Setari Cookie-uri

femeia berbec barbatul taur

Ce parere aveti de o astfel de relatie ???
Ati trecut prin asa ceva ??
raluca2000
Postat pe 21 August 2008 09:08
Chiar nu stiu ce raspunsuri vrei sa aflii atat tu cat si ceilalti cu astfel de topicuri deschise.Daca tu esti berbec si el este taur si aveti o relatie iar noi o sa-ti spunem ca nu merge,ce o sa faci?O sa te desparti de el?Sa fim seriosi.
ramo77
Postat pe 21 August 2008 09:17
evident ca va rupe relatia pe motiv de incompatibilitate zodiacala!
doar nu vrei sa stea cu unu' care e zodie cavernoasa!! ete domne!!

Postat pe 21 August 2008 09:27
Era doar o simpla curiozitate, daca se mai regasesc si alti in aceeasi situatie ? daca vrei sa raspunzi este ok, daca nu este treaba ta, este la fel valabil si cu parerile daca vreau le iau in seama daca nu ..........,

raluca2000
Postat pe 21 August 2008 16:14
ha , ha , ha
raluca2000
Postat pe 21 August 2008 16:15
Pai ca simpla ta curiozitate mai sunt trei sferturi pe forum.Ia tot forumul la rand si vei gasi compatibilitatea tuturor zodiilor.La cate persoane ca tine au deschis astfel de topicuri eu cred ca suntem satui.Si daca nu ma insel este si ceea ce cauti tu.Sau mai ai o solutie:intri pe google si tastezi "compatibilitate femeia berbec-barbatul taur"si surpriza .....O sa gasesti ceea ce vrei tu. La cate topicuri asemanatoare sunt ar trebui,cartile tarot ar trebui sa fie o joaca pentru noi
ramo77
Postat pe 22 August 2008 09:20
Compatibilitatile intre zodii, asa cum le cauti tu, sunt foarte generale si nu se potrivesc intotdeauna. Ca sa faci o adevarata compatibilitate intre doua persoane trebuie sa iei in considerare intreaga lor tema natala. se calculeaza aspecte, pui in balanta ce poate dauna si ce poate echilibra relatia respectiva.

Daca e sa o iei la modul general, Berbecii nu se impaca pe termen lung cu Taurii..poate doar intr-o relatie amicala si in cazul in care nu se vad zilnic. Berbecii se plictisesc repede, vor antren, adrenalina, miscare. Taurii sunt lenti, conservatori, romantici si amatori de rutina.

Printre elementele comune ar fi incapatanarea. Si apar de multe ori situatii de genul doua capre incapatanate stand fata in fata pe un pod lung si stramt. cine trece primul? probabil vor ramane acolo sa se ia in coarne :))

Postat pe 22 August 2008 13:21
Asa cum am mai spus nimeni nu te obliga sa intri pe forum si sa citesti toate "curiozitatiile " pe care mai apoi cu un desavarsit simt critic sa le judeci ( sa-ti dai importanta mai pe romaneste>>>), si daca esti atat de intelectuala pe cat te dai.... demonstreaz-o
raluca2000
Postat pe 22 August 2008 16:19
cunosc o astfel de pereche, o dau doar de exemplu si nu generalizez, nu a mers, ea berbec a dominat tot timpul, caracter nu prea frumos, el taur un tip onest, conservator, rabdator, pana la urma tot berbecul a divortat si a plecat in lume dupa iubiti tineri si cu bani caci i-a placut foarte mult luxul, a facut vrute si nevrute, multe ilicite, incurcaturi dar in final am auzit ca este singura si parasita de toti caci nu-i suporta nimeni vulgaritatea( mai ales cand bea!). El, taurul si-a gasit o iubita sic, cu caracter, ea a incercat sa-i distruga relatia invocand o posibila impacare crezand ca barbatul va fugi la ea dar spre binele lui nu i-a reusit caci ea e o persoana rea care provoaca suferinta si te aduce la disperare.
La modul general eu tind sa cred si asa zisa compatibilitate dintre zodii. Eu sunt scorpion si am fost casatorita cu un sagetator, zodia spune ca este o relatie nerecomandabila, fara viitor si la noi asa a fost.Am fost foarte nefericita cu el si in final am divortat. N-am avut nimica in comun, absolut nimica.
myluna37
Postat pe 19 Septembrie 2008 09:13
Raluca2000, dupa cum vezi parerile sint impartite, ce-i drept exista multe discutii despre compatibilitatile zodiacale, sau incompatibilitati. Clar nu se ia nimeni dupa ele (adica nu iesi la o intilnire si intrebi ce zodie e, tipul spune ca-i fecioara si tu-i faci vint), dar toti ne mindrim cu zodia in care sintem nascuti, cu ce avem mai presus fata de celelalte zodii, sau credem ca am avea mai presus, toti isi dau cu parerea, lucru pe care l-ai facut si tu, dar si alti useri. Ai auzit despre o poveste dintre o berbecuta si un taur care n-a mers. Asta e realitatea in cazul acelei povesti. Tu vrei sa stii daca relatia ta va merge. Daca judeci dupa povestea mea, da, va merge. Daca judeci dupa cealalta, nu, nu va merge. In mai s-au implinit 5 ani de cind sint cu un taur, acum sintem in stadiul: casa, nunta, copii. E adevarat ca el e calm, calculat, afacerile ii merg (se pare ca asta e o trasatura a zodiei - se pricep sa faca bani), e un familist convins, foarte statornic si protector. Comparatia cu cele 2 capre care se impung e insa foarte buna. Eu am trasaturile normale zodiei berbec, adica incapatinare dusa spre stupiditate, ce-i drept, ca femeie consum destul de mult alcool, dar nu depasesc limita fiindca mi-am impus acest lucru, nu ma gindesc de "n" ori inainte de a actiona si gresesc enorm, repar greselile si abia apoi recunosc unde am gresit dar sub forma unei glume, cheltuiesc aiurea si dorm foarte putin, reusind astfel sa-l obosesc uneori pe el. De ce merge totusi aceasta relatie? Pentru ca al meu taur ma tine cu picioarele pe pamint. Pentru ca el intelege prostiile pe care le fac eu de obicei(el are o vorba mai blajina pentru asta: ii colorez viata) si mai indreapta din ele cind eu nu pot. Nu sint de acord cu rautatea si inselarea partenerului despre care spunea un user in povestea anterioara. Dar, iar mentionez, nu sint de acord in cazul meu. Asta nu cred ca tine de zodie, ca si o leoaica, sa zicem, daca isi gaseste un barbat destept, frumos, care o respecta, e bun in pat, mai cistiga si frumusel si o iubeste, doar n-o sa-l insele asa, de-amorul artei. Revenind la relatia ta. Ea va merge daca amindoi va doriti sa mearga, daca el va intelege iesirile tale (trebuie sa recunosti ca ai un temperament vulcanic, fiindca eu n-am intilnit o femeie in zodia berbec sa nu fie geloasa, sa tipe cit poate pentru a se impune-stupid dealtfel-, sa fie cea mai frumoasa, cea mai laudata si cum mai vrei tu...iar eu spun asta in calitate de femeie berbec), iar tu trebuie sa intelegi ca omul de linga tine vrea sa stea in casa, sa fie tinut in brate, sa manince extraordinar de bine, sa aiba absolut totul aranjat, sa aiba toate hainele moi si pufoase, sa-si cumpere(dar sa-ti cumpere si tie) tot ce e mai bun calitativ. Nu-i greu sa cumperi mincare gatita si s-o incalzesti(e drept ca noi nu gatim bine si nu avem rabdarea de a sta in bucatarie asa ca n-are rost sa ne mintim singure), poti sa renunti la doua-trei hainute si sa platesti o persoana o data pe luna sa-ti curete casa, ca apoi tu doar sa intretii curatenia, poti sa mai stai si pe acasa cu el la Tv si doar sa-l mingii, ca sint frumoase si momentele astea. Si daca tu vei lasa de la tine si vei intelege ca uneori calmul barbatului de linga tine e benefic pentru amindoi, iar el se va indragosti si de caracterul tau, nu doar de fizic, de ce sa nu mearga? Daca il vei insela, il vei repezi, il vei minti, vei lua deciziile pentru amindoi, normal ca relatia asta nu va merge in veci, dar nu doar ca nu va merge cu un taur, nu va merge cu niciun barbat-poate doar sa fie redus mintal. Ei, draga mea, iata ca exista si alte perechi formate dintr-o femeie berbec si un barbat taur. Ai aflat povestirile a doua astfel de perechi. Povestea voastra care este?
andra13gabriela
Postat pe 2 Octombrie 2008 12:12
eu sunt tauroaica si el berbec......si ne casatorim la anu...deci.....
zgabeatza
Postat pe 5 Octombrie 2008 00:56
Buna! Sunt si eu un berbec si am alaturi de 2 ani un taur care il iubesc foarte mult,niciodata nu lam inselat,iam daruit toata dragostea mea!!Totul e frumos la noi pina vine vremea sa vreau sa ies cu prietenele la un suc.Problema noastra cea mare este ca e foarte gelos si nu-mi permite sa ies la plimbare cu amicele mele,spune ca isi face griji ...Dar eu sun berbecut cu multa energie,care nu poate sta mult timp pe un loc si din acesta cauza ne certam foarte tare.

Dar cu toate acestea sunt sigura ca ma iubeste foarte mult si ca imi va fi mereu alaturi cind voi avea nevoie!

Ajutatima pls cu un sfat!
maarinncik
Postat pe 5 Octombrie 2008 08:53
Salutare!si eu sunt tot o BERBEACA si el TAURAS...suntem impreuna de 2 ani si ne intelegem fff bine ...maarinncik,se pare ca suntem 2 cazuri asemanatoare,aceleasi lucruri mi se intampla si mie cu gelozia dar pana la urma se pare ca suntem facuti unul pentru celalalt...
Ally23
Postat pe 5 Octombrie 2008 09:12
eU SUNT BERBEC...OAU ...EL E BERBEC:d E SUPER TARE RELATIA SUNTEM DE 4 ANI IMPREUNA..FARA VREO 3 LUNI SI NE MERGE MINUNAT:d DA DA MA LAUD STIU DA MA BUCUR CA IETE AM SFIDAT UN TOPIC NU MAI STIU DACA E PE FORUMU ASTA SAU PE YUPPY...IN FINE CUM CA DUPA 2 ANI NU MAI E DRAGOSTE IUBIRE ATRACTIE ETC....SCART:d SAU OI FI VREO EXCEPTIE...NA
BERBEACA
Postat pe 5 Octombrie 2008 09:43
Am avut si eu de a face cu o fata din zodia Berbec :)

Crede-ma ca dupa 5 min de conversatie era sa ne batem :) eu nu ma inteleg in general cu persoanele din zodia Berbec indiferent de gen si incerc cat pot de mult sa le evit din cauza ca sunt super incapatanate si nu accepta sa fie conduse sau condusi :)) . Deci daca tu te intelegi cu un baiat din zodia taur foarte bine inseamna ca esti vre-o execeptie de la regula :).

Postat pe 5 Octombrie 2008 11:31
Buna! Si eu sunt berbec, iar prietenul meu este taur; Suntem de aproape un an impreuna si ne-am asteptat unul pe celalalt mult timp inainte de asta. Ne intelegem foarte bine, insa mai apar divergente in gandire pentru ca eu, se pare, sunt mult mai dinamica decat el; vreau sa fac un milion de lucruri intre-un timp scurt. indiferent daca reusesc sau nu, asta ma epuizeaza, si nu mai pot fi asa cum ma vrea el: linistita, calma, romantica si... increzatoare ca se ocupa el de tot ce am nevoie, sa nu trebuiasca sa ma mai agit. Stiu ca are dreptate, insa eu tot nu pot sa nu ma agit in ritmul meu nebun... si asta il mai intristeaza uneori. Dar cedez tot eu, pentru ca as vrea sa ajung la calmul profund pe care incearca sa mi-l insufle.

Insa... nu cred ca ar trebui sa credem orbeste... numai orientativ si pentru amuzament in compatibilitatea zodiilor. Oamenii sunt atat de diferiti! Riscam sa stricam ceea ce avem sau poate deveni frumos, printr-o prejudecata zodiacala! Aveti incredere in instictul si in bunul simt! Ne scoate din orice incurcatura!

Cum am mai auzit in multe locuri, si imi place sa mi se ureze astfel, Iubiti-va mult! :)
bianca_i
Postat pe 5 Octombrie 2008 12:26
eu sunt berbec si iubitul meu este taur...si suntem impreuna de 4 ani :) si ne merge f bine in continuare.cred k o relatie nu depinde de zodie,ci de educatia fiecaruia si de capacitatea fiecaruia de a-l intelege pe celalalt si de a sti sa asculte si problemele partenerului.Deci nu-ti face probleme,daca va iubiti,nu conteaza zodia.:*
elena_90
Postat pe 5 Octombrie 2008 13:13
eu sunt berbec, el e taur. uneori iese cu scantei. certurile noastre tin putin, din fericire. e drept ca amandoi avem coarne si uneori se intampla sa ne ciocnim cu ele, dar suntem impreuna de 5 ani. si e ok. nu vad de ce nu ar merge...bafta, fetelor. si baietilor!
bichon
Postat pe 5 Octombrie 2008 14:32
eu berbec...el taur..ne intelegem super bine nu ne-am certat niciodata, vine mereu cu idei noi, iar in pat e exceptional ... de asemenea mai cunosc o amica care e taur iar prietenul ei e berbec...sunt de un an si jumatate impreuna, fara certuri, de parca traiesc o poveste de iubire nesfarsita. oricum... merita efortul
Suzanna
Postat pe 6 Octombrie 2008 16:11
dar berbec -berbec...ce ziceti??
dhanay
Postat pe 6 Octombrie 2008 22:30
De la: dhanay, la data 2008-10-06 22:30:35dar berbec -berbec...ce ziceti??
BERBEACA
Postat pe 7 Octombrie 2008 14:23
wow...vad k numai fete berbec si barbat taur....taurii sunt mai incapatanati , gelosi , orgoliosi , dar sufletisti.......berbecii deasemeni foaarte orgoliosi...daca stii cum sa-l iei iese bine pana la urma ...avem prieteni un cuplu...la fel el berbec ea taur.....si cand ies scantei...ma-ma.....si noi si ei avem 2 ani jumate de cand suntem impreuna...
zgabeatza
Postat pe 7 Octombrie 2008 19:16
La noi povestea este un pic altfel, acum suntem impreuna,si ne intelegem mai bine ca niciodata, dar a fost si o perioada la inceputul anului cand credeam ca sa terminat totul, se pare ca nu a fost asa, legat de inselat taurul a inselat ( nu cum zice toata lumea ca berbecul insala), si legat de gelozie berbecul e mai gelos ca taurul (cel putin se arata mai mult) , e clar ca nu te poti lua dupa zodii, era o simpla curiozitate , daca mai exista si alti in acceasi situatie , e adevarat ca sunt si multe situati in care ne regasim amandoi ca si caracteristici ale zodiei
raluca2000
Postat pe 8 Octombrie 2008 15:36
De la: raluca2000, la data 2008-08-21 09:08:48Ce parere aveti de o astfel de relatie ???
Ati trecut prin asa ceva ??





OMG :)))) Mda am trecut prin asta , si hai sa zicem ca ultima mea relatie (acum sunt singur)era berbecutza ,daca toate berbecutzele sunt la fel alta nu mai vreau , mi sa facut sila de un astfel de comportament "pro familie" si colaborare.... ori fi si dragastoase , si bune in pat si afective emotionale, dar eu unul nu mai vreau o astfel de berbecutza . mai bine singur o viata intreaga decit asa !!! =))))

Postat pe 22 Noiembrie 2008 20:50
Berbec - Taur

Berbec-Taur. Foc si Pamânt. Greu, greu, greu...

Te-ai îndragostit de un Taur? Nu cumva îti place stabilitatea? Taurul este foarte diferit de tine, cu picioarele pe Pamânt, îi place siguranta, riscurile îl sperie de moarte, schimbarea e pentru el un cutremur. Ca sa nu mai zic ca n-are nervii tai de otel, iar asta ar putea cauza cam multe conflicte!

Principalul dezavantaj al relatiei cu un Taur consta în faptul ca acesta este îîîîînceeeeeeeeeeet în tot ce face. Nu în sensul rau, ci doar ca e mai calculat, mai greu de urnit, mai senzual în a face dragoste, sau mai lent în luarea deciziilor. Nici nu mai e nevoie sa-ti spun cât o sa te calce pe nervi chestia asta, fiindca Berbecul traieste si actioneaza cu viteza gândului, a spiritului pur. Cred ca deja intuiesti.

Taurii de ambele sexe considera mâncarea ca pe un fel de preludiu perfect al actului sexual, asa ca iata o idee, daca vrei sa mergi mai departe. Dupa ce s-au stins luminile, ai sa descoperi o fiinta atât de senzuala si iubitoare si tandra, încât parca-parca ai vrea sa te schimbi un pic. Dar n-ar fi rau sa treci si tu într-o viteza mai mica, pentru a te putea bucura de tot ce poate oferi Taurul când face dragoste. Stilul tau este rapid ca fulgerul, iar campionul zodiacului la mângâieri (Taurul este o zodie atasata de forme, atingerea fiind importanta pentru el) s-ar putea sa-ti schimbe ideile despre dragoste.
_dulcik_
Postat pe 10 Martie 2009 09:30
De la: raluca2000, la data 2008-08-21 09:08:48Ce parere aveti de o astfel de relatie ???
Ati trecut prin asa ceva ??


cand am sa trec iti promit ca o sa fii prima care o sa afli...
de`ocamdata ma simt fffff bine cu sageata mea :X:X:X:X:X:X:X
Diavolyta_
Postat pe 26 Martie 2009 22:06
ma bucur sa aud asta
raluca2000
Postat pe 27 Martie 2009 16:59
De la: raluca2000, la data 2009-03-27 16:59:37ma bucur sa aud asta


nu merge... s`o zis ca nu se potrivesc...
da n`a... acum cine mai stie....
Diavolyta_
Postat pe 28 Martie 2009 23:44
De la: raluca2000, la data 2009-03-27 16:59:37ma bucur sa aud asta


nu merge... s`o zis ca nu se potrivesc...
da n`a... acum cine mai stie....
Diavolyta_
Postat pe 28 Martie 2009 23:44
Daka sincer eu sunt berbec si prietenul meu e taur
si imi este FOARTE GREU
Sunny_sweet_girl
Postat pe 14 Iulie 2009 16:31

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cum sa'l uit?:(( 44 De la: rockk 29 Ianuarie 2011 13:58
Nu stiu ce zodie sunt 8 De la: Arutzu28 25 Iunie 2011 20:54
eu balanta el gemeni 17 De la: ankutsa 27 Noiembrie 2009 11:42
depresia,,, 26 De la: kudika336469 5 Decembrie 2010 17:00
Eu capricorn, el rac... 15 De la: Gia_Cory 25 Noiembrie 2009 14:56