fim liberi, ne infuriem . pe toti cei care vedem ca incearca sa ne ingradeasca liberatea. Atunci cum sa nu ne opunem celor care vor sa ne controleze in totalitate, sa stie ce facem, unde suntem, ce cumparam, ce masina avem, cati bani avem, unde stam, ce telefon avem, cu cine ne intalnim etc etc. Pai aici se va ajunge in curand si chiar mult mai rau daca suntem atat de inconstienti si nu luam o atitudine.
Haideti sa semnam toti petitia http://www.petitiononline.com/NU666/petition.html. E atat de simplu, nu ne costa bani, nu ne trage nimeni la raspundere. E dreptul nostru sa ne aparam libertatea, intimitatea.
Emyrela
Postat pe 30 Ianuarie 2009 13:31
Doamne, cata prostie in tzara asta. Voi habar nu aveti ce sunt cipurile alea ....
Ia mai documentativa si voi un pic, inainte sa faceti petitii.

Suntem in 2009, nu vrem sa mai caram 1000 de acte dupa noi, unu singur care le contine pe toate intrun cip, asta e viitoru. Nu te controleaza nimeni, cipul ala doar stocheaza datele tale personale, care acum sunt reprezentate printrun teanc de hartii. Care nu sunteti de acord cu asta, mutativa la tzara si la coada vacii cu voi.
redshift
Postat pe 30 Ianuarie 2009 13:34
eh, nu te supara red, lumea confunda le confunda cu cipurile de identitate ale animalelor de companie :D
googoodoll
Postat pe 30 Ianuarie 2009 13:41
Daca esti asa documentat sa inteleg ca te-ai uitat si la documentarul care apare pe acest site. http://apologeticum.wordpress.com/2009/01/07/cipurile-rfid-si-monitorizarea-totala/
Daca nu l-ai vazut inca te invit sa il urmaresti acum, nu cred ca ai avea ceva de pierdut, ci doar de aflat cate ceva.
Emyrela
Postat pe 30 Ianuarie 2009 14:10
Dar probabil ca dureaza "cam mult" si te plictiseste, redshit; multi fac ca tine, asculta 5-10 minute si gata, se cred deja super documentati, atotcunoscatori si indreptatiti sa dea sfaturi si la altii
Emyrela
Postat pe 30 Ianuarie 2009 14:16
De la: Emyrela, la data 2009-01-30 14:10:39Daca esti asa documentat sa inteleg ca te-ai uitat si la documentarul care apare pe acest site. http://apologeticum.wordpress.com/2009/01/07/cipurile-rfid-si-monitorizarea-totala/
Daca nu l-ai vazut inca te invit sa il urmaresti acum, nu cred ca ai avea ceva de pierdut, ci doar de aflat cate ceva.

Deci, fata mea, am lucrat cu cipuri RFID, stiu cum functioneaza, si sunt f f sigure, daca se respecta normele de securitate, nu pot fi furate datele de infractori etc. Ca sa poti citi un RFID acesta trebuie sa fie aproape, nu se poate urmari unul de la distanta.

Daca vrei sa stii, cartelele alea RATB care merg si la metrou folosesc un cip RFID pe care sunt datele tale personale in caz ca folosesti ;). Telefonul mobil poate fi urmarit la fel de bine, daca e sa fim paranoici, nu poti da nici o bashina fara sa stie cineva.....
redshift
Postat pe 30 Ianuarie 2009 14:16
De la: Emyrela, la data 2009-01-30 14:16:06Dar probabil ca dureaza "cam mult" si te plictiseste, redshit; multi fac ca tine, asculta 5-10 minute si gata, se cred deja super documentati, atotcunoscatori si indreptatiti sa dea sfaturi si la altii


Nare rost sa ascult ceva ce stiu, am programat astfel de cipuri, am programat terminale care citesc asa ceva ...
redshift
Postat pe 30 Ianuarie 2009 14:18
Daca tu zici ca stii, nu vreau sa te contrazic. Dar crezi ca tehnologia se va opri aici? Ce te face sa crezi ca in cativa ani nu se vor imbunatati performantele acestor cipuri si atunci chiar sa fie posibila "citirea" lor la distanta? In mod sigur ca asa va fi, nu vezi cat a evoluat stiinta si tehnica in ultimii ani? Poate ca introducerea acestor cipuri acum este tocmai pentru ca omul sa se obisnuiasca cu ele, ca ii "simplifica viata", iar apoi nu se va mai opune nici celor si mai performante, fie ca s-a obisnuit cu "comoditati", fie ca nu va mai putea sa se opuna. Acum suntem la inceput si inca mai putem face ceva. Cine are urechi de auzit, va auzi...
Emyrela
Postat pe 30 Ianuarie 2009 14:35
De la: Emyrela, la data 2009-01-30 14:35:34Daca tu zici ca stii, nu vreau sa te contrazic. Dar crezi ca tehnologia se va opri aici? Ce te face sa crezi ca in cativa ani nu se vor imbunatati performantele acestor cipuri si atunci chiar sa fie posibila "citirea" lor la distanta? In mod sigur ca asa va fi, nu vezi cat a evoluat stiinta si tehnica in ultimii ani? Poate ca introducerea acestor cipuri acum este tocmai pentru ca omul sa se obisnuiasca cu ele, ca ii "simplifica viata", iar apoi nu se va mai opune nici celor si mai performante, fie ca s-a obisnuit cu "comoditati", fie ca nu va mai putea sa se opuna. Acum suntem la inceput si inca mai putem face ceva. Cine are urechi de auzit, va auzi...


Orice este posibil, deci ceea sustii tu se poate intampla, cum la fel este posibil ca si eu sa castig la LOTO premiul cel mare si sa ma mut pe o insula. Cat despre faptul ca vom fi controlati, greu de crezut, la noi nu exista un sistem informatic bine pus la punct si folosim tot hartii ca acum 100 de ani cam in toate institutiile publice. Poate peste 20 de ani vor putea implementa un sistem de tracking, dar pana atunci hai sa ne traim vietile...
redshift
Postat pe 30 Ianuarie 2009 14:54
Pai eu asta si vreau sa fac, sa-mi traiesc viata, asa cum inteleg eu ca este bine.
Emyrela
Postat pe 30 Ianuarie 2009 15:29
De la: Emyrela, la data 2009-01-30 15:29:48Pai eu asta si vreau sa fac, sa-mi traiesc viata, asa cum inteleg eu ca este bine.


Si RFID-ul te impiedica...
Ti-am lasat un mesaj in privat, daca te intereseaza mai multe detalii.
redshift
Postat pe 30 Ianuarie 2009 15:38
Am vazut mesajul tau, dar tot cred ca ar trebui sa vezi documentarul de care ti-am spus,

http://apologeticum.wordpress.com/2009/01/07/cipurile-rfid-si-monitorizarea-totala/

care desi e facut de ceva timp se pare ca tehnologia avansat DEJA mai mult fata de cand stiai tu. Poate ca totusi sunt persoane carei il vor urmari. Pericolul mai consta si in altceva, introducerea acestor cipuri va impanzi lumea noastra cu si mai multe radiatii electromagnetice daunatoare sanatatii noastre si mintii noastre (nu exagerez deloc), pentru ca cipurile nu pot fi "citite" decat cu ajutorul lor. Poate ca multi au auzit ca aceste radiatii sunt foarte periculoase, dar cred ca foarte putini sunt constienti de cat de periculoase sunt.
Emyrela
Postat pe 30 Ianuarie 2009 16:33
eu una nu inteleg de ce atata inversunare pe cipurile alea afurisite....

frate ,daca nu iti convine nu te pune nimeni sa iti faci pasaport sa pleci din tara poti sa stai linistit pe mosie si sa nu iti faci pasaport cu cipuri biometrice.....

radiatii bla bla bla.... sa vedem noi si "branza " cu radiatiile la cate "junk food" bagam in noi ...ne-am gasit sa dam vina pe radiatii electromagnetice...

si in plus de asta ma calca pe nervi zeci de mii de petitii online...faceti frate un referendum ....sa voteze tot romanul ca nu vrea cip... dar cand asta a fost una din conditiile Uniunii Europene ca sa intram si noi in randul lumii... acu o dam la intors????

dandanaua_reloaded
Postat pe 30 Ianuarie 2009 16:48
mai da dc nu crezi ?
nu iti este frica de bunul dumnezeu ?
eu sunt ortodox , am 14 ani si nu imi comvine ce ai sp
e total adevarat
sa ne rugam sa ne apere de ei dumnezeu

Postat pe 21 Aprilie 2009 14:00
tara arde si baba de piaptana. Exista atatia oameni bolnavi si saraci si biserica ortodoxa obsesioneaza in legatura cu niste cipuri si cu constructii mirobolante.
Kathara
Postat pe 21 Aprilie 2009 14:09
Dacã oamenii politici se gândesc la o modalitate de a controla mai bine populaþia, nu ar fi ceva firesc ca ºi populaþia, la rândul ei, sã se gândeascã la modalitãþi de a-i controla mai bine pe oamenii politici, care în fond sunt aleºii ºi reprezentanþii ei?
valita76
Postat pe 21 Aprilie 2009 15:03
redshift, am o intrebare pentru tine:
Este adevarat sau nu ca unele cipuri contin litiu ( si ma refer la cipuri implantate nu la cele din acte)?
valita76
Postat pe 21 Aprilie 2009 15:05

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Poze iubitului 17 De la: kudika_976308 3 Decembrie 2014 11:49
mesaje care promit... marea cu sarea 8 De la: kabbalist 2 Noiembrie 2010 13:22
iubirea...exista oare?! 79 De la: kudika310661 29 Aprilie 2011 20:34
ma jucat destul de frumos.... 11 De la: cami_goanga10 6 Aprilie 2010 18:17
Conservatori sau nonconformisti in relatie? 11 De la: Roco 12 Ianuarie 2009 10:08