Setari Cookie-uri

cum sa fac sa imi intarzie menstruatia??

Buna fetelor!
Stiu ca nu e bine sa iau vreo pastila sa imi intarzie menstruatia dar de fiecare data in ultimii doi ani cand a trebuit sa plec undeva intr-o vacanta cu iubitul meu s-a intamplat sa fiu in aceste"frumoase"zile.Anul acesta nu am avut concediu de la Paste si in septembrie plec in Antalya si cade chiar in ziua cand trebuie sa....
Nu vreau neaparat pentru iubitul meu sa o dereglez dar si pentru anumite activitati pe care vreau sa le fac acolo,iubitul meu ar intelege asa cum a inteles si in ultimii ani cand am mai fost plecati si s-a intamplat(suntem impreuna de 6 ani).Anticonceptionale iau de 3 ani si imi vine regulat ,la data fixa.Va rog sa ma ajutati,dar nu a speriati prea tare!!!!
Multumesc!
andreea_3
Postat pe 23 August 2008 17:57
Menstruatia o poti intarzia cu anticonceptionale. Scrie si pe prospect,sa-l citesti. Eu stiu doar in cazul in care folia are 21 de pilule.Faci asa: ai luat ultima pilula,a 21-a si nu mai faci pauza aceea de 7 zile, ci iei in continuare pilule dintr-o folie noua, iar menstruatia se va instala normal,dupa ce vei fi luat toate pilulele din folia urmatoare.Dar nu e indicat sa se practice aceasta intarziere mai mult de 2 ori pe an. Concediu placut!
emyia
Postat pe 24 August 2008 10:34
vitamina K este f buna.o iei oral, nu intravenos.este fiola si iei de doua ori pe zi inainte sa-ti vina cu 3, 4 zile si pe parcursul menstruatie the best
alexutzab
Postat pe 22 Septembrie 2008 18:21
alexutzab....asa stiam si eu ca e buna , bine nu luata in cantitati industriale....
Cypcip
Postat pe 23 Septembrie 2008 11:40
Asa cum a spus si emyia, pur si simplu incepi folia urmatoare imediat, fara pauza de 7 zile (daca ai folii cu 21 pastile). Daca ai insa folie cu 28 pastile, ultimele 7 sunt placebo: nu le lua pe acestea ci incepe o folie doua imediat ce ai luat a 21-a pastila din folia curenta.
Informatiile astea ar trebui totusi sa le ai mentionate in prospectul anticonceptionalelor, asa ca te sfatuiesc sa citesti si acolo.
Eu am folosit tehnica asta in destule randuri in ultimii 10 ani si nu am avut niciodata probleme - vacanta placuta!
MsCrankypants
Postat pe 30 Noiembrie 2008 18:14
buna....si eu am de pus aceasi intrebare....plec la mare in august si o sa fiu la menstruatie chiar atunci si nusthu c sa fac sa imi intarzie....ma poate ajuta si pe mine cineva?

Postat pe 11 Iunie 2009 17:37
la faramacie exzista o injectie speciala ptr intarzire.se administreaza inainte cu 5 6 zile de mestruatie
anne_maggy
Postat pe 11 Iunie 2009 17:39
poi c fel de imjectie e aia?poti sa-mi spui mai multe despre ea?

Postat pe 11 Iunie 2009 17:44

MAGGY
chiar te rugam...dane si noua detalii despre aceea injectie, si eu sunt in aceeasi ipostaza si nu prea as vrea sa incep o noua folie de anticonceptionale
multumim anticipat
Iubytzy_k
Postat pe 12 Iunie 2009 08:52
si eu auzit de injectie dar nu se poate cumpara din farmacie fara reteta de la doctor pt ca am inteles ca aceasta contine anumite substante care pot face rau si depinde foarte mult de organism, daca te vei duce la doctor iti va oferi mai multe solutii
yumy
Postat pe 12 Iunie 2009 08:57
orgametrilu` e cel mai bun tot de pe kudika am aflat de el.scrie pe prospect absolut tot.si qm sa il iei.nu provoaca nici dereglarea ciclului.
glumeatza
Postat pe 14 Iunie 2009 01:16
adevarul e ca si mie mi se intampla la fel imi vine numai in momentele in care nu ar trebui si se deregleaza in asa fel incat sa ajunga pe la mine in momentele importante de genul..seara de revelion ..mi s-a intamplat intr-un an exact cand era 24.00 a fost groznic ,la mare exact cand am ajuns pe plaja si bineinteles anul asta o sa plec in iulie pe la jum lunii si luna asta mi s-a dereglat din nou ....de la inceput pe la jumate ..asa ca stiu cum e dar sincer e bine ca iti vine daca aveai un bebe nedorit ce faceai...
grosualisa
Postat pe 14 Iunie 2009 11:31
orgametrilul da este bun....cum mai zicea cineva aici. am incercat si eu si nu am avut probleme. nu deregleaza. trebuie luat cu o saptamana sau doua inainte....
castelini
Postat pe 16 Iunie 2009 21:10

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ovare chistice 8 De la: Milya 13 Noiembrie 2014 13:41
ce se intampla? 26 De la: geo_xx 26 Decembrie 2009 21:51
teatrul este superior filmului? 7 De la: rockk 9 Februarie 2011 06:00
Implanturi dentare;;) 1 De la: kudika_954064 4 Februarie 2014 11:21
Trigliceridele ? 3 De la: fynyflo 6 Martie 2013 11:42