Setari Cookie-uri

Si totusi... leu + rac = ???

Sunt sanse? leu, temperat din proprie vointa cu un rac romantic ... si frumos...
Lioness
Postat pe 31 Iulie 2008 17:37
da, merge...la mine de 10 ani...de casatorie...., dar nu e usor....
ajaja0509
Postat pe 8 August 2008 14:24
la ce capitol te referi cind spui "merge dar nu e usor" ...comunicare cumva? cumva ca racul e ceva mai sensibil si ca incapatanarea lui se intersecteaza cu cea a leului; ca leul este ceva mai deschis si-i place sa spuna lucrurilor pe fata pe cand racul se ascunde si chiar se inchide in sine...ca leul se plictiseste rpd si vrea sa iasa cat mai mult in afara spatiului conjugal si racul mai putin?!?!
insa eu consider ca daca fiecare lasa de la el at cind situatia o cere...leul sa-i fie aproape racului cind acesta trece prin perioadele de 'mers inapoi" iar racul sa fie suficient de indulgent cu libertatea leului si sa-i maguleasca orgoliul acestuia ptr a se simti suprem ...cred ca se poate...la mine se poate :)
anitabruneta
Postat pe 12 August 2008 14:51
cred k se potriveste aceasta combinatie....sunt cu un rac de aproape 2 ani si ne intelegem perfect...ne mai certam noi..dar intotdeauna incercam sa lasam orgoliul la o parte si sa spunem lucrurilor pe nume k pina la urma sa ne impacam...
cred in aceasta relatie..si tuturor celor care se afla in situatia mea le urez multa dragoste si incredere in persoana de alaturi..
lesea
Postat pe 12 August 2008 15:09
... adevarul ca viata alaturi cu un rac, e frumoasa, dar are si partile ei, ceva mai intunecate... am obs ca trebuie sa ai rabdare de fier si o iubire de neclintit , pt a putea face totul sa mearga....
Lioness
Postat pe 13 August 2008 21:41
Eu m-am simtit bine langa un rac dar s-a terminat pt k el s-a inchis in el si nu a avut taria sa-mi spun ce se in sufetul lui si oricat am incercat sa-l fac sa-mi spuna nu am reusit, e mult prea incapatanat
mirela_elena02
Postat pe 19 August 2008 11:55
De la: anitabruneta, la data 2008-08-12 14:51:19la ce capitol te referi cind spui "merge dar nu e usor" ...comunicare cumva? cumva ca racul e ceva mai sensibil si ca incapatanarea lui se intersecteaza cu cea a leului; ca leul este ceva mai deschis si-i place sa spuna lucrurilor pe fata pe cand racul se ascunde si chiar se inchide in sine...ca leul se plictiseste rpd si vrea sa iasa cat mai mult in afara spatiului conjugal si racul mai putin?!?!
insa eu consider ca daca fiecare lasa de la el at cind situatia o cere...leul sa-i fie aproape racului cind acesta trece prin perioadele de 'mers inapoi" iar racul sa fie suficient de indulgent cu libertatea leului si sa-i maguleasca orgoliul acestuia ptr a se simti suprem ...cred ca se poate...la mine se poate :)


hmm...dar ce ma fac atunci cand racul nu prea e dispus sa mai lase putin din incapatanarea proprie? daca imi doresc, sa reusesc inseamna sa fiu mereu tot eu cea care e indulgenta si trece cu vederea, calcand usor peste orgoliul meu caracteristic de leoaica?
Lioness
Postat pe 21 August 2008 20:00
Leu + rac pentru mine a fost un inceput frumos insa pe parcursul timpului incep sa se bata cap in cap, sunt cu un rac de aproape 2 ani si relatia devine din ce in ce mai greu de suportat,racii trebuie sa aiba intodeauna dreptate ,cel putin al meu si niciodata pe durata de aproximativ 2 ani nu si-a cerut scuze pentru ca ei "niciodata "nu gresesc.E foarte dificila relatia dar consider ca depinde si de om nu numai de zodie.
Aghata87
Postat pe 29 August 2008 16:06
leu+rac ... am avut si eu un prieten rac,dar eu eram pe post de mamik.orice hotarire trebuia s-o iau eu! era f sensibil,ceea ce ma scotea din sarite.eu zic k nu merge relatia,doar dak vrei sa fii mereu atenta la ceea ce faci,iar mie-mi place cind totul vine de la sine.eu zic k cea mai faina combinatie e intre o leoaik si o balanta,iar in ceea ce priveste sexul-leoaik+varsator e minunat,am avut o relatie de 4 ani...a fost super!!!!!
Pinna
Postat pe 30 August 2008 10:59
Poate k depinde si de persoana dar acelasi lucru m-i s-a intamplat si mie, racul alaturi de care am stat era la fel cum ai spus si tu albescu ioana19, el nu gresa niciodata tot timpul el avea dreptate si ii placea k toti din jurul lui sa joace dupa cum canta el.Avea si unele parti bune, imi placea k era ambitios si isi dorea sa realizeze multe, imi placea k iubeste copii la fel ca si mine si mai imi placea k nu se gandea doar, era grijuliu si atent
mirela_elena02
Postat pe 1 Septembrie 2008 10:19
e tare important sa stii sa lasi de la tine; si cred ca relatia ea-rac-el leu nu e tot una cu ea leu-el rac; sunt diferite, in plus mai conteaza si cresterea si educatia fiecaruia dintre nativi;
...spuneai ca nu si-a cerut scuze neciodata in timpul relatiei voastre ...desi ar fi fost necesare acele scuze ptr moralul tau- iata aici nu mai tine de "orgoliul si incapatanarea zodiei" ci de ceea ce ziceam- de crestere; este suficient sa te pui in locul celuilat sa vezi cum se simte cand ai gresit fata de el si pe fata ta sa nu se vada nicio umbra de regret automat se cade intr-o dezamagire, refulare iar unii se gandesc chiar la razbunare
anitabruneta
Postat pe 1 Septembrie 2008 16:42
Da intr-adevar racii iubesc foarte mult copiii la fel ca si noi leoaicele.Dar lasand asta la o parte pt mine e din ce in ce mai greu sa pastrez relatia desi il iubesc enorm si as face aproape orice pentru el.E vorba si de comunicare cum spunea Lioness,deoarece racii nu iti permit sa le spui ce ai de spus , iti intorc vorbele si nu cumva sa nu-l lasi pe el sa aiba ultimul cuvant ca e grav,se agita pana ii lasi pe ei sa fie primii si cei mai buni.Eu am lasat-o ca el si l-am lasat sa aiba ultimul cuvant chiar daca nu avea dreptate ca nu-mi place sa incepem sa ne certam ca de obicei nu ajungem la nici o concluzie si ar fi instare sa o tina pe a lui una si buna pana zic eu ca e ca el.
Aghata87
Postat pe 2 Septembrie 2008 01:14
depinde in primul rand de persoana,de mediul in care a trait,de educatia primita,apoi intr-o mica masura de zodie.caracterul si firea se formeaza,nu sunt "etichetate si stampilate" la nastere.
razz
Postat pe 2 Septembrie 2008 01:25
Ai dreptate Razz chiar depinde in primul rand de persoana,tocmai asta am spus in primul comentariu pe care l-am facut: >.Nu am spus ca toti sunt la fel si nici nu o voi spune ca nu am avut o gramada de iubiti raci.::))
Aghata87
Postat pe 2 Septembrie 2008 03:26
Va rog ptr a 1000-a oara: nu mai impanziti forumul cu astfel de "topicuri". Faceti unul gen "zodii" si postati acolo toate nelamuririle si problemele voastre existentiale. Nu puteti face asta? vreti sa-l fac eu? VA ROG FRUMOS!!!!
e enervant sa caut subiecte de discutie si sa dau numai peste asa ceva, iar astea ocupa ordinea prioritatii afisarii topicurilor. e chiar enervant!
incerc sa va intaleg preocuparea ptr astfel de subiecte ( am spus ca incerc , nu neaparat ca si reusesc)... da, fiecare are dreptul sa se exprime liber, dar va rog mult faceti un topic compact si va intruniti acolo. ar fi o dovada de respect fata de restul utilizatorilor!
va multumesc anticipat!
Anissia27
Postat pe 2 Septembrie 2008 10:58
hmm dar ce parere aveti de relatia leu - scorpion(el) ? e posibila?
adrienutzaaa
Postat pe 2 Septembrie 2008 11:19
leu+scorpion??? am avut kiar acu recent! sa ma fereask Dumnezeu de o astfel de relatie!.. dar, intr-adevar depinde f mult de educatia persoanei iubite... eu am avut un calvar, desi la inceput a fost frumos... scorpionii sint f posesivi si f gelosi, iar eu asta nu suport...
Pinna
Postat pe 2 Septembrie 2008 16:12
eu leu- el rac, am avut 2 prieteni 'raci', cu fiecare cate 4 ani , am avut 2 raci diferitzi, unei leoaice ii trebuie foarte mult calm cu un rac, sa ishi gaseasca puterea de a face compromisuri, de a-i suporta cand sunt nesuferitzi....cateodata sunt de nerecunoscut,cand te fac sa te simtzi regina cand opusul... eu la un moment dat nu am mai putut face compromisuri, nu sunt buna la asta , daca tu crezi ca racul merita sfatul meu e sa luptzi pentru relatzie, pt ca orice barbat, ca dealtfel orice femeie, e cu defecte shi calitatzi
nici un scorpion nu m-a atras niciodata, mi se par prea egoishti shi increzutzi,
dar ce zicetzi de ea leu shi el fecioara? mie la inceput mi s-a parut imposibil
just_me
Postat pe 3 Septembrie 2008 00:43
merge..la parintii mei care sunt impreuna de 26 de ani,dar racul ar putea sa incerce sa aiba o casnicie fericita nu una multumitoare....heheh
xxelena85
Postat pe 8 Septembrie 2008 19:12
Intr-adevar conteaza mediul in care a crescut fiecare nativ....si daca vreti sa ne luam dupa zodii, o importanta destul de mare asupra comportamentului fiecaruia o are si ascendentul...:D Eu sunt rac si el e gemeni...eu sunt o fire mai nervoasa, deloc inchisa, spun orice direct...el e tandru, intelegator, SINCER, FIDEL ( lucru foarte neobisnuit ptr un geaman )Am mai avut inainte o relatie de vreo 4 ani cu un geaman...parsiv...mincinos...s-a terminat cand am aflat ca nu ma insela cu 1 ci cu 2...si cica ne iubea pe toate 3...:))))
ankank86
Postat pe 11 Septembrie 2008 10:10
.............wow... e ceva sa iubesti 3 persoane in acelasi timp...
ceea ce e frapant in cazul racilor, e ca rareori isi exprima adevaratele intentii, sentimente, etc... mi se pare greu sa 'ghicesc' starea launtrica a unor astfel de persoane numai dupa conduita de moment... in sooo many words, mi'e greu sa aflu ce isi doreste CU ADEVARAT un rac...
............ma intreb cum reactioneaza atunci cand indragesc pe cineva? ...mi ar fi de mare ajutor sa stiu...
.............scorpionii? leu-scorpion? cunosc cativa scorpioni, si sincer da, mi se par si mie putin aroganti... au acel aer de superioritate... si le place sa "intepe" cu vorbe scurte, simple, si direct la obiect... leu scorpion ...neee... pare multa munca... si poate pe undeva sunt si prea "inflacarate" ambele semne...se lasa cu cicatrici, urme, etc etc...
.........gemenii? hmm...la o prima vedere pt un leu sunt destul de atractivi, drept urmare caracterului teatral pe care acestia il poseda...par oameni cam "dublu-fatarnici" sansele, parerea mea, minuscule... pt ca leul e adeptul dreptatii pana la urma ...
Lioness
Postat pe 11 Septembrie 2008 17:30
dak va apucati sa cautati p net compatibilitati intre zodii, veti vedea ca femeia rac si barbatul leu fac un cuplu perfect..insa in viata reala nu e deloc asa:) leul vrea sa ii fie gadilat orgoliul, sa fie cel mai puternic si sa i se recunoasca toate meritele, reale sau imaginare:)) racul are nevoie de dovezi de iubire si romantism..eu am fost cu un baiat-leu si pot sa spun ca la un moment dat intrasem in situatia d a fi nevoita sa ma cenzurez p mn pt a-l face p el fericit, ceea c nu mi s pare ok..mai ales ptk s spune ca cine t iubeste, t iubeste asa cum ejti, fara sa t oblige voluntar sau involuntar, sa adopti o masca sociala care nu te caracterizeaza
illussion
Postat pe 10 Noiembrie 2008 10:20
Sunt sute de pareri despre sute de combinatii de raci cu X. Oricum, daca caut pe net, la compatibilitati, pe un anumit site, eu(sagetatoare) nu m-as potrivi cu nimeni. PAi si ce facem? Ne retragem in padure? Eu sunt cu un rac de 8 luni si a fost si greu dar mai ales bine! E atent, desi e si cu capul in nori. E iubitor desi tine ce simte mai mult pt el. In public e la fel cum e si acasa. E orgolios, dar nu prosteste. E foarte cald si bun, dar si rau! Cum este in cazul fiecaruia: o parte buna trebuie sa aiba si una proasta. Si balanta se regelaza ea, cu timpul. Am urmarit doc. "the secret". Zicea acolo sa ne iubim pe noi, sa ne acceptam, sa ne simtim bine NOI cu NOI. Asta e cheia. Astfel nu va fi nevoie sa umblam la personalitatea, tabieturile, defectele celuilalt. Simplu.
milka_b
Postat pe 13 Noiembrie 2008 15:46
De la: albescu_ioana19, la data 2008-09-02 01:14:31 Da intr-adevar racii iubesc foarte mult copiii la fel ca si noi leoaicele.Dar lasand asta la o parte pt mine e din ce in ce mai greu sa pastrez relatia desi il iubesc enorm si as face aproape orice pentru el.E vorba si de comunicare cum spunea Lioness,deoarece racii nu iti permit sa le spui ce ai de spus , iti intorc vorbele si nu cumva sa nu-l lasi pe el sa aiba ultimul cuvant ca e grav,se agita pana ii lasi pe ei sa fie primii si cei mai buni.Eu am lasat-o ca el si l-am lasat sa aiba ultimul cuvant chiar daca nu avea dreptate ca nu-mi place sa incepem sa ne certam ca de obicei nu ajungem la nici o concluzie si ar fi instare sa o tina pe a lui una si buna pana zic eu ca e ca el.


sa stii ca ai dreptate tot citind prin topic mi-am gasit din defecte , sunt din zodia racului si ceea ce ati spus (cel putin la inceputul topicului) e adevarat , racii nu suporta sa nu aiba dreptate , dar inainte sa-si deschia gurita au analiazat problema ddin toate unghiurile , sa aflii adevaratele intentii si sentimente ale unui rac... nici Dumnezeu nu le stie , e bine caldut in carapace , si chestia cu incapatanarea e ffff reala , as fi instare sa merg si pe marte cand imi pun in cap , noi ne ghidam ff mult dupa intuitie , daca ea zic nu pai atunci e nu , avem oarecum innascuta calitatea de a "citit" celelalte pers destul de bine , cred ca cel mai bun cuplu ar fi rac scorpion , pt singurul care il poate face sa iasa din caarapace pe un rac este un scorpion , iar racul este singura zodie care suporta scorpionul asa cum este el
gabi8ma
Postat pe 1 Decembrie 2008 23:57
cred ca e greu, deoarece :Leul este semn de foc iar Racul semn de apa. Ori focul in apa se va stinge mereu...
chisaura
Postat pe 13 Decembrie 2008 22:08
este foarte bn cand esti rac eu sunt rac si nu am avut niciodata combinati cu leu dar nu merge pentru ca racu e de apa leu de foc

Postat pe 2 Ianuarie 2009 14:28
hmmm...dar berbec cu capricorn???
danny22
Postat pe 2 Ianuarie 2009 14:35
am citit tot ce se putea citi...sunteti precum calul....nu vedeti decat o varianta...e adevarat ca zodiile sunt compatibile sau nu...dar exista exceptii...care confirma regula....!!!....de ce o luati asa...ca apa stinge focul..deci totul se termina?!?...nu nu...racul va tempera un pic din temperamentul leului..leul are nevoie sa fie uneori si temperat...leul poate fi satisfacut de un rac..doar daca vrea....mai m
ulta conversatie..tact... leul are tact...si racul are nevoie doar de incredere....restul vine de la sine....eu am tot un prieten rac..de aproape 2 ani....ca la inceput mi-a fost greu...da....dar daca il citesti..ceea ce nu e greu daca chiar te preocupa...si daca tot sunteti maniaci in zodii...mai cititi ce scrie la rac...si daca tot stiti ce sta intr-o carapace...stiti ca de acolo el mai si iese...doar cu ajutor....dar daca va opriti la primul obstacol...normal ca e insuportabil.....si nu uitati ca vorba dulce mult aduce...asa cum ii place unui leu sa fie gadilat...cu vorbe frumoase si pasnice...asa ii place si racului....si tuturor....si spun asta din experienta proprie...ca pana acum am avut norocul chior de a avea numai prieteni raci...si clar toti sunt la fel....chiar daca as vrea,nu cred ca am vre-o sansa sa intalnesc alta zodie..incep sa cred ca mi-e scris sa suport si sa inteleg racul...dar nu ma plang....am o relatie speciala...si nu mi-as dori altceva...nu va temeti ca racul va pleca daca il luati la vorba...chiar daca nu raspunde din prima...asa se joaca el...vrea sa fie cautat..ca are nevoie de dovezi...ca toata lumea...cum spuneam..daca va impiedicati de primul obstacol...el se ascunde....de teama ca nu sunteti intr-adevar interesate....dar nici nu stati langa el daca nu credeti ca aveti rabdarea de a intemeiati ceva frumos...o relatie care nu aduce satisfactii nu are de ce sa mai fie...faceti din racul vostru ceva frumos....se poate....


ariadna_106
Postat pe 9 Ianuarie 2009 12:28
Eu sunt rac. Am avut timp de 2 ani de zile un prieten leu. Se poate o relatie atata timp cat aman2 sunt dispusi sa mai lase de la ei. Adica, aman2 fiind orgoliosi, este destul de greu...
danyelica
Postat pe 9 Ianuarie 2009 12:39
da se poate !eu sunt berbec si sotul meu este rac si suntem impreuna de 12 ani.......fericiti!deci si poate eu nu cred ca zodiile sunt importante intr-o relatie ci acele doua PERSOANE care participa la aceea relatie ......si defapt uneori mai conteaza si vb aceea ce a unit dumnezeu sa ramina unit iar omul sa nu desparta !parerea mea ......
ramona_balanescu
Postat pe 9 Ianuarie 2009 12:48

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
AU PAIR... 2 De la: healthy011450 29 Septembrie 2010 14:07
berbec cu berbec....va rog cine stie sa ma ajute 7 De la: padure_nebuna 8 Mai 2009 10:59
Eu Scorpion , El Varsator 4 De la: Barbie30 13 Septembrie 2010 21:52
scurgeri maronii rosiatice 44 De la: Al3xutzaa 9 Martie 2014 13:02
barbatul capricorn:chiar e barbatul perfect??? 58 De la: scorpio67 28 Iunie 2010 07:18