Setari Cookie-uri

Ghicitul in Carti

Ce parere aveti despre ghicitul in carti ? Poate multe dintre voi ati apelat la acest " serviciu " din nevoie sau pura curiozitate... si totusi,se poate citi viata unei persoane in carti?
Mia
Postat pe 14 Septembrie 2008 15:37
mi se pare o porcarie si eu am fost de vreo 2-3 ori cand aveam 14-15 ani si mergeam cu prietenele,de fiecare data mi s-a zis altceva,nu se potriveau nicicum,nici pe vremea aia nu credeam,mergeam doar pentru fun :)) ma mir ca si acum dupa 10 ani de cand am fost eu inca sunt oameni care se mai gandesc la asa ceva....

Postat pe 14 Septembrie 2008 17:15
Eu dau in tarot de zece ani...am un succes nebun... la un mom. dat ma cautau cei din liceu ca disperatii... acum dau doar pt mine k m-am saturat de milioane de intrebari...aa si pt pr mea c m buna care ma adora k mereu le nimeresc. eu cred pt k ev vb de acumulare de energii...whateva'

Postat pe 14 Septembrie 2008 17:18
Faza cu"datul in carti",ghicitul tine la oamenii disperati..si care vor sa li se spuna exact ce vor sa auda...am si eu o amica ,care era disperata sa afle daca se mai intoarce fostul iubit la ea...si a mers innebunita la mai multe"mercedese" si logic ca toate i'au zis ca o sa se impace cu respectivul si or sa traiasca fericiti pana la adanci batraneti..si DE UNDE?!!! ca au trecut 3 ani de atunci si cei 2 nu s'au mai impacat...
Fel de fel de hotzi
elenita_bonita
Postat pe 14 Septembrie 2008 17:47
Mai...eu tot ce pot spune e k atunci cand vreau sa aflu o kestie pt mine si sufletzelu meu...o aflu....si mi-am dat acum in carti sa aflu la ce camin intru intre 3 camine...(A, G, C) si mi-a picat k a...sunt f curioasa....insa niciodata nu mi-a picat aiurea...knd crezi cu adevarat in ceva....se intampla miracole!Eu imi sustin pct de vedere mai ales k nu am kef sa mai dau nimanui in carti, m-am saturat si k nu am nik de pierdut nici de castigat, doar va impartasesc o parere care vine din proprie experienta...si sa nu va ganditi k am origini..."orientale" de ghicesc...sunt kiar blondina....si ma fascineaza ocultismul.

Postat pe 14 Septembrie 2008 18:37
hmmmmmmm............eu sunt tentata sa zic ca nu cred de loc.........mai ales ca invat si lucrez intr-un domeniu al stiintelor reale si......exacte..........
dar...........cum intotdeauna exista un dar..........acu cativa ani o cunostinta de-a unei colege, care nu stia absolut nimic despre mine, mi-a dat in carti si mi-a zis multe chestii exact asa cum s-au intamplat, pe care repet, nu avea de unde sa le stie ca nici colega mea nu le stia, ci doar eu si cea mai buna prietena a mea, apoi mi-a spus niste chestii despre viitorul apropiat care in decursul a un an s-au intamplat intocmai.......

deci..........eu una nici cred nici nu cred............dar daca ma hotarasc sa cred, mi-ar placea sa mai aflu una alta pentru sufletelul meu
dienuta_nou
Postat pe 14 Septembrie 2008 19:02
Mie mi se pare tare distractiv....eu, prietena mea cea mai buna si inca doua fete ne mai strangeam seara la "dat in carti" iesea o distractie pe cinste...dupa ghicit fiecare incepea sa isi povesteasca intamplarile...era fff dragutz...In plus si eu am fost absolut shokata sa imi citeasca o tipa in cafea niste kestii...care s-au adeverit intru-totul... si kiar nu mi-as fi dorit sa se adevereasca... In plus, recent am descoperit in laptop un document cu numele "Tarot, Februarie 2008" si il citesc... Uitasem efectiv k imi dadusem in carti si mai si notasem in pc...sa nu uit ce a picat...nu am mai citit niciodata documentul de atunci pana zilele trecute cand imi faceam "odine" in laptop... si citesc stupefiata ca s-a adeverit tot...eu care nu aveam prea mare incredere in ceea ce-mi dadeam mie...credeam ca sunt subiectiva.

Postat pe 14 Septembrie 2008 19:12
cum am zis si eu,sa o iei ca pe o distractie e ok,dar cunosc o tipa care merge la ghicit in carti cam la 2 saptamani si ea chiar face ce ii zice baba aia prietenul ei o si batut-o ca s-a saturat ca ii zicea baba ca o inseala si ea credea,dar si dupa bataia de la el ea continua sa mearga,are abonament cred,ii face tiganca reducere

Postat pe 14 Septembrie 2008 19:19
Si eu dau zi de zi in parc peste sharlatance... Nush...eu ma bazez pe mine si pe concentrarea mea...e un fel de yoga treaba asta...eu asa vad lucrurile. Nu k babele lu' peshte care nu stiu cum sa mai fure!

Postat pe 14 Septembrie 2008 19:32
in carti nu mi-a dat nimeni si sa si nimereasca,,,,in schimb mi-a citit cineva in palma acum vreo 4 ani,,,si cu toate ca eram foarte sceptica cu privire la tot ce inseama chiceala deasta,,,,dupa experienta aia am ramas
tot dar tot ce mi-a zis tipa se intamplase sau s-a intamplat dupa,,,,deci,,,
ceva exista,,,ideea e ca nu toti au drul de a interpreta aceste semne.
aricica_pogonica
Postat pe 14 Septembrie 2008 20:14
Ce fain e sa stii sa ghicesti in palma...eu stiu doar cateva simboluri...dar cred k e fascinant sa fie acolo scris tot...iti dai seama? ::X:X:X:

Postat pe 14 Septembrie 2008 20:15
off Doamne ...cum poate cineva crede in ghicitu in carti si in perzicerea viitorului cand Dumnezeu spune ca nici ingeri din cer nu stiu ce va urma?cine recurge de aceste metode pt a afla :ce si cum, nu sunt CRESTINI ori NU GANDESC .prin rugaciune ve-ti descoperi mai multe decat va spune acele babe care se joaca cu psihicu vostru
mickyyo_parintele
Postat pe 14 Septembrie 2008 20:23
rock, sa stii ca tipa aia chiar stia sa citeasca, fusese invatata de bunici de mica si pana acum doar un lucru din tot ce mi-a zis ea nu s-a intamplat,,,dar nu ma indoiesc de realizarea lui.
La vremea aia tipa mi-a zis ca sunt gay, ca sufletul meu e blocat intr-un corp gresit, dar ca voi sti sa gestionez situatia si ca voi fi ok. ,Mi-a zis ca in cel mult 4 ani parasesc tara pentru a ma stabili in alta parte (asta s-a intamplat dupa 3 ani) sunt multe dar astea sunt cele mai semnificative pt mine,,,pentru ca de indoielile pe care le aveam cu privire la orientarea mea sexuala nu vorbisem cu absolut nimeni, iar tipa asta ma mai vazuse de maxim 4 ori in mod intamplator si deci nu cred ac ar fi putut inventa asa ceva,,,,si pe vremea aia nu imi trecea prin cap sa plec definitiv din tara pana nu terminam facultatea,,,,si atunci cum sa nu cred???
As vrea sa mai ajung in tara si sa vad ce imi mai spune,,,pentru ac sunt convinsa ca tipa are un dar.
call me crazy,,,dar stati linistiti ca nu ma deranjeaza
aricica_pogonica
Postat pe 14 Septembrie 2008 20:37
Eu cred ce zici. In plus...am auzit un zvon conform caruia dupa ce moare omu, nu i se mai poate citi in palma...nu se mai dezlusheshte nimic....wah as da orice sa imi ghiceasca si mie cineva in palma...in ce oras e tipa asta? :D:D:D

Postat pe 14 Septembrie 2008 20:39
mai nu stiu sa citesc in palma,,,deci sa ma apuc de verificat daca mitul de care vb tu e adevarat sau nu ,,,,e cam greu

oricum e misto sa stii ce te asteapta....dar acum depinde si de felul in care interpretezi ce ti se zice
mi-a zis mie una acu 2 ani(imi citea in cafea) ca va aparea in viata un tip a carui nume incepe cu R si ca va fi un element foarte important in viata mea sentimentala normal ca ea s-a gandit ca ma indragostesc de vriun Razvan, Robert etc, in vreme ce eu ziceam :asta e nebuna....barbati in viata mea sentimentala (in gandul meu era oare cum de nu vede ea in zatul ala ca eu sunt cu o tipa) ...
bine,, dupa un an jumate fosta a rupto cu mine si si-a gasit fericirea in bratele uni R ea zice ca l-a cunoscut inainte de a incheia noi relatia,,,dar ca nimic nu a fost intre eio pana nu a spus "stop" relatiei pe care o avea cu mine,,,,in fine nu asta e important ...ci faptul vca domnukl R chiar a aparut in viata mea sentimentala doar ca nu in forma la care se asteptau altii
Cred ca viata e intradevar plina de neprevazut
aricica_pogonica
Postat pe 14 Septembrie 2008 20:50
Asta e si farmecul pana la urma...ghicitul e ca si cum ai copia la examenul vietzii... ;))

Postat pe 14 Septembrie 2008 20:57
buna fetelor,

am si eu o rugaminte daca ma puteti ajuta. sunt in cautare unei domnisoare pentru un post de assistant manager la o firma de arhitectura cu sediul in p-ta amzei, program:10-18. trebuie sa stie engleza f bine, MS Office, sa fie isteata, sa arate prezentabil, varsta maxim 27 ani.daca stiti si imi pueti recomanda rog sa-mi trimita Cv (engleza sau romana) cu poza( poza e un "must") la adresa office@elsaconsulting.ro. e urgent!! multumesc mult si poate gasim ceva.
anuntul pentru recrutare exista pe site-urile de profil dar din pacate cv-urile primite nu ma multumesc asa ca incerc si aceasta cale.
mi_mo
Postat pe 15 Septembrie 2008 14:07
De la: Mia, la data 2008-09-14 15:37:00 Ce parere aveti despre ghicitul in carti ? Poate multe dintre voi ati apelat la acest " serviciu " din nevoie sau pura curiozitate... si totusi,se poate citi viata unei persoane in carti?


Buna tuturor!!!
Asemeni altor oameni care au alte daruri lasate de Dumnezeu, asa exista persoane care au darul de a ghici in carti.Depinde la cine te duci.Persoanele care sunt inzestrate cu acest dar, nu isi fac reclama si de regula nu dau in carti oricum,oricand si oricui.o lege nescrisa spune ca nu ai voie sa obtii profit de pe urma acestui dar si nu ai voie sa dai in carti decat in cazuri extreme. de ce? pacatul este mare de ambele parti dar este si mai mare pentru cel care da in carti, avand in vedere ca Dumnezeu nu iti da voie sa afli ce se va intampla in clipa urmatoare. Daca aveti norocul sa nimeriti la o persoana cu adevarat inzestrata cu acest dar, veti observa ca dupa ce va ghiceste azi (de exemplu), o perioada nu mai ghiceste nimanui si chiar daca insistati,persoana respectiva nu va ceda in ideea ca "....hai sa-i dau ca sa scap..". cand veti intalni asa ceva, inseamna ca ati nimerit unde trebuia doar ca.....aceste persoane nu se gasesc la colt de strada sau cu ajutorul barfelor din fata portii.
Multumesc pentru rabdare!

Postat pe 17 Septembrie 2008 09:01
De la: mickyyo_parintele, la data 2008-09-14 20:23:31off Doamne ...cum poate cineva crede in ghicitu in carti si in perzicerea viitorului cand Dumnezeu spune ca nici ingeri din cer nu stiu ce va urma?cine recurge de aceste metode pt a afla :ce si cum, nu sunt CRESTINI ori NU GANDESC .prin rugaciune ve-ti descoperi mai multe decat va spune acele babe care se joaca cu psihicu vostru


Partial, ai dreptate.

Postat pe 17 Septembrie 2008 09:05
De la: Larisa82, la data 2008-09-14 17:15:12mi se pare o porcarie si eu am fost de vreo 2-3 ori cand aveam 14-15 ani si mergeam cu prietenele,de fiecare data mi s-a zis altceva,nu se potriveau nicicum,nici pe vremea aia nu credeam,mergeam doar pentru fun :)) ma mir ca si acum dupa 10 ani de cand am fost eu inca sunt oameni care se mai gandesc la asa ceva....


La varsta aceea,in dorinta de a afla "copilarii", te duci la cine se nimereste.Cu trecerea timpului,devi mai intelept, te documentezi si iti poti spune parerea.Sa nu "aruncam cu pietre" daca nu stim in cine si in ce.De fapt, mai bine nu aruncam deloc.

Postat pe 17 Septembrie 2008 09:09
De la: rock__to_love, la data 2008-09-14 17:18:24Eu dau in tarot de zece ani...am un succes nebun... la un mom. dat ma cautau cei din liceu ca disperatii... acum dau doar pt mine k m-am saturat de milioane de intrebari...aa si pt pr mea c m buna care ma adora k mereu le nimeresc. eu cred pt k ev vb de acumulare de energii...whateva'


foarte bine faci dar daca ai posibilitatea sa ajuti pe cineva care intr-adevar are nevoie de tine in aceasta problema, nu ezita.Darul tau ii poate fi de ajutor mai mult decat iti poti imagina.Nu iti consuma energia cu persoane care doresc sa isi afle viitorul in fiecare zi,ca sa nu mai zic din ora in ora dupa care,cand vede ca nu se mai potriveste, spune ca nu sti nimic si vrei sa pacalesti lumea

Postat pe 17 Septembrie 2008 09:14
am incercat sa ma uit si eu prin carti,culmea e ca la altii vad mai bine...

Postat pe 21 Septembrie 2008 04:26
De la: mickyyo_parintele, la data 2008-09-14 20:23:31off Doamne ...cum poate cineva crede in ghicitu in carti si in perzicerea viitorului cand Dumnezeu spune ca nici ingeri din cer nu stiu ce va urma?cine recurge de aceste metode pt a afla :ce si cum, nu sunt CRESTINI ori NU GANDESC .prin rugaciune ve-ti descoperi mai multe decat va spune acele babe care se joaca cu psihicu vostru


Eu nu inteleg...un parinte care a terminat teologia...de ce scrie gresit?? "ve-ti"

Postat pe 21 Septembrie 2008 04:31
seyna ti-am raspuns la mesaj!

Postat pe 21 Septembrie 2008 04:32
De la: maria2010, la data 2008-09-17 09:01:39
De la: Mia, la data 2008-09-14 15:37:00 Ce parere aveti despre ghicitul in carti ? Poate multe dintre voi ati apelat la acest " serviciu " din nevoie sau pura curiozitate... si totusi,se poate citi viata unei persoane in carti?


Buna tuturor!!!
Asemeni altor oameni care au alte daruri lasate de Dumnezeu, asa exista persoane care au darul de a ghici in carti.Depinde la cine te duci.Persoanele care sunt inzestrate cu acest dar, nu isi fac reclama si de regula nu dau in carti oricum,oricand si oricui.o lege nescrisa spune ca nu ai voie sa obtii profit de pe urma acestui dar si nu ai voie sa dai in carti decat in cazuri extreme. de ce? pacatul este mare de ambele parti dar este si mai mare pentru cel care da in carti, avand in vedere ca Dumnezeu nu iti da voie sa afli ce se va intampla in clipa urmatoare. Daca aveti norocul sa nimeriti la o persoana cu adevarat inzestrata cu acest dar, veti observa ca dupa ce va ghiceste azi (de exemplu), o perioada nu mai ghiceste nimanui si chiar daca insistati,persoana respectiva nu va ceda in ideea ca "....hai sa-i dau ca sa scap..". cand veti intalni asa ceva, inseamna ca ati nimerit unde trebuia doar ca.....aceste persoane nu se gasesc la colt de strada sau cu ajutorul barfelor din fata portii.
Multumesc pentru rabdare!


Asa este...eu ma simt epuizata dupa ce fac asta si de la o vreme evit sa dau...greseala fostului iubit a fost sa le spuna tuturor...de am ajuns sa le spun ca nu mai dau in carti k m-am lasat...etc...oricum eu ma simt bine cu ele si sper sa ma pot limita doar la prietena mea cea mai buna si eu...ne dam reciproc in carti si ea citeste foarte bine...nu degeaba suntem prietene de o viata!

Postat pe 21 Septembrie 2008 04:39
URA FETELOR!!!!!
Pentru Rock:
In afara faptului ca te simti epuizata, nu ti s-a intamplat sa vrei sa ghicesti cuiva si sa nu poti? pur si simplu sa simti ca te enrvezi,incepi sa transpiri si......sa simti ca ai "uitat" sa ghicesti?Daca nu ti s-a intamplat, ai grija ptr. ca astfel de persoane ori stiu si sa ghiceasca si iti citesc cartile fara sa vezi,ori sunt full de enrgie negativa si vin in ideea de a te da peste cap. ambele cazuri sunt periculoase pentru tine.faci bine ca te limitezi doar la tine si prietena ta , dar.....cum am mai spus, nu ezita sa ajuti pe cineva care chiar are nevoie de acest dar al tau ptr. ca in astfel de cazuri TI se permite.
Va pupa mamaie pe toate!!!

Postat pe 21 Septembrie 2008 20:03
De la: syenna, la data 2008-09-21 04:26:14 am incercat sa ma uit si eu prin carti,culmea e ca la altii vad mai bine...

uite ca am uitat sa-i spun lui Rock dar iti spun tie si vede si el/ea.regula de baza:nu iti ghici niciodata tie,pune pe altcineva care stie dar sa nu faci greseala sa te uiti in cartile persoanei respective in timp ce iti ghiceste. mai bine spune-i din capul locului si daca ai nimerit bine, persoana respectiva te va aseza in asa fel incat sa nu ii vezi cartile, daca nu face asa......poti sa pleci pe unde ai venit ptr. ca urmeaza niste mari minciuni.

Postat pe 21 Septembrie 2008 20:07
pai mi s-a ghicit sh mie de vreo citeva ori in carti sh chiar mi s-a intimplat.....dar consider ca mai bine e sa vina totul de la sine fara de a mai merge la ghicit.
aleera
Postat pe 22 Septembrie 2008 02:11
De la: maria2010, la data 2008-09-21 20:07:09
De la: syenna, la data 2008-09-21 04:26:14 am incercat sa ma uit si eu prin carti,culmea e ca la altii vad mai bine...

uite ca am uitat sa-i spun lui Rock dar iti spun tie si vede si el/ea.regula de baza:nu iti ghici niciodata tie,pune pe altcineva care stie dar sa nu faci greseala sa te uiti in cartile persoanei respective in timp ce iti ghiceste. mai bine spune-i din capul locului si daca ai nimerit bine, persoana respectiva te va aseza in asa fel incat sa nu ii vezi cartile, daca nu face asa......poti sa pleci pe unde ai venit ptr. ca urmeaza niste mari minciuni.



Eu am invatat-o pe prietena mea cea mai buna sa ghiceasca! Si este geniala! Adica noi doua semanam foarte bine si avem acea capacitate de a capta informatia si energia...insa de la o vreme mi-e foarte greu sa ii ghicesc prietenei mele...simt un blocaj ciudat...poate pt ca si ea a capatat harul acesta. Eu imi ghicesc singura, dar sunt cam subiectiva si prefer sa imi ghiceasca prietena mea...si eu ei...ea mie imi ghiceste extraordinar de bine... eu ei ultima oara nu am putut...am simtit un blocaj. Oricum ne ghicim cam la 2-3 luni pe o intrebare stricta...insa am impresia ca ea a cam facut abuz ca a tot insistat sa ii ghicesc de cand mi-am luat alte carti...(am facut o pauza de 2 ani) nu stiu ce sa zic...in seara asta i-am ghicit unei fete si am simtit k are nevoie...si a fost cea mai buna etalare din ultimul an...la mine. Apropo de exactitate. Nu mai dadusem in carti de vreo 2 saptamani.

Postat pe 22 Septembrie 2008 03:26
cred ca se poate...dar...nu am incercat sa cred prea mult in ghicit...
eu una nu vreau sa stiu ce se va intampla maine sau mai tarziu...viata are cursul ei si nu vreau sa il stiu dinainte....
beem
Postat pe 22 Septembrie 2008 10:00

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
vise 23 De la: MrsSunshine 2 Decembrie 2011 17:44
buna 26 De la: kudika480297 15 Ianuarie 2012 09:19
am 22 de ani si de ceva timp traiesc un coshmar! prietenul meu e navigator si fffff gelos! ajutor!!!!! 6 De la: _dulcik_ 10 Martie 2009 23:33
Jucarii pentru bebe - help! 3 De la: larase 3 Octombrie 2014 13:04
munca in strainatate 2 De la: yumalai 19 Noiembrie 2009 14:06