Setari Cookie-uri

Gemeni - Fecioara

Eu sunt gemeni iar el este fecioara...peste tot unde am citit numai vesti ingrijoratoare...dar totusi noi ne intelegem bine (deocamdata) de 2 luni incoace eu nu sunt o geamana tipica...sunt mai linistita de fel, prefer siguranta si linistea, nu ma dau in vant dupa adrenalina ...
Voi ce parere aveti? astept cu nerabdare idei:D
Rocs
Postat pe 21 August 2008 22:52
eu cunosc o pereche : el geaman , ea fecioara...se inteleg bine...altcineva are alta parere?
wyllma
Postat pe 29 August 2008 00:53
am fost eu cu o fecioara...si e foarte ciudatel....are niste ambitii prostesti.. succes cu fecioara!
IoanaPisi
Postat pe 4 Septembrie 2008 11:26
NU POT SA CRED. Fiecare fata care intra ptr prima oara, se hotaraste sa deschida un topic... biiineeeeee. si despre ce sa fie oare?
"vai, eu sunt varsator iar el e.... scorpion! daca ma musca?"

va dau un pont, de fapt doua:
1. topicul ABERATII va sta la dispozitie
2. www.google.com ( tastati horoscop compatibilitate)


Anissia27
Postat pe 4 Septembrie 2008 11:30
dac nu te intereseaza subiectul forumului nu intra! nu te obliga nimeni...intra tu pe google noi afcem caterink aici
IoanaPisi
Postat pe 4 Septembrie 2008 20:44
de fapt intrebarea nu era..."Daca ma musca"...poate ai patit tu asa ceva... , iar daca te deranjeaza atat de mult incearca sa eviti forumul "horoscop" fara a mai face alte comentarii
Rocs
Postat pe 5 Septembrie 2008 22:02
ideea e ca mesajele noi se afiseaza in ordinea accesarii topicului respectiv, iar voi ati deschis 2000 de topicuri pe acelasi subiect, cand putea fi doar unul. nu va inteleg argourile sau jargoanele si nici nu vreau sa le inteleg!
eu, in locul vorstru as incerca totusi putina modestie.... stiu ca ar fi ceva total nou ptr voi, dar s-ar putea sa va placa
Anissia27
Postat pe 6 Septembrie 2008 09:29
la mine este invers eu sunt fecioara si el gemeni...aizi ai drepatate eu sunt mai linistita iar el cu adrenalina....dar sa stii ca daca comunicati e ok .....noi suntem impreuna de un an si 7 luni si parca am fi de 2 zile....ce este bina la relatia asta ca nu te plictisesti iar gemenii stiu sa surprinda mereu fecioare (in mod placut) din punctul meu de vedere eu zic ca o sa fie ok desi la inceput crezi ca nu v-a iesi nimic bun din relatia asta...o sa fie bine
danutzu
Postat pe 18 Septembrie 2008 09:07
desi tu nu seti cu adrenalina cum este prietenul meu dar stiu sigur ca esti mult mai independenta decat fecioarele si mai nelinistita.
danutzu
Postat pe 18 Septembrie 2008 09:09
independenta da...absolut!din cate stiu eu legat d zodiacul european conteaza foarte mult in ce zodie ai ascendetul...eu il am in fecioara pe de alta parte e mult mai exact zodiacul chinezesc. Din curiozitate am calculat si acolo o eventuala "compabilitate" si a iesit cu totul diferit de "gemeni-fecioara"...si muuult mai adevarat
Rocs
Postat pe 18 Septembrie 2008 21:48
da stiu....oricum asta conteaza mai putin pana la urma nu totul depinde de zodie....si eu eram descurajata la inceput dar mi-am dat seama ca nu este cum scriu ei..asa ca ma bucur de relatie fara sa tin prea mult cond de zodie
danutzu
Postat pe 19 Septembrie 2008 16:15
dar despre relatia gemeni - balanta cine imi poate spune? eu sunt gemeni o fire mai nebuna , am avut o relatie nereusita cu o balanta desi astrele ne surad actualul tot balanta e dar simt ca ascunde ceva...
IoanaPisi
Postat pe 22 Septembrie 2008 01:49
Nush ce sa-ti spun...teoretic noi (gemenii) ne intelegem foarte bine cu balantele, berbecii, gemenii, dar eu spre exemplu am cunoscut din fiecare si mai toti imi erau aproape insuportabili. Foarte incapatanati si cum asa suntem si noi, iesea cu scantei la fiecare cearta! recomand sa verifici in zodiacul chinezesc
Rocs
Postat pe 22 Septembrie 2008 21:58
la inceput totul pare super, dar...pe parcurs...vei fi surprinsa (sincer, eu sper sa nu). oricum, eu sunt gemeni, am o relatie cu o fecioara si sincer nu stiu cat va mai tine, pentru ca avem multe probleme, in sensul ca el este foarte gelos, posesiv, ii place foarte mult sa am controleze, pare sa nu aiba o atitudine dinamica, la fel ca mine, care, ce-i drept, ma agit ca un pepsi. dar asa imi place mie sa traiesc. nici eu nu sutn perfecta, doamne fereste! ma enervez foarte repede, mai ales pe micile lui glumite, dar si pe momentele in care, desi vrea sa detina controlul (ca se pricepe la una, la alta), de fapt, se cam incurca si asta ma streseaza si ii cam arunc vorbe urate( stiu, nu e corect). in plus, avem niste probleme si in sensul ca are niste parinti mai dificili (de ce sa nu zic direct-soacra) si asta e cam greu de rezolvat. nu stiu cat va mai tine relatia,....eu chiar il iubesc, dar cu toate momentele astea neplacute, incep sa ma cam satur...daca mai e vreo geamana in situatia asta..sau are o relatie happy cu o fecioara, chiar m-as bucura foarte mult daca mi-ar da un sfat....multumesc
kudika032490
Postat pe 1 Iunie 2009 00:08
OF OF!! uite ca eu fac peste cateva zile 1 an cu respectiva fecioara si va dau dreptate . Nu mai sunt la fel de entuziasmata ca la inceput. Are, vorba cuiva mai sus, niste manii cu care ma scoate din rabdari! Plus ca nu tinde sa impartaseasca problemele pe care le are . sa zic pe sleau: nu imi zice daca il deranjeaza ceva decat cand ne certam, ca sa aiba si el ce spune, chiar daca lucrurile acelea nu l-au deranjat intr-atat. Inca ceva, nu stiu daca e specific fecioarelor, el nu se cearta nu spune nimic, nu face nimic, ce decizie iau nu se agita sa ma convinga de contrariu... Iar eu turbez Intr-adevar, sunt mai repezita si astept si de la el aceeasi viteza de reactie, pe care nu o gasesc niciodata Il surprind deseori in lumea lui, departe...

Pe de alta parte nu e greu sa-l multumesti; daca il asculti si ii dai dreptate esti prietenul lui cel mai bun. Clar! incapatanarea e defectul cel mai mare... Totusi... chiar trebuie sa faca mereu lucrurile pe rand?
Rocs
Postat pe 1 Iunie 2009 23:38
De la: kudika032490, la data 2009-06-01 00:08:03 la inceput totul pare super, dar...pe parcurs...vei fi surprinsa (sincer, eu sper sa nu). oricum, eu sunt gemeni, am o relatie cu o fecioara si sincer nu stiu cat va mai tine, pentru ca avem multe probleme, in sensul ca el este foarte gelos, posesiv, ii place foarte mult sa am controleze, pare sa nu aiba o atitudine dinamica, la fel ca mine, care, ce-i drept, ma agit ca un pepsi. dar asa imi place mie sa traiesc. nici eu nu sutn perfecta, doamne fereste! ma enervez foarte repede, mai ales pe micile lui glumite, dar si pe momentele in care, desi vrea sa detina controlul (ca se pricepe la una, la alta), de fapt, se cam incurca si asta ma streseaza si ii cam arunc vorbe urate( stiu, nu e corect). in plus, avem niste probleme si in sensul ca are niste parinti mai dificili (de ce sa nu zic direct-soacra) si asta e cam greu de rezolvat. nu stiu cat va mai tine relatia,....eu chiar il iubesc, dar cu toate momentele astea neplacute, incep sa ma cam satur...daca mai e vreo geamana in situatia asta..sau are o relatie happy cu o fecioara, chiar m-as bucura foarte mult daca mi-ar da un sfat....multumesc



si eu am inceput sa ma satur de ceva timp, si ma toooot satur... daca vrei o viata comoda si linistita e perfect, dar sa nu ai pretentii sa te ghiceasca! neah... Acuma nu ca nu ai putea sa fii fericita cu el, ba da... e atent, grijuliu si toate alea... dar daca incepeti sa va contraziceti... nu o scoti la capat!
Rocs
Postat pe 1 Iunie 2009 23:41
le face pe rand si muuuuuuuuult prea incet pentru tine, nu?ca uneori ajunge sa te scoata din minti de cat de tipicar e....se pare ca avem deja 2 specimene la fel..:))
kudika032490
Postat pe 2 Iunie 2009 18:03
buna! eu recomand peste tot cand citesc despre intrebari legate de compatibilitate sa verificati intr-o carte "horoscopul compatibilitatilor"de camelia pastrascanu.sau dc vrei sa urmaresti horoscopul lunar zilnic sau pt diferite teme;de ex horoscopul amoros, banilor,etc le gasesti pe www.horoscoptv.ro.
eu sunt f incantata de articolele de dezvoltare personala, multe dintre ele pt viata de cuplu . Sau dc vrei sa iei o decizie mai bine te duci la o consultatie(nu stiu din ce oras esti) si asa ai mai multe informatii.ea este si un bun psiholog.un prieten a luat decizia sa se casatoreasca cu iubia lui(mult mai mare decat el,era o sitiatie mai delicata) in urma unei discutii cu Camelia P. Si acum sunt super fericiti ca si inainte,pt ca erau f compatibili.numai bine :)
mika_i
Postat pe 4 Iunie 2009 00:46
acelasi barbat fecioara este atat de usor de influentat de mama lui, care il suna din 2 in 2 ore, ca sa il intrebe ce face...ea niciodata n-ar spune nimic rau de mine sau de cineva, e foarte prefacuta...si mincinoasa...lui ii spune ca nu are bani sa-i ia nimic (si el nici macar nu mai cere), in schimb ia cadouri pentru toate rudele de toate gradele...nu e normal. ca sa nu mai zic ca mai nou se si preface ca incepe sa planga (pentru ca am venit de pe drum, cu masina, ningea de rupea afara si ea nici macar nu vroia sa raspunda la interfon, eu i-am zis prietenului meu ca poate nu sunt acasa, dupa care ,ajunsi intr-un final acasa la el, se auzea alarma de la masina mea si am vrut sa cobor pana jos, pentru ca oricum nu vorbisem nimic cu el cum ca am sta, eu trebuia sa ajung acasa si afara ningea ingrozitor...si maik-sa se facea ca plange...nu inteleg de ce...), dupa care el imi face mie scandal monstru ca i-am stricat relatia cu parintii lui...sunt eu nebuna sau nu vad motiv de scandal sau de scene in toata treaba asta? ca sa nu mai zic ca mama lui e genul care, atunci cand chiar ea greseste si el ii reproseaza (foarte rar, mai niciodata) ea nu mai vorbeste 5 zile cu el, facandu-l sa se simta vinovat, desi nu ii face nimic. probabil ca ii place sa fie pupata-n... dar eu nu sunt genul...nu stiu ce sa fac cu astfel de persoana....si cum sa-l fac pe el sa vada ca nu face decat sa ne faca sa sufere..si asta gratuit...
kudika032490
Postat pe 5 Ianuarie 2010 11:55
Stiu ca nu este recent topic-ul. :)
Sunt gemeni. Prin august.il zaresc prin oras pe tipu misterios.nu-l mai vazusem. Prin oct.il vad la un local.Nu mi-a atras mult atentia.eram cu altcineva. La sf lunii insa..in ultima luna din noiembrie.il vad in club. Ne arum priviri..chestii de genu.si in sf..imi cere nr de tel.vb o saptamana..la tel/msj. In weekend ne intalnim..Si suntem impreuna.:) El este anul II la facultate in buc. vine acasa in weekend,(eu's a 12a) .La o saptmaana imi spune ca dintr-o provocare a sarutat o fata.si ca-i pare rau.. De ce mi-a spus?! Nu prea ii inteleg jocul.Acum ne vedem o data pe saptamana. Nu imi place..pare genu smecher,are tot asa glumitele lui. As vrea mai multa intensitate...el e tacut..asa la locul lui. Genu care nu se face remarcat..dar nu stiu cat de compatibili suntem. Site-urile de genu,nu ne dau nici o sansa.:P Nu pun prea mult accent pe asta.totusi sa-mi fac o idee.sa stiu ce ma asteapta. :)
Voi ca gemeni...va plac parternii fecioara?
deedee330830
Postat pe 21 Noiembrie 2010 19:04
De la: kudika032490, la data 2009-06-01 00:08:03 la inceput totul pare super, dar...pe parcurs...vei fi surprinsa (sincer, eu sper sa nu). oricum, eu sunt gemeni, am o relatie cu o fecioara si sincer nu stiu cat va mai tine, pentru ca avem multe probleme, in sensul ca el este foarte gelos, posesiv, ii place foarte mult sa am controleze, pare sa nu aiba o atitudine dinamica, la fel ca mine, care, ce-i drept, ma agit ca un pepsi. dar asa imi place mie sa traiesc. nici eu nu sutn perfecta, doamne fereste! ma enervez foarte repede, mai ales pe micile lui glumite, dar si pe momentele in care, desi vrea sa detina controlul (ca se pricepe la una, la alta), de fapt, se cam incurca si asta ma streseaza si ii cam arunc vorbe urate( stiu, nu e corect). in plus, avem niste probleme si in sensul ca are niste parinti mai dificili (de ce sa nu zic direct-soacra) si asta e cam greu de rezolvat. nu stiu cat va mai tine relatia,....eu chiar il iubesc, dar cu toate momentele astea neplacute, incep sa ma cam satur...daca mai e vreo geamana in situatia asta..sau are o relatie happy cu o fecioara, chiar m-as bucura foarte mult daca mi-ar da un sfat....multumesc


Treci peste faza cu soacra, ignoro e prea putin important, nu e un motiv intemeiat, va iubiti atunci merita si nu uita asa sunt fecioarele, eu sunt geamana al meu fecioara tipica, in fiecare zi ma face sa zambesc in fiecare zi ma face sa ma simt super, in ceea ce priv parintii am inv ca nu ei duc viata ei sunt doar parinti, nu le permite sa se interpuna intre voi si totul va fi soooooper
pity_82
Postat pe 14 Decembrie 2011 10:09
voi femeile gemeni lasati va la mana voastra, aveti si doua fete si mintiti de ingheata apele,nu va mai victimizati atat pe cand sunteti niste vipere,meritati ceea ce vi se face,si feciaora cu gemeni e incompatibilitate f mare.nu mai stati ca vacile in pat si atarnati dupa barbati fecioara
kudika487616
Postat pe 20 Decembrie 2011 17:52
De la: kudika487616, la data 2011-12-20 17:52:07voi femeile gemeni lasati va la mana voastra, aveti si doua fete si mintiti de ingheata apele,nu va mai victimizati atat pe cand sunteti niste vipere,meritati ceea ce vi se face,si feciaora cu gemeni e incompatibilitate f mare.nu mai stati ca vacile in pat si atarnati dupa barbati fecioara






doi_ochi_caprui
Postat pe 20 Decembrie 2011 17:56
De la: kudika487616, la data 2011-12-20 17:52:07voi femeile gemeni lasati va la mana voastra, aveti si doua fete si mintiti de ingheata apele,nu va mai victimizati atat pe cand sunteti niste vipere,meritati ceea ce vi se face,si feciaora cu gemeni e incompatibilitate f mare.nu mai stati ca vacile in pat si atarnati dupa barbati fecioara


Uite, de asta ai ramas fecioara, pentru ca gandesti astfel.
franziska_eu
Postat pe 20 Decembrie 2011 19:27

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Eu scorpion,el scorpion dar ma cam indragostesc de un barbat in zodia pesti 5 De la: sweetgirlalexandra 28 Octombrie 2009 09:33
contabilitate zodii 42 De la: kudika104888 24 Ianuarie 2010 19:10
eu balanta el capricorn 14 De la: yubyk16_2005 11 Septembrie 2009 15:24
Ce parerea aveti despre relatia dintre o femeie varsator si un barbat scorpion? 7 De la: blaa 13 Ianuarie 2010 20:03
Crede-ti ca zodiile influenteaza intr-un fel meseria? 14 De la: raluca_sarbu 30 Septembrie 2009 10:57