Setari Cookie-uri

cat timp rezista un barbat fara sex?

da' poate sa lesine din lipsa de sex. iar in timp devine frustrat!

Postat pe 18 August 2008 20:34
ete na.. m-ai induiosat pe bune..

Postat pe 18 August 2008 20:35
mon amour oanna, am stat aproape 9 luni fara zgaltaiala si crede-ma dupa vreo 5 luni am inceput sa am lesinuri bruste. mergeam pe strada si cadeam pur si simplu. noroc de doamnele din jur care ma sprijineau sa nu ma lovesc de caldaram. doctoru mi-a diagnosticat exces de calciu in organism si mi-a recomandat sa mai lustruiesc ciucureu' din cand in cand!

Postat pe 18 August 2008 20:38
si ce treaba are prietena ta daca ea e virgina ? doar nu o sa stea baiatu' cuminte pana se hotaraste ea sa intre in randul lumii
iris_4_ever
Postat pe 18 August 2008 20:49
De la: geo32, la data 2008-08-18 20:38:38mon amour oanna, am stat aproape 9 luni fara zgaltaiala si crede-ma dupa vreo 5 luni am inceput sa am lesinuri bruste. mergeam pe strada si cadeam pur si simplu. noroc de doamnele din jur care ma sprijineau sa nu ma lovesc de caldaram.

haaaaaahaaaaaaaaaaaaaaaaaa ajuuuuuttooooooorrrrr am lesinat de raaaaasssss
amme22
Postat pe 18 August 2008 20:53
Phai ea daca nu se lasa convinsa deloc, baiatul vrea, normal, care nu ar vrea :)) este mai greu cu fata. Tu o cunosti mai bine si poti sa spui daca e egenul mai sfioasa, k sunt si din astea, nu credeam, dar mai sunt o gramada, cred k vor sa joace camasa la nunta :D :))

Postat pe 18 August 2008 20:58
De la: geo32, la data 2008-08-18 20:38:38mon amour oanna, am stat aproape 9 luni fara zgaltaiala si crede-ma dupa vreo 5 luni am inceput sa am lesinuri bruste. mergeam pe strada si cadeam pur si simplu. noroc de doamnele din jur care ma sprijineau sa nu ma lovesc de caldaram. doctoru mi-a diagnosticat exces de calciu in organism si mi-a recomandat sa mai lustruiesc ciucureu' din cand in cand!



bine geo.. dar lustruieste-l tu singurel atunci! nu striga dupa ajutoare..

Postat pe 18 August 2008 21:03
mi-ai auzit strigatul de ajutor prin zona sau aiurea!!?
n-as crede!

Postat pe 18 August 2008 21:05
ok.. pai atunci deduc ca aveam dreptate! un barbat rezista exact cat vrea fara sex..

Postat pe 18 August 2008 21:10
lucru manual nu se incadreaza in categoria sex
iris_4_ever
Postat pe 18 August 2008 21:13
asta spuneam si eu iris.. lucrul manual nu intra in categoria sex

Postat pe 18 August 2008 21:14
ca doar nu te scarpini in nas..

Postat pe 18 August 2008 21:15
Da de ce nu intre bre ? nu se termina in acelasi fel sau cum ?
eeeiiii dracie ,tre sa ma apuc de invatat acum
iris_4_ever
Postat pe 18 August 2008 21:17
pai a face sex implica 2 persoane (sau ma rog, macar 2 fiinte, depinde de gusturi ).. lucrul manual ti-l faci singur! si doar nu o sa ma supar pe iubit ca m-a inselat cu mana lui!!!

Postat pe 18 August 2008 21:20
m-am linistit ,credeam ca-s in urma cu noutatile in materie de sex dar se pare ca nu .

ai dreptate , nu poti fi geloasa pe mana lui dar senzatia este aceasi , asa ca daca tipu spune ca nu a facut sex de cateva luni de ce sa nu-l creada ?
plus ca oricum fata e virgina ....
iris_4_ever
Postat pe 18 August 2008 21:36
De la: oanna81, la data 2008-08-18 20:31:57un barbat rezista fara sex exact atata timp cat vrea..


da, dar barbatii nu vor sa afle cat rezista fara sex. ei fac sex mereu, cu oricine, oricand, oriunde. ala care intr-adevar sta fara sex 7-8 luni, inseamna ca e impotent.
Luan4
Postat pe 18 August 2008 22:10
cu exceptiile de rigoare luan4.. nu cred ca un barbat e impotent cand nu face sex 7 luni, la fel cum nici o femeie nu e neaparat frigida in caz similar.. e vorba de optiune si auto-control.

Postat pe 18 August 2008 22:19
De la: oanna81, la data 2008-08-18 22:19:34cu exceptiile de rigoare luan4.. nu cred ca un barbat e impotent cand nu face sex 7 luni, la fel cum nici o femeie nu e neaparat frigida in caz similar.. e vorba de optiune si auto-control.


pai tocmai... fara sex viata incepe sa devina gri, nu mai gandesti logic, totul e incetosat. de ce sa stai fara? mai ales ca la un barbat "simptomele" de mai sus sunt mult mai accentuate si nevoia de sex este extrem de imperioasa.
Luan4
Postat pe 18 August 2008 22:46
Daca sta fara sex atat de mult timp, mai mult k sigur se foloseste de cele mai bune prietene :manuela si palmela.Toti o fac !

Postat pe 18 August 2008 22:49
De la: Luan4, la data 2008-08-18 22:46:04
De la: oanna81, la data 2008-08-18 22:19:34cu exceptiile de rigoare luan4.. nu cred ca un barbat e impotent cand nu face sex 7 luni, la fel cum nici o femeie nu e neaparat frigida in caz similar.. e vorba de optiune si auto-control.


pai tocmai... fara sex viata incepe sa devina gri, nu mai gandesti logic, totul e incetosat. de ce sa stai fara? mai ales ca la un barbat "simptomele" de mai sus sunt mult mai accentuate si nevoia de sex este extrem de imperioasa.


Nu toti suntem la fel asa ca nu generaliza ....tine de alegerea fiecaruia .
iris_4_ever
Postat pe 18 August 2008 22:49
da luan4.. ai mare dreptate.. dar vezi tu, mai sunt si cazuri in care ,,se cere,, acest lucru.. de exemplu, o plecare mai indelungata a unuia dintre parteneri.. o boala mai severa..
exact cum am spus si cum a punctat si iris.. totul depinde de alegerea facuta

Postat pe 18 August 2008 22:51
cam asa e Georgia99...ea e destul de sfioasa, insa sincer m-ar fi enervat si pe mine sa stau atat dupa ea....dk il iubesti, dc sa nu faci pasul asta pt el?....
oricum ei s-au despartit si tocmai din cauza asta. sicer cred k i se luase si lui sa tot astepte dupa ea....eu l-am inteles cat de cat si pe el.
smile4life
Postat pe 19 August 2008 20:14
Daca o iubea cu adevarat trebuia sa-i respecte decizia.intr-o relatie trebuie sa faci compromisuri,daca se merita.
claudea69
Postat pe 19 August 2008 22:16
De la: claudea69, la data 2008-08-19 22:16:58 Daca o iubea cu adevarat trebuia sa-i respecte decizia.intr-o relatie trebuie sa faci compromisuri,daca se merita.


poi i-a respectat-o mey, dar probabil a crezut k a asteptat prea mult.
pe ea nu a durut-o f mult faptul k s-au despartit, ci mai mult faptul k el i-a spus k poate nu o sa mai fie si ea virgina kn o avea vergheta pe deget.
sincer eu nush ce sa mai cred..intr-un fel eu le dau dreptate amndurora...
sper totusi sa-i fie ei mai bine akm, desi sunt sigura k o sa-i fie frica sa inceapa o noua relatie...
smile4life
Postat pe 20 August 2008 12:39
stai frate ca sa dea naiba daca mai inteleg ceva de aici ...

pana la urma care este intrebarea ?

CAT TIMP REZISTA UN BARBAT FARA SEX ...asta e intrebarea , raspunsul :depinde de barbat !

Ce legatura are intrebarea acum cu virginitatea si cu parasitul ?

Eu am inteles din toata povestea ca fata care este virgina nu are incredere in baiatul care e plecat la facultate la mare departare de casa.....asa si ?

si ea vrea sa fie virgina in ziua nuntii dar el nu crede ca se va intampla asta ....
iris_4_ever
Postat pe 20 August 2008 12:55
Tot ce este legat de sex ar trebui sa se intample exact atunci cand persoana sau persoanele respective sunt pregatite atat fizic dar mai ales sufleteste!Dragostea si relatia dintre doua persoane presupune si apropiere intima dar doar atunci cand partenerii considera ca sunt pregatatiti.Iar daca o persoana vrea sa ramana virgina pana la casatorie nu mi se pare nimic absurd sau ciudat...E ciudat comparand cu "normalitatea" din ziua de azi,dar in rest este ceva foarte ok.Eu chiar am avut acest pricipiu pana acum 2 ani insa din pacate,cineva a reusit sa mi-l destrame...Oricum,multi afirma ca daca nu ai relatii sexuale inainte de casatorie e posibil sa apara dezamagiri din cauza unei posibile incompatibilitati.Gresit!Exista dezamagire,discutii,frustrari doar in cazul in care cei doi parteneri nu se straduiesc suficient de mult si aleg calea mai usoara:renuntarea!Indiferent de tehniciloe sexuale pe care le stapaneste cineva nu vor exista neintelegeri dace exista comunicare,deschidere,rabdare,tandrete si iubire.
despinarose
Postat pe 21 August 2008 21:37
Si apropo de intrebarea "cat rezista barbatii fara sex?",raspunsul este:oricat!Un barbat rezista atat cat rezista si o femeie,atata timp cat exista tarie de caracter si vointa!Este doar un mit acea afirmatie ca unui barbat i se face rau daca nu face sex,caci dupa cum bine stim cu totii nu e nevoie sa faci sex pentru a te detensiona ;)
despinarose
Postat pe 21 August 2008 21:44
De la: iris_4_ever, la data 2008-08-20 12:55:35stai frate ca sa dea naiba daca mai inteleg ceva de aici ...

pana la urma care este intrebarea ?

CAT TIMP REZISTA UN BARBAT FARA SEX ...asta e intrebarea , raspunsul :depinde de barbat !

Ce legatura are intrebarea acum cu virginitatea si cu parasitul ?

Eu am inteles din toata povestea ca fata care este virgina nu are incredere in baiatul care e plecat la facultate la mare departare de casa.....asa si ?

si ea vrea sa fie virgina in ziua nuntii dar el nu crede ca se va intampla asta ....


au legatura cu intrebarea....
eu incerc sa-mi dau seaman dk faptul k el nu a mai putut sa reziste fara sex l-a determinat sa o paraseasca....

ea nu vrea sa fie virgina pana in ziua nuntii...doar k asta a fst modul in care el a jignit-o; spunandu-i k poate o sa reuseasca si ea sa faca sex atunci kn va avea vergheta pe deget

acum ai intees?
smile4life
Postat pe 21 August 2008 21:58

da, dar barbatii nu vor sa afle cat rezista fara sex. ei fac sex mereu, cu oricine, oricand, oriunde. ala care intr-adevar sta fara sex 7-8 luni, inseamna ca e impotent.



daca un barbat rezista fara sa faca sex o perioada mai lunga asta nu inseamna ca e impotent. se poate spune la fel de usor despre o femeie careia ii place sa faca sex ca e nesatula sau ca nimfomana si eu bag mana in foc, ca nici unei femei nu i-ar place sa i se sau sa se spuna asa despre ea. cele care mai au idei de astea...mai bine sa le tina pentru ele.
costy28
Postat pe 23 August 2008 00:53
costy sa stii ca nu toti barbatii sunt la fel ....eu am stat anu trecut 1 an si 1 saptamana fara sa fac nimik :) si da.... am rezistat . Dupa ce mam despartit de prietena nu mai mi-a trebuit alta pentru ca am iubito mult si un an de zile am stat fara. Asta e, oricum de pierdut nu am pierdut nimik te asigur. Deci asta depinde de sufletul fiecarei persoane . Toti zic sa o faci cat esti tanar si bla bla....dar cu ce folos daca nu simti nimik pt persoane respectiva ? Doar sa o faci pentru ca trebe si ca asa e la moda sau ca asa zice lumea. Nu sunt de acord cu asta....un barbat poate rezista fara sex atata cat ii permite sufletul si inima.
remus22
Postat pe 23 August 2008 01:32

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
barbatul leu cum reactioneaza daca esti indiferenta cu el...!? 48 De la: kudika_14249 27 Ianuarie 2013 13:09
de ce inseala barbatii? 180 De la: matic888 12 Iulie 2014 18:06
oare care sunt adevaratele lui sentimente? 10 De la: kudika026936 20 Mai 2009 23:03
Iubire in scurt timp 42 De la: scratty 10 Octombrie 2009 17:01
ma place dar nu face nimic 22 De la: pink_lipi 26 Iulie 2009 16:36