Setari Cookie-uri

barbatii insurati.............

dar tu nu te ai gandit k a stat cu tine doar pe perioada sarcinii ..pt ca sotia lui nu mai putea sa ii ofere ''afectiune'' ...ai zis k il cunosti de 4 luni si acum sotia lui trebui sa nasca......nu vezi k se leaga k in a 5 a luna de sarcina este interzis sexul.normal k el iti zice k te iuebeste si iti promite luna de pe cer...asa sunt toti barbatii mint orice sa obtina ce vor si mai rau este k o fac destul de bine....cat de naiva ai putut sa fii

Postat pe 13 Septembrie 2008 12:05
n-am sa inteleg niciodata de ce intotdeauna este de vina doar femeia atunci cind se destrama o casnicie sau cind inseala....daca ea este inselata sau inseala....numai ea e vinovata....v-as intreba eu acum,daca el nu se gindeste la nevasta si copiii lui,ea de ce s-ar gindi?daca nu era ea in rolul de amanta,el nu gasea alta cu care sa se distreze,statea cuminte acasa?intr-o zi ea se va satura sa tot astepte divortul lui[care sigur nu va avea loc],va imaginati ca acest barbat nu-si va face o alta amanta?fata asta e tinara si inca nu si-a propus sa -si intemeieze o familie dar el o are deja......ea inca vrea distractie si l-a gasit pe el disponibil sa fuga de-acasa de responsabilitati si sa se joace cu cineva....in cazul de fata,cu ea....si eu am fost inselata dar cum sa invinuiesc o femeie ca imi ia sotul cind de fapt el si numai el trebuia sa-mi dea socoteala,nu ea.pe mine nu m-a interesat niciodata de ce se culca o femeie cu sotul meu........intrebarea era...de ce se culca el cu o alta femeie?????si cred ca intr-un final am inteles.dar dupa ani multi de suferinta....el nu iubea pe nimeni,se iubea doar pe el si facea totdeauna in asa fel incit lui tot timpul ii era bine.nu stiu cit am fost de coerenta dar credeti-ma.....deja sint nervoasa.
cocolino6
Postat pe 18 Septembrie 2008 13:58

sincer nu cred in asemenea povesti! ca ne iubim la nebunie, ca ma respecta...bla, bla...minciuni! vai, nu o poate parasi ca are saracu' un copil mic...da, da! crede in continuare minciuni...din 100 de cazuri asemanatoare, cred ca doar in 1 s-a intamplat chiar sa-si paraseasca nevasta si sa vina la amanta...pune-te totusi in situatia de nevasta avand alaturi un dobitoc nenorocit care are amanta iar tu cu 2 copii stai si il astepti, iar el isi consuma iubirea in patul alteia...saraca lui nevasta! ea merita compatimire intr-adevar, nu tu!

Postat pe 18 Septembrie 2008 16:31
De la: cocolino6, la data 2008-09-18 13:58:45n-am sa inteleg niciodata de ce intotdeauna este de vina doar femeia atunci cind se destrama o casnicie sau cind inseala....daca ea este inselata sau inseala....numai ea e vinovata....v-as intreba eu acum,daca el nu se gindeste la nevasta si copiii lui,ea de ce s-ar gindi?daca nu era ea in rolul de amanta,el nu gasea alta cu care sa se distreze,statea cuminte acasa?intr-o zi ea se va satura sa tot astepte divortul lui[care sigur nu va avea loc],va imaginati ca acest barbat nu-si va face o alta amanta?fata asta e tinara si inca nu si-a propus sa -si intemeieze o familie dar el o are deja......ea inca vrea distractie si l-a gasit pe el disponibil sa fuga de-acasa de responsabilitati si sa se joace cu cineva....in cazul de fata,cu ea....si eu am fost inselata dar cum sa invinuiesc o femeie ca imi ia sotul cind de fapt el si numai el trebuia sa-mi dea socoteala,nu ea.pe mine nu m-a interesat niciodata de ce se culca o femeie cu sotul meu........intrebarea era...de ce se culca el cu o alta femeie?????si cred ca intr-un final am inteles.dar dupa ani multi de suferinta....el nu iubea pe nimeni,se iubea doar pe el si facea totdeauna in asa fel incit lui tot timpul ii era bine.nu stiu cit am fost de coerenta dar credeti-ma.....deja sint nervoasa.

cocolino, ai dreptate, dar macar sa aiba suficienta minte femeia asta sa puna capat, ar fi ceva de apreciat. nu-i vinovata numai amanta, evidenta, dar macar ea daca nu ar acepta jumatati de iubire, eventual chiar sferturi...probabil ar fi alta in locul ei, normal...doar barbatul are nevoie de afectiune...

Postat pe 18 Septembrie 2008 16:34
o femeie care se respecta nu umbla cu barbati insurati!!!nu se multumeste cu jumatati....nu va fi niciodata fericita asa

Postat pe 19 Septembrie 2008 19:10
De la: Na2am, la data 2008-09-19 19:10:23o femeie care se respecta nu umbla cu barbati insurati!!!nu se multumeste cu jumatati....nu va fi niciodata fericita asa

Lucia1971
Postat pe 19 Septembrie 2008 19:26
- Da' de unde stiti ca ea (amanta) vrea iubire? ... poate nu vrea deloc iubire ... nici intreg nici macar jumatati ... de nici un fel ... poate ea vrea distractie ... sex ... un sponsor ... si fara multa bataie de cap ... siii sigur nici nu va povesti la toti prietenii: "uite-o pe aia ... dac-ai stii ce am facut cu ea!" ...
supermiki
Postat pe 19 Septembrie 2008 20:54
pai atunci e o scursura si se multumeste sa fie asa....lumea e foarte mixta

Postat pe 19 Septembrie 2008 21:03
oamenii isi exprima parerea in fct de ceea ce traiesc ei de ceea ce patimesc...u nu acuz si nu ma supar...nu ma multumesc cu jumatati pt ca nu primesc jumatati e intregul pe care mi l-am dorit intotdeauna...ne iubim in continuare cu aceeasi patima si mergem mai departe...timpul va rez problema noastra in viata nu este nimik intamplator si eu am incredere in CEL DE SUS daca Dumnezeu va vrea sa fim im preuna vom fi daca nu atuncea vom ramane prieteni cu siguranta pt ca este deosebit ca om ca fel de a fi m-a prezentat tatalui lui si ia zis in fata mea ca ia zis sa nu se grabeasca cu casatoaria acum cativa ani dar el este alaturi de noi...stiu toti si din fam lui si ma prez nu ca aaaaaaaaamanta ci ca si iutita lui pe care o iubeste recunoaste oricum si oricand si nu este un barbat oarecare este un barbat realiazat care nu se simtea implinit din pct de vedere relational pana m-a intalnit pe mine...si cel mai mult apreciez la rel asta pe langa iubire , siceritatea si respectul...o seara placuta
dona_madona
Postat pe 20 Septembrie 2008 00:38
Totul este o mare porcarie, am trecut si eu prin asa ceva dar...in postura de nevasta.Este un nemernic si te minte cu cea mai mare nerusinare.Daca vei ramane cu el crezi ca pe tine nu te va insela? Mai ales daca vei ramine si tu gravida.Sa vezi atunci ce bine ai sa te simti cind va fi alta care va spune ca il iubeste si bla bla.Totul este o iluzie.Te va lasa si pe tine balta.
klmnoprs
Postat pe 20 Septembrie 2008 20:36
Bine ar fi sã revi cu picioarele pe pãmînt!E bãrbat însurat,doar nu crezi cã te va þine lângã el cu texte crude daaaar,foarte adevãrate cum cã te þine pentru distracþie ºi atât.Te vei convinge mai târziu,din pãcate...

Postat pe 21 Septembrie 2008 06:07
De la: dona_madona, la data 2008-09-20 00:38:18oamenii isi exprima parerea in fct de ceea ce traiesc ei de ceea ce patimesc...u nu acuz si nu ma supar...nu ma multumesc cu jumatati pt ca nu primesc jumatati e intregul pe care mi l-am dorit intotdeauna...ne iubim in continuare cu aceeasi patima si mergem mai departe...timpul va rez problema noastra in viata nu este nimik intamplator si eu am incredere in CEL DE SUS daca Dumnezeu va vrea sa fim im preuna vom fi daca nu atuncea vom ramane prieteni cu siguranta pt ca este deosebit ca om ca fel de a fi m-a prezentat tatalui lui si ia zis in fata mea ca ia zis sa nu se grabeasca cu casatoaria acum cativa ani dar el este alaturi de noi...stiu toti si din fam lui si ma prez nu ca aaaaaaaaamanta ci ca si iutita lui pe care o iubeste recunoaste oricum si oricand si nu este un barbat oarecare este un barbat realiazat care nu se simtea implinit din pct de vedere relational pana m-a intalnit pe mine...si cel mai mult apreciez la rel asta pe langa iubire , siceritatea si respectul...o seara placuta


- Postarea mea de mai sus nu s-a referit CLAR la cazul PARTICULAR al tau ... a fost un raspuns la postarea de mai sus care se referea ca ar fi unele care s-ar multumi doar cu jumatati ... si eu oricum nu sunt in masura sa judec pe nimeni, iar ca sa pot avea o PARERE, ca sa-mi pot forma o parere OBIECTIVA la cazul TAU particular as avea nevoie de mult mai MULTE informatii decat ai dat TU ... si pentru si mai multa obiectivitate cu siguranta nu ar ajunge doar informatiile pe care doar TU mi le dai ... (totusi, ceea ce simt din postarea ta este ca esti o fata sensibila ... ai merita tot ce este mai bun in viata!)
supermiki
Postat pe 21 Septembrie 2008 09:47
iti pot spune ca dupa 6 ani vei avea aceiasi tratare ca sotia lui ......daca nu si mai repede!!! iartama dar nu vreau sa te dezamagesc asta e purul adevar si doar daca chiar te iubeste acum.........

Postat pe 21 Septembrie 2008 18:33
Mi se pare ciudat ca ,,un tip realizat pe fortele proprii'' sau cum spuneai tu despre el asa frumosss sa se fi inselat in privinta femeii care este mama copiilor lui.....

Vreau sa fiu tatic tanar asa ca mai bag un bebelush femeii cu care stiu deja ca nu-s compatibil....nu , divortul iese din discutie ,de ce sa ma despart de ea daca nu o mai iubesc si sa-mi caut alta femeie cand ii pot face ei inca un copil si sa am si o alta femeie ?

E la oferta ..doi in unul nu ?
iris_4_ever
Postat pe 23 Septembrie 2008 01:02
Draga mea,trezeste-te la realitate,nu suntem in telenovele.Nu ai prea mari sanse sa fii cu el mult timp.Sotia momentan nu e disponibila si nici nu va fi o perioada,dar in final tot sotia lui este si nu prea se divorteaza dupa ce el e proaspat tatic la al doilea copil .Indiferent de ce iti spune el sotia va fi tot pe locul 1.Cu ea are familie si casa.
Sper sa ma insel,dar sansele sunt foarte mici.Iti doresc sa fii fericita indiferent de situatie.
nickoll4y
Postat pe 24 Septembrie 2008 12:59
Dragelor am citit toate parerile si sunt si bune si rele cum e normal sa fie.Eu am o situatie mai complicata sunt in pozitia copilului caruia ia fost luat tatal de catre o femeie care si ia la rindul ei are 2 copi si dupa multe cercetari facute am aflat ca a mai destramat vreo 2 famili inainea noastra acum a mai facut un copil cu cineva si incearca sa il bage la taicameu pe gat. Si povestea e foarte lunga deacea nu vreu sa va obosesc cu ea dar referitor la problema de pe topic : Scumpa domnisoara lumea e plina de barbati si singuri si disponibili si eu zic sa traiesti la nivelul varstei pe care o ai pentru ca doar un an de viata in plus fata de tine e multa experienta adunata din orice punct de vedere. Nu ma gandesc doar la familia tipului ci si la viata ta. O sa vezi ca la un moment dat ai sa zici ca nu tiai trait viata de la 21 de ani asa cum o fac alti, si nu incerca sa devi mai matura decat trebuie sa fi la 21 de anisor. Gandestete bine cum spuneau si fetele mai inainte ca ani astia nu se mai intorc.
GoodFather
Postat pe 16 Octombrie 2008 12:06
A si era sa uit, prin absurd sa zicem ca vei ramane cu el gandestete ca el deja a facut o nunta. Nunta zic eu ca e un moment foarte frumos din viata si se face o data si asa cum iti doresti. Din partea lui nu stiu cine o sa mai vina la a2a nunta!!?? Si eu nu cred ca u nu iti doresti o nunta de vis asa cum doreste orice fata cu capul pe umeri ca miam dorit eu si sunt baiat apai fetele nu mai vorbesc. Dar ma repet acum spunanduti sa te gandesti bine la toate ce pot urma.Mult succes in viata iti doresc.
GoodFather
Postat pe 16 Octombrie 2008 12:17
De la: GoodFather, la data 2008-10-16 12:17:35A si era sa uit, prin absurd sa zicem ca vei ramane cu el gandestete ca el deja a facut o nunta. Nunta zic eu ca e un moment foarte frumos din viata si se face o data si asa cum iti doresti. Din partea lui nu stiu cine o sa mai vina la a2a nunta!!?? Si eu nu cred ca u nu iti doresti o nunta de vis asa cum doreste orice fata cu capul pe umeri ca miam dorit eu si sunt baiat apai fetele nu mai vorbesc. Dar ma repet acum spunanduti sa te gandesti bine la toate ce pot urma.Mult succes in viata iti doresc.

-----------------------------------------------------------------------
Vorbesc in calitate de goodfather ca am deja 4 fini si nu ma opresc aici.
GoodFather
Postat pe 16 Octombrie 2008 12:19
daca traiesti o astfel de poveste de dragoste:fi fericita!
sunt altele care nu au avut bucuria asta, si atunci dau din gura...
lasa-te purtata de iubire dar ai grija la gata sa nu suferi prea tare...poate va divorta sau poate nu...cine poate sa stie?
barbatii se mai razgandesc cand sunt si copii la mijloc...
bucura-te de ce ai acum si daca va fi sa fie sa fi fericita, si daca nu linge-ti ranile si ia-o de la capatcaci dupa autobuz si dupa barbati nu trebuie sa alergi niciodata: vine intotdeauna altul...
luulya
Postat pe 21 Octombrie 2008 18:08
Vechea problema barbatii insurati. Pana mai acum cv vreme mi se parea o tampenie catalogam fetele/femeile care 'umblau' cu barbati insurati niste '.......' (nu am cuvinte). Acum nu mai sunt de aceeasi parere. Cand ti se pune pata si i se mai pune si lui nu ai ce face, nu te poti impotrivi. Insa u trebuie sa te gandesti si la viitorul tau. Ori iti faci si u viata cu o persoana fara obligatii si ramane relatia asta planul 2, ori viitorul tau langa el ceea ce inseamna sa divorteze. Sfatul meu este nu fii u aceea care il impinge la acest gest. Lasa-l sa ajunga la concluzia k nu mai are ce face langa actuala nevasta. Adik dak ma intelegi Nu il pune si nu il aduce in situatia in care trebuie sa aleaga intre tine si actuala nevasta pt k sunt 2 copii la mijloc si e ff nasol. so carpe diem dar ai grija pana cand
iubytzica_lov3
Postat pe 21 Octombrie 2008 19:01
Vechea problema barbatii insurati. Pana mai acum cv vreme mi se parea o tampenie catalogam fetele/femeile care 'umblau' cu barbati insurati niste '.......' (nu am cuvinte). Acum nu mai sunt de aceeasi parere. Cand ti se pune pata si i se mai pune si lui nu ai ce face, nu te poti impotrivi. Insa u trebuie sa te gandesti si la viitorul tau. Ori iti faci si u viata cu o persoana fara obligatii si ramane relatia asta planul 2, ori viitorul tau langa el ceea ce inseamna sa divorteze. Sfatul meu este nu fii u aceea care il impinge la acest gest. Lasa-l sa ajunga la concluzia k nu mai are ce face langa actuala nevasta. Adik dak ma intelegi Nu il pune si nu il aduce in situatia in care trebuie sa aleaga intre tine si actuala nevasta pt k sunt 2 copii la mijloc si e ff nasol. so carpe diem dar ai grija pana cand
iubytzica_lov3
Postat pe 21 Octombrie 2008 19:01
De la: dona_madona, la data 2008-08-24 17:06:04m-am indragostit de un barbat insurat in urma cu 4 luni de atuncea traim o poveste fantastik.......imi spune ca nu a mai trait ce traieste langa mine niciodata si ca in ultima 2 ani de casnicie si-a dorit asta.este casatorit de 6 ani si are 2 copii unul abea a venit pe lume.isi respecta nevasta dar imi spune ca nu o mai iubeste.ma iubeste pe mine.......ne eeste greu sa ducem toate astea si mie si lui ne vedem zilnik ne iubim si ne mai gandim cateodata la viitor oare ce se va intampla???....elmi-a spus ca nu mereg o viata sa traim numai asa si am cazut de comun acord sa lasam impul sa mai treaca sa vedem cum evolueaza lucrurile.nevasta lui acum a nascut si imi este groaza de momentul in care vor trece saptam de repaus si il va dori ca si barbat......la aceasta discutie el mia spus ca nu il mai atrage si ca probabil va gasi scuze o perioada dupa care va lua o hotarare ..nu imi place situatia in care santem si nu mi-am dorit niciodata sa se intample asa pentru ca nu st o pers rea si nu ma simt bn daca l-as lua de langa fam lui dar il adooooooorrrrrrrrrr il iubesc si eu la fel simt face orice pt mine multe sacrificii il ador stiu ca e numai al meu pt moment si ca are grija de copii lui nu am nimik impotriva dar ma intreb ce voi fc daca nu divorteaza?voi ce credeti ce se va intampla???iubirea va invinge???


pai daca esti asa de sigura ca te iubeste de nu mai poate si casnicia pana la urma se va incheia ca doar nu o sa continuati asa pana la adanci batraneti eu zic sa dormi linistita pana atunci...problemele vor incepe cand vei fi tu pe post de sotie si el binenteles ca va ramane acelasi mascul feroce....
di_cristina
Postat pe 22 Octombrie 2008 05:47
fata draga tie chiar iti place sa strici casa femeii?...nu ti-e rusine?cum poti dormi noaptea cand stii ca saraca femeie sta singura si cu doi copii pe deasupra si tu te f...cu barbatul ei?e plina lumea de c.... ca voi.doamne daca as fi in locul femeii vas bate in plina strada...rusine.e plina lumea de barbati singuri...RUSINE
znk
Postat pe 22 Octombrie 2008 14:15
nu stiu daca, in locul ei tu sau oricare alta ai fi procedat altfel...
valabi in toate cazurile: si femei si barbati.
daca ar fi altfel ar fi o lume prea ideatica...
imagineaza-ti lumea in care soti si sotii care stau casatoritichiar ""pana moartea ne va desparti"
poti?daca nu, afla ca...
de asta s-a inventat DIVORTUL...
ca intr-o ci tu sau elspui gata...
imi pare rau dar asa stau lucrurile...
si iei viata de la inceput...
luulya
Postat pe 27 Octombrie 2008 16:44
familia nu sio va parasi niciodata.sa fii sigura de asta...nu uita k in toata relatia asta tu esti amanta.nu vreau sa fiu rea dar...dk tot te iubeste asa mult cum a reusit sai mai faca un copil sotiei?tie chiar nuti da de gandit chestia asta?parerea mea este k mai bine teai lega de unul singur,divortzat sau vaduv dar nu te complik cu cei casatoriti
bughitza
Postat pe 29 Decembrie 2008 10:21
se vede cat de matura esti daca iei barbatul altei femei,saraca de tine ,nu te gandesti la copii aia care vor trai fara tata?ti-as scoate ochii
nor_pufos
Postat pe 29 Decembrie 2008 11:10
dona_madona
Postat pe 29 Mai 2009 19:51
frumoasa poza de unde ai luat-o?
de pe ce site?
dona_madona
Postat pe 29 Mai 2009 19:52
dona, nu mi-o lua in nume de rau...citesc topicul cum se uita altele la telenovele, adica cu curiozitate. a trecut un an de la lansarea discutiilor si sicer as vrea sa stiu cum au evoluat lucrurile si/sau in ce stadiu sunt acum.
pupici tuturor
Loryya
Postat pe 29 Mai 2009 20:44
buna fetelor,
am citit si eu c ati postat aici, sunt pareri pro si contra ceea ce e si normal, dar ganditi-va k dk nu era donna, era alta in locul ei
desi stiu k nu e bn sa-ti construiesti fericirea pe casatoria altuia eu zic sa traieste la maxim clipele alaturi de el, asta dk mai esti cu el
o seara placuta
Nazira
Postat pe 29 Mai 2009 20:56

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Idei de cadouri;;) 3 De la: kentfarafiltru 9 Decembrie 2009 19:45
Compatibilitate taur-balanta 1 De la: MissPotter 30 Noiembrie 2009 08:47
despre compatibilitate intre zodii/ 1 De la: kudika191521 1 Iunie 2010 22:58
buna,help me!pls 16 De la: andreeaaa88 18 August 2009 16:00
relatie pe mess .. 32 De la: carmina33 6 Septembrie 2009 00:21