Setari Cookie-uri

romantism si pasiune intr-o relatie sau perversitate?!

De la: ana_lili36, la data 2008-08-29 12:44:54Romantism si pasiune,restul las pt. altii.
...amin!!!!!!!!!!

Postat pe 29 August 2008 18:20
nu exista bariere in pat....totul este posibil
alexutzab
Postat pe 15 Septembrie 2008 14:58
totul e posibil in pat atata timp ca si tu vrei.............sau iti place..................dar exista toate la pachet si o repet mereu ...........

Postat pe 17 Septembrie 2008 12:13
multa pasiune si putina perversitate...nu merge?
sweet_november
Postat pe 30 Septembrie 2008 20:58
intotdeauna a mers romantismul ..pasiunea....si un pic de perversitate....dar depinde ce intelegem fiecare prin perversitate

Postat pe 26 Octombrie 2008 11:12
eu sunt mai mult pentru pasiune si romantism daca e vorba de relatie serioasa

Postat pe 20 Noiembrie 2008 11:19
cred c aputina perversitate nu strica. adica cine nu are tendinta de a fi pervers nu prea se bucura de sex in adevaratul sens al cuvantului.

apoi...cele care nu dau dovada si de putin perversitate stau si se plang pe forumuri ca sunt inselate..nasol.
roxys
Postat pe 20 Noiembrie 2008 13:13
De la: dana_3, la data 2008-11-20 11:19:08eu sunt mai mult pentru pasiune si romantism daca e vorba de relatie serioasa




si dc nu si perversitate......sa ii faci un sex oral...sau sa iti faca?........mai dano......pervers nu e rau sa fi.....ii face placre barb de langa tine....asta daca ai barbat.....ca imi tare frica sa nu ai un ursuletz de plus

Postat pe 20 Noiembrie 2008 13:37
toate 3 la un loc, odata,nu merge !!!.....dar trebuie sa existe ,in viata unui cuplu,din toate 3 "felurile",in momente diferite !!!......este ca si mancatul :te saturi daca mananci mereu acelasi fel de mancare !!!.......si s-ar putea ca odata si odata sa ramnesti la mancarea vacinului !!!......
etta
Postat pe 20 Noiembrie 2008 13:47
De la: etta, la data 2008-11-20 13:47:02 toate 3 la un loc, odata,nu merge !!!.....dar trebuie sa existe ,in viata unui cuplu,din toate 3 "felurile",in momente diferite !!!......este ca si mancatul :te saturi daca mananci mereu acelasi fel de mancare !!!.......si s-ar putea ca odata si odata sa ramnesti la mancarea vacinului !!!......




un tzuc....

Postat pe 20 Noiembrie 2008 13:49
hmm..daca o cauti nu o gasesti, dar daca o da-io primesti...e viarianta sa o si dai si sa nu primesti nimik in schimb:|..cel mai frumos e romantismul...dar cum ai spus si tu..la un moment dat merg si combinate:D
Alexxandraa
Postat pe 20 Noiembrie 2008 13:53
De la: heaven_gate, la data 2008-11-20 13:49:49
De la: etta, la data 2008-11-20 13:47:02 toate 3 la un loc, odata,nu merge !!!.....dar trebuie sa existe ,in viata unui cuplu,din toate 3 "felurile",in momente diferite !!!......este ca si mancatul :te saturi daca mananci mereu acelasi fel de mancare !!!.......si s-ar putea ca odata si odata sa ramnesti la mancarea vacinului !!!......




un tzuc....


mai multe ,ca stii ca sunt nesatula !!!.....
etta
Postat pe 20 Noiembrie 2008 14:29
De la: etta, la data 2008-11-20 14:29:19
De la: heaven_gate, la data 2008-11-20 13:49:49
De la: etta, la data 2008-11-20 13:47:02 toate 3 la un loc, odata,nu merge !!!.....dar trebuie sa existe ,in viata unui cuplu,din toate 3 "felurile",in momente diferite !!!......este ca si mancatul :te saturi daca mananci mereu acelasi fel de mancare !!!.......si s-ar putea ca odata si odata sa ramnesti la mancarea vacinului !!!......




un tzuc....


mai multe ,ca stii ca sunt nesatula !!!.....




Postat pe 20 Noiembrie 2008 14:35
eu ce sa zic cred ca romantiasmul e cel mai bun intr-o relatie de durata pe cind perversitatea merge mai bine la prostituate care fac perversiuni si au aventuri de o noapte cu unii barbati mai afemeiati

Postat pe 23 Noiembrie 2008 15:12
Va rog,m-a ajutati cu un vot?
http://concurs.infopro.ro/ferma_animalelor/toate-8121/pagina -2.html

angy8
Postat pe 23 Noiembrie 2008 23:36
De la: dana_3, la data 2008-11-23 15:12:24eu ce sa zic cred ca romantiasmul e cel mai bun intr-o relatie de durata pe cind perversitatea merge mai bine la prostituate care fac perversiuni si au aventuri de o noapte cu unii barbati mai afemeiati




inclusiv cu al tau madam......nu ni-l dai pe tava?

Postat pe 24 Noiembrie 2008 10:45
pt heaven gate
nu ti-l dau pe tava al meu e foarte romantic si senzual si mult mai putin pervers asa ca cauta-ti altul dupa preferintele tale

Postat pe 24 Noiembrie 2008 19:57
De la: heaven_gate, la data 2008-08-24 13:38:57eu una accept si una si alta dar.....astept opiniile voastre




si eu la fel

Postat pe 24 Noiembrie 2008 20:04
De la: dana_3, la data 2008-11-24 19:57:34pt heaven gate
nu ti-l dau pe tava al meu e foarte romantic si senzual si mult mai putin pervers asa ca cauta-ti altul dupa preferintele tale




hai mha....sa fie doar o data ca va fi si el pervers....si apoi al tau imi place

Postat pe 24 Noiembrie 2008 20:27
Buna.In dragoste nu se poate fara romantism si pasiune.Perversiunea nu este neaparat sa existe,sau poate fii ,dar numai in consens.......
TEODORRD
Postat pe 23 Ianuarie 2009 22:06
Buna.In dragoste nu se poate fara romantism si pasiune.Perversiunea nu este neaparat sa existe,sau poate fii ,dar numai in consens.......
TEODORRD
Postat pe 23 Ianuarie 2009 22:06
aici depinde....este interpretabil......depinde ce intelegi prin ''perversitate'' .....
alexandra_andreea_20
Postat pe 24 Ianuarie 2009 22:23
''perversitatea'' e un concept zic eu relativ ..... poate ce consider eu pervers altul considera ceva absolut normal si firesc .... nu?
alexandra_andreea_20
Postat pe 24 Ianuarie 2009 22:25
De la: alexandra_andreea_20, la data 2009-01-24 22:25:30''perversitatea'' e un concept zic eu relativ ..... poate ce consider eu pervers altul considera ceva absolut normal si firesc .... nu?



adica tu consideri pedofilia normalitate!?

Postat pe 24 Ianuarie 2009 22:26
din cate stiu ''pedofilia'' este o boala .... cel putin asa au demonstart cercetatorii ... pedofilia este rezultatul unor conexiuni deficitare cerebrale .... pedofilia este indusa de traume sau abuzuri in copilarie..... si nu cred ca tema era ''romantism si pasiune intr-o relatie sau pedofilie?''
sa nu confundam lucrurile .....
alexandra_andreea_20
Postat pe 24 Ianuarie 2009 22:42
De la: heaven_gate, la data 2008-08-24 13:38:57eu una accept si una si alta dar.....astept opiniile voastre

Esti un om normal. Nu vad unde exista contradictia. Camil Petrescu vorbea parca, la Doamna T., despre a face toate traznaile in pat (in fine, pentru epoca aceea...), iar a doua zi el sa ii sarute mina ei cu cea mai sincera emotie...
Mircea_O
Postat pe 26 Ianuarie 2009 23:38
De la: alexandra_andreea_20, la data 2009-01-24 22:42:49din cate stiu ''pedofilia'' este o boala .... cel putin asa au demonstart cercetatorii ... pedofilia este rezultatul unor conexiuni deficitare cerebrale .... pedofilia este indusa de traume sau abuzuri in copilarie..... si nu cred ca tema era ''romantism si pasiune intr-o relatie sau pedofilie?''
sa nu confundam lucrurile .....

Dupa opinia mea, pedeofilia nu este o boala, ci o inclinatie naturala si normala a unora - dar respinsa categoric de societate. Din motive absolut intemeiate, din punctul Ei de vedere. Pentru a-i speria si pe "actori" si pe spectatori, Societatea declara obiceiul cu pricina boala, dambla demna de lapidare samd.
In context, mi se pare discutabil ca un adult sa fie pedepsit, iar despre asa-zisul minor de 15 ani (de 1,80m) in cautare de foloase materiale sa nu se sufle o vorbulitza acuzatoare... Dar si aici primeaza interesul Societatii.
Mircea_O
Postat pe 26 Ianuarie 2009 23:44
Nu cred ca este asa,dar cei ce violeaza copii,au vreo scuza?
Sau cei ce au legaturi cu copile de 12 13 ani?
TEODORRD
Postat pe 30 Ianuarie 2009 15:22
De la: TEODORRD, la data 2009-01-30 15:22:43Nu cred ca este asa,dar cei ce violeaza copii,au vreo scuza?
Sau cei ce au legaturi cu copile de 12 13 ani?

Au scuze.
Societatea incurajeaza o intreaga scoala a sexappealului, de la virste fragede. Nu o spun cu rautate, dar nici nu pot sa ma fac a nu vedea o realitate... Deci multe fetitze de la virste mititele deprind prin imitatie un comportament erotic (adica sexual) provocator. E plina lumea de mamici care, pentru ca nu au putut la vremea copilariei sau pentru ca nu mai au cu ce... astazi, isi transfera dorintele in fetite. fetitele cu zorzoane, cu roz, cu pantiofiori de cutare neam si lac... La prima vedere par eu un vicios si un ala de saliveaza. Eu doar pot decripta in fiecare semnal sau amanunt vestimentar o incercare de aprindere a masculului. S-a nimerit sa am caragialiana simtire monstruoasa.
Bineinteles, aici totul este facut ca antrenament pentru 16-25 de ani. Si o fac cele care au invatat ca te poti procopsi prin casatorie. Au invatat si ca barbatul e un fraier pe care il dai gata cu asa ceva. E si fraier, si plin de bani pe care ti-i poate asterne la picioare. "Tu sa fii desteapta, fata mamii!" Nici nu mai conteaza ca asemenea mesaj voindu-se al imbrobodirii este verbal ori ba... (Bineinteles ca taman acela care se asteapta sa-si pacaleasca seamanul o incaseaza el insusi mai iute).
Faptul ca mama unei asemenea pustoaice nu a izbutit pe asemenea drum nu o descurajeaza. Zice ca a avut ea ghinion in viata, dar ca orincipiul functioneaza. Ca a vazut ea pe a lu Marghioala ca... (Bineinteles ca a vazut doar aparente, eventual doar perioada de betzie, nu si restul...)..

Dar hai sa ma apropi de incheiere.
E, oameni care judeca atit de limitat (ca sa fiu elegant) au de a face cu altii TAMAN LA FEL. Barbatii care se aprind dupa asa copile au mintea la fel de coapta. Si de aici marele necaz...

Nu iau apararea violatorilor.
dar nici nu pot sa nu vad ca, din comoditate poate, societatea trece brusc pe cineva in categoria majorilor doar pentru ca au implinit ieri 18 ani.
E normal sa apara accidente, ca unul cu o zi sau un deceniu peste 18 ani s-o faca lata. Nu mai vorbesc de aceia carora virsta le-a diminuat drastic din neuroni. Dar hai sa vedem si restul problemei. Cerem doar unei parti sa fie matura...

Revin la mesajul initial, cu "copile de 12-13 ani".
E ceva jenant sa recunoastem ca, masculiniceste vorbind, multe asemenea june sint apetisante dpdv erotic? Daca zice careva ca ma insel imi permit sa-i observ pupila cu asemenea exemplare bine cladite in fatza. Iar daca acea pupila nu se dilata, nu tzin sa recomand, sa urez nimanui viitorul sau conjugal...
Bon. Sa presupunem ca o buna parte dintre noi, barbatii, se abtin in asemenea situatii... Dar exista sumedenie de domni inchinati zeului pe al carui soclu sta scris "P... nu stie carte". Credeti ca ii va descuraja vreo vorba mare ori vreo posibila pedeapsa divina?...

Tocmai citeam acum 2-3 zile despre niste asemenea barbati, intimplator compatrioti, ajunsi prin Italia? E imposibil sa nu va amintiti de ei!...

Ma intorc la ceea ce propun drept concluzie a mesajului meu.
Aici, INDEOBSTE, e ca in casatorie. Cind exista o cearta, nu doar unul este vinovat...
O cunosc si aplica milioane de familii, care evita excesele vestimentare ale odraslelor, care evita mersul acestora la ore intunecoase prin cartiere, prin locuri unde dracul nu prea a facut biserici. La figurat, bineinteles...
Mircea_O
Postat pe 30 Ianuarie 2009 22:17
De la: heaven_gate, la data 2008-08-24 13:38:57eu una accept si una si alta dar.....astept opiniile voastre



romantism...hhhhhmmmmm.......nu e de mine.sincer.....pasaiunea face scantei,........


dddddddddddddddddd gusturile nu se discuta.....
nirvana_cukramel
Postat pe 31 Ianuarie 2009 13:55

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cum sunt barbatii israelieni? 8 De la: bucifer 17 Mai 2011 23:10
ce sa fac eu in cazul asta? 21 De la: nicollytae 3 Aprilie 2009 10:09
iubire sau orgoliu? 5 De la: XOXO_GG_ 20 Mai 2009 23:29
Cu tine doar pentru bani!!!??? 15 De la: iuby_vl 17 August 2009 19:50
am nevoie de pareri 23 De la: kudika_14994 5 Noiembrie 2012 23:56