Setari Cookie-uri

balanta si scorpion

buna!sunt si eu noua pe acest site, si as vrea sa stiu parerile voastre despre cum se intelege o balanta cu un scorpion.Nu stiu cum mi se intampla de obicei sa ma atraga baietii capricorn, kiar dk nu le stiam zodia la inceput. ptr ca sunt mai cumintei, mai linistiti; de curand am dat peste un baiat mai ciudat de care imi cam place si am aflat ca e scorpion.eu de felul meu sunt ori foarte agitata ori foarte tacuta.. Deci voi ce credeti despre relatia balanta/scorpion?
c_r_i
Postat pe 21 August 2008 00:00
eu personal n-am o parerea anume...nu sunt in masura sa comentez;poti cauta pe google...

Postat pe 22 August 2008 17:48
Balanta si Scorpion. Aer si Apa : nici ca puteai gasi ceva mai greu de amestecat!

Bun, e misterios, traieste intens fiecare clipa, pare ca ascunde secretul universului si e putin cam obsedat pe alocuri. Acum, ce poate sa-i placa unei Balante de treaba la un Scorpion? E un nativ greu de înteles si adesea are nevoie de timp, de izolare ca sa-si poata decanta sentimentele în liniste. Ceea ce simte este foarte complex si în felul lui, desigur, poate chiar te iubeste. Dar caile Scorpionului sunt tare greu de descifrat : este zodie de Apa, asa ca acolo unde Balanta rationala si echilibrata, care cauta armonia si echilibrul, se cam pierde sau refuza sa intre, Scorpionul nu are nici o problema. Se descurca perfect pe un ocean de sentimente, chiar si pe timp de furtuna.

Scorpionul e gelos si posesiv. Dintre toate chestiile rele care se spun despre Scorpioni, mai nimic nu e adevarat, însa totul merita macar ascultat. Posesiv pentru ca sub carapacea de duritate, de nativ "impetuos", se ascunde o personalitate ce are mare nevoie de întelegere, dragoste (multa multa multa) si acceptare. Spiritul tau armonios va avea adesea de furca în momentele când Scorpionul îsi iese din fire. Foloseste-ti la maximum diplomatia pentru care Balanta este recunoscuta în zodiac si nu încerca sa întelegi CHIAR totul la un Scorpion : Aerul nu rezista prea mult în adâncul Apei, îi mai trebuie si câte o plimbare pe sus, prin nori. Adica pe la prieteni, prin oras, pe unde stii tu ca te simti mai bine. Probabil ca Scorpionul o sa ramâna acasa, fiindca prefera asta si, oricum, nu prea e genul care sa se omoare dupa plimbari toata ziua buna ziua pe la un prieten sau altul.
Probabil ca te-a fascinat spiritul sau intens si dramatic, dar tot el este cel care te va dezechilibra cel mai adesea. Iar cum Balanta are nevoie de armonie, echilibru si siguranta, numai bine n-o sa-ti faca. În plus, pe lânga un Scorpion îndragostit, oricine - dar mai ales o zodie de Aer - pare cam rece si insensibil. Adesea, poate chiar sa se înfurie fiindca te considera prea rece. Iar tu probabil ca o sa te cam ataci când o sa vezi cum se schimba de la o zi la alta, câte capricii are si câte secrete.

Sexual, Scorpionul este "destinat" sa fie excelent, dar iarasi, la un moment dat o sa înceapa sa i se para ca tu nu prea esti la înaltimea sau intensitatea sentimentelor sale. În plus, adesea poate fi si putin cam epuizant din punctul asta de vedere.

Asadar, o relatie dificila, în care Balanta se va simti mai mereu amenintata, provocata, dezechilibrata. Mai bine lasa...

poftim!Sper sa intelegi ceva;am cautat pe google....Succes!

Postat pe 22 August 2008 17:51
Fugi,fugi,fugi,da repede!Pe mine m-au terminat psihic toti scorpioii pe care i-am cunoscut,si culmea tot e-astia cunosc
sweetpink
Postat pe 22 August 2008 18:45
iti pot spune reactia inversa...eu scorpion,el balanta...atractie maxima la inceput...interesul cel mare venea din partea lui-balanta,chimie,potrivire,intelegere,aveam ce vorbi intr-una fara sa ne plictisim,vroiam sa fim mereu in preajma celuilalt,ne doream aproape...dar din pacate nu dureaza mult...poate si din cauza...diferentei semn apa-aer.A fost un vis frumos ce a durat cam o luna,si dintr-o prostie...ne-am despartit...bafta..poate la tine dureaza mai mult
pui_mic
Postat pe 25 August 2008 16:58
stiu ca pana la urma omul conteaza nu zodia in care s-a nascut , iar eu inainte nici nu stiam multe despre zodii si horoscoape.Cand l-am cunoscut s-a purtat fooarte rece cu mine: tocmai facusem cunostinta cu alti prieteni de-ai lui, cu care m-am inteles bine de prima data; numnai ca el statea de-o parte intr-un colt , cu o atitudine de aia de ziceai ca e killer .Si mi s-a parut o nesimtire sa te porti asa cu cineva pe care nici nu-l cunosti, macar de un salut acolo ...dar nici eu nu m-am dus la el sa ma bag in seama cum faceau toate fetele care roiau in jurul lui.in fine...ar mai fi cateva chestii ciudate pe care le-am observat in comportamentul lui, pe care l-a inceput nu le-am luat in seama dar dupa ce am inceput sa citesc despre baietii scorpion am ramas socata sa vad cat de mult se potrivesc. Si e mut...nu ca eu as fi prea vorbareata sau sufletul petrecerii , dar nu stiu ce sa fac. Oricum mersi mult ptr parerile voastre si mai astept si altele in continuare si sfaturile voastre. gracias :)
c_r_i
Postat pe 25 August 2008 20:36
cu draga inima ti-as da un sfat, dar eu sint scorpion si el balanta......
la noi e ciudatzel....eu am fost cea care si-a dorit aceasta relatie, apoi a urmat si el..... ......e tandru ,dar se deschide mai greu....nu prea i-mi satisface in totalitate nebunia si interesul meu...
dar, e ok.
barbatii scorpion am inteles ca intr-o relatie sint seriosi, te fac sa te simti unica, iubita, ocrotita.foarte gelosi si posesivi....dar, merita!
mult noroc.
p.s.eu una nu am cunoscut...
_iluzie_
Postat pe 29 August 2008 08:34
vai doamne..no coment you need jesus
lala81
Postat pe 1 Septembrie 2008 01:41
SALUT! SCRIU INTENTIONAT CU CAPS..DOAR DOAR OI CITI! :)
EU SUNT BALANTA SI EL SCORPION SI NE IUBIM NEBUNESTE DE 4 ANI SI PARCA DEVINE DIN CE IN CE MAI BINE. SUNTEM FERICITI, IMPLINITI, INTELEGATORI UNUL CU ALTUL SI DE-ABIA ASTEPTAM ZIUA DE MAINE. uffff... depinde de om , nu atat de zodie. Eu eram o fiinta foarte foarte agitata si ma hotaram greu..datorita firii lui calme si linistii care mi-o inspira m-am mai linistit si eu. Am invatat ca trebuie sa iau decizii mai repede si chiar daca gresesc, cineva va fi langa mine sa ma iubeasca si sa ma ajute. El era pesimist si se consuma mult interior. Datorita optimismului meu si expansivitatii, a devenit mai optimist si poate sa-si exprime mai usor sentimentele, chiar impartasim si bune si rele. Ar fi mult de spus dar cel mai important este: IUBITI-VA si fiti sinceri unul cu altul. Restul e superrrrr. va pup.
bestiutza_a
Postat pe 16 Septembrie 2008 12:53
De la: sweetpink, la data 2008-08-22 18:45:28Fugi,fugi,fugi,da repede!Pe mine m-au terminat psihic toti scorpioii pe care i-am cunoscut,si culmea tot e-astia cunosc



Adik te`am terminat psihic ????
Sabrina_Nede
Postat pe 16 Septembrie 2008 12:59
De la: Sabrina_Nede, la data 2008-09-16 12:59:36
De la: sweetpink, la data 2008-08-22 18:45:28Fugi,fugi,fugi,da repede!Pe mine m-au terminat psihic toti scorpioii pe care i-am cunoscut,si culmea tot e-astia cunosc



Adik te`am terminat psihic ????


Tre sa recunosc...am tot incercat sa-ti declar marea iubire,chiar daca nu te-am cunoscut life,dar tre sa recunosc ca mi-e teama de iris... ...
P.S. Mai sus ma refeream la baieti...
sweetpink
Postat pe 16 Septembrie 2008 13:02
De la: sweetpink, la data 2008-09-16 13:02:50
De la: Sabrina_Nede, la data 2008-09-16 12:59:36
De la: sweetpink, la data 2008-08-22 18:45:28Fugi,fugi,fugi,da repede!Pe mine m-au terminat psihic toti scorpioii pe care i-am cunoscut,si culmea tot e-astia cunosc



Adik te`am terminat psihic ????


Tre sa recunosc...am tot incercat sa-ti declar marea iubire,chiar daca nu te-am cunoscut life,dar tre sa recunosc ca mi-e teama de iris... ...
P.S. Mai sus ma refeream la baieti...



Adica eu si cu iris suntem baietzi pentru tine
?????????
Sabrina_Nede
Postat pe 16 Septembrie 2008 13:04
Oare nu sunt eu coerenta in exprimare sau faci tu caterinca de mine...hmmm
sweetpink
Postat pe 16 Septembrie 2008 13:07
Cred ca a doua varianta...si atunci tre sa spun ca asa micutza cum sunt...nu ma prea prind la glume,ba mai rau...le pun la suflet si ma supar...Cred ca ascendentul in scorpion e de vina...esi inca nu se manifesta total,ca atunci m-as si razbuna(asa cum fac adevaratii scorpioni,ca sa nu se inteleaga gresit)...Uratel ca te iei de astea mici...
sweetpink
Postat pe 16 Septembrie 2008 13:12
nu esti coerenta
Sabrina_Nede
Postat pe 16 Septembrie 2008 14:14
De la: sweetpink, la data 2008-09-16 13:12:28Cred ca a doua varianta...si atunci tre sa spun ca asa micutza cum sunt...nu ma prea prind la glume,ba mai rau...le pun la suflet si ma supar...Cred ca ascendentul in scorpion e de vina...esi inca nu se manifesta total,ca atunci m-as si razbuna(asa cum fac adevaratii scorpioni,ca sa nu se inteleaga gresit)...Uratel ca te iei de astea mici...



sa stii ca si mie mi s-a reprosat ca ma supar cam repede, in fine ....nu stiu c ascendent am....treb sa stii ora nu?conteaza ascendentul asa mult?eu m-am nascut mai spre dimineata dar ora exacta nu o stiu.....
c_r_i
Postat pe 23 Septembrie 2008 21:17

c_r_i
Postat pe 23 Septembrie 2008 21:18
ah cat de cunoscuta mi se pare situatia ta..:D si eu am fost destul tmp cu un tip scorpion si la inceput totul era minunat, aveam cva, o scanteie, nu stiu cum sa-i zic, cva ce n-am mai avut cu nimeni. imi placea ca ma lua prin surprindere si niciodata nu intram in banal cand eram cu el. insa treptat a inceput el sa preia controlul relatiei, sa devina mai rece, sa se inchida in el...multi spun k baiatul asta m-a iubit din suflet, desi nu mi-a aratat-o prea mult :-s ceea ce ma face sa ma gandesc cat de adevarat poate fi ce am citit mai sus despre relatia dintre balanta si scorpion... oricum , relatia s-a terminat desi inca mai e atractie intre noi... totusi sunt bucuroasa k am putut sa pun capat unui capitol care m-a tinut p loc, pt k desi am invatat multe despre natura baietilor din relatia asta, simt k m-a dat inapoi si k m-a schimbat, nu stiu cat de mult in bine.

tot ce pot sa zic este: incearca sa nu ii arati de la inceput kt de mult tii la el pt k si-o ia in cap repede si apoi are tendinta de a te invarti cum vrea el... cu cat esti mai indiferenta, cu atat il atragi mai mult. scorpionii cu cat primesc mai putin cu atat te vor vrea si iubi mai mult ;) totusi sa nu cazi in cealalta extrema :P

bafta
madutz4
Postat pe 15 Noiembrie 2008 12:58
o combinatie mai groaznica nu poate exista pe lumea asta.... vorbesc din experienta,am avut iubit scorpion,am incercat sa am prietene scorpion, tata e sciorpion si mama iubitului meu e scorpion.....legatura am facut-o tarziu...cand am aflat ca mama iubitului meu e scorpion, ca o fata draguta ce sunt , am incercat sa fac ca ea sa fie bine sa nu fie probleme,,,dar pur si simplu nu se poate ... ma voi feri toata viata de o alta combinatie de acest gen..BRRRRRR,horro(cel putin pt mine)
puzzle
Postat pe 16 Noiembrie 2008 17:40
De la: sweetpink, la data 2008-08-22 18:45:28Fugi,fugi,fugi,da repede!Pe mine m-au terminat psihic toti scorpioii pe care i-am cunoscut,si culmea tot e-astia cunosc


as zice ca si tine... sa fuga cat o tin picioarele.. am avut parte de asemenea relatie si stiu ce le poate capul barbatilor scorpioni... nu as mai incerca relatie de genu nici sa fie ultimul barbat de pe pamant...
cand ne-am despartit, nu aavut bunul simt nici macar sa mi-o spuna-n fata, ci mi-a trmis un sms prin care imi spunea ca cel mai bine ar fi ca fiecare sa-si vada de drumul lui... nici in ziua de azi nu stiu motivul.... asa ca draga noastra... BAFTA!!! CA VEI AVEA NEVOIE!!!
cri_cri
Postat pe 18 Noiembrie 2008 15:50
sincer nu s-a mai intamplat nimic intre noi, eu am fost plecata in tara(ptr ca stau in strainatate), si nu ne-am mai vazut.Eu vreau totusi sa stiu si parerile unor scorpioni, nu numai ale unor scorpioancelor -unde sunteti ? ati avut relatii cu fete in zodia balantei? ce v-a placut? ce nu v-a placut? stiu ca nu v-ati trada fratele de zodie dar ati face asta ptr o cauza nobila: nu stiu multe despre el ca om ptr ca nu lasa pe nimeni sa se apropie prea tare de aceea nu prea stiu ce sa mai fac;nici nu pot sa alerg dupa el ca o gasculitza amorezatta:(
Sa fie chiar atat de rare relatiile dintre balante si scorpioni?

c_r_i
Postat pe 6 Ianuarie 2009 22:07
http://multsoare-stuff.blogspot.com/
copacelul
Postat pe 2 Mai 2009 20:30

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Buna 3 De la: Katte02 27 Decembrie 2009 17:42
Eu leu, el rac 18 De la: rila_iepurila 6 Aprilie 2010 08:56
buna 5 De la: kudika_20235 27 Noiembrie 2012 09:11
Zodii si relatii 3 De la: candy_sweet 5 Octombrie 2009 19:58
Eu ce zodie sunt? 9 De la: kudika041151 26 August 2009 09:53