Setari Cookie-uri

am nevoie de un sfat....

buna din nou.... i-am spus k i-am citit sms-urile. bineinteles k s-a simtit dezamagit. pe buna dreptate. nu am cuvinte sa va descriu ziua de ieri. am discutat deschis tot ceea ce ma deranjeaza. mi-a zis k nu-l cunosc. nu s-a vzt cu fosta. nu venea de la ea in seara aia. ii pare rau ca s-a ajuns aici. i-am spus ca nu s-ar fi ajuns aici dc nu-mi dadea motive. evident k motivele erau doar in mintea mea din pct lui de vedere.... simplu, faptul e consumat. consecinta: fapta mea l-a dat inapoi cu o gramada de pasi. ii tb tp de gandire...iar eu voi astepta.
faptul k vb in continuare, k ma suna inca imi da sperante. dar nu se stie niciodata.
o sa incerc sa nu-l presez. voi sta cumintica si voi astepta.
am gresit. sper sa reuseasca sa treaca peste aceasta nechibzuinta a mea.
totusi stiu k shi-a p[ierdut acum shi el increderea in mine.
am stat shi m-am gandit toata noaptea. de la capat nu avem cum sa o luam... iar o relatie din lipseste increderea... nu mai are viitor, nu?
uitarea_aducerii_aminte
Postat pe 25 August 2008 09:39
eu una nu cred ca tre sa faca o tragedie din asta..da esteok sa se supere dar de la asta si pana la despartire....ar trebui sa inteleaga ca daca te-ai ars o data sufli si in iaurt...si nu te mai invinovati tu..acum ce sa faci te-ai lasat prada impulsului de moment..dar clar tre sa fii mai prudenta si sa speram ca se va rezolva
beem
Postat pe 25 August 2008 11:40
sunt in totalitate de acord cu Oranjada. DA! nu aveai ce cauta in tel lui! DA! Are dreptul la intimitate ! Si DA! daca ai ajuns pana acolo incat sa faci o asemenea greseala copilareasca...inseamna ca tu chiar vroiai ca aceasta relatie sa meaerga si sa mearga curat... n-ai avut tu cea mai buna inspiratie dar nu ai taiat capul nimanui. Daca si el tine la tine si vrea aceasta relatie, va merge mai departe si nu se va comporta ca un copil. Daca se cramponeaza in ceva atat de copilaros..inseamna ca nu merita. Trebuie sa fiti amandoi sinceri, amndoi deschisi, amandoi hotarati intr-o directie si amandoi liberi!!! te pup si bafta!
bestiutza_a
Postat pe 25 August 2008 17:46
da, bestiutza, ai dreptate. am greshit. am recunoscut. sunt constienta pe minut ce trece de gravitatea greselii mele voi astepta in continuare. sper k el va trece peste aceasta idiotenie shi dc va trece sper sa nu ma am iar motive sau sa ma gandesc nu twice ci de zece ori inainte de a mai face una ca asta. deshi eu sper din tot sufletul k nu voi repeta tampenia de a-i invada intimitatea iar dc el nu va putea sa treaca peste asta, atunci o sa sufar... dar o sa-mi fie shi mai invatatura de minte pe viitor! omul e destinat greselilor ... nu toti oamenii sunt intelepti k sa invete din greselile celorlalti...
iti multumesc. pupici!
uitarea_aducerii_aminte
Postat pe 25 August 2008 18:17
am venit cu vesti proaspete...
am facut exact cum mi-am propus. am stat cuminte in bancutza mea shi l-am lasat sa ia o decizie fara sa-l influentez intr-un fel anume. se pare k am actionat bine m-a cautat zilele astea. ne-am shi vzt aseara. chiar am ramas la el peste noapte. este foarte dragutz cu mine. mi-a dat de inteles k m-a iertat. fara cuvinte, ci cu gesturi.
pe viitor o sa ma abtin de la astfel de gesturi necugetate si nesanatoase pt psihicul meu

va multumesc tuturor pentru sfaturi shi comentarii!

sper ca cele care sunt in situatia mea sa aiba norocul meu, iar cele care sunt pe cale sa savarseasca astfel de prostii sa se gandeasca de 10 ori dc merita sa treaca printr-un asemenea chin! eu zic: categoric NU!



va imbratishez cu mult drag pe toti care shi-au rupt din tp lor pentru a-mi acorda atentie shi sfaturi
uitarea_aducerii_aminte
Postat pe 27 August 2008 17:16
Bv Bv Bv, ma bucur pt tine... Acum ai grija ce faci pe viitor ...
sheeva
Postat pe 28 August 2008 10:04
e ciudat cum poti sa te indragostesti si fffffff repede sa cazi in prapastie.........eu zic ca nu te merita
renunta acum in timp se vor vindeca ranile...........
e greu stiu(si eu am iubit fffff mult si dupa 3 ani si-a dat seama ca el nu ma iubeste )
acum sunt fericita iubesc si sunt iubita si uite ca am reusit sa trec peste trecut.
POTI SI U........CURAJ
magda_83
Postat pe 2 Septembrie 2008 11:30
De la: magda_83, la data 2008-09-02 11:30:22e ciudat cum poti sa te indragostesti si fffffff repede sa cazi in prapastie.........eu zic ca nu te merita
renunta acum in timp se vor vindeca ranile...........
e greu stiu(si eu am iubit fffff mult si dupa 3 ani si-a dat seama ca el nu ma iubeste )
acum sunt fericita iubesc si sunt iubita si uite ca am reusit sa trec peste trecut.
POTI SI U........CURAJ


mi-am revenit, magda! dc am avut indoieli k am facut rau k i-am zis k i-am citit sms urile shi am pus pe tapet aceasta probl cu fosta.... acum nu mai am! ma bucur k i-am spus. a fost bine k am procedata asha. eu am un defect: ma panichez foarte repede, fac din tantar armasar. am stat, am discutat shi am realizat ce toanta am fost. fosta ramane fosta, pe cand eu sunt actuala. a ales sa fie cu mine, nu cu ea. in aceste 4 luni de relatie ar fi putut oricand sa reia legatura cu ea - pt k ea chiar l-ar fi acceptat inapoi - dar el este cel care nu mai vrea! ma bucur k a trecut peste fapta mea foarte dezaprobata de toti shi toate. sunt convinsa k in viitor vom intimpina alte dificultati, dar am incredere k dc discutam la tp... nu voi mai trece prin astfel de momente in care sa mi vina sa ma dau cu capu de pereti... shi oricum, n-o sa ii mai caut prin telefon. sunt convinsa k va veni el sa-mi spuna singurel
uitarea_aducerii_aminte
Postat pe 4 Septembrie 2008 15:24
mie nu mi se pare ca nush ce crima ai facut tu.Doar ca nu sunt de acord cum a procedat el,ba ca isi uita tel acasa,ba ca dormmea..ba pleca in alta camera sa vb...Sincera sa fiu,din cate ai spus tu,eu nu cred k el are aceeasi sentimente ca si tine.Eu una nu as fi acceptat atatea chestii din partea lui si crede-ma k daca de pe acum ai indoieli in relatie,urmatoarea data cand o sa mai vezi un sms ceva,sau eventual un apel,o sa o cam iei de la capat...
diamonditza
Postat pe 5 Octombrie 2008 20:11
just_because, din cite am citit pe forum, am inteles k de fapt, el nu vede nimic rau in ceea ce face... i se pare ceva normal sa iasa si sa vb cu altele! iar de ceea ce te deranjeaza pe tine, il doare la 3 metri, scuze, dak am fost cam dura. lasa-l dracului in lumea mui, iar tu cauta-ti de viata ta. de ce oare, noi, femeile, tre sa suferim, de ce nu-i facem pe ei sa sufere?
Pinna
Postat pe 5 Octombrie 2008 20:53
scuze, am vazut k mi-am facut o parere gresita , tot omul greseste, scuze...
Pinna
Postat pe 5 Octombrie 2008 20:56
De la: just_because, la data 2008-08-21 09:39:19sunt cu un baiat de 3 luni jumatate. pe el inca il mai cauta fosta lui prietena. nu stiu cum sa-l fac sa inteleaga cat de mult ma deranjeaza k nu-i spune fetei ca acum are pe altcineva shi sa-l lase in pace. adevarul e ca i-am citit cateva sms de la ea pe care le-a primit in aceste 3 luni, dar de care el nici nu a adus vorba. unul dintre ele continea o invitatie din partea ei la un suc, dar in seara respectiva era cu mine si el i-a raspuns ca ramane pentru urmatoarea zi... urmatoarea zi cand eu m-am dus la el. avusese telu fara baterie si ne-am intalnit in fata blocului k cik ieshise la o bere cu baietii de la bloc. pe atunci nu facusem indiscretia asta.... am citit abia acum o saptamana aceste sms-uri si am facut legatura cu serile respective. nu stiu daca in seara aia s-a vazut cu ea, dar sunt vecini de scari de bloc. acum k stiu unde sta fosta, amintindu-mi sear respectiva... el venea dinspre scara ei... ii stiu tot trecutul. toate relatiile din trecut. toate aventurile. stiu k a mai avut relatii pasagere cu fostele, chiar daca era intr-o relatie noua. stiu totul despre trecutul lui. acum tinand cont de tot ceea ce stiu despre el.... spuneti-mi daca am vreo sansa de reushita cu aceasta relatie? sa merg inanite? imi place de el la nebunie. in aceste 3 luni de relatie am devenit un om mai bun, mai cumpatat. m-a ajutat sa renunt la multe chestii care-mi faceau rau. a fost alaturi de mine mereu. dar aici, la acest capitol sunt foste nesigura. doresc sa cred in fidelitatea lui, dar in fiecare zi ma intreb dc ea il mai cauta, dc el se mai intalneste cu ea. am investit multe sentimente in aceste 3 luni si nu doresc sa sufar. am nevoie de un sfat. va multumesc.
laviniatrifan
Postat pe 19 Octombrie 2008 13:21
Buna! Sfatul meu este k sa discuti deschis cu el.Intr o relatie conteaza fff mult sinceritatea. Daca el tine la tine nu tr sa evite dicutia si tr sa iti explice. Tr sa aiba incredere in tine. Iti spun din propie experienta. Mai sunt baietii care stau cu fete pt k le pare rau sa se desparta...adica au obs k tin la el si nu au suficient curaj...asteapta un alt moment...tu tr sa faci ce crezi si ce simti...nu cere ajutorul nimanui...pt k fiecare om are parerea lui...e destul de dificil k sa coincida cu ceea ce vrei u...fa ceea ce simti si pe urma vei vedea consecintele...orice rau e spre bine...bafta...:)
balanmarya
Postat pe 24 Octombrie 2008 10:40
probabil ca ia anca al iubeste mult... si el .. ai ete mila de ea ancearca sa nu o faca sa sufere ... si mie misa antamplata asta..bine povestea este mai lunga... as putea sa-ti povestesc daa te antereseaza ID meu daca vrei pa
Deny2322
Postat pe 4 Ianuarie 2009 20:12
Te-ai gandit ca poate celelalte fete care-l cauta,nu stiu de existenta ta? Poate el le-a zis la fiecare in parte,ca e singur,si ele, daca sunt interesate de el,il suna. Pentru tine,o relatie la 3 luni poate fi considerata serioasa,pentru el poate nu e asa,sau nu asa de serioasa cum o crezi tu. Se stie ca baietii se maturizeaza mai tarziu.
alinaalboiu
Postat pe 7 Februarie 2009 19:51
nu trebuie sa faci tu nimik!! nu trebuie sai explici t acelei fete k el are p altcineva k te asigur k ea stye.totul depinde d el,increderea e vitala intro relatie.incearca sal mai verifici si dak esty sigura k se intalneste k ea mai bn ii dai niste papucei k vine primavara acm si poate nu are baieti gasesty la toate colturile
iazmina20
Postat pe 8 Februarie 2009 13:54
faza c timpul de gandire e doar asa c sa te impresioneze.mai bn inceark sa verifici t dak se vede k ea,poate aveti niste prieteni comuni care pot sa te ajute
iazmina20
Postat pe 8 Februarie 2009 13:56
dak nu avea nimik de ascuns iti arata el sms-urile si iti zicea ce se intampla nu ast sa le vezi t,nu crezi?????
iazmina20
Postat pe 8 Februarie 2009 13:57
De la: iazmina20, la data 2009-02-08 13:57:26dak nu avea nimik de ascuns iti arata el sms-urile si iti zicea ce se intampla nu ast sa le vezi t,nu crezi?????


ufff... nu mai e de notorietate acest subiect, dragii mei! s-au intamplat multe si am inteles si mai multe pe parcurs ce aflat altele shi mai... multe!
relatia s-a incheiat!
e de domeniul trecutului!
da, mi-a ascuns multe. ascunde in continuare pentru ca acum are u interes sa nu ma piarda si asha... k un fel de cunostinta. e adevarat are motive intemeiate, dar el deja m-a pierdut!
va multumesc pentru atentia acordata acestui postit.

va pupacesc
uitarea_aducerii_aminte
Postat pe 23 Februarie 2009 15:24

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
mondenitati 12 De la: Dor_a 13 Octombrie 2009 12:42
Baba si mitraliera 91 De la: mimoz 23 Noiembrie 2011 23:49
heeeelp :(( 8 De la: ad__83 12 Mai 2011 13:33
vopsitul parului 232 De la: anamariab1 23 Noiembrie 2014 02:06
imi poate da cineva ceva sfaturi despre un tatuaj :) 6 De la: kudika225054 13 Iulie 2010 17:44