Setari Cookie-uri

barbatii insurati.............

De la: Nazira, la data 2009-05-29 20:56:29buna fetelor,
am citit si eu c ati postat aici, sunt pareri pro si contra ceea ce e si normal, dar ganditi-va k dk nu era donna, era alta in locul ei
desi stiu k nu e bn sa-ti construiesti fericirea pe casatoria altuia eu zic sa traieste la maxim clipele alaturi de el, asta dk mai esti cu el
o seara placuta



e adevarat ca daca nu era donna era alta in locul ei................


DAR respectul ei de sine ar fi trebuit sa-i arate ca nu e normal ca ea sa astepte un barbat in timp ce acesta e dus in vizita la socrii, de exemplu, sau duminica este la pranzul in familie cu SOTIA si COPIII lui.


nimeni nu spune ca un om nu poate lua o decizie care se dovedeste a fi gresita. se poate intampla la oricine. deci nu trebuie sa dam in cap unui barbat ca isi da seama ca nu isi iubeste nevasta. poate el chiar a crezut ca o iubeste, si a trebuit sa se loveasca de o femeie cu care se potriveste mai bine sa-si de-a seama ca s-a inselat

DAR...........in momentul in care iti dai seama ca o femeie e perechea ta, si o iubesti, nu o pui in situatia in care el isi pune amanta. pentru ca nu poti umili omul pe care il iubesti.
si atunci ii spui ca o iubesti, , si ca o vei cauta atunci cand vei fi liber. atunci si numai atunci. pana atunci iesiti cel mult la o cafea la 3 luni, sa nu te uite.


si nu e cazul sa bagam copiii la inaintare, pentru ca am vazut prea multe cazuri de copii care prefera sa-si vada parintii despartiti si fericiti decat suferind impreuna. e bine ca sa fie crescuti intr-o familie formata din ambii parinti, dar daca nu se poate, asta este. pana la urma cei doi soti se pot despartii din 1000 de alte motive, fara sa fie vorba de o alta femeie.


in alta ordine de idei, ai dreptate, fiecare isi da parerea dupa felul in care simte. eu una, personal, nu as putea iubi un barbat care pune 2 femei in situatia in care acest individ, ca sa nu-i spun altfel, va pune pe tine si pe nevasta lui.
nu poti afirma ca isi respecta nevasta. respectul fata de ea s-a terminat in momentul in care a inselat-o, indiferent ce scuza gaseste pentru asta, ba mai mult, a inselat-o in timp ce era insarcinata, si nu ii putea fi fizic disponibila.........nu cred ca exista jiignire mai mare pentru o femeie...............o face sa se simta desconsiderata intr-o situatie pentru care au optat amandoi, si consecintele le indura numai ea. ca sa nu mai zic cum o face asta sa se simta ca si femeie. strict ca femeie. ca sa ai o imagine, gandeste-te la ce ar simti 'iubitul' tau daca ar ramane impotent.

asta ca sa nu mai adaug cum se simte daca ea mai are si cateva kg in plus ca urmare a sarcinilor.


iara situatia in care esti tu....nu o mai dezbat pentru ca nu e singurul vinovat de ea. aici intrati amandoi.......
_diana_
Postat pe 29 Mai 2009 21:43
ca o completare, mentionez ca doar primele paragrafe erau raspuns la ce am citat, finalul mesajului era la adresa a ceea ce a spun donna
_diana_
Postat pe 29 Mai 2009 21:45
l_diana_c
Postat pe 29 Mai 2009 21:47
De la: dona_madona, la data 2008-08-28 09:56:44am citit comentariile si va multumesc pt sfaturi....eu ma consider destul de matura pentru ca viata ma incercat de nenumarate ori sunt o persoana tanara plina dde viata si probabil asta la atras mult la mine si fara sa fiu ,,modesta,,si frumusetea dar orice femeie e frumoasa in felul ei....eu sunt constienta de toate astea dar il iubesc simt ca este tot ce mi-am dorit vreodata....nu am sa-l stresez sa plece de acasa eu ma comport normal incerc sa uit cealalta parte pentru oricum petrece foarte mult timp cu mine......simt ca timpul va decide si pentru noi cum o face in toate cazurile din aceasta viata efemera....copilul a fost facut cand inca nu ne cunoasteam....si si la dorit sa fie un tata tanar....simt ca este foaret sincer si de multe ori ma simt cu picioarele pe pamant mai mult decat el....are poate impresia ca ma iubeste mai mult dar eu incerc sa mai tin ceva si pentru mine tocmai in ideea ca poaste intr-o zi se va termina si vom ramane prieteni
oricum e greu si eu am suflet dar pe langa fericirea mea ma gandesc si la el este evident pt ca il iubesc si cand imi spune ca nu mai simte nimik pt sotia lui si ca nu il mai atrage si pana acum nu a mai trecut prin asa ceva....nu ma bucur pt ea nu am nimik cu ea....dar el imi spune ca ea s-a schimbat foarte mult de cand as cunoscut-o pentru ca un sfat pt toate femeile sa nu credeti ca un act poate sa tina barbatul langa voi si nu e cazul sa faceti pe stapana mai ales cu un barbat realizat pe propria munca si puternik din toate punctele de vedere....sa nu va pierdeti inocenta niciodata barbatii au nevoie de copilul din femeia de langa el....numai pt el....si in societate de femeia puternik independenta... am ajuns eu sa dau sfaturi oricum eu voi avea rabdare si ratiune...si sa nu uitam ca nu sunt singura in lumea asta care trece prin asa ceva...asm intat in joc acuma joc....il iubesscc asta conteaza cel mai mult...o sa va povestesc ce se va mai intampla deocamdata il simt al meu trup si suflet si tot anturajul lui stie de mine...si multa lume il intelege....vom trai si vom vedea multumesc pt tipul acordat


Scuza-ma ca-ti spun, dar tu (si toate celelalte femei care fac ceea ce faci tu) meriti sa dea el divort de nevasta-sa, sa te ia pe tine, sa-ti toarne 2 sau 3 copii, si sa patesti exact ceea ce pateste nevasta-sa. Asta meriti. Si am spus-o ipotetic vorbind.
Pe de alta parte, mai e si alta varianta: omului sa-i vina mintea la cap, sa te lase cu ......buza umflata( la propriu, nu la figurat) .
amr2009
Postat pe 29 Mai 2009 21:52

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
lamuriti-ma si pe mine 6 De la: arhanghel 14 Octombrie 2009 14:44
inbracaminte 11 De la: coco87mademoiselle 15 Iulie 2008 14:26
magazine on-line 3 De la: larase 3 Octombrie 2014 13:02
femeia fecioara si barbatul gemeni..ce sanse au???? 2 De la: Puffilici 26 August 2008 17:15
eu fecioara si el leu.... merge relatzia asta? 6 De la: zaharica 18 August 2010 13:40