Setari Cookie-uri

....de ce sunt unii nesimtiti?

De ce un baiat care te place, poate sa te faca sa suferi,sa te crezi vinovata de despartire, sa iti zica chestii de genul ca nu isi doreste repede o partenera noua, si sa fie in 2-3 saptamani cu alta,sa isi afiseze poze pe net sarutandu-se cu ea?
otilia23
Postat pe 4 Ianuarie 2009 23:04
pentru ca...poate!

Postat pe 4 Ianuarie 2009 23:12
pai poate, dar chiar nu il intereseaza ca fosta il crede un mincinos, sau la barbati conteaza sa se simta ei bine, si in aparenta sa arate ca ei chiar nu sufera dupa nimeni??
Sau poate ei se prefac si atunci cand zic ca simt ceva pentru o fata....
otilia23
Postat pe 4 Ianuarie 2009 23:15
De la: otilia23, la data 2009-01-04 23:04:56De ce un baiat care te place, poate sa te faca sa suferi,sa te crezi vinovata de despartire, sa iti zica chestii de genul ca nu isi doreste repede o partenera noua, si sa fie in 2-3 saptamani cu alta,sa isi afiseze poze pe net sarutandu-se cu ea?

se joaca cu sentimentele tale,,vrea ca sa isi etaleze gesturile de baiat ,,,stie ca inca ti la el ,,iti stie punctele tale sensibile ,,care te fac sa suferi si sa plangi si te "minte, desi nu sunt sigur" ca are o partenera noua ,,,si tu si eu si multi alti daca vrem sa ii facem pe cei din jur care ne iubesc sa sufere ,,chiar de noi ii iubim ,,,ne manifestam intrun mod mai ciudat atasand poze cu alte persoane care poate sunt doar imaginatia noastra ,,sau poate acele persoane sunt doar amici,,amice ,,dar sa te faca sa suferi un om poate face orice ,,,nu neaparat sa te loveasca fizic,,,sufleteste si in inima acolo unde doare mai tare ,,,dupa cum tiam mai spus trateaza asta cu indiferenta,,,fa cum iti spun ,,,nu te mai plange ,,ca te va vedea si vei demonstraca esti si mai slaba e zi ce trece ,,lasal sa fac ce vrea un timp ,,,daca vezi ca nu si nu vrea sa se intoarca la tine ,,ok,,,fata nu sa terminat lumea la el ,,,esti tanara frumoasa ,,,ce mai vrei ,,fi demna de tine si aratai ca si tu poti fi la fel de rece ,,,,,,nu stiu toata povestea asa ca nu stiu ce sfat mai bun sa iti dau ,,,te poop ai grija
sarutama
Postat pe 4 Ianuarie 2009 23:44
pt ca...vrea sa-ti arate ca nu te merita si ca e cazul sa-l uiti.
cea mai dulce razbunare e sa fii indiferent.
morticia_adams
Postat pe 4 Ianuarie 2009 23:53
nici nu mai conteaza povestea sincer acum.
S-a simtit foarte jignit la despartirea noastra, mi-a zis chestii de genul ca s-a uitat prea sus, ca el nu va fi niciodata ce sunt eu, ca eu imi doresc cariera de la un barbat nu iubire, ca mie imi e rusine cu el in public, ca el acum nu e la nivelul meu, si eu vroiam sa isi faca ceva in viata, sa stiu ca stau langa unul care imi ofera cat de cat o siguranta,ca nu ma pot incurca cu oricine la aproape 24 de ani, cand eu stiu ca am luptat si lupt in continuare sa realizez ceva in viata, el nu a fost de acord sa astepte sa isi inceapa macar un mic viitor,nu se simte in stare acum si mi-a cerut ca eu sa il accept asa cum e si sa fiu alaturi de el sa realizeze ceva....lucru care si daca se intampla, sa ajunga el cineva se intampla in ani de zile, ani pe care eu nu vreau sa ii pierd, cand exista mari sanse sa gasesc o persoana ca mine, care stie ce vrea de la viata, nu primeste totul de-a gata.
Poate ca de asta se razbune, sa imi arate totusi ca nu merita sa fie cu mine.
otilia23
Postat pe 5 Ianuarie 2009 00:01
oricum nu mai vorbesc cu el, prin nici o cale, nici nu am de gand sa mai vorbesc, incerc totusi sa ii inteleg atitudinea...
otilia23
Postat pe 5 Ianuarie 2009 00:06
Punem semn si revenim mai incolo
iris_4_ever
Postat pe 5 Ianuarie 2009 11:05
iris, n-ai timp acuma?

draga mea otilia, nu tu esti cea care nu-l meriti, ci el cel care nu te merita. Eu una nici nu concep sa stau cu unu' care n-are nici o dorinta, aspiratie de la viata asta. Ce, se asteapta sa-l tin eu sau cum???? Draga mea, nu mai suferi, ca suferi degeaba dupa un prost. Zi mersi ca ai scapat de el.
kitty_krieger
Postat pe 5 Ianuarie 2009 11:13
pentru ca nu stie ce vrea;barbati cu mintea infantila !universul lor are ca simbol asa ca...next poate va fi the best!
karelia123
Postat pe 5 Ianuarie 2009 11:20
cam asa ceva iry ....nu am timp si nici chef de facut sapaturi azi ....daca vreti sa va faceti o parere la obiect va sfatuiesc sa intrati pe profilul fetei sa cititi si celelalte subiecte deschise de ea .....personal mi se pare ca baiatul a procedat corect
iris_4_ever
Postat pe 5 Ianuarie 2009 11:39
Mie mi se par toate topicurile trase la indigo... Iris, cred ca n-ai inteles tu. Fata e nacajita din cauza unei singure persoane si pune intrebarea din titlu in mai multe feluri, poate primeste mai multe feluri de raspunsuri care sa o satisfaca sau cel putin sa-i dea o tzara de liniste...
Lucia1971
Postat pe 5 Ianuarie 2009 11:43
De la: Lucia1971, la data 2009-01-05 11:43:40Mie mi se par toate topicurile trase la indigo... Iris, cred ca n-ai inteles tu. Fata e nacajita din cauza unei singure persoane si pune intrebarea din titlu in mai multe feluri, poate primeste mai multe feluri de raspunsuri care sa o satisfaca sau cel putin sa-i dea o tzara de liniste...


Ba am inteles perfect ,fata se crede superioara fatza de el , ii aduce la cunostiinta acest lucru si de aici potopul ...baiatu ia de bun ce zice ea,isi baga picioarele in ea de relatie si se duce la alta ...destul de logica hotararea lui

De la: otilia23, la data 2009-01-05 00:01:32
S-a simtit foarte jignit la despartirea noastra, mi-a zis chestii de genul ca s-a uitat prea sus, ca el nu va fi niciodata ce sunt eu, ca eu imi doresc cariera de la un barbat nu iubire, ca mie imi e rusine cu el in public, ca el acum nu e la nivelul meu


Adica ....ea propune despartirea si tot ea e stresata ca si-a gasit pe alta
iris_4_ever
Postat pe 5 Ianuarie 2009 12:04
Iris, hai sa nu incercam noi, la 30 de ani ai nostri ( ) sa intelegem un suflet de 23. Eu ma deckar depasita...
Lucia1971
Postat pe 5 Ianuarie 2009 12:06
De la: Lucia1971, la data 2009-01-05 12:06:44Iris, hai sa nu incercam noi, la 30 de ani ai nostri ( ) sa intelegem un suflet de 23. Eu ma deckar depasita...

bravo,,,, numai eu la 33 ma-am prostit sa dau explicatii crezint ca e un suflet pierdut ,,,iris urmez sfaturi eu de acum ,
sarutama
Postat pe 5 Ianuarie 2009 12:10
De la: Lucia1971, la data 2009-01-05 12:06:44Iris, hai sa nu incercam noi, la 30 de ani ai nostri ( ) sa intelegem un suflet de 23. Eu ma deckar depasita...


Draga mea , imi place sa cred ca sunt cea mai intelegatoare persoana din lume , am rabdare sa ascult omu si dupa aceea trag concluziile ...tind sa cred ca in general trag concluzii corecte

Oty m-a contactat pe privat si mi-a trimis cu manutza ei celelalte topicuri cu referire la aceasi persoana .
Daca m-as abtine de la comentarii risc sa vad si acest subiect transformandu-se in unul de genul ,,barbatii sunt porci'' si nu vad ce rost are sa dam cu pietre intr-un baietel care nu a facut decat sa accepte despartirea initiata de ea......la modul in care a pus problema ,tipul e porcul care si-a batut joc de sarmana fatuca iar lucrurile nu stau asa
iris_4_ever
Postat pe 5 Ianuarie 2009 12:16
De la: iris_4_ever, la data 2009-01-05 11:39:22cam asa ceva iry ....nu am timp si nici chef de facut sapaturi azi ....daca vreti sa va faceti o parere la obiect va sfatuiesc sa intrati pe profilul fetei sa cititi si celelalte subiecte deschise de ea .....personal mi se pare ca baiatul a procedat corect

oi, tu ce dreptate ai...m-am speriat cand am dat de pagina cu toate subiectele deschise de ea
kitty_krieger
Postat pe 5 Ianuarie 2009 12:26
De la: otilia23, la data 2009-01-05 00:01:32nici nu mai conteaza povestea sincer acum.
S-a simtit foarte jignit la despartirea noastra, mi-a zis chestii de genul ca s-a uitat prea sus, ca el nu va fi niciodata ce sunt eu, ca eu imi doresc cariera de la un barbat nu iubire, ca mie imi e rusine cu el in public, ca el acum nu e la nivelul meu, si eu vroiam sa isi faca ceva in viata, sa stiu ca stau langa unul care imi ofera cat de cat o siguranta,ca nu ma pot incurca cu oricine la aproape 24 de ani, cand eu stiu ca am luptat si lupt in continuare sa realizez ceva in viata, el nu a fost de acord sa astepte sa isi inceapa macar un mic viitor,nu se simte in stare acum si mi-a cerut ca eu sa il accept asa cum e si sa fiu alaturi de el sa realizeze ceva....lucru care si daca se intampla, sa ajunga el cineva se intampla in ani de zile, ani pe care eu nu vreau sa ii pierd, cand exista mari sanse sa gasesc o persoana ca mine, care stie ce vrea de la viata, nu primeste totul de-a gata.
Poate ca de asta se razbune, sa imi arate totusi ca nu merita sa fie cu mine.




esti sigura ca-l vrei inapoi in viata ta? sau e doar un capriciu?
gandeste te bine ... daca ai avea "curajul" sa fii cu el
morticia_adams
Postat pe 5 Ianuarie 2009 13:13
pt ca te minte

Postat pe 5 Ianuarie 2009 13:17
sunt nesimtiti pentru ca voi le dati prioritate celor nesimtiti.va plangeti ca romantismul si loialitatea dispar...voi le-ati facut sa fie pe cale de disparitie ..dar de ce suferiti voi dupa nesimtiti si nu dupa baieti buni?permite-mi sa raspund tot yo...pentru ca un nesimtit se foloseste de voi apoi va da papucii si se duce dupa alta(lucru care va intriga),pe cand unui baiat bun ii dati voi papucii dupa ce va pliktisiti.'caz clasat,draga domnule watson'
razz
Postat pe 5 Ianuarie 2009 21:49
De la: razz, la data 2009-01-05 21:49:39..dar de ce suferiti voi dupa nesimtiti si nu dupa baieti buni?permite-mi sa raspund tot yo...pentru ca un nesimtit se foloseste de voi apoi va da papucii si se duce dupa alta(lucru care va intriga),pe cand unui baiat bun ii dati voi papucii dupa ce va pliktisiti.'caz clasat,draga domnule watson'

permiteti-mi domnu' razz :
kitty_krieger
Postat pe 5 Ianuarie 2009 21:51
..multumesc de pareri.
iris_4_ever, oricum el este un nesimtit, ca ce am uitat sa iti zic ca in primele 3 luni am tinut contactul prin mesaje ca a fost plecat din tara, 2 luni imi zicea ca de abia asteapta sa fie cu mine, si pe urma era filmat pe acolo intinzandu-se o femeie maritata pe el, acum clar ca nu sustinea ca s-a culcat cu ea,ce barbat ar face-o, dar oricum mie imi zicea ca e optimist cu posibila relatie intre noi doi, ca ii e dor de mine, si el isi facea de cap cu curvele pe acolo.
Si bineinteles ca dupa faza asta am inceput sa gandesc, daca aveam incredere in el din start, nu stateam eu sa ma gandesc daca merita sa ma incurc cu el sau nu, daca se gandeste la un viitor.
Fara incredere..chiar nu avea rost sa mai continui.
Dar in cele 3 luni si inca o luna si jumatate in care am fost intr-adevar impreuna am ajuns sa tin la el...chiar daca nu merita.
Un astfel de om chiar nu merita sa fie bagat in seama de o fata ca mine, si superioara lui chiar sunt, nu ma cred, dar intr-o relatie nu cred ca e vorba de superioritate. , ci mai degraba de incredere, comunicare, sinceritate si sentimente
otilia23
Postat pe 5 Ianuarie 2009 22:32
De la: razz, la data 2009-01-05 21:49:39sunt nesimtiti pentru ca voi le dati prioritate celor nesimtiti.va plangeti ca romantismul si loialitatea dispar...voi le-ati facut sa fie pe cale de disparitie ..dar de ce suferiti voi dupa nesimtiti si nu dupa baieti buni?permite-mi sa raspund tot yo...pentru ca un nesimtit se foloseste de voi apoi va da papucii si se duce dupa alta(lucru care va intriga),pe cand unui baiat bun ii dati voi papucii dupa ce va pliktisiti.'caz clasat,draga domnule watson'


adevar graiesti sherlock
iris_4_ever
Postat pe 5 Ianuarie 2009 23:16
ca sa ras la intrebare ,,,eu sunt un nesimtit ,,,si recunosc ,,,dar ce sa fac daca asa ma facut alti ,,,nesimtitule,,,si eu m-am luat dupa ei ,,,da mai rau e ca imi dau seama ca sunt asa ca si cafeaua o vreau la pat si mancarea o vreau la pat ,,daca s-ar putea cineva sa si mestece in locu meu tare miar ai prinde bine ,,,daca imi spui sa ma dau mai incolo ma fac ca nici nu te aud asa sunt eu de nesimtit ,,,toate ca toate ,,,m-am nascut obosit si traiesc pentru a ma odihni
sarutama
Postat pe 5 Ianuarie 2009 23:30
De la: otilia23, la data 2009-01-05 22:32:02..multumesc de pareri.
iris_4_ever, oricum el este un nesimtit, ca ce am uitat sa iti zic ca in primele 3 luni am tinut contactul prin mesaje ca a fost plecat din tara, 2 luni imi zicea ca de abia asteapta sa fie cu mine, si pe urma era filmat pe acolo intinzandu-se o femeie maritata pe el, acum clar ca nu sustinea ca s-a culcat cu ea,ce barbat ar face-o, dar oricum mie imi zicea ca e optimist cu posibila relatie intre noi doi, ca ii e dor de mine, si el isi facea de cap cu curvele pe acolo.
Si bineinteles ca dupa faza asta am inceput sa gandesc, daca aveam incredere in el din start, nu stateam eu sa ma gandesc daca merita sa ma incurc cu el sau nu, daca se gandeste la un viitor.
Fara incredere..chiar nu avea rost sa mai continui.
Dar in cele 3 luni si inca o luna si jumatate in care am fost intr-adevar impreuna am ajuns sa tin la el...chiar daca nu merita.
Un astfel de om chiar nu merita sa fie bagat in seama de o fata ca mine, si superioara lui chiar sunt, nu ma cred, dar intr-o relatie nu cred ca e vorba de superioritate. , ci mai degraba de incredere, comunicare, sinceritate si sentimente


Draga mea , mii de plecaciuni ( pacat ca nu exista emoticonul ala aici ) daca prin deschidere a cel putin 3 topicuri legate de el demonstrezi faptul ca ii esti superioara ....prefer sa ma abtin.

Eu am tras o concluzie bazata pe ceea ce ai scris tu in toate topicurile si imi mentin concluzia,nu-s mama omida sa ghicesc cum a decurs relatia voastra la inceput.

De la: otilia23, la data 2008-12-02 23:18:21Povestea e cam asa:
- ea, este o tanara (23 ani) pentru care conteaza imaginea,si-a creat-o prin scoli si felul ei de a fi, fiind caracterizata ca o fata seriosa si cuminte,care lupta in continuare pentru a atinge un anumit nivel (ridicat) pe toate planurile din viata ei;
- el este un tanar cu aproape 3 ani mai mic decat ea, nu are prea multe studii...momentan, adica privind din exterior el nu are nimic din ceea ce si-ar dori ea, ca bineinteles fata tine la pretentiile ei....dar....
- ....cei doi se plac,acest lucru il zice si el si ea,si il si simt poate, dar bineinteles cei apropiati fetei (parinti, prieteni)...ii spun ca acesta nu merita, adica o sa fie barfita si la munca...unde lucreaza amandoi (el muncitor,ea...),o sa fie poate ironizata,etichetata ca fiind ceea ce defapt nu este,ca totusi este o fata cuminte si la locul ei, ca doar stim fiecare ce poate sa zica lumea, si adevarul este ca cine nu te cunoaste se poate lua dupa spusele lumii si sa nu te cunoasca cum esti tu in realitate;
- tinand cont ca fata nu poate sa faca publica aceasta relatie, pentru ca in final tine la parerea parintilor si a celor apropiati, stiind doar ea cate certuri a avut pe aceasta tema,pentru ca parintii ei o vad cineva si nu o vor incurcata cu un ''coate goale'' care nu a realizat nimic in viata, SE MERITA? adica fata aceea gandeste teoretic la fel ca cei din jurul ei, ca este constienta ce isi doreste de la un barbat, dar cand este langa el nu poate sa renunte la el,pentru ca ei se inteleg foarte bine cand sunt impreuna, desi el stie situatia,adica ce vrea ea, etc...dar desi stie ce idealuri are fata nu renunta la ea;
- este un viitor in aceasta relatie, adica are rost sa continue aceasta fata o relatie cu acest baiat, fara sa se gandeasca la consecinte si la ce zice lumea?


De la: otilia23, la data 2008-12-08 21:51:21eu cred ca am o problema grava...sincer....
Cum se face ca ratiunea mea este identica cu cea a celor apropiati mine si inima mea zice altceva?
Sa fim seriosi...eu am 23 de ani....el 20....care sunt sansele sa iasa ceva?
Eu studii, functie....el nimic....
Ambitie are....dar....e tanar totusi....cine stie daca reuseste ceva in viata asta?
Sa imi irosesc timpul cu el daca creierul zice una si inima alta?
Ca pana la urma...totul poate conduce la lacrimile pe care mi le prezic toti?....sa risc...???


De la: otilia23, la data 2008-12-17 20:19:39Poti scoate pe cineva pe care il placi si te place din inima ta....daca nu il mai vezi, nu mai comunici prin nici o modalitate?
Lipsa vorbelor duce la uitarea cuiva de care simti ca iti e dor tot timpul??


De la: otilia23, la data 2008-12-19 21:02:07la mijloc sunt diferentele clare intre noi doi in momentul de fata, de varsta, scoala, serviciu si ca eu imi doresc un viitor cu cineva (sau cel de langa mine sa aiba el un viitor,cum il am si eu,sa aiba un tel) parintii mei la fel, ei nu sunt deloc de acord, si ca sa nu am certuri cu ei, am renuntat sa ma mai vad cu el, chiar daca eu inca il plac, si tinem legatura prin telefon, si cred ca o sa ne mai vedem ocazional noi doi...dar pe ascuns e cam ciudat sincer...ca sa evit eu sa nu ma mai cert cu ai mei si sa nu ma barfeasca lumea sa zicem. Imi pasa prea mult de parerea celor din jur, si nu pot sa nu tin cont de parerea altora...atat timp cat nu pot sa renunt la tot pentru el...pentru ca nu e el acea persoana pentru care sa renunt la tot ce ma inconjoara...



De la: otilia23, la data 2008-12-29 15:11:45Credeti ce sentimentele a doi oameni care se plac,lucru vizibil si recunoscut de amandoi, vor trece pentru totdeauna daca ea nu poate lupta pentru el in prezent, si el nu poate lupta pentru ea intr-un viitor apropiat?
Pentru o dragoste nu se lupta, daca exista sentimente?


De la: otilia23, la data 2009-01-04 00:25:34De ce unii barbati sunt atat de orgoliosi incat nu mai pot fi prieteni cu o fosta iubita,de abia sa o salute, adica mi se pare o prostie din partea lor sa nu mai bage in seama pe cineva la care au tinut, trec sentimentele asa usor, sau se simt bine ca o fac pe barbatii cu orgoliu?


scuzati greseala din titlu...


Adica......vrei sa spui ca dupa o relatie de o luna jumate cu el in cele 4 topicuri deschise despre el tu AI UITAT sa ne spui despre cele 3 luni de filmari ale lui cu femeia maritata ?

Reciteste ce ai scris tu cu manuta ta si apoi vezi daca am tras sau nu concluzia gresita.
Have fun
iris_4_ever
Postat pe 5 Ianuarie 2009 23:37
De la: iris_4_ever, la data 2009-01-05 23:37:54
De la: otilia23, la data 2009-01-05 22:32:02..multumesc de pareri.
iris_4_ever, oricum el este un nesimtit, ca ce am uitat sa iti zic ca in primele 3 luni am tinut contactul prin mesaje ca a fost plecat din tara, 2 luni imi zicea ca de abia asteapta sa fie cu mine, si pe urma era filmat pe acolo intinzandu-se o femeie maritata pe el, acum clar ca nu sustinea ca s-a culcat cu ea,ce barbat ar face-o, dar oricum mie imi zicea ca e optimist cu posibila relatie intre noi doi, ca ii e dor de mine, si el isi facea de cap cu curvele pe acolo.
Si bineinteles ca dupa faza asta am inceput sa gandesc, daca aveam incredere in el din start, nu stateam eu sa ma gandesc daca merita sa ma incurc cu el sau nu, daca se gandeste la un viitor.
Fara incredere..chiar nu avea rost sa mai continui.
Dar in cele 3 luni si inca o luna si jumatate in care am fost intr-adevar impreuna am ajuns sa tin la el...chiar daca nu merita.
Un astfel de om chiar nu merita sa fie bagat in seama de o fata ca mine, si superioara lui chiar sunt, nu ma cred, dar intr-o relatie nu cred ca e vorba de superioritate. , ci mai degraba de incredere, comunicare, sinceritate si sentimente


Draga mea , mii de plecaciuni ( pacat ca nu exista emoticonul ala aici ) daca prin deschidere a cel putin 3 topicuri legate de el demonstrezi faptul ca ii esti superioara ....prefer sa ma abtin.

Eu am tras o concluzie bazata pe ceea ce ai scris tu in toate topicurile si imi mentin concluzia,nu-s mama omida sa ghicesc cum a decurs relatia voastra la inceput.

De la: otilia23, la data 2008-12-02 23:18:21Povestea e cam asa:
- ea, este o tanara (23 ani) pentru care conteaza imaginea,si-a creat-o prin scoli si felul ei de a fi, fiind caracterizata ca o fata seriosa si cuminte,care lupta in continuare pentru a atinge un anumit nivel (ridicat) pe toate planurile din viata ei;
- el este un tanar cu aproape 3 ani mai mic decat ea, nu are prea multe studii...momentan, adica privind din exterior el nu are nimic din ceea ce si-ar dori ea, ca bineinteles fata tine la pretentiile ei....dar....
- ....cei doi se plac,acest lucru il zice si el si ea,si il si simt poate, dar bineinteles cei apropiati fetei (parinti, prieteni)...ii spun ca acesta nu merita, adica o sa fie barfita si la munca...unde lucreaza amandoi (el muncitor,ea...),o sa fie poate ironizata,etichetata ca fiind ceea ce defapt nu este,ca totusi este o fata cuminte si la locul ei, ca doar stim fiecare ce poate sa zica lumea, si adevarul este ca cine nu te cunoaste se poate lua dupa spusele lumii si sa nu te cunoasca cum esti tu in realitate;
- tinand cont ca fata nu poate sa faca publica aceasta relatie, pentru ca in final tine la parerea parintilor si a celor apropiati, stiind doar ea cate certuri a avut pe aceasta tema,pentru ca parintii ei o vad cineva si nu o vor incurcata cu un ''coate goale'' care nu a realizat nimic in viata, SE MERITA? adica fata aceea gandeste teoretic la fel ca cei din jurul ei, ca este constienta ce isi doreste de la un barbat, dar cand este langa el nu poate sa renunte la el,pentru ca ei se inteleg foarte bine cand sunt impreuna, desi el stie situatia,adica ce vrea ea, etc...dar desi stie ce idealuri are fata nu renunta la ea;
- este un viitor in aceasta relatie, adica are rost sa continue aceasta fata o relatie cu acest baiat, fara sa se gandeasca la consecinte si la ce zice lumea?


De la: otilia23, la data 2008-12-08 21:51:21eu cred ca am o problema grava...sincer....
Cum se face ca ratiunea mea este identica cu cea a celor apropiati mine si inima mea zice altceva?
Sa fim seriosi...eu am 23 de ani....el 20....care sunt sansele sa iasa ceva?
Eu studii, functie....el nimic....
Ambitie are....dar....e tanar totusi....cine stie daca reuseste ceva in viata asta?
Sa imi irosesc timpul cu el daca creierul zice una si inima alta?
Ca pana la urma...totul poate conduce la lacrimile pe care mi le prezic toti?....sa risc...???


De la: otilia23, la data 2008-12-17 20:19:39Poti scoate pe cineva pe care il placi si te place din inima ta....daca nu il mai vezi, nu mai comunici prin nici o modalitate?
Lipsa vorbelor duce la uitarea cuiva de care simti ca iti e dor tot timpul??


De la: otilia23, la data 2008-12-19 21:02:07la mijloc sunt diferentele clare intre noi doi in momentul de fata, de varsta, scoala, serviciu si ca eu imi doresc un viitor cu cineva (sau cel de langa mine sa aiba el un viitor,cum il am si eu,sa aiba un tel) parintii mei la fel, ei nu sunt deloc de acord, si ca sa nu am certuri cu ei, am renuntat sa ma mai vad cu el, chiar daca eu inca il plac, si tinem legatura prin telefon, si cred ca o sa ne mai vedem ocazional noi doi...dar pe ascuns e cam ciudat sincer...ca sa evit eu sa nu ma mai cert cu ai mei si sa nu ma barfeasca lumea sa zicem. Imi pasa prea mult de parerea celor din jur, si nu pot sa nu tin cont de parerea altora...atat timp cat nu pot sa renunt la tot pentru el...pentru ca nu e el acea persoana pentru care sa renunt la tot ce ma inconjoara...



De la: otilia23, la data 2008-12-29 15:11:45Credeti ce sentimentele a doi oameni care se plac,lucru vizibil si recunoscut de amandoi, vor trece pentru totdeauna daca ea nu poate lupta pentru el in prezent, si el nu poate lupta pentru ea intr-un viitor apropiat?
Pentru o dragoste nu se lupta, daca exista sentimente?


De la: otilia23, la data 2009-01-04 00:25:34De ce unii barbati sunt atat de orgoliosi incat nu mai pot fi prieteni cu o fosta iubita,de abia sa o salute, adica mi se pare o prostie din partea lor sa nu mai bage in seama pe cineva la care au tinut, trec sentimentele asa usor, sau se simt bine ca o fac pe barbatii cu orgoliu?


scuzati greseala din titlu...


Adica......vrei sa spui ca dupa o relatie de o luna jumate cu el in cele 4 topicuri deschise despre el tu AI UITAT sa ne spui despre cele 3 luni de filmari ale lui cu femeia maritata ?

Reciteste ce ai scris tu cu manuta ta si apoi vezi daca am tras sau nu concluzia gresita.
Have fun


asa te vreau fata ,,,da acu punele si mataluta acolo la cele mai tari remarcari ,,,ca asta e pentru cei ce vor vrea sa minta ,,,hap scot foaia
sarutama
Postat pe 5 Ianuarie 2009 23:43
Am incercat sincer sa trec peste filmari,...ca ma lua cu faze de genul ca nu a fost nimic, si daca eu nu am incredere in el sa nu mai ies si alte tampenii.Si cred ca l-am placut de am incercat sa trec peste asta...dar nu s-a putut in final.
Parerea ta a fost ok iris...adica clar cine ar vrea langa el o persoana interesata
Oricum sunt naspa barbatii care incerc sa te faca pe tine vinovata de o despartire....cand ei nici macar nu sunt fideli la inceput.
Fiecare cu treaba lui....din partea mea sa fie fericit orice barbat, daca se simte bine cu ce face unei femei...bravo lui
otilia23
Postat pe 5 Ianuarie 2009 23:53
Un astfel de om chiar nu merita sa fie bagat in seama de o fata ca mine, si superioara lui chiar sunt, nu ma cred, dar intr-o relatie nu cred ca e vorba de superioritate. , ci mai degraba de incredere, comunicare, sinceritate si sentimente

si la ce te mai strofoci atata daca acu tiai dat seama ,,,ce drc ma fata ma,,,ai capu pe umeri ?ori ba?
sarutama
Postat pe 5 Ianuarie 2009 23:55
De la: sarutama, la data 2009-01-05 23:43:16
De la: iris_4_ever, la data 2009-01-05 23:37:54
De la: otilia23, la data 2009-01-05 22:32:02..multumesc de pareri.
iris_4_ever, oricum el este un nesimtit, ca ce am uitat sa iti zic ca in primele 3 luni am tinut contactul prin mesaje ca a fost plecat din tara, 2 luni imi zicea ca de abia asteapta sa fie cu mine, si pe urma era filmat pe acolo intinzandu-se o femeie maritata pe el, acum clar ca nu sustinea ca s-a culcat cu ea,ce barbat ar face-o, dar oricum mie imi zicea ca e optimist cu posibila relatie intre noi doi, ca ii e dor de mine, si el isi facea de cap cu curvele pe acolo.
Si bineinteles ca dupa faza asta am inceput sa gandesc, daca aveam incredere in el din start, nu stateam eu sa ma gandesc daca merita sa ma incurc cu el sau nu, daca se gandeste la un viitor.
Fara incredere..chiar nu avea rost sa mai continui.
Dar in cele 3 luni si inca o luna si jumatate in care am fost intr-adevar impreuna am ajuns sa tin la el...chiar daca nu merita.
Un astfel de om chiar nu merita sa fie bagat in seama de o fata ca mine, si superioara lui chiar sunt, nu ma cred, dar intr-o relatie nu cred ca e vorba de superioritate. , ci mai degraba de incredere, comunicare, sinceritate si sentimente


Draga mea , mii de plecaciuni ( pacat ca nu exista emoticonul ala aici ) daca prin deschidere a cel putin 3 topicuri legate de el demonstrezi faptul ca ii esti superioara ....prefer sa ma abtin.

Eu am tras o concluzie bazata pe ceea ce ai scris tu in toate topicurile si imi mentin concluzia,nu-s mama omida sa ghicesc cum a decurs relatia voastra la inceput.

De la: otilia23, la data 2008-12-02 23:18:21Povestea e cam asa:
- ea, este o tanara (23 ani) pentru care conteaza imaginea,si-a creat-o prin scoli si felul ei de a fi, fiind caracterizata ca o fata seriosa si cuminte,care lupta in continuare pentru a atinge un anumit nivel (ridicat) pe toate planurile din viata ei;
- el este un tanar cu aproape 3 ani mai mic decat ea, nu are prea multe studii...momentan, adica privind din exterior el nu are nimic din ceea ce si-ar dori ea, ca bineinteles fata tine la pretentiile ei....dar....
- ....cei doi se plac,acest lucru il zice si el si ea,si il si simt poate, dar bineinteles cei apropiati fetei (parinti, prieteni)...ii spun ca acesta nu merita, adica o sa fie barfita si la munca...unde lucreaza amandoi (el muncitor,ea...),o sa fie poate ironizata,etichetata ca fiind ceea ce defapt nu este,ca totusi este o fata cuminte si la locul ei, ca doar stim fiecare ce poate sa zica lumea, si adevarul este ca cine nu te cunoaste se poate lua dupa spusele lumii si sa nu te cunoasca cum esti tu in realitate;
- tinand cont ca fata nu poate sa faca publica aceasta relatie, pentru ca in final tine la parerea parintilor si a celor apropiati, stiind doar ea cate certuri a avut pe aceasta tema,pentru ca parintii ei o vad cineva si nu o vor incurcata cu un ''coate goale'' care nu a realizat nimic in viata, SE MERITA? adica fata aceea gandeste teoretic la fel ca cei din jurul ei, ca este constienta ce isi doreste de la un barbat, dar cand este langa el nu poate sa renunte la el,pentru ca ei se inteleg foarte bine cand sunt impreuna, desi el stie situatia,adica ce vrea ea, etc...dar desi stie ce idealuri are fata nu renunta la ea;
- este un viitor in aceasta relatie, adica are rost sa continue aceasta fata o relatie cu acest baiat, fara sa se gandeasca la consecinte si la ce zice lumea?


De la: otilia23, la data 2008-12-08 21:51:21eu cred ca am o problema grava...sincer....
Cum se face ca ratiunea mea este identica cu cea a celor apropiati mine si inima mea zice altceva?
Sa fim seriosi...eu am 23 de ani....el 20....care sunt sansele sa iasa ceva?
Eu studii, functie....el nimic....
Ambitie are....dar....e tanar totusi....cine stie daca reuseste ceva in viata asta?
Sa imi irosesc timpul cu el daca creierul zice una si inima alta?
Ca pana la urma...totul poate conduce la lacrimile pe care mi le prezic toti?....sa risc...???


De la: otilia23, la data 2008-12-17 20:19:39Poti scoate pe cineva pe care il placi si te place din inima ta....daca nu il mai vezi, nu mai comunici prin nici o modalitate?
Lipsa vorbelor duce la uitarea cuiva de care simti ca iti e dor tot timpul??


De la: otilia23, la data 2008-12-19 21:02:07la mijloc sunt diferentele clare intre noi doi in momentul de fata, de varsta, scoala, serviciu si ca eu imi doresc un viitor cu cineva (sau cel de langa mine sa aiba el un viitor,cum il am si eu,sa aiba un tel) parintii mei la fel, ei nu sunt deloc de acord, si ca sa nu am certuri cu ei, am renuntat sa ma mai vad cu el, chiar daca eu inca il plac, si tinem legatura prin telefon, si cred ca o sa ne mai vedem ocazional noi doi...dar pe ascuns e cam ciudat sincer...ca sa evit eu sa nu ma mai cert cu ai mei si sa nu ma barfeasca lumea sa zicem. Imi pasa prea mult de parerea celor din jur, si nu pot sa nu tin cont de parerea altora...atat timp cat nu pot sa renunt la tot pentru el...pentru ca nu e el acea persoana pentru care sa renunt la tot ce ma inconjoara...



De la: otilia23, la data 2008-12-29 15:11:45Credeti ce sentimentele a doi oameni care se plac,lucru vizibil si recunoscut de amandoi, vor trece pentru totdeauna daca ea nu poate lupta pentru el in prezent, si el nu poate lupta pentru ea intr-un viitor apropiat?
Pentru o dragoste nu se lupta, daca exista sentimente?


De la: otilia23, la data 2009-01-04 00:25:34De ce unii barbati sunt atat de orgoliosi incat nu mai pot fi prieteni cu o fosta iubita,de abia sa o salute, adica mi se pare o prostie din partea lor sa nu mai bage in seama pe cineva la care au tinut, trec sentimentele asa usor, sau se simt bine ca o fac pe barbatii cu orgoliu?


scuzati greseala din titlu...


Adica......vrei sa spui ca dupa o relatie de o luna jumate cu el in cele 4 topicuri deschise despre el tu AI UITAT sa ne spui despre cele 3 luni de filmari ale lui cu femeia maritata ?

Reciteste ce ai scris tu cu manuta ta si apoi vezi daca am tras sau nu concluzia gresita.
Have fun


asa te vreau fata ,,,da acu punele si mataluta acolo la cele mai tari remarcari ,,,ca asta e pentru cei ce vor vrea sa minta ,,,hap scot foaia

Nu-ti fa grijeí, e bagata deja la categoria: Viata este grea...
Full_Metal_Jacket
Postat pe 5 Ianuarie 2009 23:57
..nu ma mai strofoc cu nimic, mai ales cu el, nu merita, bine ca am inteles...si nu e prea tarziu. Gasesc eu pe altul, nu imi fac probleme, acum oricum nu mai am nevoie de alt specimen...sper sa dau si eu de unul mai serios si care lupta pentru ceva in viata asta doar, ca pierde-vara sunt pe toate drumurile...
otilia23
Postat pe 5 Ianuarie 2009 23:59

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sfat va rog 6 De la: r_girl 20 Mai 2009 14:27
ce prefera barbatii? 257 De la: battleofwits 29 Noiembrie 2010 13:58
Baieti, nu cedati din prima seara !!!!!!! 115 De la: G_I_JOE 11 Martie 2010 09:42
Am cunoscut pe cineva pe un site de dating. Cm sa procedez? 10 De la: baba_cloanta 9 Iunie 2010 15:10
Cum sa lupti cu o fantoma? 77 De la: joy_18 10 August 2010 03:57