Setari Cookie-uri

masturbarea e o rusine sau e ceva normal?

De la: Asynia, la data 2009-02-01 03:16:40ehh
oricum,noapte buna

tulai drace....
no care-i baiu????

did I miss thomething????
dandanaua_reloaded
Postat pe 1 Februarie 2009 03:23
maturbarea e ceva normal
NEALAU06
Postat pe 1 Februarie 2009 05:06

nu-i o rusine e ceva normal
NEALAU06
Postat pe 1 Februarie 2009 05:21
Mica mea problema, de om care se uita in jur si constata a fi in secolul 21, e chestia asta cu rusinea. Cine stabilieste ce e rusinos, iar apoi cu cita justificare se baga in viata cuiva sa-i spuna ca aia e rusinoasa si aia ba (pun pariu ca nerusinoase sint alea tot atit de nesarate!).
Inteleg ca a te scarpina in nas, sa zicem ca si prelungit, nu e o treaba de profesat in public. Poti accepta asta si iti poti invata odraslele sa procedeze asa. E categoria "Ce facem cind nu ne vede nimeni, eventual doara propiatii sau prietenii de bere".
Ideea de rusine se vrea insa prelungita inclusiv in momentele de-unul-singur ale cuiva. Pentru implementarea ei este nevoie de ajutorul lui Dumnezeu sau barim al intregii lumi din jur. In cazul Primului, pasamite el te vede oriunde, inclusiv in spatiile unde te-ai refugiat singur cu o revista Playboy ori cu prajitura de neimpartit cu altii. In al doilea, se marsheaza pe ideea ca esti aiurea (si viitor proscris) daca nu procedezi precum, de fapt, vrea doar un adult mai rigid din preajma: "Toti fac altfel, doar tu te-ai gasit mai breaz!".
Cind tzii cu adevarat, cind stimezi intrucitva, cind iubesti pe cit te pricepi vreun invatzacel, cred ca nu e nevoie sa apelezi asa ceva...
Mircea_O
Postat pe 1 Februarie 2009 09:44
De la: anderson, la data 2008-08-25 15:43:09ceva normal
ceva normal .copiiiiii.fetele si baietii......o practica de la trei ani .

Postat pe 1 Februarie 2009 10:10
De la: lecabel, la data 2009-02-01 00:19:33
De la: Teodutza84, la data 2009-01-31 15:00:56masturbarea este cea mai mare prostie...


Probabil pentru tine masturbare inseamna sa iti bei propria licoare galbena, sa mergi in cicilu inchis, adica
asta a fost cea mai tare
focsa05
Postat pe 1 Februarie 2009 10:24
Da, e ceva normal, ca si fetele sa se masturbeze. Poate nu o sa credeti dar relatia cu iubitul meu e superba de cand m-am descoperit ca pot face asta. Aveam ovarele polichistice din cauza ca hipotalamusul meu nu isi facea bine treaba in momentul actului sexual si ovarele mele se umplesera de chisturi hormonale.
Impreuna cu iubitul meu am mers la dr si acum fac tratament, iar masturbarea m-a ajutat mult.
Facem tot ce dorim si ne place, ne jucam si face parte din ritualul dragostei noastre.
DANELINA
Postat pe 1 Februarie 2009 10:56
Woaw...e minunata treaba asta cu zguduitul.... ...am sa o tin minte!
cristinarudi
Postat pe 1 Februarie 2009 13:51
De la: cristinarudi, la data 2009-02-01 13:51:30Woaw...e minunata treaba asta cu zguduitul.... ...am sa o tin minte!



da' mai stii ce-i aia sex!?

Postat pe 1 Februarie 2009 13:55
parerea mea...ceva normal...
adina_2007
Postat pe 2 Februarie 2009 00:05
stiu ca e ceva normal...dar cum poti sa faci sa dispara sentimentul de vinovatie de dupa??
Monykza
Postat pe 2 Februarie 2009 08:51
De la: Wanna_play, la data 2009-02-02 08:51:11stiu ca e ceva normal...dar cum poti sa faci sa dispara sentimentul de vinovatie de dupa??


te speli
portitza_Maria
Postat pe 2 Februarie 2009 10:22
M-am jucat si .....singura ..... si intr-adevar a fost super chiar daca am o relatie incredibila din toate punctele de vedere, inclusiv sexual
problema e ca trei zile pe saptamana nu ma intalnesc cu iubitul meu pt ca lucram in loc diferite. Stiu ca iubitul meu se masturbeaza aproape in fiecare zi in care nu suntem impreuna si e ajutat si de filme pt adulti.....sincer, ma cam deranjeaza si i-am spus acest lucru.......mi-a spus ca ii e foarte dor de mine si nu poate altfel....
ce credeti? e normal sa aiba cineva asa un apetit sexual?? sa nu poata sa stea 3 zile pe saptamana fara sex???
Crystina2
Postat pe 2 Februarie 2009 22:33
De la: Crystina2, la data 2009-02-02 22:33:30M-am jucat si .....singura ..... si intr-adevar a fost super chiar daca am o relatie incredibila din toate punctele de vedere, inclusiv sexual
problema e ca trei zile pe saptamana nu ma intalnesc cu iubitul meu pt ca lucram in loc diferite. Stiu ca iubitul meu se masturbeaza aproape in fiecare zi in care nu suntem impreuna si e ajutat si de filme pt adulti.....sincer, ma cam deranjeaza si i-am spus acest lucru.......mi-a spus ca ii e foarte dor de mine si nu poate altfel....
ce credeti? e normal sa aiba cineva asa un apetit sexual?? sa nu poata sa stea 3 zile pe saptamana fara sex???


si cand te-ai jucat singura cum a fost!!? ai folosit si unelte?

Postat pe 2 Februarie 2009 22:35
De la: geo_sh, la data 2009-02-02 22:35:25
De la: Crystina2, la data 2009-02-02 22:33:30M-am jucat si .....singura ..... si intr-adevar a fost super chiar daca am o relatie incredibila din toate punctele de vedere, inclusiv sexual
problema e ca trei zile pe saptamana nu ma intalnesc cu iubitul meu pt ca lucram in loc diferite. Stiu ca iubitul meu se masturbeaza aproape in fiecare zi in care nu suntem impreuna si e ajutat si de filme pt adulti.....sincer, ma cam deranjeaza si i-am spus acest lucru.......mi-a spus ca ii e foarte dor de mine si nu poate altfel....
ce credeti? e normal sa aiba cineva asa un apetit sexual?? sa nu poata sa stea 3 zile pe saptamana fara sex???


si cand te-ai jucat singura cum a fost!!? ai folosit si unelte?





Postat pe 2 Februarie 2009 22:41
hefe, nu mai rade , ca ma enervezi

Postat pe 2 Februarie 2009 22:42
ce te bagi tu in chilotzeii fetei ?


rautate ce esti :))))


cum sa nu rad mai =))))

Postat pe 2 Februarie 2009 22:44
incerc sa fiu serios! sau macar sa par!

Postat pe 2 Februarie 2009 22:47
MASTURBAREA lipsa de femei pote sau invers !!!!
soimualb
Postat pe 3 Februarie 2009 02:27
De la: heaven_gate, la data 2008-08-25 14:47:12 Masturbare: se poate spune ca este una dintre delicatesele pe acest pamant. Pentru barbati, masturbarea este actul manual de stimulare a penisului pentru a produce placere. Pentru adulti sau tineri, masturbarea de obicei se termina cu ejacularea, in acel lichid existand celulele de spermatozoizi. Ejacularea este deobicei acompaniata de orgasm, o senzatie de placere a intregului corp asa de puternica incat nu poate fi comparata cu orice alta senzatie pe care corpul omenesc o poate avea.E CEVA IN NEREGULA CU MASTURBAREA?Absolut nimic. Cu ani in urma se credea ca masturbarea cauzeaza orbirea, nebunia, palma mainii paroasa :-) , sau alte probleme, desi, si atunci ca si in zilele noastre masturbarea era foarte comuna. Toate aceste credinte au fost dezaprobate de stiinta moderna, desi unele "barfe", "mituri" inca mai persista. (Daca acele povesti ar fi fost adevarate ar fi existat o multime de lume oarba, nebuna, cu par pe palme!!!). Masturbarea nu este o "boala", si nu este numai pentru homosexuali, nu aduce nici un pericol si pe deasupra e "misto".• Arta masturbarii feminine.Ex de la o tipa:Incep prin miscari circulare pe clitoris si din cand in cand ma frec de sus in jos, tinandu-mi clitorisul strans intre doua degete. Cu mana dreapta verific daca vaginul este umed bine si ma las in voia fantasmelor. Continui sa-mi stimulez clitorisul si introduc doua degete in vagin-----------sau-----tii u vibrator sub tine si te misti in el.........astept opiniiiiii!!!!!!!!!!!!
SIDONIA69
Postat pe 12 Aprilie 2009 23:35
De la: geo32, la data 2008-10-25 15:56:36pune si tu niste puncte, te roooog!! ca mi-am masturbat ochisorii sa-ti citesc mesaju'!



hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha

hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha

hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha

hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha

hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha

hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha mi-au dat lacrimile de atata ras. :sml-happy0065 moshi moshi!!!!(alooo in japoneza): tare rau
geo .ahahahahahahahaha/Auzi ce chestie,cine se masturbeaza are probleme mentale...sunt ingrijorataa ,ajutoor.Un psiholog sau mai bine psihiatru pe aici?ca cineva(mai sus) a scris ca daca te masturbezi ai probleme psihice ,deci sunt nebuna nu?adica..daca ma gandesc putin ,jumatate din personajele de pe acestt forum impreuna cu mine avem probleme psihice?Si numai o singura persoana este normala.Asa..bolnava psihica ,cum sunt eu,ma intreb,ce naiba face fata asta cand nu are partener?poate intr-o zi ii da papucii?apeleaza la altii mai vechi?sau one night stand cu un necunoscut.mai bine ma masturbez decat sa fac sex cu orice necunoscut de dragul placerii(mai ales ca nu am certitudinea ca voi avea orgasm,cel putin cu mine stiu ca reusesc orice ar fi sa ma satisfac)Pe deasupra,imi place sa fac dragoste ,cu un barbat care sa vibreze odata cu mine in clipele alea.
Wicked_Girl
Postat pe 13 Aprilie 2009 01:12
RUSINE? DELOC E CEVA NORMAL ATIT TIMP CIT TE SIMTI BINE MASTURBAREA FACE PARTE DIN VIATA PARTICULARA PAREREA MEA ACUM FIECARE CUM GINDESTE
NEALAU06
Postat pe 13 Aprilie 2009 17:21
De la: heaven_gate, la data 2008-08-25 14:47:12 Masturbare: se poate spune ca este una dintre delicatesele pe acest pamant. Pentru barbati, masturbarea este actul manual de stimulare a penisului pentru a produce placere. Pentru adulti sau tineri, masturbarea de obicei se termina cu ejacularea, in acel lichid existand celulele de spermatozoizi. Ejacularea este deobicei acompaniata de orgasm, o senzatie de placere a intregului corp asa de puternica incat nu poate fi comparata cu orice alta senzatie pe care corpul omenesc o poate avea.E CEVA IN NEREGULA CU MASTURBAREA?Absolut nimic. Cu ani in urma se credea ca masturbarea cauzeaza orbirea, nebunia, palma mainii paroasa :-) , sau alte probleme, desi, si atunci ca si in zilele noastre masturbarea era foarte comuna. Toate aceste credinte au fost dezaprobate de stiinta moderna, desi unele "barfe", "mituri" inca mai persista. (Daca acele povesti ar fi fost adevarate ar fi existat o multime de lume oarba, nebuna, cu par pe palme!!!). Masturbarea nu este o "boala", si nu este numai pentru homosexuali, nu aduce nici un pericol si pe deasupra e "misto".• Arta masturbarii feminine.Ex de la o tipa:Incep prin miscari circulare pe clitoris si din cand in cand ma frec de sus in jos, tinandu-mi clitorisul strans intre doua degete. Cu mana dreapta verific daca vaginul este umed bine si ma las in voia fantasmelor. Continui sa-mi stimulez clitorisul si introduc doua degete in vagin-----------sau-----tii u vibrator sub tine si te misti in el.........astept opiniiiiii!!!!!!!!!!!!


.....GO...GO...GO...GO...... ..........
etta
Postat pe 13 Aprilie 2009 20:12
De la: heaven_gate, la data 2008-08-25 14:47:12 Masturbare: se poate spune ca este una dintre delicatesele pe acest pamant. Pentru barbati, masturbarea este actul manual de stimulare a penisului pentru a produce placere. Pentru adulti sau tineri, masturbarea de obicei se termina cu ejacularea, in acel lichid existand celulele de spermatozoizi. Ejacularea este deobicei acompaniata de orgasm, o senzatie de placere a intregului corp asa de puternica incat nu poate fi comparata cu orice alta senzatie pe care corpul omenesc o poate avea.E CEVA IN NEREGULA CU MASTURBAREA?Absolut nimic. Cu ani in urma se credea ca masturbarea cauzeaza orbirea, nebunia, palma mainii paroasa :-) , sau alte probleme, desi, si atunci ca si in zilele noastre masturbarea era foarte comuna. Toate aceste credinte au fost dezaprobate de stiinta moderna, desi unele "barfe", "mituri" inca mai persista. (Daca acele povesti ar fi fost adevarate ar fi existat o multime de lume oarba, nebuna, cu par pe palme!!!). Masturbarea nu este o "boala", si nu este numai pentru homosexuali, nu aduce nici un pericol si pe deasupra e "misto".• Arta masturbarii feminine.Ex de la o tipa:Incep prin miscari circulare pe clitoris si din cand in cand ma frec de sus in jos, tinandu-mi clitorisul strans intre doua degete. Cu mana dreapta verific daca vaginul este umed bine si ma las in voia fantasmelor. Continui sa-mi stimulez clitorisul si introduc doua degete in vagin-----------sau-----tii u vibrator sub tine si te misti in el.........astept opiniiiiii!!!!!!!!!!!!


ce Mistooooo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Diavolyta_
Postat pe 13 Aprilie 2009 20:23
ce e misto diavolitza?

etta o scumpa ca intotdeauna.............
just_heaven
Postat pe 14 Aprilie 2009 08:06
De la: mada_beibi, la data 2009-04-13 01:12:49
De la: geo32, la data 2008-10-25 15:56:36pune si tu niste puncte, te roooog!! ca mi-am masturbat ochisorii sa-ti citesc mesaju'!



hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha

hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha

hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha

hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha

hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha

hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha mi-au dat lacrimile de atata ras. :sml-happy0065 moshi moshi!!!!(alooo in japoneza): tare rau
geo .ahahahahahahahaha/Auzi ce chestie,cine se masturbeaza are probleme mentale...sunt ingrijorataa ,ajutoor.Un psiholog sau mai bine psihiatru pe aici?ca cineva(mai sus) a scris ca daca te masturbezi ai probleme psihice ,deci sunt nebuna nu?adica..daca ma gandesc putin ,jumatate din personajele de pe acestt forum impreuna cu mine avem probleme psihice?Si numai o singura persoana este normala.Asa..bolnava psihica ,cum sunt eu,ma intreb,ce naiba face fata asta cand nu are partener?poate intr-o zi ii da papucii?apeleaza la altii mai vechi?sau one night stand cu un necunoscut.mai bine ma masturbez decat sa fac sex cu orice necunoscut de dragul placerii(mai ales ca nu am certitudinea ca voi avea orgasm,cel putin cu mine stiu ca reusesc orice ar fi sa ma satisfac)Pe deasupra,imi place sa fac dragoste ,cu un barbat care sa vibreze odata cu mine in clipele alea.

corect, plus ca mai era si chestia ca atunci cand esti singur fanteziile se termina intodeauna asa cum trebuie intodeauna
SweetDadyD
Postat pe 14 Aprilie 2009 12:00
De la: geo_sh, la data 2009-02-02 22:47:12incerc sa fiu serios! sau macar sa par!


si reusesti?
buna geo!
missalexandra
Postat pe 14 Aprilie 2009 12:05
masturbareaaaaaaaaa
am vrut sa zic..trezireaaaaaaaa
pamela_1
Postat pe 14 Aprilie 2009 12:08
De la: pamela_1, la data 2009-04-14 12:08:53 masturbareaaaaaaaaa
am vrut sa zic..trezireaaaaaaaa


da ti-a scapat! buna din nou!
missalexandra
Postat pe 14 Aprilie 2009 12:14
De la: pamela_1, la data 2009-04-14 12:08:53 masturbareaaaaaaaaa
am vrut sa zic..trezireaaaaaaaa

in grup ?
SweetDadyD
Postat pe 14 Aprilie 2009 12:28

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Am o dilema... 3 De la: Discover1 20 Iulie 2013 01:25
pastila de a2a zi dupa avort? 24 De la: danyelica 19 Noiembrie 2009 14:19
NU stiu ce sa mai fac 18 De la: Clarysse 3 Mai 2010 08:21
sex fara prejudecati 1 De la: dubiosu2001 21 Iulie 2010 15:13
masochismuuuuuuu 13 De la: veta13 5 Decembrie 2008 13:19