Setari Cookie-uri

Ce imi puteti spune despre barbatul Pesti?

M-au ajutat parerile si experientele voastre, va multumesc :)

Nu imi pare rau de nimic. Asta e, nu a fost sa fie. nu-i nici un bai :)

ceacupanda
Postat pe 5 Februarie 2009 16:54
Eu sunt pesti..din punctul asta de vedere femeile si barbatii pesti se aseamana..am avut prieteni pesti..dar nu am putut sa am cu niciunul o rel serioasa..a fost mai mult atractzie fizica...ne placea cum aratam si atat..complexati???nici vorba...pestii sunt una dintre zodiile cu cea mai multa incredere in ei..ba chiar nu prea modesti pot spune..el putea sa aibe multe motive...da un lucru itzi zic sigur ca se simte prost ca nu poate sa itzi zica ce s'a intamplat si de multe ori se gandeste la asta...poate s'a impacat cu o fosta prietena...a gasit pe cnv acolo...sau pur si simplu a considerat ca nu te place sau ca nu va intzelegeti..si a considerat ca nu are rost sa isi mai bata capu..pestii sunt genul care se aprind repede sentimental..dar cand se termina totul..se sting la fel de repede..sunt pasionali intr'o relatie..le place sa iubeasca si sa fie iubitzi..cat despre posesivi...eu zic ca totzi suntem pe ideea "ce e al meu e doar al meu" cand vrem o rel. serioasa cu cineva..si pestii in general nu suporta rutina..ajung sa se plictiseasca..le place sa surprinda si sa fie surprinsi in permanenta
Ada_S
Postat pe 5 Iunie 2009 01:19
Buna! Eu sunt cu un "peste" de 5 ani si ne iubim f mult dar uneori imi vine sa il dau de toti peretii ptr ca parca e surd. Cand are ceva pe suflet aparent e ok, dar daca il cunosti si te uiti mai bine la el observi ca e ceva in neregula, apoi incerci sa discuti cu el sa il faci sa se simta mai bine, dar ai impresia ca vb cu peretele, e o lupta cu morile de vant. In rest e iubitor, protector, romantic are un stil aparte de a iubi, intradevar este un prieten f bun inainte de toate, este gelos dar nu se arata (se consuma in el) si nu este posesiv, nu impune. Are o rabdare de invidiat, si daca nu ii invadezi spatiul personal si ii creezi impresia de libertate e cel mai fericit. Si intotdeauna trebuie impins de la spate, si tre sa il "ajuti" sa ia o decizie. Dar cu toate astea tot e adorabil.
Nicolle23
Postat pe 5 Iunie 2009 10:57
De la: pui_mic, la data 2008-08-25 16:46:07pai barbatul peste este cum ati spus si voi, glumet,atragator de obicei,puternic la suprafata,arogant,chiar ingamfat...la prima vedere,dar de fapt sunt sensibili.sunt fff fustangii,le place viata,dar dak ajungi sa le intrii la sufletel,si sa va intelegeti,e numai lapte si miere.Cel putin asa era un fost iubit,protector cu mine,glumet,intradevar avea momente cand isi arata sentimentele in public,dar si momente cand...se ferea de ochii prietenilor.in concluzie,dak stii cum sa ii iei si exista intelegere intre voi...sunt buni de luata acasa



si prietenul meu este in zodia pesti. si este cam la fel cum ati spus si voi. intradevar, cand l-am cunoscut prima data nu puteam sa-l sufar din cauza arogantei... dar a fost doar o prima impresie, pana cand am reusit sa-i vad adevarata fata (suntem colegi de facultate, deci am avut "n" ocazii sa-l vad exact asa cum este). este, sau cel putin a fost, fustangiu... am reusit sa-i intru in suflet si acum e totul exact cum mi-am dorit. in fata prietenilor nu se fereste chiar deloc sa-si arate sentimentele fata de mine. se aprinde foarte repede, se enerveaza, si nu stiu cum, dar reuseste sa ma faca tot pe mine sa ma simt vinovata, cu toate ca initial credeam k el e de vina... cat de repede se enerveaza, la fel de repede ii si trece ;). n-am de ce ma plange... sunt chiar ok barbatii pesti.
floare_de_colt
Postat pe 4 Iulie 2009 18:08
Am uitat ceva: pana acum nu a fost nici gelos, nici posesiv. noi nu suntem de mult timp impreuna si sincera sa fiu m-au speriat unele comentarii.. sper sa nu fie intradevar ff gelos si posesiv cum spuneti voi...
floare_de_colt
Postat pe 4 Iulie 2009 18:21
Barbatul pesti in primul rand nu stie ce vrea...de la viata sau nici macar nu stie ce vrea de la propria pers. sa nu mai spun ca este foarte plin de el, crede ca totul i se cuvine si nu concepe ca ceva sa se realizeze altfel decat cum doreste domnia sa...este atat de indiferent incat am impresia ca nici macar nu-i pasa...iar cand este tratat cu aceeasi moneda se trezeste la viata si isi da seama k nu suporta ideea sa te piarda...dar atat...si cum se remediaza situatia...si tu esti multumita...o ia de la cap cu indiferenta bravo pestisorule dar nu uita ca nimik in viata nu ramane neplatit.va pup
kudika037361
Postat pe 4 Iulie 2009 21:11
mmmm din ceva experienze mici pe care le am avut nu este o zodie tocmai buna dar depinde si de la om la om dar de barbatul leu ce mi poti spune?
kudika036793
Postat pe 4 Iulie 2009 22:25
barbatul pesti inoata bine
ce dracu nu sunte-ti satule de horoscomania asta?
R_F
Postat pe 4 Iulie 2009 22:27
Barbatul pesti: pai o sa expun eu o parere dupa o relatie de 3 ani cu unul, care era cat pe-aci sa-mi devina sot.Am fost doar logodnici si am incheiat relatia in urma deciziei mele.
In primul rand, rar vei vedea un barbat peste neinteresat.Rar vei intalni specimenul acela care te accepta din pura motivatie afectiva.Undeva in background tu trebuie sa oferi sau sa reprezinti un scop.Barbatul pesti nu-ti va oferi o mana sau un umar pe care sa plangi la nevoie.Din contra, va juca perfect in fata ta, te va face sa crezi ca iti este cel mai bun sprijin la nevoie si suferinta. Eronat insa,va culege si urmari toate punctele tale slabe si te va lovi in ele ulterior, ori de cate ori va considera el ca e necesar!Daca iti acorda un ajutor, in orice forma,iti vor reprosa o suta de ani, chiar daca tu te-ai revansat intre timp de 10 ori mai mult.
Sa nu mai spun cum stiu sa invarta pe langa tine alte 10 dame si in momentul in care i-ai prins sa-ti spuna ca tu esti ce pe care el o iubeste, restul numai aventuri.
Imi amintesc de anul in care am plecat in Germania la studii.L-am lasat in tara , nu am avut de ales.Promisiuni din parte lui, inaintea calatoriei mele,,,,cu miile.Nici nu am plecat bine si si-a si planificat intalniri cu o individa care ne deranja relatia inca de cand eram eu prezenta in tara.Am aflat totul datorita prietenilor, carora le-am multumit sincer ca mi-au deschis ochii!Au fost oameni sinceri, care m-au stiut implicata in acea relatie si care mi-au expus adevarul cu punct si virgula.Pe langa acea individa,au mai existat multe altele,de la fete de cartier pana la prostituate de lux.Asa incat nu imi imaginez cum la intoarcea in tara m-a mai cerut si de sotie.L-am respins fara a ezita si l-am rugat sa nu ma mai deranjeze cu acest capitol.I-am promis ca nu ma voi casatori cu el niciodata si asa am si procedat.Familia lui intrase in soc, mama lui dadea telefoane plangind.La cateva saptamani, dupa ce apele s-au linistit,i-am expus adevarul si motivele deciziei mele, din respect.Pentru ca, spre deosebire de fiul ei, ea m-a tratat si respectat intotdeauna ca o lady.
La cateva luni de la despartire,m-am trezit din nou cu el la usa mea.Lovit in orgoliu, a tinut sa-mi precizeze ca incepuse o relatie cu una din ''rezervele'' lui, de pe vremea cand inca mai era cu mine.L-am ascultat cu foarta mult dezinteres si mai ales raceala.A ramas si mai deceptionat.Asteptarile lui era altele.
Am mai intalnit si dupa el alti ''pesti'' , dar dupa cum am spus , cu interese bine conturate in mintea lor si ascunse ''aparent'' vis-a-vis de mine.
Cu o asemenea specie trebuie in primul rand sa fii prezent pe situatie, sa stii ce vrei, sa nu te lasi dus de vorbe si sa-ti arati autoritatea.
Asa ca pentru mine aceasta zodie este cu dus si intors, atat la barbati cat si la femei.Nu vreau sa trag linii sau sa trasez clisee, insa in mare parte sunt oameni invidiosi,perversi, fara scrupule si plini de intriga.Eu mereu pastrez distanta mea,ori de cate ori intru in contact cu ei.Asa ma simt mai in siguranta.
laviniamariad
Postat pe 7 August 2009 17:53
eu am avut o relatie cu un peste care a durat 3 ani si care s-a terminat din cauza mea si parerea mea e ca barbatii din zodia asta sunt cei mai altruisti din toti cati s-au vazut...era fericit daca eram eu fericita...
si uite un caz chiar ca al tau,cea care ai deschis topicul asta...
dupa ce relatia dintre noi s-a terminat,la vreo 3 luni de zile a incercat sa-si faca o alta relatie si ....s-a nimerit sa am niste cunostinte comune cu noua iubita...
si am aflat indirect ca el s-a purtat super frumos cu ea,foarte atent,asa cum o facea si cu mine numai ca dupa 5 saptamani a disparut fara nici un fel de explicatie...ne-am intalnit ulterior(eu si fostul) si mi-a povestit de relatia aia si mi-a spus:am dat tot ce aveam eu mai bun,m-am purtat foarte frumos cu ea si cred ca incepuse sa tina la mine dar pana intr-o zi cand nu am mai putut si am plecat fara sa-i spun nimic..de ce?pentru ca mereu faceam comparatie cu tine si nu am putut sa mi te scot din minte...si ce era sa-i fi spus fetei?plec pentru ca...inca o mai iubesc pe fosta?nu am vrut sa o ranesc asa si am plecat fara nici o explicatie...
si ea il suna si-l cauta in disperare si nu intelegea de ce asa brusc s-a terminat cand totul era asa frumos...si el era un super barbat si o trata ca pe o printesa,..numai ca ea nu intelegea ca el a incercat dar.....nu a putut s-o iubeasca pentru ca mai avea reminiscente din trecut....dar nu i-a spus niciodata.....si ea apoi ma cauta si pe mine disperata sa ma intrebe daca ne-am impacat cumva si asta e motivul despartirii.....i-am spus ca nu..nu vom mai fi impreuna niciodata si ca-l poate cauta linistita in continuare...nu m-a lasat inima sa-i spun adevaratul motiv daca el a considerat ca nu i-l poate spune...nu m-am bagat....
o fi o situatie asemanatoare si la tine?nu stiu......dar asta e experienta mea cu un peste,cel mai gelos barbat al zodiacului care-mi cauta si-n telefon si-n mail si-n tot si care sunt convinsa ca ar fi murit pentru mine daca i s-ar fi cerut asta...
pup pe toata lumea de pe aici..numai bine va doresc si sa fiti iubite la maxim!!!conteaza mult!
danny03121984ata
Postat pe 7 August 2009 18:12
Am avut o relatie de 3 ani cu barbatul pesti, si ne-am despartit pentru ca devenise extrem de gelos. Am suportat o perioada, am incercat sa-i explic cum sta treaba cu increderea, dar devenea din ce in ce mai gelos. N-aveam voie sa ma imbrac cu o bluza decoltata, nu pantaloni mulati, nu fuste scurte. Daca ridicam capul din pamant ma uitam la nush ce barbat si deci aveam ceva cu el. Cat despre serviciu, venea la mine la birou de 3 ori pe zi, si orice barbat care aparea pe acolo i se parea ca are ceva cu mine. Din punctul asta de vedere era GROAZNIC. Insa ma iubea foarte mult si-mi facea toate poftele si placerile. Am ramas acum foarte buni prieteni, din punctul meu de vedere, iar el dupa 2 ani de cand ne-am despartit, (eu intre timp chiar m-am casatorit) tot nu si-a facut o relatie. O tine intr-una ca el pe mine m-a iubit si ma iubeste si daca eu nu-l mai vreau, el nu mai vrea pe nimeni, se distreaza si atat, nimic mai mult. Deci barbatii berbec se ataseaza de cineva si greu isi mai da o a doua sansa.
carmencita86
Postat pe 10 August 2009 11:54
Eu nu prea cred ca pentru simplul fapt ca esti intr o anumita zodie esti si caracterizat intr un fel mai mult sau mai putin.Toti avem zile aiurea,stresante,etc si reactionam naspa.Apropo sunt PESTI si inca nu am dat papuci/despartit de nici o fata fara explicatii sau sa vb cu ea.Oare e vreo problema cu mine? ar trebui sa incep sa ma potrivesc cu zodia mea ,,, sau am eu probleme?
cosmotech
Postat pe 17 Aprilie 2011 07:21
De la: cosmotech, la data 2011-04-17 07:21:24Eu nu prea cred ca pentru simplul fapt ca esti intr o anumita zodie esti si caracterizat intr un fel mai mult sau mai putin.Toti avem zile aiurea,stresante,etc si reactionam naspa.Apropo sunt PESTI si inca nu am dat papuci/despartit de nici o fata fara explicatii sau sa vb cu ea.Oare e vreo problema cu mine? ar trebui sa incep sa ma potrivesc cu zodia mea ,,, sau am eu probleme?
kudika096594
Postat pe 5 Iunie 2011 18:39
buna pina acum 2 zile am avut si eu o relatie cu un peste a durat doua luni jumate pot sa zik ca mam indragostit ,toate bune si frumoase pina intro seara il sun si a inceput care e problema mea ca de ce ma intereseaza ce face el si imi inkide telefonu, mia spus sa uit nr lui si atit dar care e motivu ca nu mai vrea sa fim impreuna nul stiu vreau sa ii scriu sms ca mii dor dar ma abtin ....nu stiu ce sa fac dar tare as vrea sa ma impac cu el....cum as putea sal recuceresc ........?
kudika096594
Postat pe 5 Iunie 2011 18:40

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
dece sa ocolesti femeia din pesti? 53 De la: madddyx 10 Noiembrie 2011 15:17
AJUTOR! Cum se poate cucerii un varsator veritabil? 81 De la: sekyiwa 10 Iulie 2013 08:28
sagetator-capricorn 4 De la: cameliaaa 16 Aprilie 2009 13:41
eu pestoaica,el nu stiu(19 februarie)varsator sau tot peste? 19 De la: kudika011204 4 Aprilie 2012 10:07
Eu Pesti si el Pesti, eu orgolioasa si el ...si mai orgolios 3 De la: kudika111672 8 Aprilie 2011 10:22