Setari Cookie-uri

berbe+sagetator=????

eu berbec, el sagetator....merge???
envy_me
Postat pe 24 August 2008 13:26
buna...sunt o sagetatoare care iubeste un berbec :X ...avem caractere diferite dar totusi ne intelegem foarte bine... eu zic k merge...dar intr-o relatie din asta as spune k mereu trebuie sa lasi de la tine si in nici un fel sa enervezi un berbec k ies scantei rau de tot v'am pupat :*
tititza20
Postat pe 16 Septembrie 2008 13:15
trebuie sa facem un studiu

Merge ? Nu merge ??
Muama ce dificil imi este



Datele problemei ?? care sunt ??
Zi`ne intai datele ...N`ai nas, ai doar jumatate de pasarica..el n`are penis...are doar un ochi

Si dupa facem studiu de caz si rezolvam !!!

Puffilici cu sigurantza va scoate adevarul la lumina !
Sabrina_Nede
Postat pe 16 Septembrie 2008 13:18
Ion + Maria = LOVE
Sabrina_Nede
Postat pe 16 Septembrie 2008 15:56
sunt un berbec cu ascendent in rac si mama...cand ma enervez scot fum pe urechi deci te aprob in totalitate atunci cand vine vb de cearta. noroc k el e mai calm si ma potoleste relativ repede, cred k i se trage de la ascendentul in balanta pe care-l are in rest....este super, simt k mi-am gasit sufletul pereche,in absolut totne potrivim
envy_me
Postat pe 17 Septembrie 2008 16:15
eu sunt un berbec , ea sagetatoare si intradevar suntem mereu in disputa , dar cand ne certam scot impaciuitorul la interval , tragem o partida zdravana de sex si uite asa se rezolva totul. Vorba unui prieten " Cu P...a se tine familia unita"
dancer
Postat pe 17 Septembrie 2008 16:21
simbio
Postat pe 17 Septembrie 2008 20:21
simbio
Postat pe 17 Septembrie 2008 20:22
dc sexul trebuie sa rezolve toate problemele...adica toate certurile ? ;;)

si dc berbecii sunt asa incapatanati si orgoliosi :P ? eu incerc de un an si ceva sa potolesc un berbec si sa vada k si el greseste in anumite lucruri.... nu doar lumea din jur :)
tititza20
Postat pe 17 Septembrie 2008 21:44
Sigur ca merge. Eu sunt berbec, el sagetator si ne intelegem si ne potrivim de minune!!!As dori ca toti sa se iubeasca la fel de mult ca si noi si sa se inteleaga la fel de bine!!!

Postat pe 9 Octombrie 2008 11:52
eu sunt berbec si el sagetator.In 3 ani ajumate cat am fost impreuna el era cel care lasa d la el..mai putin in ultima perioada.recunosc,sunt o persoana foarte posesiva si geloasa,dar nici el nu e perfect.acum s-a cam terminat...pentru ca nici unul nu mai lasa de la el....si un sagetator cand se enerveaza sau i se pune pata se transforma la propriu:(
pucca22
Postat pe 25 Octombrie 2008 14:27
nu!
dandanaua_reloaded
Postat pe 25 Octombrie 2008 14:28
MA CICA MERGE TREABA DUPA ZODII
catch_a_fire
Postat pe 29 Octombrie 2008 19:09
da..e compatibilitate aproape 100%..asa zice zodiacu...oricum cel mai mult depinde de persoana,modul de gandire,educatie,etc.asa ca nu putem generaliza.noi ne-am impacat..acum sa vedem ce-o iesi
pucca22
Postat pe 30 Octombrie 2008 16:29
ma bucur sa aud ca v-ati impacat. noi ne intelegem super, facem 3 luni deja si focul dintre noi arde mai tare ca-n prima zi.
envy_me
Postat pe 30 Octombrie 2008 23:49
si eu sunt o sagetatoare...cuplata de vreo 4 ani cu un berbec...e foarte corect, pedant si sofisticat...calm pana la un anumit punct...cand explodeaza ma socheaza si...n as vrea sa i fiu prin preajma atunci...in rest e super ok...e un dulkic...nu am studiat faza cu compatibilitate..dar la noi merge...
OLALUCKY
Postat pe 1 Noiembrie 2008 10:05
noi ne-am despartit definitiv.gata,nu mai exista sanse:(nici nu vrea sa mai vorbeasca cu mine pana nu ma uita..c sa zic?e foarte greu dupa 3 ani jumate,am suferit enorm!e a3a zi fara el si..e groaznic!dar devine totusi din ce in ce mai usor.alaltaieri am plans toata ziua si nu am mancat nimic.ieri am plans mult mai putin..iar azi,pana acum deloc;)deci progresez.il iubesc ca o nebuna,l-am rugat sa ne mai dea o sansa.stiu ca nu are pe alta si stiu ca tine la mine,dar spune ca relatia noastra e prea tensionata si vrea liniste.nu l-am vazut de 2 saptamani,timp in care a fost indiferent,nu m-a cautat,mi-a vorbit rece la telefon,etc.macar stiam ca inca e al meu..oarecum...dar poate e mai bine asa.macar acum nu mai stau non stop cu ochii pe telefon sa vad daca am vreun apel sau mesaj de la el.macar acum stiu sigur ca nu o sa ma caute.chiar daca totul 's-a rezolvat'intr-un mod urat,macar am o certitudine si sper sa rasara soarele si pe strada mea intr-o zi.
pucca22
Postat pe 15 Noiembrie 2008 11:25
dar relatia dintre "o berbeaca" si un rac? in horoscop la compatibilitati e cam abigua treaba. compatibilitatea 100% era cu un sagetator, insa dupa o relatie de ani buni cu unu.........nu imi mai trebuie nici un sagatator
creata2k
Postat pe 24 Noiembrie 2008 13:09
...........si eu sunt o sagetatoare casatorita cu un berbec de 18 ani si totul este ca in prima zi dar el spune mereu ca il sufoc cu dragostea mea :) in rest totul este bine, la inceputul relatiei eu nu prea l am luat in serios am fost cam rece cu el dar lam lasat sa fie el sef pana cind sa indragosti .cand miam dat seama ca este indragostit am luat eu sefia, si acuma nu face nimik fara mine si este ok . deci in consecinta daca ar fi sa ma mai casatoresc o data , tot cu el mas casatori scz pt greseli de ortografie
luminik790
Postat pe 11 Ianuarie 2009 20:31
Eu sunt berbec am vorbit cu un sagetator 3 ani.. Am avut incredere in el.. am facut tot ce se putea ca relatia sa mearga, dar nu s-a putut. L-am crezut cand imi spunea ca ma iubeste, ca vrea sa fie cu mine, ca totul o sa fie bine intre noi, dar toate nu au fost decat niste minciuni... Cica pur si simplu nu mai vrea sa fie cu mine.. Iata raspunsul pentru acei 3 ani petrecuti impreuna... Ieri s-a terminat totul.. Am plans recunosc enorm de mult, dar am stat si m-am gandit ca nu se merita.. El nu m-a meritat.. Eu de ce sa sufar pentru el si el sa-si vada in continuare de viata lui, fara sa se gandeasca macar un pic la mine, la tot ce-a fost frumos intre noi?... Trebuie sa fiu cu fruntea sus, sa merg mai departe. Nu i-am gresit cu nimic, l-am iubit din toata inima.. Stiu ca intr-o zi o sa fie bine si pentru mine si am sa gasesc pe cineva care sa ma iubeasca si sa ma respecte asa cum sunt... Cat despre "el" nu-l voi mai ierta niciodata...
Diavolyta_
Postat pe 16 Ianuarie 2009 10:52
berbecii sunt niste oameni rai- evident ca or exista si oameni de treaba printe ei, dar am intalnit multi berbeci si toti nenorociti. vor sa domine , sa iasa totul cum vor ei si iese rau daca e opui. eu sunt sagetator si cu greu am facut fata fostului meu prieten berbec.
iulia_pisi83
Postat pe 22 Ianuarie 2009 17:09
generalizezi. conteaza f mult si ascendentul iar eu ca un berbec autentic, te contrazic suntem foarte nobili, sufletisti si da, vrem sa iasa asa cum vrem noi dar numai din dorinta de a iesi bine (in general cam tot ce facem noi iese bine )
envy_me
Postat pe 23 Ianuarie 2009 16:20
nu nu nu... am vorbit 3 ani cu un sagetator... si nu.... nu-mi mai trebuie..........
Diavolyta_
Postat pe 24 Ianuarie 2009 16:10
De la: iulia_pisi83, la data 2009-01-22 17:09:30berbecii sunt niste oameni rai- evident ca or exista si oameni de treaba printe ei, dar am intalnit multi berbeci si toti nenorociti. vor sa domine , sa iasa totul cum vor ei si iese rau daca e opui. eu sunt sagetator si cu greu am facut fata fostului meu prieten berbec.



noah nu zau......................mama e berbec autentic si incapatanat, dar la suflet e o femeie calda ca painea lui Dumnezeu, ar ajuta pe oricine are nevoie, niciodata nu se gandeste la ea, numai la cei din jur..........


mai am cunostinte zodia berbec, si nu sunt rele.......poate unele egoiste, dar nu exagerat.................insa rele....in niciun caz.........asta depinde de educatie, nu de zodie
dienuta_nou
Postat pe 24 Ianuarie 2009 16:22
De la: dianaruxanxdra, la data 2008-08-24 13:26:49eu berbec, el sagetator....merge???
cea mai tare combinatie posibila!eu sunt cu berbecul meu de 7 ani!
playboy
Postat pe 30 Ianuarie 2009 19:22
De la: tititza20, la data 2008-09-17 21:44:04 dc sexul trebuie sa rezolve toate problemele...adica toate certurile ? ;;)

si dc berbecii sunt asa incapatanati si orgoliosi :P ? eu incerc de un an si ceva sa potolesc un berbec si sa vada k si el greseste in anumite lucruri.... nu doar lumea din jur :)
asa e si al meu!chiar daca e constient ca nu are dreptate nu recunoaste nici in ruptul capului dar e ok relatia!
playboy
Postat pe 30 Ianuarie 2009 19:23
http://www.kudika.ro/comunitate/forum/view_topic/24226/Horoscop-Compatibilitati-prietenii-stiu-de-ce-/1.html
Diavolyta_
Postat pe 6 Aprilie 2009 20:20
moama da` ce nervosa eram mai sus pe sageata mea
bine ca o trecut tot.. si ne e mai bine acum.. io venit in sfarsit mintea la cap
si ne iubim din ce in ce mai mult
Diavolyta_
Postat pe 6 Aprilie 2009 20:23
eu ca sageratoare mi-am dat demisia din aceasta relatie dupa 7 ani de suferinta continua!nu mai rezist sa traiesc in promisiuni desarte si in gelozie!e greu!mai bine am renuntat decat sa ajung la spitalul de nebuni!asa in general zodiile se potrivesc dar faza e ca amandoi sunt tare incapatanati si nu se lasa cu nici un pret!e greu intr-adevar dar sper ca voi sa reusiti!bafta...mie nu mi-a reusit si pana la urma am ajuns sa il urasc pe berbec!
playboy
Postat pe 11 Aprilie 2009 21:57
daca va inteleti este totul k bafta multa
kudika010221
Postat pe 14 Aprilie 2009 17:50

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
eu leu...el berbec 3 De la: milica_albulescu 16 Februarie 2009 21:30
eu scorpion ea rac 10 De la: klappaucius 19 Iulie 2012 21:32
eu capricorn...el rac 5 De la: kudika106094 3 Martie 2010 05:28
eu taur...el scorpion 35 De la: kudika145728 23 Mai 2010 13:11
da ce ziceti de relatia dintre doi gemeni ? 5 De la: kudika346261 31 Decembrie 2010 02:39