Setari Cookie-uri

eu rac el pesti??ce ziceti???

eu rac el pesti??ce parere aveti? ne potrivim??
mamaia22
Postat pe 24 August 2008 00:33
Potrivire de 4 stele....e normal,toate horoscopurile zic ca relatia dintre un peste si un rac este recomandata si decurge fara incidente majore. Sa va iubiti mult!
emyia
Postat pe 24 August 2008 11:22
ms mult...
mamaia22
Postat pe 24 August 2008 13:32
relatia dintre un rac eu si sotul peste a fost timp de 27 de ani minunata
am doi copii,buni,sanatosi,frumosi.....
nu am tras mita de coada,dar nici lux
daca puteti ,traiti peste cu raca pt ca in cazul meu a functionat ,pina a disparut pestele {de inima }
danalexcris
Postat pe 25 August 2008 16:04
cum adica a disparut??
mamaia22
Postat pe 26 August 2008 19:50
a disparut...de inima dupa 27 de ani de casnicie, ce poate fi...adica a trecut in nefiinta
fluturas1987
Postat pe 30 August 2008 10:43
HAPPY PEOPLE!!! TRAITI FERICITI PANA LA ADANCI BATRANETI!!
Sweet_angel_of_light
Postat pe 31 August 2008 19:51
wawwwwwwwww....mersi la fel
mamaia22
Postat pe 31 August 2008 23:00
Relatia ideala, in mod cert.Verificat.
monalisa2000
Postat pe 8 Septembrie 2008 19:00
De la: mamaia22, la data 2008-08-24 00:33:22 eu rac el pesti??ce parere aveti? ne potrivim??


Parintii mei sunt (el rac si mama pesti) au o casnicie superba de mai bine de 30 de ani ... au trecut prin bune si prin rele, dar nu a fost chip sa se desparta ... sunt fff fericiti impreuna.


Postat pe 15 Septembrie 2008 12:27
De la: mamaia22, la data 2008-08-24 00:33:22 eu rac el pesti??ce parere aveti? ne potrivim??
eneb
Postat pe 17 Septembrie 2008 14:55
Eu sunt rac si relatia cu un peste a fost dezastruoasa, nu ne potriveam deloc in gandire, doar in pat si la dans. Pestii sunt cu capul in nori si afemeiati, jignesc, cel putin cei din decada a doua, sunt niste badarani, inconstienti.
Eu cred ca nu se potrivesc deloc racii cu pestii in casnicie, poate ca sa ai o aventura, cred ca ar fi perfectii pestii.

Va pup
lover_woman
Postat pe 23 Septembrie 2008 11:18
sincer, nu stiu ce sa spun...am momentan o relatie cu un peste, dar nu prea suntem pe aceeasi lungime de unda...el e retras, foarte sensibil, inchis in sine, gelos, posesiv, orgolios si siguratic, nu prea accepta iesirile in grup si...mereu vrea sa fim doar noi doi,plus ca pentru fiecare greseala de a mea incearca sa ma taxeze sau sa faca si el la fel...ceea ce pe mine uneori ma sperie...nu pot sa spun ca nu impartasim amunite conceptii despre viata, dar nu prea multe. din punctul meu de vedere relatia cu un peste nu poate fi exceptionala...
sorana_sabau
Postat pe 23 Septembrie 2008 23:07
draga sorana_sabau, te sfatuiesc sa ti vezi de viata ta sa mergi mai departe, sa cunosti pe altcineva, nu se merita sa traiesti langa un peste. Barbatii pesti nu stiu ce vor, sunt niste ciufuti, nu si dau seama ( nu stiu de ce) ca fac persoana de langa ei sa sufere, de fapt chiar nu i intereseaza, sunt extrem de mandrii si le umbla ochii in stanga si-n dreapta. Daca tu crezi ca se merita sa ti pierzi ce i mai frumosi ani din viata stand paznic langa un peste este alegerea ta, Ru sunt trecuta prin asa experienta. E posibil ca nu toti pestii sa fie asa, eu pana acum nu am intalnit unul care sa mi schimbe parerea, imi pare rau daca jignesc pe cineva cu cele spuse.
lover_woman
Postat pe 24 Septembrie 2008 16:14
De la: mamaia22, la data 2008-08-24 00:33:22 eu rac el pesti??ce parere aveti? ne potrivim??


parerea me ae una proasta ...dar treci peste... si da un google search ...compatibilitati ...te rezolva de vreo 1500 de intrebari de genul.... bafta!!!

dandanaua_reloaded
Postat pe 24 Septembrie 2008 16:22
zoper mergi inainte si vei avea un viitor frumos
ionutzcosolan
Postat pe 28 Octombrie 2008 08:55
De la: dandanaua_reloaded, la data 2008-09-24 16:22:49
De la: mamaia22, la data 2008-08-24 00:33:22 eu rac el pesti??ce parere aveti? ne potrivim??


parerea me ae una proasta ...dar treci peste... si da un google search ...compatibilitati ... bafta!!!


subsriu. dupa parerea mea mai bine o lasati balta
Full_Metal_Jacket
Postat pe 28 Octombrie 2008 09:16
ai mare dreptate ...si eu am o relatie cu un barbat care este in zodia peste si eu sunt rac si nu ne potrivim deloc..este exact cum ai spus tu ...nu se uita la persoana de langa ei ...ochii lor zboara in stanga si in dreapta ...sunt aventurieri ...si toate rautatile ...fugiti de ei ...clar
bine acum depinde si de educatia fiecaruia nu numai de zodie ...cred ..:P
ariana_valentina
Postat pe 12 Noiembrie 2008 14:59
De la: mamaia22, la data 2008-08-24 00:33:22 eu rac el pesti??ce parere aveti? ne potrivim??
mihaela_bria
Postat pe 14 Noiembrie 2008 14:12
eu cred ca relatia ar putea merge ffff bine dar depinde de cei doi la fel ca in orice alta relatie ,dar daca vrei sa stii mai multe despre pesti intreabama te rog!
razvanbeliu
Postat pe 24 Noiembrie 2008 19:18
va potriviti.....? eu as zice mai degraba ca iti doresti sa va potriviti.El e mereu "preocupat"ca sa nu spun altfel, trebuie sa "tragi" tu de el....insa e sufletist si....in pat...cand se intampla...e "de vis". Depinde acum de tine cata rabdare ai ....
mi se intampla mie...e tare nehotarat si capricios....
adrianuta
Postat pe 23 Decembrie 2008 22:18
va potriviti.....? eu as zice mai degraba ca iti doresti sa va potriviti.El e mereu "preocupat"ca sa nu spun altfel, trebuie sa "tragi" tu de el....insa e sufletist si....in pat...cand se intampla...e "de vis". Depinde acum de tine cata rabdare ai ....
mi se intampla mie...e tare nehotarat si capricios....
adrianuta
Postat pe 23 Decembrie 2008 22:18
http://www.kudika.ro/comunitate/forum/view_topic/24226/Horoscop-Compatibilitati-prietenii-stiu-de-ce-/1.html
Diavolyta_
Postat pe 13 Aprilie 2009 21:37
nu va potriviti absolut deloc d.p.d.v. zodiacal... cel mai bine ar fi sa va despartiti....
Diavolyta_
Postat pe 21 Aprilie 2009 01:47
Nu, numai ca va potriviti sunteti cei mai potriviti pentru aceasta relatie eu unul ..sunt pesti ... si tot la fel sunt intr-o relatie cu o racutza ...tare frumoasa ... si desi este mai rigida in exprimarea sentimentelor..eu stiu ca ma iubeste la fel de mult cum si eu o iubesc ... asa ca Soarele straluceste pentru voi
raphaelle
Postat pe 9 Iunie 2009 10:16
AI DREPTATE .eu sunt rac si el era pesti tot a2a decada.exact :m-a si jignit ,m-a si nselat,ma mintea ,intodeauna el era prioritatea nr.1. el;serviciul,si dupa aceea urmam eu...daca nu ma uita ca era asa de obosit si stresat si dupa 4 ani si 5 luni gata s-a plictisit...
kudika022354
Postat pe 12 Iunie 2009 19:01
De la: kudika022354, la data 2009-06-12 19:01:01AI DREPTATE .eu sunt rac si el era pesti tot a2a decada.exact :m-a si jignit ,m-a si nselat,ma mintea ,intodeauna el era prioritatea nr.1. el;serviciul,si dupa aceea urmam eu...daca nu ma uita ca era asa de obosit si stresat si dupa 4 ani si 5 luni gata s-a plictisit...
ca sa nu mai spun ce teatru stiu sa joace .nu te poti baza pe ei absolut deloc una zice alta face .ffffffffffffffffffffff mindru; ffffffffffffffffffff orgolios dar numai in casa,ca in rest......
kudika022354
Postat pe 12 Iunie 2009 19:09
De la: sorana_sabau@yahoo.com, la data 2008-09-23 23:07:34sincer, nu stiu ce sa spun...am momentan o relatie cu un peste, dar nu prea suntem pe aceeasi lungime de unda...el e retras, foarte sensibil, inchis in sine, gelos, posesiv, orgolios si siguratic, nu prea accepta iesirile in grup si...mereu vrea sa fim doar noi doi,plus ca pentru fiecare greseala de a mea incearca sa ma taxeze sau sa faca si el la fel...ceea ce pe mine uneori ma sperie...nu pot sa spun ca nu impartasim amunite conceptii despre viata, dar nu prea multe. din punctul meu de vedere relatia cu un peste nu poate fi exceptionala...
nu vreau sa te dezamagesc;dar asa este.si se poate si mai rau .sa nu gresesti tu sa greseasca numai el si tu vei fi cea din cauza careia se poarta asa.sa nu incerci sa-l tii departe de prieteni sau de alte cunostinte ,ori sa ii interzici sa nu iasa din casa la bere cu baietii (chiar de iti v-a lipsi noptile de acasa) caci asta ,v-a insemna ptr el ca il tii legat. lor le trebuie fff multa libertate.dar sa nu indraznesti tuu..sa spui ca vrei sa iaesi la un suc cu prietetenele tale ca nu ai voie.de altfel eu le doresc acestor gen de oameni sa nu aiba parte de familie ca nu merita .ei trebuie safie singuri ca sa se poata iubi pe sine........ (tot ce am scris,am patit-o pe propria-mi piele)
kudika022354
Postat pe 12 Iunie 2009 19:20
De la: lover_woman, la data 2008-09-24 16:14:59draga sorana_sabau, te sfatuiesc sa ti vezi de viata ta sa mergi mai departe, sa cunosti pe altcineva, nu se merita sa traiesti langa un peste. Barbatii pesti nu stiu ce vor, sunt niste ciufuti, nu si dau seama ( nu stiu de ce) ca fac persoana de langa ei sa sufere, de fapt chiar nu i intereseaza, sunt extrem de mandrii si le umbla ochii in stanga si-n dreapta. Daca tu crezi ca se merita sa ti pierzi ce i mai frumosi ani din viata stand paznic langa un peste este alegerea ta, Ru sunt trecuta prin asa experienta. E posibil ca nu toti pestii sa fie asa, eu pana acum nu am intalnit unul care sa mi schimbe parerea, imi pare rau daca jignesc pe cineva cu cel
epuse.
draga lover women aceeiasi experienta ca si tine am avut dar numai ca am avut parte sa cunosc 2 pesti siiii.............vaiiiiiii !!!!!!!!!!! daca mai aud de vreun barbat din zodia pesti ???? .............
kudika022354
Postat pe 12 Iunie 2009 19:25
Rac si Pesti? Da! Merge, si înca foarte bine. Sentimentele sunt la mare pret pentru ambii nativi, Racul si Pestele traiesc într-o lume unde inima da decrete si le aplica, astfel încât va veti întelege aproape intuitiv unul pe celalalt.

Amândoi aveti momentele voastre "ciudate", în care fie trebuie sa fiti singuri, fie sunteti într-o pasa proasta fara motive aparente, asa ca, daca vei fi destul de întelegator cu Pestele, vei descoperi ca el îti poate accepta multe dintre toanele tale vestite de Rac capricios. Amândurora va place mai mult acasa decât în oras si aveti un spirit de sacrificiu care probabil o sa va atraga multi prieteni

Financiar, va trebui sa cam preiei controlul si sa pui tu bani deoparte : Pestele traieste foarte mult în prezent, si nici nu se sinchiseste de bani, nici nu stie sa-i administreze. Desi se spune ca este un nativ norocos la bani, aproape orice Peste stie sa faca ceva-cumva si sa se descotoroseasca repejor de ei : da, ai ghicit, este cheltuitor.
Relatia voastra ar merfe fff bn.Sper sa te ajute.Succes!
elysa001
Postat pe 25 Iunie 2009 11:25

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sot rac, sotie scorpion, stie cineva ceva? 15 De la: 592777 11 August 2009 11:33
ce parere aveti?? eu gemeni el gemeni.. 15 De la: kudika294786 4 August 2010 15:32
Femeie varsator-barbat varsator 5 De la: mimi_ca29 25 Ianuarie 2011 14:33
epilare definitiva cu IPL...si-a facut cineva?cine are ceva detalii concrete? 3 De la: angelina_ 1 Aprilie 2009 17:39
Hellp me! 34 De la: lover_woman 17 Noiembrie 2010 22:04