Setari Cookie-uri

Amica lui!!!!

De la: Sara79, la data 2008-08-18 16:16:57Merci pt mesaje!


Sweetpink, am scris "al meu" ca sa nu dau nume.....cine stie cine citeste forumul.... si sa stii ca eu nu-l stresez deloc, au fost discutii dau s-au terminat...eu o ignor tottal!



Eu nu vreau sa ma imprietenesc cu ea, pur si simplu nu avem ce discuta! Nu avem deloc puncte comune! Eu nu am spus ca ar fi rea, sau foarte rea, este doar LINGUSITOARE si profitoare. Al meu vrea sa ne imprietenim pt ca eu sa accept mai usor tot ce face, ajutorul pe care i-l ofera, prezenta ei.

Si inca ceva: nu va ganditi ca poate ea se preface, vrea sa fie ok cu mine din acelasi motiv? Ca eu sa nu spun nimic?! Ca ea sa nu dea de banuit cu sentimentele ei?


Da, eu stiu ca el ma iubeste, probabil ca eu sufar si pt ca el nu are timp de mine, e mereu obosit, stresat, lucreaza enorm de mult...de 5 ani nu a avut o singura zi libera. De la firma vine extenuat, nu mai are rabdare.......si toata atentia si-o concentreaza pe problemele firmei si pe cele ale angajatelor sale.


Incep sa cred ca ai f mult timp si iti permiti sa te gandesti la scenarii de telenovele!
Daca el ar avea ceva pt ea, ar fi fost deja impreuna! TREZESTE-TE! E langa tine! Nu il fa sa caute intelegere in alta parte! Chiar daca nu ii mai reprosezi, daca asta gandesti, comportamentul tau o sa iti dea de gol ideile!
raluk_hbl
Postat pe 23 Ianuarie 2009 10:49
De la: mainedimineata, la data 2008-08-29 19:29:47eu am o asemenea relatie. prietenul meu cel mai bun e un baiat si nu suntem indragostiti unul de altul. ne completam reciproc f bine, gandim la fel.. ne dam sfaturi foarte bune, avem incredere unul in celalalt. nu pot sa sa spun ca nu`l iubesc pt ca ash minti, dar il iubesc ca pe un frate si el pe mine la fel. doamne fereste sa i se intample ceva. daca ai un prieten adevarat, nu poti sa pretinzi ca nu exista niciun fel de sentimente, dar de aici pana la relatii amoroase e cale lunga. suntem prieteni de ani de zile si nici macar nu ne`am sarutat vreodata. e adevarat ca la inceput am fost indragostiti unul de altul o perioada scurta, dar fara sa stim si cand mi`a spus ca el a fost indragostit de mine intr`o perioada cand l`am ajutat sa treaca peste o etapa foarte dificila din viata lui am inceput sa radem, spunandu`i ca si eu am simtit ceva. dar totul tine de respect si autocontrol. avem fiecare relatii separate si partenerii nostri stiu de prietenia noastra si nu exista absolut niciun fel de probleme. mai mult, prietena lui are f multa incredere in mine si ne intelegem de minune.


Exact! Cred totusi ca sunt compatibili pe plan profesional (Amica lui si "Al Tau") si doar atat!
raluk_hbl
Postat pe 23 Ianuarie 2009 10:54
Da, Raluk, mersi. Nu e cazul, totusi, sa STRIGI asa....
Sara79
Postat pe 23 Ianuarie 2009 20:18
De la: Sara79, la data 2009-01-23 20:18:25Da, Raluk, mersi. Nu e cazul, totusi, sa STRIGI asa....


Nu am strigat...
raluk_hbl
Postat pe 24 Ianuarie 2009 16:30
Eu ,sincer,am niste indoieli privitoare la prietenia dintre doua persoane de sex opus.Sunt putin geloasa din fire si cred ca toti care iubesc au un dram de gelozie.
Eram prieteni,eu si actualul meu sot.Avea prietena o fata despre care stiam ca e amica lui,dar care,desi ieseam la o cafea amandoi ,aparea mereu si ea.Si s-a intamplat o data,de doua ori,pana am aflat ca intre cei doi a existat candva,inainte cu mult de mine ,o aventura.Ei,din acel moment i-am zis ca daca eu nu pot fi cea mai buna prietena a lui,atunci renuntam la relatie.L-am rugat sa se puna in locul meu.A inteles.Cel putin asa cred.
Va asigur ca nu tentativa lor de aventura m-a suparat,ci nesimtirea ei de a suna si de a pica in cele mai ciudate momente.Eu am multi prieteni baieti,care sunt si prietenii lui,dar pe care ii sun sa iesim la cafea.,pe care ii ascult cand au ceva de spus,carora nu le dau sfaturi deoarece abia ma sfatuiesc pe mine.Nu ii sun de doua ori pe zi sa vad ce fac.
Cred ca in timp,unul dintre persoanele implicate intr-o astfel de relatie,cedeaza.E vorba ,bineinteles,de prietenii in care cei doi petrec mult timp impreuna.
Mai periculos este cand unul are familie iar celalalt e solo.La cate probleme apar intr-un cuplu,un astfel de prieten poate fi un refugiu.iar de aici sunt foarte aproape iluziile.
tristeama
Postat pe 4 Februarie 2009 21:17
Nu cred k poate exista o ''prietenie" atit de strinsa intre un barbat si o femeie!Iar dak il iubesti,lupta,dar nu fi orbita k nu kmva intr-o zi sa fii cea kre a pierdut si timpul si iubitul!!Bafta!!!
glorya20onna
Postat pe 11 Februarie 2009 11:07
Multumesc, fetelor.
Sper sa nu fiu eu cea care pierde.......
Sara79
Postat pe 13 Februarie 2009 21:19
De la: mainedimineata, la data 2008-08-29 19:29:47eu am o asemenea relatie. prietenul meu cel mai bun e un baiat si nu suntem indragostiti unul de altul. ne completam reciproc f bine, gandim la fel.. ne dam sfaturi foarte bune, avem incredere unul in celalalt. nu pot sa sa spun ca nu`l iubesc pt ca ash minti, dar il iubesc ca pe un frate si el pe mine la fel. doamne fereste sa i se intample ceva. daca ai un prieten adevarat, nu poti sa pretinzi ca nu exista niciun fel de sentimente, dar de aici pana la relatii amoroase e cale lunga. suntem prieteni de ani de zile si nici macar nu ne`am sarutat vreodata. e adevarat ca la inceput am fost indragostiti unul de altul o perioada scurta, dar fara sa stim si cand mi`a spus ca el a fost indragostit de mine intr`o perioada cand l`am ajutat sa treaca peste o etapa foarte dificila din viata lui am inceput sa radem, spunandu`i ca si eu am simtit ceva. dar totul tine de respect si autocontrol. avem fiecare relatii separate si partenerii nostri stiu de prietenia noastra si nu exista absolut niciun fel de probleme. mai mult, prietena lui are f multa incredere in mine si ne intelegem de minune.

cam greu se intampla asta...si eu am un prieten foarte bun...de fapt am avut...ne staim de cand eram mici...adik de vre-o 14 ani...i-am fost mereu alaturi si tineam enorm la el...il iubeam dar nu ca pe un partener ci ca pe un frate...dar vezi tu...la un moment dat simteam nevoia sa mi se acorde mie mai multa atentie,ca doar eu ii eram si la rau si la bine alaturi...dar el avea prietena...eu nu pentru ca toti baietii ma vedeau in compania lui...si e destul de usor sa treci de la o prietenie la ceva mai mult...ti-am spus si eu eram geloasa pe iubita lui...in fine k acum nu mai vorbim ptr ca a fost influentat de prietenii lui si a uitat de cine i-a fost alaturi...dar astya e mai putin imp
o_parte_din_rai
Postat pe 27 Martie 2009 09:17
fa te prietena cu dracu pana treci puntea eu am facut o de doua ori pana acum si am castigat , fi perversa ,pentru un timp ,pana vezi care e treaba si dupa e alegerea ta.....
catch_a_fire
Postat pe 27 Martie 2009 10:15
Eu am un prieten foarte bun, inca din clasa a xa. Atunci am explorat posibilitatea unei relatii si ne-am ales cu o prietenie pe cinste. Au trecut 16 ani de atunci si fiecare din noi are familie. Daca insa "al meu" ar fi aratat vreo urma de gelozie la adresa acestui prieten, isi sapa groapa singur. Daca ma iubeste, atunci are incredere in mine si nu-mi cotrobaie prin telefoane si prin calculator. Si sa nu ma intelegi gresit: il imbratisez pe prietenul acesta al meu de cate ori ne vedem iar daca ar fi in spital probabil ca nu m-as misca de langa el, iar el ar face la fel. Am trecut impreuna ca prieteni multe relatii si de o parte si de alta - relatiile au trecut, dar prietenia a ramas. Gandeste-te la asta inainte sa incerci sa-i dictezi sotului ce prieteni poate avea.
kudika003986
Postat pe 27 Martie 2009 12:13
Draga kudika003986, intentia mea nu este de a-i "dicta" lui ce prieteni poate sa aiba. Dubiile mele o privesc pe ea, ca persoana, ca moralitate. Nu este sincera. Are un interes clar, iar acela este cel financiar. Deja a demonstrat asta. Fata de mine, se poarta cel putin urat. Eu nu-i pot da bani, deci sunt un nimeni pentru ea. Si apoi, regret ca-l duce de nas pe partenerul meu. Iar el nu vede asta. Eu am mirosit-o de la bun inceput. Si nu ma insel, de obicei.


Draga catch_a_fire, esti simpatica! Am incercat sa ma imprietenesc cu ea, dar nu este posibil. Venim din 2 lumi, medii diferite. Doua educatii opuse. Nu pot, nu pot, nu reusesc......Nu avem nimic in comun, subiecte de discutie, nimic.

Va pup
Sara79
Postat pe 30 Martie 2009 20:56
De la: Sara79, la data 2008-11-16 22:24:56Buna seara!

Va multumesc pt idei, sfaturi, pareri.

Dupa cum a sesizat si Bangla_soul, cazul meu este putin mai aparte...

Tipa este colega sa. El este seful ei direct.

Firma la care lucreaza are f putini angajati, e un mediu restrans, nu as putea avea niciun "spion" acolo, toate sunt prietene foarte bune.
Am urmat sfatul Mariei si am mers mai des pe la firma. Oricat incearca ea sa ascunda, se vede clar ca simte ceva pt iubitul meu. Asa cum a spus si Merrylicious, am "nas", simt cand ceva este putred...Am trecut si azi pe la firma, iar ea mi-a aruncat niste priviri ingrozitoare, m-am speriat de ea, dar in acelasi timp, mi-a provocat si mila.... (Ea nu are prieten, iubit)
Ea este direct responsabila de starile prin care trece, nu altii...

Cat despre iubitul meu, are o vasta experienta de viata, este foarte diplomat, stie sa-si ascunda starile destul de bine...
In preajma ei, il vad un pic agitat, asa, o idee....

Iar despre cate chestii s-au intamplat (si au legatura doar cu ea) , as putea sa va scriu pana v-as plictisi...
Desigur ca el neaga vehement o posibila relatie cu ea...
In rest, acasa, el este ok cu mine, nu m-as putea plange.

O singura faza s-a intamplat recent...2 dintre colegele sale sunt vecine cu noi, stau in acelasi cartier. Cand merg/vin de la serviciu, al meu le ia cu masina.
"Don'soara" in cauza locuieste in celalalt capat al orasului, si mai nou, am senzatia ca domnul meu o duce si o aduce si pe ea cu masina, face pe soferul...iar el inca nu a recunoscut asta in fata mea.
Sa vedem ce va spune...

Iar eu, am sa descopar adevarul si in privinta asta!!!

Merrylicious, cu siguranta adevarul va iesi la iveala!
Mai devreme sau mai tarziu...

Ptr. Raluca: nu, eu nu am amici/prieteni barbati, tocmai pentru a nu-mi crea probleme de gen in cuplu, m-am ferit de acest tip de prietenie...

Toate bune!



Sincer,ceea ce scrii si ce faci tu mi se pare cam deplasat.Pari foarte obsedata si complexata de o aceasta relatie.Incearca sa te relaxezi,schimba modul de a privi lucrurile si ai sa vezi ca te-ai inselat.Mai devreme sau mai tarziu,prietenul tau se va scarbi de atitudinea ta si tu vei fi cea care are de suferit.Sincer,mi se pare ca esti putin cam exagerata....
bl_de
Postat pe 31 Martie 2009 11:39
De la: Sara79, la data 2008-08-28 18:56:09Draga Cosmynel,


Iti multumesc pt sfaturi. Eu am incercat sa demonstrez si sa dovedesc, pe parcursul timpului, ca sunt o fata buna, in care poate sa aiba incredere.


Sunt de acord cu tot ce spui tu, dar e foarte greu s-o indeparteze pe don'soara aceea pt ca lucreaza impreuna 10 ore pe zi, cot la cot si iti dai seama ca se sfatuiesc in toate cele ale firmei si nu numai....


Eu il vad seara, sau la pranz 2 ore....cand e obosit, stresat, nu are chef de vorba desi eu ii sunt alaturi....gata sa-l ascult.

Cred ca nu exista solutii...m-am tot gandit....fata aceea va fi mereu in umbra noastra, cu atat mai mult cu cat el are de gand sa-si faca o afacere in strainatate si sa-si duca si angajatele (mai ales pe ea) acolo...


Daca tu ai vreo solutie...te astept.

de ce nu lucrezi si tu cu el?eventual sa ajungi mana lui dreapta?
lacrasar
Postat pe 31 Martie 2009 11:45
De la: Sara79, la data 2009-03-30 20:56:30Draga kudika003986, intentia mea nu este de a-i "dicta" lui ce prieteni poate sa aiba. Dubiile mele o privesc pe ea, ca persoana, ca moralitate. Nu este sincera. Are un interes clar, iar acela este cel financiar. Deja a demonstrat asta. Fata de mine, se poarta cel putin urat. Eu nu-i pot da bani, deci sunt un nimeni pentru ea. Si apoi, regret ca-l duce de nas pe partenerul meu. Iar el nu vede asta. Eu am mirosit-o de la bun inceput. Si nu ma insel, de obicei.


"it takes 2 to tango". Daca ai incredere in el inseamna ca orice ar face ea nu conteaza, pentru ca el te iubeste/respecta/vrea... numai pe tine. Deci... tot in el trebuie sa ai incredere. In plus, pentru o persoana needucata cum spui ca este ea, ti-a provocat ceva dureri de cap Chiar crezi ca sotul tau are standarde atat de scazute? Din nou revenim la increderea in el si parerea ta fata de el. Si nu in ultimul rand, cu cat te obsedeaza pe tine mai mult, cu atat mai multa importanta ii dai TU acestei femei. Tu, nu el! Merita aceasta persoana (ea adica) sa cheltui atat timp, energie si nervi pe seama ei?
kudika003986
Postat pe 31 Martie 2009 14:18
De la: Sara79, la data 2009-02-13 21:19:55Multumesc, fetelor.
Sper sa nu fiu eu cea care pierde.......


Pai ce ai decis sa faci?
sweetpink
Postat pe 31 Martie 2009 17:12
De la: Sara79, la data 2008-08-28 18:56:09Draga Cosmynel,


Iti multumesc pt sfaturi. Eu am incercat sa demonstrez si sa dovedesc, pe parcursul timpului, ca sunt o fata buna, in care poate sa aiba incredere.


Sunt de acord cu tot ce spui tu, dar e foarte greu s-o indeparteze pe don'soara aceea pt ca lucreaza impreuna 10 ore pe zi, cot la cot si iti dai seama ca se sfatuiesc in toate cele ale firmei si nu numai....


Eu il vad seara, sau la pranz 2 ore....cand e obosit, stresat, nu are chef de vorba desi eu ii sunt alaturi....gata sa-l ascult.

Cred ca nu exista solutii...m-am tot gandit....fata aceea va fi mereu in umbra noastra, cu atat mai mult cu cat el are de gand sa-si faca o afacere in strainatate si sa-si duca si angajatele (mai ales pe ea) acolo...


Daca tu ai vreo solutie...te astept.


Si propo ca solutie, daca el e workohoolik, ar mai fii o solutie,nu stiu cat de tare iti va placea solutia mea, si ce posibilitti practice are in situatia de criza....ai putea sa te angajezi la firma lui, sa fi tu in locul ei.Nu e greu, faci un curs de perfectioare si gata ai impuscat 2 iepuri dintr-o lovitura, esti si mai mult timp cu el si poti sa o pazesti i pe d-soara , mai gasesti si subiecte noi de dicutii.. e de bine ,dar in acelasi timp sa stii ca a lucra impreuna poate sa si distruga big time, adica multe relatii se sfarsesc exact pe acest considerent.Oricum bafta!
sweetpink
Postat pe 31 Martie 2009 17:19
Multumesc pentru mesaje.

Fetelor care mi-au scris ca sunt "obsedata" si "exagerata" --credeti-ma ca nu e chiar asa.
Au fost motive destule. Nu exagerez. Ceea ce am relatat aici, este doar o parte a intamplarilor, a istoriei.


Nu ma voi angaja niciodata la firma lui, am o cariera solida, frumoasa, o meserie pe care o ador.
Domeniul sau nu imi place deloc si nu ma caracterizeaza.

Intre timp, lucrurile s-au mai calmat, aparent ori ba . Numele ei (cel putin) nu mai este pronuntat la noi in casa. El isi va vinde in curand afacerea.....iar don'soara a inceput sa-si dea arama pe fata.


Nu, nu cred ca merita prea multa osteneala......insa au fost scene deranjante pt mine.....

Numai bine!
Sara79
Postat pe 31 Martie 2009 19:46
si prietenul meu avea o amica la inceputul relatiei noastre nu am avut nimic impotriva ei pt c o vazusem pt prima data intr-o autogara si parea cat d cat ok.si o data vine fata in fata blocului nostru s ia niste dosare de la iubi.el m-a intrebat dak nu vreau s cobor cu el s ii ducem dosarele da am preferat s raman in casa....si dupa c ii da dosarele si s intoarce incepe sa tipe la mine ca uite dom`le c i-a zis fatuca aia despre mine(c m stie ea c c***a sunt eu si bla bla).pana la urma s-a calmat,i-am explicat c o vazusem p fata prima data in autogara si nici nu avea cum s m stie.si i-am interzis s mai aiba vreo tangenta cu ea...si asa a si facut.ne-am reintalnit cu papusa in cauza o data si am tratat-o cu indiferenta cand s-a apropiat d noi s n salute.d atunci cand n mai intalnim s face c nu n vede...iar eu am deja aproape 2 ani cu prietenul meu si ne inbtelegem de minune si locuim impreuna.multa dragoste tuturor si aveti grija de voi..
anthurium
Postat pe 13 Aprilie 2009 13:24
hi
Cassey_
Postat pe 24 Mai 2009 23:09
Sunt curioasa de ce ti-au trebuit 6 ani ca sa ajungi la aceste nedumeriri? Am doar o singura intrebare....tipa asta a avut sau are un prieten in ultimii 6 ani? Poate ca ea il place si chiar iubeste, dar daca el e cu tine inseamna ca nu e interesat sau ca ceea ce a fost odata intre ei s-a rezumat la ea a fi multumita doar sa-i fie in preajma fara a fi cu el, pentru ca din punctul lui de vedere nu au mers lucrurile. Oricum, sincer nu mi-as dorii sa fiu in pantofii tai, imi imaginez cate ganduri poti sa ai......cam nesanatos, mai bine ai cauta o relatie mai linistitoare. Alt lucru, de cat timp se cunosc?
kerigan_ro
Postat pe 2 Iunie 2009 07:58
Stai linistita ''draga mea''
al tau e un barbat : onest , cinstit , onorabil si pretentios.
si acum vorbind pe fata un rau nu ii face.
crezi tu ca i-ar face rau sarmanei fete?
eu nu cred .
daca i-ar fi rupt o mana un picior te-as fi inteles , dar asa?
sincer: stai linistita ca toti barbatii inafara de mine gresesc.
pupici pe sorici siiiii ................fii cu okii pe ea ca sigur o vei prinde ,,,,,,,,,,,,,si atunci?
il vei pierde si iti va parea si mai rau.
bebe_lush_ul
Postat pe 2 Iunie 2009 09:30
Te sfatuiesc sa ai grija! Un prieten de`al meu a patit`o. Tot asa avea o colega lingusitoare , innebunita dupa el, facea orice sa`i fie pe plac La un moment dat au devenit amanti. Era si cu prietena lui si cu ea pana a iesit adevarul la suprafata. Bineinteles iubita l`a parasit , a stat 1 luna cu acea persoana si apoi a lasat`o, iar zilele trecute imi spune ca a fost un prost ca putea fi cu amandoua, deoarece acea persoana lingusitoare acceptase ideea de amanta. Asa ca mare grija!
miriam29
Postat pe 2 Iunie 2009 14:22
Buna, tuturor!

Multumesc pentru raspunsuri....ma bucur ca topicul meu a mai starnit interes pe-aici

Cred ca e un cocktail cu de toate: ea il place, e lingusitoare si s-a multumit cu a-i fi prin preajma.
Kerigan_ro, aceasta problema cu angajata nu dureaza de 6 ani....ci de vreo 2 ........pana m-am prins....

Ciudat e faptul ca in tot acest timp ea nu a avut niciun prieten ( cica nu si-a gasit pe nimeni, pt ca ar fi super pretentioasa ) Celelalte angajate aveau toate iubiti/prieteni, numai ea nu....


Firma la care lucrau a fost vanduta, deci nu mai lucreaza impreuna. Ea nu stiu ce face, pe unde mai lucreaza. Cat timp suntem pe-acasa, ea nu a sunat, nu l-a cautat.
Dar eu raman cu ochii deschisi...

Va pup!
Sara79
Postat pe 17 Iunie 2009 14:03
De la: Sara79, la data 2008-11-16 22:24:56Buna seara!

Va multumesc pt idei, sfaturi, pareri.

Dupa cum a sesizat si Bangla_soul, cazul meu este putin mai aparte...

Tipa este colega sa. El este seful ei direct.

Firma la care lucreaza are f putini angajati, e un mediu restrans, nu as putea avea niciun "spion" acolo, toate sunt prietene foarte bune.
Am urmat sfatul Mariei si am mers mai des pe la firma. Oricat incearca ea sa ascunda, se vede clar ca simte ceva pt iubitul meu. Asa cum a spus si Merrylicious, am "nas", simt cand ceva este putred...Am trecut si azi pe la firma, iar ea mi-a aruncat niste priviri ingrozitoare, m-am speriat de ea, dar in acelasi timp, mi-a provocat si mila.... (Ea nu are prieten, iubit)
Ea este direct responsabila de starile prin care trece, nu altii...

Cat despre iubitul meu, are o vasta experienta de viata, este foarte diplomat, stie sa-si ascunda starile destul de bine...
In preajma ei, il vad un pic agitat, asa, o idee....

Iar despre cate chestii s-au intamplat (si au legatura doar cu ea) , as putea sa va scriu pana v-as plictisi...
Desigur ca el neaga vehement o posibila relatie cu ea...
In rest, acasa, el este ok cu mine, nu m-as putea plange.

O singura faza s-a intamplat recent...2 dintre colegele sale sunt vecine cu noi, stau in acelasi cartier. Cand merg/vin de la serviciu, al meu le ia cu masina.
"Don'soara" in cauza locuieste in celalalt capat al orasului, si mai nou, am senzatia ca domnul meu o duce si o aduce si pe ea cu masina, face pe soferul...iar el inca nu a recunoscut asta in fata mea.
Sa vedem ce va spune...

Iar eu, am sa descopar adevarul si in privinta asta!!!

Merrylicious, cu siguranta adevarul va iesi la iveala!
Mai devreme sau mai tarziu...

Ptr. Raluca: nu, eu nu am amici/prieteni barbati, tocmai pentru a nu-mi crea probleme de gen in cuplu, m-am ferit de acest tip de prietenie...

Toate bune!

Pana la urma o plimba cu masina sau nu? Interesant este ca din aceasta cauza s-au despartit parintii mei pe cand aveam si eu vreun anisor. Mama auzea tot felul de vorbe legate de o posibila relatie intre el si o colega. Cum ca o ducea la serviciu, o aducea acasa. Dar a avut incredere.. pana intr-o zi cand s-a hotarat sa verifice. S-a dus acasa la tipa si a asteptat. Si au venit si ei doi, cu masina.. nu stiu exact detalii, daca se mai si pupau etc. (prefer sa nu deschid subiectul, chiar daca stiu ca nu o afecteaza) . Mama s-a dus la el si l-a intrebat daca este ceva intre ei. El a raspuns foarte degajat ca " INCA nu ". Iar mama a spus ca nu ii va oferi ocazia sa fie ceva mai mult si a divortat.. El s-a casatorit cu o alta femeie.. are 2 copii pe care nu ii cunosc, bolnavi din cate am aflat. Asa ca..undeva a primit si el rasplata.
Cat despre cazul tau.. este unul fericit.
kudi_onutsa
Postat pe 31 August 2009 10:50
Enervanta expresia "al meu". Ce naiba doar nu ii proprietatea ta.Are nume omul.
iulia75
Postat pe 1 Septembrie 2009 21:35
Buna, Sara! Ma bucur sa aflu ca e totul ok acum :). Mi se pare, totusi, interesant ca nu il suna din moment ce erau atat de buni prieteni. Ti`am zis mai demult parerea mea din punctul de vedere al unei amice. Acum sa iti spun si din punctul de vedere al unei colege :D. Cam de cand am vb noi doua ultima oara, am un sef... mmmm.... tare dragutz. Bine, e impropriu spus sef... noi suntem un fel de exhipa defapt. Petrecem impreuna minim 8-9 ore pe zi, dar de obicei stam si dupa program. Au fost dati cand am stat 36 de ore impreuna. El are o prietena cu care locuieste dar pe care nu o cunosc desi noi doi am devenit foarte apropiati atat ca si colegi cat si in afara serviciului. Am fost si in oras impreuna mai la o berica mai la o pizza. Cu toate astea nu s`a intamplat INCA nimic intre noi si asta pt ca noi amandoi suntem profesionisti. Dar eu una recunosc ca daca nu am fi colegi... mmm.... mi`ar trece niste lucrusoare obraznicutze prin capusor... si din cate am inteles de la un coleg de`al nostru care ne este si el prieten... nici el nu e indiferent fatza de mine. E adevarat ca atunci cand petreci mult timp in compania unei persoane f placute incep sa iti vina idei chiar daca iti e coleg sau nu. De aceea mi se pare interesant sau ciudat sa nu se mai caute daca el a vandut firma. E o legatura ce s`a rupt dubios de repede. Nu ti se pare?
mainedimineata
Postat pe 2 Septembrie 2009 20:21
Te salut, Mainedimineata!
Ma bucur sa te recitesc.
Da, a inchis firma, insa el le-a recomandat pe cele 2 angajate (ea si inca una) pt a lucra la o alta firma. Amandoua domnisoarele au facut o gramada de figuri....si la un moment dat nu s-au mai dus la munca pe motiv ca lor nu le plac noii colegi (nu le place un salariu bun si o firma mare si apreciata...in fine) si-au permis sa faca figuri cand nu au nici studii, si nu se pricep la nimic, iar fostul lor sef si-a pus obrazul pt ele. V-am povestit asta ca sa vedeti ce fel de persoane sunt....Cand au vazut ca NU au sanse sa se angajeze in alta parte, au apelat din nou la fostul lor sef-iubitul meu- sa le mai recomande o data la firma aceea. Acum lucreaza amandoua acolo. Iubitul meu s-a reprofilat, face altceva, are alta preocupare. Din cate stiu eu, domnisoara aceea nu il mai suna...nu il cauta. Cu cealalta fata ne mai intalnim pt ca sta in vecini de noi. E liniste, in sfarsit....si e bine!


P.S. Mainedimineata......ai grija cu seful tau....!
Sara79
Postat pe 7 Septembrie 2009 15:15
Draguta mea, sa dea Sefu` sa nu mai intampini probleme dinastea. Hi hi... eu nu trebuie sa am grija cu seful meu :D si asta pt ca ne respectam prea mult ca si colegi. Ei, daca nu am mai fi colegi.. mm.. poate, poate. Dar pana atunci... pastram distanta.
mainedimineata
Postat pe 7 Septembrie 2009 16:50
Iti multumesc.

Cand spuneam sa ai grija ma refeream si la tine, dar si la cuplul lui...prietenia, amicitia voastra sa nu ii creeze probleme, dubii sau intrebari iubitei sale....
Este foarte posibil ca intre dra aceea si iubitul meu sa nu fi fost niciodata nimic...dar uite cate intrebari mi-au invadat sufletul in anii ce au trecut....si nu are rost toata indoiala...e bine ca lucrurile sa fie clare. Te pup!
Sara79
Postat pe 7 Septembrie 2009 20:13
Mda ... am discutat deja asta cu el. Prietena lui stie multe lucruri despre mine... ma cunoaste dinainte sa shtiu eu ca ea exista macar :)). Nu cred ca e geloasa. Sau cel putin asa sper.
mainedimineata
Postat pe 8 Septembrie 2009 16:39

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
niste sfaturi mi-ar fi de ajutor 20 De la: kudika_nikole 2 Decembrie 2011 01:23
filme 1 De la: kudika340400 2 Ianuarie 2011 21:10
vreau sa-mi fac prieteni... 116 De la: Full_Metal_Jacket 25 Decembrie 2009 22:28
iubesc doi barbati in acelasi timp 141 De la: darius_grace 22 Februarie 2011 23:06
Cer un sfat! femeia berbec si barbatul rac 3 De la: kudika_972424 19 August 2014 00:23