Setari Cookie-uri

Rac + Varsator?!Compatibilitate`n relatzie sau nu!?

Mai terminati-va... Eu sunt varsator pur sange chiar pe 2 feb... Nu e asa cum spuneti, puterea cu care iubeste un varsator, modul in care o manifesta si atentia care o acorda nu o mai gasiti la nimeni de altfel nici sacrificiile pe care le face. Da are momente cand e mai rece pentru ca din pacate nu poate face doua lucruri in acelasi timp pentru ca se dedica unuia singur fiind perfectionist. Da, da impresia ca el crede ca stie tot dar credeti-ma pe cuvant daca nu stiu sau nu are experienta in domeniul despre care vorbeste nu deschide gura. E in stare sa renunte la tot pentru persoana pe care o iubeste, si din pacate iubeste fantastic de repede si usor. El nu te iubeste pe tine fizic sau pe tine corp cu minte si creier... El iti cauta copilul interior, iti cauta slabiciunile, iti cauta puritatea si planurile pe care ai nevoie de ajutor si se leaga si se indragosteste de alea ca un fier sudat. Si nu ai sa vezi legatura mai puternica decat asta... Varsatorul intra unde e nevoie de el ca e in natura lui sa sustina, sa sprijine, sa ajute, sa faca viata rai pt iubita lui oricat s-ar sacrifica pe el. E mult prea sincer, dedicat si devotat ca sa insele, sa minta, sau sa raneasca mai ales cu stiinta. Si tot in sacrificiul lui se adapteaza la orice stil/personalitate de partener nu forteaza pe nimeni sa se adaptezd la el. Are minusuri ca e impulsiv dar asta pt ca stie ce face si nu ii place sa stea pe loc, nu suporta si nu intelege oamenii care gandesc incet insa nu ii paraseste, pur si simplu ajunge sa gandeasca el pt ei. Varsatorul din pacate, a fost facut sa iubeasca, cea mai sincera pura si clasica iubire, acea iubire pe care ti-o dpune in fata si trebuie sa fii prea orb sau prea prost sa nu o vezi si asta ii dauneaza... Cine paraseste un varsator o face de prea mult bine nu de prea mult rau, o face ca i se urca la cap si are impresia ca nu se poate mai rau... Pacat de noi, de oamenii care nu ne inteleg si de osmenii care ne folosesc doar ca pe niste buni psihologi si parinti in acelasi timp ca sa depaseasca niste momente si apoi ne arunca la gunoi de parca noi nu am avea suflet, sentimente... Si am fi la fel dd bolovani si stanca ca sfinxul... Pacat... Cand vedeti un varsator... Trust me!!! Uitati-va dincolo de aparente ca o sa ramaneti uimiti....
Onica_Dragomir_Darius_1
Postat pe 2 Iunie 2015 12:31
Foarte bine ai scris legat de varsator. Si eu sunt varsatoare si din pacate nu prea sunt inteleasa de cei din jur.
Ma chinui sa fiu cu un tip Rac, dar este cam timid din cate observ. Voi vedea daca am vreo sansa cu el.
Lumi_Vasilescu_1
Postat pe 4 Iunie 2015 13:03

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sotum meu are costumul alb si eu rochia argintiu lucios cu niste trandafiri negrii' 6 De la: dienuscha 16 Iunie 2010 16:30
buna 1 De la: gabitza44 4 August 2009 21:07
intrebare 18 De la: Na2am 12 Septembrie 2008 19:56
Zilele astea sunt ocupata cu ganditul. 17 De la: vali_pc2007 18 Octombrie 2009 13:35
magazin online de haine 16 De la: andrei_4u 25 August 2012 10:44