Setari Cookie-uri

ce parere aveti despre droguri?ati consumat vreodata?daca da de ce?

De la: Lucia1971, la data 2008-10-15 18:43:30No bine... Si daca am raspuns, cine imi da si mie blugi?


Si io am raspuns - si io am raspuns (si la intrebarea initiala, chiar ca merit o medalie! ) , une e blugii, a?
Dor_a
Postat pe 22 Octombrie 2008 10:21
De la: Lucia1971, la data 2008-10-17 18:22:50Doamne miluiesteeeeeeeeeee...


popa prinde pesteeeeee.....

dandanaua_reloaded
Postat pe 22 Octombrie 2008 20:38
De la: dandanaua_reloaded, la data 2008-10-22 20:38:30
De la: Lucia1971, la data 2008-10-17 18:22:50Doamne miluiesteeeeeeeeeee...


popa prinde pesteeeeee.....


care popa?, dar macar prinde ceva?
un pescutz la gratar, cu nitzel mujdei si un pahar cu ceva "alcool" ar merge... punem de un gratar?
texaco
Postat pe 23 Octombrie 2008 20:22
pai asa ziceam cand eram copii ...
doamne miluieste ,doamne miluieste
popa prinde peste
preoteasa il gatesteeee..

dandanaua_reloaded
Postat pe 23 Octombrie 2008 21:08
daca am consumat....am consumat ...aproape toate si medicamente si droguri....in afara de heroina si nici nu ma tenteaza...parerea mea este ca nu iti fac rau asa cum zic astia in campaniile antidrog...si dependenta....mmmm doar la heroina am vazut pana acuma dependenta cam atat...eu am incercat iarba, has, pastile, key , coca , lsd , mdma , salvie ...cam astea sunt.... si nu sunt dependent ... si nici nu am vreo problema .
discoshit
Postat pe 26 Octombrie 2008 12:42
De la: discoshit, la data 2008-10-26 12:42:17daca am consumat....am consumat ...aproape toate si medicamente si droguri....in afara de heroina si nici nu ma tenteaza...parerea mea este ca nu iti fac rau asa cum zic astia in campaniile antidrog...si dependenta....mmmm doar la heroina am vazut pana acuma dependenta cam atat...eu am incercat iarba, has, pastile, key , coca , lsd , mdma , salvie ...cam astea sunt.... si nu sunt dependent ... si nici nu am vreo problema .


scuze pt cinism...dar cred ca deja se vede efectul....
esti pe invers de ai profil feminin si te referi al tine la masculin sau doar din greseala ????
ca sa fiu in ton cu topicul...ai tras ceva pe nas?????

cateva pagini mai in urma am psotat cateva paragrafe de pe un site si sunt intr-adevar droguri care nu dau dependenta dar si dependenta psihica poate fii numita dependenta....

dandanaua_reloaded
Postat pe 26 Octombrie 2008 14:39
si asta e de retinut....
dandanaua_reloaded
Postat pe 22 Noiembrie 2008 14:35
eu nu am nici un viciu!tutunul mi se pare ingrozitor!nici nu pot sa stau in preajma celor fumatori pt ca inhalez fumul ala care dauneaza sanatatii mele!

Postat pe 22 Noiembrie 2008 14:39
:sml-happy0009 gresi fublicarea!scuzele mele:

Postat pe 22 Noiembrie 2008 14:40
De la: discoshit, la data 2008-10-26 12:42:17daca am consumat....am consumat ...aproape toate si medicamente si droguri....in afara de heroina si nici nu ma tenteaza...parerea mea este ca nu iti fac rau asa cum zic astia in campaniile antidrog...si dependenta....mmmm doar la heroina am vazut pana acuma dependenta cam atat...eu am incercat iarba, has, pastile, key , coca , lsd , mdma , salvie ...cam astea sunt.... si nu sunt dependent ... si nici nu am vreo problema .



ai facut un cocktail cu ele ? cum a fost ?
Eu nu inteleg de ce unii sunt atrasi de droguri...am fumat iarba, o singura data, din curiozitate, am tras de maxim 5 ori...atunci a fost singura data...nu se merita fratilor, dai o gramada de bani ca sa te autodistrugi

Postat pe 22 Noiembrie 2008 15:26
De la: Georgia99, la data 2008-11-22 15:26:11
De la: discoshit, la data 2008-10-26 12:42:17daca am consumat....am consumat ...aproape toate si medicamente si droguri....in afara de heroina si nici nu ma tenteaza...parerea mea este ca nu iti fac rau asa cum zic astia in campaniile antidrog...si dependenta....mmmm doar la heroina am vazut pana acuma dependenta cam atat...eu am incercat iarba, has, pastile, key , coca , lsd , mdma , salvie ...cam astea sunt.... si nu sunt dependent ... si nici nu am vreo problema .



ai facut un cocktail cu ele ? cum a fost ?
Eu nu inteleg de ce unii sunt atrasi de droguri...am fumat iarba, o singura data, din curiozitate, am tras de maxim 5 ori...atunci a fost singura data...nu se merita fratilor, dai o gramada de bani ca sa te autodistrugi

nu am fumat nu am tras nu m-am intepat si nu as face-o niciodata.
si eu sunt curioasa cum de a incercat atatea.probabil a facut un cocktail nu stiu daca a fost bun sau nu , dar una eu nu vreau
yumy
Postat pe 22 Noiembrie 2008 15:32
De la: cosminutza_ionelutza, la data 2008-11-22 14:39:35 eu nu am nici un viciu!tutunul mi se pare ingrozitor!nici nu pot sa stau in preajma celor fumatori pt ca inhalez fumul ala care dauneaza sanatatii mele!


sexu' tot viciu e!

Postat pe 22 Noiembrie 2008 15:54
De la: geo32, la data 2008-11-22 15:54:46
De la: cosminutza_ionelutza, la data 2008-11-22 14:39:35 eu nu am nici un viciu!tutunul mi se pare ingrozitor!nici nu pot sa stau in preajma celor fumatori pt ca inhalez fumul ala care dauneaza sanatatii mele!


sexu' tot viciu e!




poate ca nici asta nu face

Postat pe 22 Noiembrie 2008 16:18
Nu am incercat niciodata,si nici nu as incerca.Dar nici nu pot sa condamn pe nimeni care o face.
ramo77
Postat pe 22 Noiembrie 2008 16:20
o intrebare daca esti dependeant de dava ai vreo sansasa scapi cu key
crissty_23
Postat pe 22 Noiembrie 2008 16:26
Poate daca scrii corect romaneste o sa iti raspundem la intrebare.
ramo77
Postat pe 22 Noiembrie 2008 16:32
De la: crissty_23, la data 2008-11-22 16:26:28o intrebare daca esti dependeant de dava ai vreo sansasa scapi cu key


cu siguranta tu ai tras pe nas ceva azi.... ca daca nu ai tras atunci eu am tras ceea ce din punct de vedere tehnic nu s-a intamplat deci rezulta ca unul dintre noi nu a inteles ce a spus celalalt ... so aia-s io
vrei sa repeti te rog....in romaneste daca se poate????
dandanaua_reloaded
Postat pe 22 Noiembrie 2008 18:14
De la: crissty_23, la data 2008-11-22 16:26:28o intrebare daca esti dependeant de dava ai vreo sansasa scapi cu key

Cred ca omu' nostru a tras ceva pe nas si vrea sa stie daca mai are sanse sa scape cu viata
yumy
Postat pe 22 Noiembrie 2008 18:18
De la: rosemery, la data 2008-11-22 18:18:17
De la: crissty_23, la data 2008-11-22 16:26:28o intrebare daca esti dependeant de dava ai vreo sansasa scapi cu key

Cred ca omu' nostru a tras ceva pe nas si vrea sa stie daca mai are sanse sa scape cu viata


ia uite ce am gasit.... am ramas tampita....serios!!!
goooood chiar exista expresiile alea si au o insemnatate


http://www.123urban.ro/showTerm.htm?term=key

key
1. ketamina. substanta lichida obtinuta artificial si folosita in medicina veterinara ca anestezic. se poate injecta intramuscular sau se poate praji si trage pe nas.
Exemple: Ma rupsese rau keyu ala. Am tras 1 linie de-aia mare si nu mai stiam de mine. Eram matrix revolutions.


http://www.123urban.ro/showTerm.htm?term=dava

dava
1. heroina. vezi si davist (dependent de heroina).
Exemple: Am facut cumparaturi la BILA de la tricoDAVA.


am dat dava pe google search...prima optiune e direct spre link-ul respectiv.

deci omul a tras ...

dandanaua_reloaded
Postat pe 22 Noiembrie 2008 18:26
da a tras si cred ca aqu se crede matrix
yumy
Postat pe 22 Noiembrie 2008 18:32
De la: dandanaua_reloaded, la data 2008-11-22 18:26:59
De la: rosemery, la data 2008-11-22 18:18:17
De la: crissty_23, la data 2008-11-22 16:26:28o intrebare daca esti dependeant de dava ai vreo sansasa scapi cu key

Cred ca omu' nostru a tras ceva pe nas si vrea sa stie daca mai are sanse sa scape cu viata


ia uite ce am gasit.... am ramas tampita....serios!!!
goooood chiar exista expresiile alea si au o insemnatate


http://www.123urban.ro/showTerm.htm?term=key

key
1. ketamina. substanta lichida obtinuta artificial si folosita in medicina veterinara ca anestezic. se poate injecta intramuscular sau se poate praji si trage pe nas.
Exemple: Ma rupsese rau keyu ala. Am tras 1 linie de-aia mare si nu mai stiam de mine. Eram matrix revolutions.


http://www.123urban.ro/showTerm.htm?term=dava

dava
1. heroina. vezi si davist (dependent de heroina).
Exemple: Am facut cumparaturi la BILA de la tricoDAVA.


am dat dava pe google search...prima optiune e direct spre link-ul respectiv.

deci omul a tras ...




ptiu drace

Postat pe 22 Noiembrie 2008 18:34
io mi-am zis ca nu-i prea buna educatia asta cu google search.... orice mama lu' peste prajit vrei sa sti...numa pui intrebarea acolo si iti da asta la raspunsuri de te satura.....

dap.... "iezasta uo iesplicatie"
dandanaua_reloaded
Postat pe 22 Noiembrie 2008 18:48
aia cu tricoDAVA e chiar tare :)))

Postat pe 22 Noiembrie 2008 18:50
De la: dandanaua_reloaded, la data 2008-11-22 18:48:25io mi-am zis ca nu-i prea buna educatia asta cu google search.... orice mama lu' peste prajit vrei sa sti...numa pui intrebarea acolo si iti da asta la raspunsuri de te satura.....

dap.... "iezasta uo iesplicatie"

:hexzita una explicatie: da pentru unul care vede numai bulinutze nu stiu care ar fii
yumy
Postat pe 22 Noiembrie 2008 18:54
mai am o preocupare acu sa invat un nou limbaj ..."urban limbaj"...
mai bine decat sa ma apuc de vreo limba straina...

cum ar fi maghiara..uuuui ca mi-am adus aminte de topicul ala....
dandanaua_reloaded
Postat pe 22 Noiembrie 2008 18:59
eu am incercat in vara asta marihuana dar sincer a fost prima si ultima data ,mi a fost deajuns !!!
catch_a_fire
Postat pe 25 Ianuarie 2009 16:33
Se drogheaza cei care nu au o personalitate clara, nu stiu ce cauta si mai ales nu stiu sa se DISTREZE; nu au hobbyuri...etc. Un om care se simte bine, nu se plictiseste, se bucura de viata si de ce face nu se drogheaza. Din acest punct de vedere romanii , care stiu sa se distreze ar trebui sa fie primii care sa nu se drogheze si sa-i invete si pe altii ce e distractia adevarata. Aia in mintea carora totul e blocat , dat peste cap si nu stiu ce cauta se drogheaza ca li se schimba starea si ei nu fac eforturi - li se produce din afara asa ceva DAR nu le foloseste la nimic. Numai ca n-au fost in stare sa descopere si stari care sa-i faca sa se simta bine sa-si dea seama ce inseamna acest lucru.
ema_rice
Postat pe 11 Februarie 2009 18:36
De la: heaven_gate, la data 2008-08-27 00:07:18motto:'lumea noastra risca sa se scufunde i prapastia drogului,risca sa fie macinata,de cancerul care atinge toate paturile, nu numai p bogatasii trandavi,dar si pe muncitori, intr-un cuvat,poporul''----parerea mea este ca tinerii sunt principalele victime ale acestui flagel--traficul de droguri e in crestere la noi in tara ca si consumul-----dc o fac ?din mai multe motive ...unu ar fii ca nu sunt intelesi de societate, parinti...putem stopa acest 'cancer'?...nu putem dar daca am incerca ...poate ar da cv rezultate...multi spun ca au incercat ca le da senzatii tari...sincer poti sa ai si altfel senzatii tari si nu prin consumul acestor droguri care nu fac decat sa distruga tinerii si nu numai...pot fii ajutati...poate ...exista istitutii la noi in tara care se ocupa cu asta ..........va astept pe voi sa va dati cu parerea!!!!!!!!!!

Poate ai auzit ca in Olanda e liber la "iarba" si nu numai, adica te pui in parc, sau pe marginea apei si tragi o marihuana, un hasis, etc... sau mergi intr-o ceainarie...nu se vand decat ceaiuri si sucuri (pentru a nu interactiona..) si fumezi linistit ceva...si oamenii sunt mult mai civilizati si fericiti decat in Ro....de obicei ce e interzis e mai tentant....asa ca as adopta politica olandezilor....desi la ei e liber nu cred ca sunt atatea abuzuri si decese ca in alte parti unde consumul e ilegal....
ocs
Postat pe 25 Februarie 2009 10:14
De la: ema_rice, la data 2009-02-11 18:36:33Se drogheaza cei care nu au o personalitate clara, nu stiu ce cauta si mai ales nu stiu sa se DISTREZE; nu au hobbyuri...etc. Un om care se simte bine, nu se plictiseste, se bucura de viata si de ce face nu se drogheaza. Din acest punct de vedere romanii , care stiu sa se distreze ar trebui sa fie primii care sa nu se drogheze si sa-i invete si pe altii ce e distractia adevarata. Aia in mintea carora totul e blocat , dat peste cap si nu stiu ce cauta se drogheaza ca li se schimba starea si ei nu fac eforturi - li se produce din afara asa ceva DAR nu le foloseste la nimic. Numai ca n-au fost in stare sa descopere si stari care sa-i faca sa se simta bine sa-si dea seama ce inseamna acest lucru.


si daca eu trag un joint la o petrecere care e problema ta ?

Postat pe 25 Februarie 2009 10:20
De la: Georgia99, la data 2009-02-25 10:20:37
De la: ema_rice, la data 2009-02-11 18:36:33Se drogheaza cei care nu au o personalitate clara, nu stiu ce cauta si mai ales nu stiu sa se DISTREZE; nu au hobbyuri...etc. Un om care se simte bine, nu se plictiseste, se bucura de viata si de ce face nu se drogheaza. Din acest punct de vedere romanii , care stiu sa se distreze ar trebui sa fie primii care sa nu se drogheze si sa-i invete si pe altii ce e distractia adevarata. Aia in mintea carora totul e blocat , dat peste cap si nu stiu ce cauta se drogheaza ca li se schimba starea si ei nu fac eforturi - li se produce din afara asa ceva DAR nu le foloseste la nimic. Numai ca n-au fost in stare sa descopere si stari care sa-i faca sa se simta bine sa-si dea seama ce inseamna acest lucru.


si daca eu trag un joint la o petrecere care e problema ta ?


Misto motto-ul tau Georgia

Nu stiu cum e faza cu joint-ul, n-am incercat... cum e?
Dor_a
Postat pe 25 Februarie 2009 10:26

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Gradinita Cami - Reduceri de sarbatori 1 De la: gradinitacami 3 Decembrie 2009 19:46
CARPE DIEM! 6 De la: andra_ale 13 Octombrie 2009 10:40
o problema.... 3 De la: Roco 18 August 2009 19:42
Schimbare avatar 2 De la: luyyzz 9 Octombrie 2009 13:29
Ce faci in acest moment!? 163289 De la: kudika_1044463 3 Ianuarie 2023 12:39