Setari Cookie-uri

ce parere aveti despre "inaltime"?

am cunoscut un baiat in urma cu ceva timp si relatia evolueaza din c in c mai bine...au fost unele mici probleme...dar vad ca dupa fiecare cearta ne apropiem tot mai mult unul de altul...asa incat am ajuns sa discutam chiar despre a ne muta impreuna..
eu tin foarte mult la acest baiat dar am un complex foarte mare... nu am discutat deloc cu el despre asta....
eu am 1,72 inaltime...iar el 1,70....
diferenta nu e foarte mare...atata timp cat nu port tocuri...
pana acuma singurele evenimente la care am fost impreuna au fost prin cluburi baruri sau petreceri restranse si am renuntat cu usurinta la tocuri mai ales ca tendintele din aceasta iarna mi-au fost de mare ajutor....
mie imi place foarte mult sa ma imbrac elegant...iar o tinuta eleganta fara un pantof cu toc, nu se mai poate numi o tinuta eleganta...
am cateva saptamani de cand numai la asta ma gandesc...
in vara trebuie sa merg la cateva nunti..impreuna cu el bineinteles.... evident nu as putea purta tocuri... deja ma gandesc cum as arata la o rochie eleganta de seara cu...balerini sau sandale si nu ma incanta deloc ideea...
ca sa nu mai zic ca mai nou stau si caut pe siteuri incaltaminte de mireasa si nu am gasit nicaieri balerini sau sandale pentru ziua nuntii
stiu k merg cam departe cu gandul
dar ma macina prea tare gandul asta...
orice parere sau sugestie este bine venita pentru ca nu am cu cine sa vorbesc despre asta
kudika000482
Postat pe 14 Martie 2009 04:13
Tocmai cand imi programasem calculiciul sa si dea shut down ...ei , m-ai lovit pe corazon cu treaba asta ...pe mine ma seaca aspectul asta..nu as putea avea o legatura amoroasa cu un barbat mai scund decat mine ...e un fix, o obsesie, nu stiu ce e si sper sa ma fereasca Bunul Dumnezeu sa fiu in situatia sa trebuiasca sa decid pentru ca sunt convinsa ca voi alege sa fiu superficiala, pt ca suntem niste carcase pana la urma , asta suntem noi oamenii, niste ambalaje, mai mici mai mari, mai slabe mai grase, mai urate, mai frumoase, intelegi tu ideea...e urat sa discriminzi pe cineva doar pentru aspectul asta pentru ca tu spui ca sunteti compatibili in plan afectiv, sincer nu cred ca o sa mearga relatia asta a ta cu el ...ma stiu pe mine ...si din ce spui tu asta reiese ....Eu am 1.80 m ...si crede-ma ca am trecut prin ce treci tu ...doar ca la tine diferenta nu este mare ...si la o ocazie speciala poti purta toc ...mai nasol e cand te descalti si constati ca esti ca si cum ai fi pe tocuri ...akolo e buba . ..ca pe strada e vorba de ce zice lumea si asta nu conteaza e ca si cu diferenta de varsta ..daca tu te simti bine cu persoana de langa tine e suficient, ca doar tu traiesti cu el/ea nu vecinu , rudele, cunoscutii.. pe tine te deranjeaza cand sunteti numai voi doi ....
__LL__
Postat pe 14 Martie 2009 04:26
dar tipul asta cine e ??X sau Y sau a aparut si un Z ??? just curious...
__LL__
Postat pe 14 Martie 2009 04:34
Nu conteaza ca el e mai scund ca tn...doar nu e handicapat,sau retard...daca il iubesti cu adevarat trebuie sa il accepti asa cum e...si nu asculta ce zice lumea...lumea vorbeste...si vorbeste
Offf bine ca sunt inalt si nu am avut complexe dastea
BogdanPaul
Postat pe 14 Martie 2009 05:55
De la: kudika000482, la data 2009-03-14 04:13:26am cunoscut un baiat in urma cu ceva timp si relatia evolueaza din c in c mai bine...au fost unele mici probleme...dar vad ca dupa fiecare cearta ne apropiem tot mai mult unul de altul...asa incat am ajuns sa discutam chiar despre a ne muta impreuna..
eu tin foarte mult la acest baiat dar am un complex foarte mare... nu am discutat deloc cu el despre asta....
eu am 1,72 inaltime...iar el 1,70....
diferenta nu e foarte mare...atata timp cat nu port tocuri...
pana acuma singurele evenimente la care am fost impreuna au fost prin cluburi baruri sau petreceri restranse si am renuntat cu usurinta la tocuri mai ales ca tendintele din aceasta iarna mi-au fost de mare ajutor....
mie imi place foarte mult sa ma imbrac elegant...iar o tinuta eleganta fara un pantof cu toc, nu se mai poate numi o tinuta eleganta...
am cateva saptamani de cand numai la asta ma gandesc...
in vara trebuie sa merg la cateva nunti..impreuna cu el bineinteles.... evident nu as putea purta tocuri... deja ma gandesc cum as arata la o rochie eleganta de seara cu...balerini sau sandale si nu ma incanta deloc ideea...
ca sa nu mai zic ca mai nou stau si caut pe siteuri incaltaminte de mireasa si nu am gasit nicaieri balerini sau sandale pentru ziua nuntii
stiu k merg cam departe cu gandul
dar ma macina prea tare gandul asta...
orice parere sau sugestie este bine venita pentru ca nu am cu cine sa vorbesc despre asta

fi atenta , discuta cu el asta , dar fi foarte atenta la el si sa ii spui inainte ca oricare ar fi raspunsul nu o sa te deranjeze , si intreaba-l daca il deranjeaza atunci cand porti tocuri ca esti ma inalta decat el....., daca zice ca nu il deranjeaza (si chiar zice adevarul )atunci nu este problema , poti sa iti cumperi ce vrei ..., caci nu mai conteaza ...
acuma poate o sa ti se para ciudat dar am cunoscut pe unul care erau mic de inaltime ....., chel...., nu cu o situatie financiara foarte buna, dar cu o personalitate foarte interesanta si o prietena mult mai inalta ca el , foarte frumoasa, inteligenta etc , etc , ei bine , tin minte ca era foarte curioasa prietena mea de atunci ,cum de nu o deranjeaza pe prietena lui diferenta de inaltime , si a tras-o de limba de fata cu mine , ei bine asta a zis ceva de genul : ca la inceput credea ca o sa o deranjeze ..., si credea ca nu o sa reziste relatia , dar pe el nu il deranja absolut deloc , chiar o lua si putin la misto pe tema asta ,si parca s-a luat si la ea si fara sa isi dea seama , nu i se mai parea nici un fle de problema ,ea zicea ca parca nici nu mai vede diferenta de inaltime ...
acum tipa nu era mai inalta cu 1-2 cm ,ci cu vreo 20 , plus ca mai poarta si tocuri des ..., asa ca dace pe el nu il deranjeaza si ii place , sa nu te stresezi , bucurate de viata ...
am vazut ca depinde foarte mult de barbati, de modul in care percepe faza cu inaltimea ... si de gusturi , mie de exemplu imi plac fetel mai mici ca mine , nu asa inalte ca mine dar nu as ignora o fata asa de inalta cat sa fie cat mine
SweetDadyD
Postat pe 14 Martie 2009 09:32
X ne-am impacat si lucrurile au luat o intorsatura ciudata....
problema mea nu e ca pe el il deranjeaza..... problema mea nu e ce zice lumea.....astea nu ma intereseaza....problema mea e ca eu nu concep sa port tocuri cu el... si ce parere aveti despre rochii elegante cu balerini sau sandale..
kudika000482
Postat pe 14 Martie 2009 13:22
iti faci probleme inutile.
Kathara
Postat pe 14 Martie 2009 14:31
Daca TU nu poti trece peste aceasta diferenta de inaltime, daca pentru tine e mai importanta decat ceea ce este intre voi...atunci inseamna ca nu il iubesti cu adevarat si nu meriti aceata relatie.
yvonne_yvonne
Postat pe 2 Aprilie 2009 00:02
incalta-te cu tocuri, ce conteaza ca esti mai inalta ca el, singurul lucru important e sa va intelegeti bine, sa va completati si sa va iubiti, restu sunt detalii mai putin importante
priest
Postat pe 2 Aprilie 2009 09:24
cred ca iti faci griji degeaba... poarta tocuri nu are nici o imporanta ca esi mai inalta ca el cu cativa cm
_dulcik_
Postat pe 2 Aprilie 2009 09:28
De la: Kathara, la data 2009-03-14 14:31:10iti faci probleme inutile.


Subscriu!
Deci.... problema ta nu e ca va certati des, ci ca esti mai inalta cu 2 cm?
Eu cred ca acolo-i baiul, nu la 2 pana la 6 cm de inaltime (pana la urma, exista pantofi eleganti cu toc de 3-5 cm)
Dor_a
Postat pe 2 Aprilie 2009 09:37
cred ca apare si problema cine pe cine o sa care, cand va trebuii sa treaca pragul!

Postat pe 2 Aprilie 2009 10:03
'Neatza, Geo!

Pai fata a zis ca e mai scund un pic, nu ca ea ar fi mai gra...aa... durduluca...
Dor_a
Postat pe 2 Aprilie 2009 10:05
no, aia 2 cm , inseamna 3 kile in plus

Postat pe 2 Aprilie 2009 10:08
Aoleo! Nu-i bine, atunci....
Dor_a
Postat pe 2 Aprilie 2009 10:10
De la: Dor_a, la data 2009-04-02 10:10:50Aoleo! Nu-i bine, atunci....


buna dimineata si tie

Postat pe 2 Aprilie 2009 10:11
sincer eu am o problema grava legata de inaltime...nu suport relatiile de genul...am avut 2 relatii cu astfel de baieti...adica nu neaparat ca erau mai scunzi ca mine ci erau de aceeasi inaltime sau putin mai inalti..dar foarte putin.Nu ma pot simti in largul meu cand vad ca baiatul are aceeasi inaltime cu mine...mai ales cand se pune problema tocurilor.e altfel cand ai o relatie cu un baiat care are o inaltime potrivita,asa incat sa poti purta si tocuri si incaltaminte joasa.
daca zici ca il iubesti pe acest baiat..cel mai bine ar fi sa porti si tocuri..dar daca nu esti de'acord cu aceasta idee,nu mi se pare rau nici sa porti balerini sau sabotei eleganti la rochia de mireasa.am mai vazut si sincer mi se pare super frumos.
LostInTraffic
Postat pe 5 Aprilie 2009 13:43
de cate ori se readuce la viatza topicul asta ma ia cu frisoane ...imi aduc aminte ca ''m-a blestemat'' cineva ''ca de-asa ceva o sa am parte '' si ca degeaba o tzin pe-a mea ca tot de ce mi-e frica de-aia nu scap ...e un blocaj pe undeva in toata chestia asta ..stiu, sunt constienta de asta dar unele lucruri pur si simplu iti raman fixate in tartacutza ...cum ar fi la 1.80 ai mei ...sa fiu cu cineva de 1.70 ...groaznic... ,imi pare rau pentru ce simt, e superficial ... ,sunt o discriminatoare :((((
__LL__
Postat pe 5 Aprilie 2009 13:54
De la: __LL__, la data 2009-04-05 13:54:20de cate ori se readuce la viatza topicul asta ma ia cu frisoane ...imi aduc aminte ca ''m-a blestemat'' cineva ''ca de-asa ceva o sa am parte '' si ca degeaba o tzin pe-a mea ca tot de ce mi-e frica de-aia nu scap ...e un blocaj pe undeva in toata chestia asta ..stiu, sunt constienta de asta dar unele lucruri pur si simplu iti raman fixate in tartacutza ...cum ar fi la 1.80 ai mei ...sa fiu cu cineva de 1.70 ...groaznic... ,imi pare rau pentru ce simt, e superficial ... ,sunt o discriminatoare :((((


Eu am 1,75 si pr meu 1,65
SI daaa... si eu sunt cam superficiala.. la inceput nu se punea probl sa fim impreuna...dar acum..
Oricum, e o relatie la distanta, si ne vedem cam ffoorte rar, si merge... oarecum. Cred ca si pe mine m-a 'blestemat' cineva, cum spuneai si tu
ralukiss
Postat pe 5 Aprilie 2009 15:05
De la: Ralukiss, la data 2009-04-05 15:05:15
De la: __LL__, la data 2009-04-05 13:54:20de cate ori se readuce la viatza topicul asta ma ia cu frisoane ...imi aduc aminte ca ''m-a blestemat'' cineva ''ca de-asa ceva o sa am parte '' si ca degeaba o tzin pe-a mea ca tot de ce mi-e frica de-aia nu scap ...e un blocaj pe undeva in toata chestia asta ..stiu, sunt constienta de asta dar unele lucruri pur si simplu iti raman fixate in tartacutza ...cum ar fi la 1.80 ai mei ...sa fiu cu cineva de 1.70 ...groaznic... ,imi pare rau pentru ce simt, e superficial ... ,sunt o discriminatoare :((((


Eu am 1,75 si pr meu 1,65
SI daaa... si eu sunt cam superficiala.. la inceput nu se punea probl sa fim impreuna...dar acum..
Oricum, e o relatie la distanta, si ne vedem cam ffoorte rar, si merge... oarecum. Cred ca si pe mine m-a 'blestemat' cineva, cum spuneai si tu


...nu stiu cum esti tu dar eu sunt blocata rau pe treaba asta, o regret nespus dar nu pot sari peste acest aspect ...macar cat mine sa fie ... ...nu vreau sa fie nici cum fizic, tre sa-mi placa mie, in rest poate sa fie gras, slab, musculos, oricum ...
Uf ,,,ce ti-e si cu mintea asta a omului !
__LL__
Postat pe 5 Aprilie 2009 15:47
De la: LostInTraffic, la data 2009-04-05 13:43:12sincer eu am o problema grava legata de inaltime...nu suport relatiile de genul...am avut 2 relatii cu astfel de baieti...adica nu neaparat ca erau mai scunzi ca mine ci erau de aceeasi inaltime sau putin mai inalti..dar foarte putin.Nu ma pot simti in largul meu cand vad ca baiatul are aceeasi inaltime cu mine...mai ales cand se pune problema tocurilor.e altfel cand ai o relatie cu un baiat care are o inaltime potrivita,asa incat sa poti purta si tocuri si incaltaminte joasa.
daca zici ca il iubesti pe acest baiat..cel mai bine ar fi sa porti si tocuri..dar daca nu esti de'acord cu aceasta idee,nu mi se pare rau nici sa porti balerini sau sabotei eleganti la rochia de mireasa.am mai vazut si sincer mi se pare super frumos.

eh , pai daca tot va deranjeaza asa mult sa poarte si baiatul pantofi cu toc si atunci o sa fiti la aceasi inaltime ,
ce bine ca eu sunt inalt si nu am avut problema asta niciodata
SweetDadyD
Postat pe 6 Aprilie 2009 10:07
De la: SweetDadyD, la data 2009-04-06 10:07:58
De la: LostInTraffic, la data 2009-04-05 13:43:12sincer eu am o problema grava legata de inaltime...nu suport relatiile de genul...am avut 2 relatii cu astfel de baieti...adica nu neaparat ca erau mai scunzi ca mine ci erau de aceeasi inaltime sau putin mai inalti..dar foarte putin.Nu ma pot simti in largul meu cand vad ca baiatul are aceeasi inaltime cu mine...mai ales cand se pune problema tocurilor.e altfel cand ai o relatie cu un baiat care are o inaltime potrivita,asa incat sa poti purta si tocuri si incaltaminte joasa.
daca zici ca il iubesti pe acest baiat..cel mai bine ar fi sa porti si tocuri..dar daca nu esti de'acord cu aceasta idee,nu mi se pare rau nici sa porti balerini sau sabotei eleganti la rochia de mireasa.am mai vazut si sincer mi se pare super frumos.

eh , pai daca tot va deranjeaza asa mult sa poarte si baiatul pantofi cu toc si atunci o sa fiti la aceasi inaltime ,
ce bine ca eu sunt inalt si nu am avut problema asta niciodata
me 2
priest
Postat pe 6 Aprilie 2009 10:09
Ma, realitatea e ca... Asaaa... teoretic ... nu ma deranjeaza... dar practic... Mde... Totusi, eu zic ca nu e cel mai mare impediment...
Dor_a
Postat pe 6 Aprilie 2009 10:44
Buna,

Nu va mai faceti atatea probleme, uitati-va si la alte cupluri care nu sunt complexate, gel Irinel si Monica Columbeanu unde nu numai inaltimea ar fi o problema ci si diferenta f. mare de varsta dar cine suntem noi, in masura sa criticam alegerile oamenilor ? Fiecare-si alege partenerul de viata cu bune si cu rele, cu mai mult sau mai putine defecte si calitati.

Toate bune!
marian_1981
Postat pe 6 Aprilie 2009 17:20
De la: SweetDadyD, la data 2009-04-06 10:07:58
De la: LostInTraffic, la data 2009-04-05 13:43:12sincer eu am o problema grava legata de inaltime...nu suport relatiile de genul...am avut 2 relatii cu astfel de baieti...adica nu neaparat ca erau mai scunzi ca mine ci erau de aceeasi inaltime sau putin mai inalti..dar foarte putin.Nu ma pot simti in largul meu cand vad ca baiatul are aceeasi inaltime cu mine...mai ales cand se pune problema tocurilor.e altfel cand ai o relatie cu un baiat care are o inaltime potrivita,asa incat sa poti purta si tocuri si incaltaminte joasa.
daca zici ca il iubesti pe acest baiat..cel mai bine ar fi sa porti si tocuri..dar daca nu esti de'acord cu aceasta idee,nu mi se pare rau nici sa porti balerini sau sabotei eleganti la rochia de mireasa.am mai vazut si sincer mi se pare super frumos.

eh , pai daca tot va deranjeaza asa mult sa poarte si baiatul pantofi cu toc si atunci o sa fiti la aceasi inaltime ,
ce bine ca eu sunt inalt si nu am avut problema asta niciodata


Pai si atunci eu cu cine ies cu un barbat sau cu sosia lu Naomi' Transexualu'???
DadyD..nu merge mamica ... , nu merge !
__LL__
Postat pe 7 Aprilie 2009 16:43
De la: __LL__, la data 2009-03-14 04:26:15Tocmai cand imi programasem calculiciul sa si dea shut down ...ei , m-ai lovit pe corazon cu treaba asta ...pe mine ma seaca aspectul asta..nu as putea avea o legatura amoroasa cu un barbat mai scund decat mine ...e un fix, o obsesie, nu stiu ce e si sper sa ma fereasca Bunul Dumnezeu sa fiu in situatia sa trebuiasca sa decid pentru ca sunt convinsa ca voi alege sa fiu superficiala, pt ca suntem niste carcase pana la urma , asta suntem noi oamenii, niste ambalaje, mai mici mai mari, mai slabe mai grase, mai urate, mai frumoase, intelegi tu ideea...e urat sa discriminzi pe cineva doar pentru aspectul asta pentru ca tu spui ca sunteti compatibili in plan afectiv, sincer nu cred ca o sa mearga relatia asta a ta cu el ...ma stiu pe mine ...si din ce spui tu asta reiese ....Eu am 1.80 m ...si crede-ma ca am trecut prin ce treci tu ...doar ca la tine diferenta nu este mare ...si la o ocazie speciala poti purta toc ...mai nasol e cand te descalti si constati ca esti ca si cum ai fi pe tocuri ...akolo e buba . ..ca pe strada e vorba de ce zice lumea si asta nu conteaza e ca si cu diferenta de varsta ..daca tu te simti bine cu persoana de langa tine e suficient, ca doar tu traiesti cu el/ea nu vecinu , rudele, cunoscutii.. pe tine te deranjeaza cand sunteti numai voi doi ....


si eu tot pe acolo am... 1.78cm!
missalexandra
Postat pe 7 Aprilie 2009 16:48
De la: missalexandra, la data 2009-04-07 16:48:13
De la: __LL__, la data 2009-03-14 04:26:15Tocmai cand imi programasem calculiciul sa si dea shut down ...ei , m-ai lovit pe corazon cu treaba asta ...pe mine ma seaca aspectul asta..nu as putea avea o legatura amoroasa cu un barbat mai scund decat mine ...e un fix, o obsesie, nu stiu ce e si sper sa ma fereasca Bunul Dumnezeu sa fiu in situatia sa trebuiasca sa decid pentru ca sunt convinsa ca voi alege sa fiu superficiala, pt ca suntem niste carcase pana la urma , asta suntem noi oamenii, niste ambalaje, mai mici mai mari, mai slabe mai grase, mai urate, mai frumoase, intelegi tu ideea...e urat sa discriminzi pe cineva doar pentru aspectul asta pentru ca tu spui ca sunteti compatibili in plan afectiv, sincer nu cred ca o sa mearga relatia asta a ta cu el ...ma stiu pe mine ...si din ce spui tu asta reiese ....Eu am 1.80 m ...si crede-ma ca am trecut prin ce treci tu ...doar ca la tine diferenta nu este mare ...si la o ocazie speciala poti purta toc ...mai nasol e cand te descalti si constati ca esti ca si cum ai fi pe tocuri ...akolo e buba . ..ca pe strada e vorba de ce zice lumea si asta nu conteaza e ca si cu diferenta de varsta ..daca tu te simti bine cu persoana de langa tine e suficient, ca doar tu traiesti cu el/ea nu vecinu , rudele, cunoscutii.. pe tine te deranjeaza cand sunteti numai voi doi ....


si eu tot pe acolo am... 1.78cm!



Alexandra mamica, io zic sa ne luam de manutza!!!! Vrei sa te iei de manutza cu mine ?
__LL__
Postat pe 7 Aprilie 2009 16:52
atata timp cat va iubiti,inaltimea nu ar trebui sa fie asa un impediment.poate fi un om deosebit,ce dak are doar 1,70...pe bune.inversul situatiei in care baiatul e mai inalt e ideal,dar asta e,nu le poti avea pe toate nu?spre exemplu eu am iesit o perioada cu o fata de vreo 1,56,eu avand 1,83...diferenta era mai mult decat sesizabila..dar pe mn nu ma deranja asa mult :P
razz
Postat pe 8 Aprilie 2009 00:30
De la: razz, la data 2009-04-08 00:30:15atata timp cat va iubiti,inaltimea nu ar trebui sa fie asa un impediment.poate fi un om deosebit,ce dak are doar 1,70...pe bune.inversul situatiei in care baiatul e mai inalt e ideal,dar asta e,nu le poti avea pe toate nu?spre exemplu eu am iesit o perioada cu o fata de vreo 1,56,eu avand 1,83...diferenta era mai mult decat sesizabila..dar pe mn nu ma deranja asa mult :P



Mai Razz , e asa de usor din gura ..da cand te vezi in fatza faptului implinit zic eu ca o dai cotita ...eu una asa fac ....ma cunosc ..nu mi place despre mine, dar sunt ''fixata '' pe chestia asta
__LL__
Postat pe 8 Aprilie 2009 00:50
''De gustibus non disputandum''. Dar puteti vedea si cealalta fata a monedei...un barbat micut, delicat, bland care stie sa se impuna prin mintea sa si sa te impresioneze prin maniere poate fi mai deosebit decat un macho de 2 metri...
yvonne_yvonne
Postat pe 8 Aprilie 2009 21:31

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
oare ar trebui sa-l uit? 14 De la: andreea1976 23 Mai 2009 11:45
de ce sunt cateodata nesuferiti si ignoranti 16 De la: SweetHappyButterfly 3 Mai 2009 11:35
Dilema sau nu.......... 37 De la: cristianat 14 Iunie 2009 19:37
Probleme in cuplu...sinceritatea... 22 De la: rramoramona 23 Septembrie 2013 16:48
Haideti sa barfim barbatii! 174 De la: Barbie30_ 17 Ianuarie 2011 02:57