Setari Cookie-uri

Ajutor! Mi s-a rupt proteza, nu mai pot sa merg!

De la: ramo77, la data 2008-08-27 11:16:51Eu am un nr de tel de la madalina care este al unei reportere de la povestiri-adevarate(acasa tv)si vreau sa o sun.Dar nu stiu daca nu cumva a luat cineva legatura cu ei inainte mea.Ce spuneti?

hmmm,aflam noi asta daa cineva a luat legatura,oricum ideea e buna!
dydy88
Postat pe 27 August 2008 11:21

Am sunat-o pe doamna repotera si se rezolva.A zis sa stam linistiti ca a luat legatura cu madalina si stie povestea.De saptamana viitoare vor lua cazul ei si se vor intalni cu ea.A spus reportera ca a primit si mai multe email-uri de la diferite persoane(adica noi)care au cerut ajutorul pt.madalina,si sa stam cu totii linistiti.Sptamana asta o au aglomerata,dar se va rezolva.Asa ca madalina noi nu te vom lasa acum,din contra vom fii alaturi de tine mai mult ca la inceput si oricand ai nevoie de noi suntem aici.
ramo77
Postat pe 27 August 2008 11:44
o veste extraordinar de buna!multumim cerului ca este cu noi!MADALINA draga noastra prietena speram ca visele tale si ale noastre acum sa devina reale si sa reusim sa cumparam proteza aia mai performanta !pupici!

Postat pe 27 August 2008 11:55
De la: etta70, la data 2008-08-26 19:11:21 Madalina....continua sa speri si sa crezi......si visele tale vor deveni realitate !!!!.......ti-o spune cineva din proprie experienta .....


ti-am spus eu,Madalina????......deja visul este pe jumatate realizat !!!!....pup dulce...... .......si o zi frumoasa.......

Postat pe 27 August 2008 13:15
Madalina te admir pentru puterea si vointa de care dai dovada. "Marile" probleme pe care le am in viata mea de zi cu zi palesc in fata situatiei tale si ma simt mica cat o furnica si neputincioasa si singurul meu regret este ca nu pot sa fac mai multe pentru tine. Ma bucur ca mai exista oameni de nadeje care ti-au oferit ajutorul. poti sa contezi pe mine...Fii tare si sa auzim numai de bine.
deliadelia23
Postat pe 27 August 2008 13:59
De la: mafia_nr1, la data 2008-08-26 20:31:35MULTUMIM CELOR CE SUNT ALATURI DE NOI....CU SUFLETUL SI INIMA SI IN SPERANTA CA VOM REUSI SA FACEM UN SUFLET FERICIT....

MA TREZESC DIMINEATA SI POT FUGI LA TOALETA
AM NEVOIE DE CEVA FUG SI-MI IAU
AM NEVOIE DE MASINA, MA URC IN EA SI CONDUC
AM NEVOIE SA-MI CROIESC O ROCHIE POT COASE LA MASINA
AM NEVOIE DE ALIMENTE IN CASA, FUG SI-MI IAU DE LA MARKET
SIMT NEVOIA SA STAU IN PARC LA AER CURAT POT MERGE......


MA GANDESC LA MADALINA SI STIU CA-SI VA DORI TOATE CELE MAI SUS SPUSE.....NU-I PLANGEM DE MILA....ESTE DOAR UN AJUTOR...PENTRU UN SUFLET CARE ARE NEVOIE DE PRIETENI, ARE NEVOIE DE AFECTIUNE, ARE NEVOIE DE NOI.......

MADALINA CU INIMA PE INIMA SPUN CA TOATE AU O REZOLVARE...SUNT ATATIA OAMENI CU SUFLET CARE TE VOR AJUTA....

PUPICI MULTI MADALINA ....
dragalaspui
Postat pe 27 August 2008 16:47
Este adevarat tot ce a scris MAFIA, imi doresc lucrile astea, dar ma trezesc intr-un moment de fractiune si realizez ca nu le pot face.

Nu imi pierd increderea in omeni, stiu ca au suflet bun, insa de multe ori din disperare ajungi sa nu mai constientizezi ce este bine si ce este rau.

Eu va multumesc ca m-ai primit in sanul vostru, ma simt mult mai bine fata de acum 2 saptamanai cand eram cu psihicul la Pamant.

Am reusit sa imi repar proteza, dar nu stiu cat timp voi mai putea sa merg, insa alaturi de voi stiu sigur ca voi fi bine in curand!
MII DE MULTUMIRI.
VA PUPEZ
dragalaspui
Postat pe 27 August 2008 16:52
De la: france1974, la data 2008-08-27 11:55:41o veste extraordinar de buna!multumim cerului ca este cu noi!MADALINA draga noastra prietena speram ca visele tale si ale noastre acum sa devina reale si sa reusim sa cumparam proteza aia mai performanta !pupici!


Ufffffff, ma trec asa niste fiori...

Acela este un vis pe care as fi foarte fericita sa mil implinesc.

Daca va uitati pe contul meu veti vedeam ca am adaugat niste filmulete cu acele proteze mai performante decat cea care trebuie sa o fac eu acum. Sunt o adevarata arta daca le pot spune asa.

Cu acele proteza nu as mai fi nevoita sa merg cu carje, mi-ar usura mersul , as scapa de durerile de coloana pe care le am zilnic, deoarece proteza mea de acum are aproape 8 kg.

Acele proteze mi-ar da posibilitatea sa imi cresc singura copilul pe care mil doresc cu ardoare, PENTRU CA VIATA NU ESTE VIATA DACA NU AI SI UN SUFLETEL DE INGERASI PENTRU CARE SA TE ZBATI.
dragalaspui
Postat pe 27 August 2008 16:57
ingeras,o sa reusim!exista atitia oameni cu suflet mare iar DUMNEZEU ne va indrepta pasii catre ei........visul tau o sa devina realitate!nu trebuie sa-ti pierzi speranta orice ar fi!

Postat pe 27 August 2008 18:51
Fax: 2555348; E-mail: sprigoana@yahoo.com doina.danet@rosal.ro

aici vom gasi sprijin...!!

va asigur ca vom gasi..,tot ce-i trebuie Madalinei..!!

vreau mail-uri ..,cat de multe..!!

scrieti ce vreti voi..
dar va rog din suflet sa o faceti.

cine vrea sa vorbeasca cu Madalina,o poate face pe mes,cu WEB...,POSTATI VA ROG PE TOATE TOPICURILE !!

Madalina..,este tare dulcica,este mai mult decat frumoasa si f desteapta..!!

va invita pe toti sa o cunoasteti,asa cum este ea..

am incredere in voi..!!

Postat pe 27 August 2008 19:45
stef multumim.......;;daca ajungem la d-l prigoana sigur vom avea ajutor!mai ales ca are ceva legaturi cu protezatea dupa cum stiu eu!deci dragii mei haideti sa facem cazul madalinei auzit!multumim!

Postat pe 27 August 2008 19:52
De la: stef80, la data 2008-08-27 19:45:54Fax: 2555348; E-mail: sprigoana@yahoo.com doina.danet@rosal.ro

aici vom gasi sprijin...!!

va asigur ca vom gasi..,tot ce-i trebuie Madalinei..!!

vreau mail-uri ..,cat de multe..!!

scrieti ce vreti voi..
dar va rog din suflet sa o faceti.

cine vrea sa vorbeasca cu Madalina,o poate face pe mes,cu WEB...,POSTATI VA ROG PE TOATE TOPICURILE !!

Madalina..,este tare dulcica,este mai mult decat frumoasa si f desteapta..!!

va invita pe toti sa o cunoasteti,asa cum este ea..

am incredere in voi..!!

stef zis si facut.Doar ce am ajuns acasa si m-am pus pe trimis email-uri.Sa dea Dumnezeu sa fie cu noroc
ramo77
Postat pe 27 August 2008 20:58
Dragi si dragele meele , eu va multumesc din suflet pentru ceea ce faci pentru mine.

Vreau sa va spun ca Luni In data de 1.09.2008 vor veni cei de la Povestiri adevarate la mine. Cat de curand o sa va dau vesti si mai bune, vesti care fara ajutorul vostru nu le puteam da.
dragalaspui
Postat pe 31 August 2008 02:38
Si noi iti multumim ca ai avut si ai incredere in noi.
ramo77
Postat pe 31 August 2008 21:53
madalina.... si sa ne dai repejor de veste ce ti-au spus cei de la TV....

Postat pe 31 August 2008 22:02
mult curaj Madalina!si orice ar fi nu o sa ne lasam pagubasi!nu uita ca sintem cu inima alaturi de tine!

Postat pe 31 August 2008 22:06
mult curaj Madalina!si orice ar fi nu o sa ne lasam pagubasi!nu uita ca sintem cu inima alaturi de tine!

Postat pe 31 August 2008 22:07
Buna dragii mei.
Vreau sa sa spun ca deabi am terminat de filmat reportajul,a iesit bine dupa parerea mea, acum astept sa ma sune si sa ma anunte cand se va difuza.

Am insa o mica confuzie , nu stiu daca cameramanul a filmat cand eu am vorbit cu reportera in timp ce ii spunea ca am pe un site niste prieteni care ma sustin si ma ajuta cu atat la greu cat si la bine.



Va postez aici adresa si link-ul lui Silviu Prigoana si va rog din suflet sa ii trimiteti mail-uri, iar cei acre o fac va rog sa ma anunte in privat sau pe topic. Multumesc.
Adresa este:

http://www.fundatiasilviuprigoana.ro/obiective.html

Adresa:
Bucuresti, Sos. Dudesti- Pantelimon, nr. 32-40, sector 3

Tel: 2555347;
Fax: 2555348;
E-mail: sprigoana@yahoo.com
doina.danet@rosal.ro




Va multumesc



dragalaspui
Postat pe 1 Septembrie 2008 14:57
Eu zic sa confirmam si aici cine a trimis email-uri la adresele de mai sus mentionate de Madalina.Chiar daca confirmam si pe privat eu zic ca nu ar fi rau sa anuntam si aici pentru ca tot este topicul pentru Madalina.Ok?Nu cred ca se supara nimeni.Eu ieri nu am trimis nici un email pentru ca nu am avut timp,dar azi am fost mai libera si am trimis 4 email-uri.Voi incerca si mai tarziu.Va pup pe toti
ramo77
Postat pe 2 Septembrie 2008 13:08
De la: deliadelia23, la data 2008-08-27 13:59:07Madalina te admir pentru puterea si vointa de care dai dovada. "Marile" probleme pe care le am in viata mea de zi cu zi palesc in fata situatiei tale si ma simt mica cat o furnica si neputincioasa si singurul meu regret este ca nu pot sa fac mai multe pentru tine. Ma bucur ca mai exista oameni de nadeje care ti-au oferit ajutorul. poti sa contezi pe mine...Fii tare si sa auzim numai de bine.



Iti multumesc frumos.
dragalaspui
Postat pe 6 Septembrie 2008 01:10

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
PSIHOTERAPIE 2 De la: amydia 14 August 2009 13:38
cand ii apuca pe romani... 20 De la: france 28 Martie 2008 17:34
2012... 25 De la: razz 18 Noiembrie 2010 18:08
Sacul lui Mos Craciun 80 De la: Lucia38 27 Decembrie 2010 14:16
hy hy hy 31 De la: ETE_EU 7 Mai 2009 00:28