Setari Cookie-uri

ce parere aveti despre droguri?ati consumat vreodata?daca da de ce?

am mai gasit cate ceva despre adrenalina pe aici:

http://www.ele.ro/articol_1954.html

subtirel rau subiectul dependenta de adrenalina....

Ce este, de fapt, aceasta adrenalina? Adrenalina sau epinefrina este un hormon care se formeaza in glandele suprarenale si face parte din sistemul de aparare a organismului in fata pericolelor imediate. Spaima sau furia indusa de un eveniment periculos declanseaza aproape instantaneu secretia de adrenalina. Aceasta provoaca cresterea frecventei cardiace, a tensiunii arteriale, a fluxului sanguin catre muschi si a metabolismului, in acelasi timp cu scaderea nivelului de insulina si intensificarea transformarii glicogenului in glucoza, drept pentru care nivelul de zahar in sange va creste, pentru a putea furniza muschilor mai multa energie. Cu alte cuvinte, pregateste organismul sa faca fata pericolului, fie prin lupta, fie prin fuga, intensificand functionarea organelor necesare acestui scop

dandanaua_reloaded
Postat pe 14 Octombrie 2008 21:37
De la: Iris4ever, la data 2008-10-14 13:48:47Cum mah sa nu te intereseze cine ce face si de ce ?
Pe mine m-au uns la suflet dezvaluirile legate de oana , nu pot decat sa o respect pentru ca stie ce vrea fata si invarte barbatii pe deget asa cum ar trebui sa faca toate femeile




e clar iris ca si tu esti o zdreamta ca si oana,de fapt cine se aseamana se aduna ati facut-o in 3 cand a fost si oana la sultan acasa ,sau de ce ii iei apararea???asa e mai tarfele intre ele se ajuta la nevoie

Postat pe 14 Octombrie 2008 22:36

Postat pe 14 Octombrie 2008 22:37
te pup rebel acum o sa ii scriu proastei de oana care isi face conturi peste conturi!

Postat pe 14 Octombrie 2008 22:38
te pup rebel acum o sa ii scriu proastei de oana care isi face conturi peste conturi!

Postat pe 14 Octombrie 2008 22:38
Te pup si eu Mia

Postat pe 14 Octombrie 2008 22:42
disperata de oana nu mai stie ce sa faca acum de rusine ca am facut-o de kk pe forum unde se dadea mare zana,si isi face tot felul de noi conturi prin care vrea sa isi reabiliteze imaginea stricata,oana honey,iti dai seama ca esti penibila pana in panzele albe cu ce faci?cum ar putea cineva sa creada ca o prietena de a ta care nu a avut cont aici,a nimerit pe kudika exact pe topicul asta????nici un copil de clasa 1 nu inghite asa porcarii desteapto!culmea e ca tu nu intrii deloc,nu scrii nimic,scriu doar altii de pe conturi facute azi sau ieri!cum se nu scrii chiar tu?? tu zana paroasa care se balacarea cu oricine de pe aici din cate am vazut,daca cineva nu era de acord cu tine imediat il faceai in toate felurile!tu nu vezi cat ai ajuns de disperata???esti chiar patetica deja,pe bune,deja mi-e si mila sa mai scriu tot ce stiu de tine....vai de capul tau mai fato in ce situatie esti tu de fapt,dar lasi impresia ca totul e roz,am vazut ca atat esti de obsedata de imaginea ta incat iti faci noi conturi de pe care te lauzi in ultimul hal! tu iti dai seama ce bolnava esti???tu chiar suferi rau de tot!imi provoci si scarba dar in acelasi timp si un fel de mila...daca tot esti atat de buna prietena cu tipa care si-a facut cont si nu esti tu ,eu zic sa pui o poza cu amandoua impreuna,ce zici poti????hahahahahaaha stiu ca nu dar in fine...

Postat pe 14 Octombrie 2008 22:46
De la: stef80, la data 2008-10-14 20:30:21

de la "alcoolistul"Sultan si de la sotia mea...,un buchet de trandafiri,care NU SUNT OFILITI si NU SE VOR OFILI NICIODATA..
pentru dragalasa cadana oanna81 si pentru toti prietenii nostri,impreuna cu multi pupici

glitter-graphics.com

Postat pe 14 Octombrie 2008 22:53
De la: mia_bela, la data 2008-10-14 22:46:21disperata de oana nu mai stie ce sa faca acum de rusine ca am facut-o de kk pe forum unde se dadea mare zana,si isi face tot felul de noi conturi prin care vrea sa isi reabiliteze imaginea stricata,oana honey,iti dai seama ca esti penibila pana in panzele albe cu ce faci?cum ar putea cineva sa creada ca o prietena de a ta care nu a avut cont aici,a nimerit pe kudika exact pe topicul asta????nici un copil de clasa 1 nu inghite asa porcarii desteapto!culmea e ca tu nu intrii deloc,nu scrii nimic,scriu doar altii de pe conturi facute azi sau ieri!cum se nu scrii chiar tu?? tu zana paroasa care se balacarea cu oricine de pe aici din cate am vazut,daca cineva nu era de acord cu tine imediat il faceai in toate felurile!tu nu vezi cat ai ajuns de disperata???esti chiar patetica deja,pe bune,deja mi-e si mila sa mai scriu tot ce stiu de tine....vai de capul tau mai fato in ce situatie esti tu de fapt,dar lasi impresia ca totul e roz,am vazut ca atat esti de obsedata de imaginea ta incat iti faci noi conturi de pe care te lauzi in ultimul hal! tu iti dai seama ce bolnava esti???tu chiar suferi rau de tot!imi provoci si scarba dar in acelasi timp si un fel de mila...daca tot esti atat de buna prietena cu tipa care si-a facut cont si nu esti tu ,eu zic sa pui o poza cu amandoua impreuna,ce zici poti????hahahahahaaha stiu ca nu dar in fine...

Postat pe 14 Octombrie 2008 22:55
De la: mia_bela, la data 2008-10-14 22:36:19
De la: Iris4ever, la data 2008-10-14 13:48:47Cum mah sa nu te intereseze cine ce face si de ce ?
Pe mine m-au uns la suflet dezvaluirile legate de oana , nu pot decat sa o respect pentru ca stie ce vrea fata si invarte barbatii pe deget asa cum ar trebui sa faca toate femeile
e clar iris ca si tu esti o zdreamta ca si oana,de fapt cine se aseamana se aduna ati facut-o in 3 cand a fost si oana la sultan acasa ,sau de ce ii iei apararea???asa e mai tarfele intre ele se ajuta la nevoie

am facut-o ,intre mai multi...
pentru ca era si etta PERVERSA prezenta ,cu lion king

Postat pe 14 Octombrie 2008 22:59
Oana ca oana,dar cand ii vezi pe lingatorii astia,

Postat pe 14 Octombrie 2008 23:00
De la: stef80, la data 2008-10-14 22:59:25
De la: mia_bela, la data 2008-10-14 22:36:19
De la: Iris4ever, la data 2008-10-14 13:48:47Cum mah sa nu te intereseze cine ce face si de ce ?
Pe mine m-au uns la suflet dezvaluirile legate de oana , nu pot decat sa o respect pentru ca stie ce vrea fata si invarte barbatii pe deget asa cum ar trebui sa faca toate femeile
e clar iris ca si tu esti o zdreamta ca si oana,de fapt cine se aseamana se aduna ati facut-o in 3 cand a fost si oana la sultan acasa ,sau de ce ii iei apararea???asa e mai tarfele intre ele se ajuta la nevoie

am facut-o ,intre mai multi...
pentru ca era si etta PERVERSA prezenta ,cu lion king


eram convinsa ,de asta sariti asa ca si disperatii sa va luati apararea,pacat ca nu l-ati chemat si pe barbatul oanei la orgia voastra...oana ,esti atat de egoista...pe torok de ce nu l-ai dus???

Postat pe 14 Octombrie 2008 23:03
v-ati adunat ca sa aveti unde va strange...sigur nu poti sa dormi la noapte ca oana nu ti-a raspuns...vezi sa iei niste ierburi sa te calmezi...sau de cal mare....sau de nu sa vii in fata casei mele ca am o gramada de iarba...sa mi-o iei pe toata dar nu cu gura...no..no..no...pai cum asa

acum sa nu-mi spui ca stii si viata lui iris ca nu te cred..si nu te jura ......ca-ti ramane apartamentul....mai..pai...






mafia_nrr1
Postat pe 14 Octombrie 2008 23:07
De la: stef80, la data 2008-10-14 22:59:25
De la: mia_bela, la data 2008-10-14 22:36:19
De la: Iris4ever, la data 2008-10-14 13:48:47Cum mah sa nu te intereseze cine ce face si de ce ?
Pe mine m-au uns la suflet dezvaluirile legate de oana , nu pot decat sa o respect pentru ca stie ce vrea fata si invarte barbatii pe deget asa cum ar trebui sa faca toate femeile
e clar iris ca si tu esti o zdreamta ca si oana,de fapt cine se aseamana se aduna ati facut-o in 3 cand a fost si oana la sultan acasa ,sau de ce ii iei apararea???asa e mai tarfele intre ele se ajuta la nevoie

am facut-o ,intre mai multi...
pentru ca era si etta PERVERSA prezenta ,cu lion king

Postat pe 14 Octombrie 2008 23:12
nu stiu viata lui iris si nu ma intereseaza,si-a facut ea singura caracterizarea ,e clar ca si ea e o tarfa...eu viata oanei o stiu si atat viata acestei tarfe o stie toata lumea din baia mare! pacat ca nu sunt pe aici pe forum sa confirme,dar vor intra mai multi,stati linistite,voi astea care ii luati apararea zanei spurcate nu mi-e ciuda ca nu imi raspunde,mi-e neclar pt ca voi o cunosteti de atata timp ar trebui sa stiti cum reactiona ea in situatii din astea,nu se lasa niciodata cand credea ca are dreptate,dar acum stiind ca eu nu mint prefera sa nu intre ca sa nu ma provoace sa scriu altele si mai si despre ea! zano cu parul ars, toate la timpul lor,te mai las sa respiri putin apropo,ai reusit sa dai de adresa mea????inca nu????hai mai ce naiba??cunostiintele tale te lasa balta taman acum cand ai atata nevoie???nasol....vad ca nici cei cu care te-ai ars mocca nu fac nimic pt tine,jalnic ai ajuns mai fato!!

Postat pe 14 Octombrie 2008 23:15
De la: mia_bela, la data 2008-10-14 22:36:19
De la: Iris4ever, la data 2008-10-14 13:48:47Cum mah sa nu te intereseze cine ce face si de ce ?
Pe mine m-au uns la suflet dezvaluirile legate de oana , nu pot decat sa o respect pentru ca stie ce vrea fata si invarte barbatii pe deget asa cum ar trebui sa faca toate femeile




e clar iris ca si tu esti o zdreamta ca si oana,de fapt cine se aseamana se aduna ati facut-o in 3 cand a fost si oana la sultan acasa ,sau de ce ii iei apararea???asa e mai tarfele intre ele se ajuta la nevoie


draguta , se vede de la o posta ca suferi de nebagare in seama iar daca esti atat de scurta la minte incat sa nu fii in stare sa-mi intelegi mesajul este problema ta nu a mea .

Defapt ma scuzi, am uitat ca tu esti femeia care accepta doar avansurile barbatilor ,evident ca nu din prima ca sa nu dai impresie proasta in schimb procedezi ca si gaina in cazul in care iti place tipul ,cum nu stii ? te faci ca te impiedici draguta dar tu singura nu stii exact daca ai fu*te un barbat sau nu .

I-am luat apararea oanei pentru ca deja ai dat-o in penibil de mult , de aici si pana la a ma face pe mine zdreanta e cale lunga dar la mintea ta scurta nici nu ma puteam astepta la altceva.

Vezi ca ti-am deschis topic special , te fac vedeta draguta
iris_4_ever
Postat pe 14 Octombrie 2008 23:20
Auzi ma Stef si iris forever &ever sunteti...... mai ales stef care culege flori basina porcului pt.oana

Postat pe 14 Octombrie 2008 23:24
iris... sultanele...

si nu in ultimul rand oana...
mafia_nrr1
Postat pe 14 Octombrie 2008 23:24
eu nu am mai auzit vreo femeie sa zica ca ar fu te un barbat,tu esti prima am auzit sa zici ca e frumos,ca arata bine,ca are ochi frumosi,pantofi misto...nu stiu....orice! dar ca o femeie sa zica ca ar fu te un tip nu credeam ca e posibil...
si tu cand ai vazut un tip pe care l-ai fu te ce ai facut??te-ai dus si l-ai fu tut din prima fara sa il intrebi cum il cheama???stiu ca tu ai fi in stare,si daca iti zic ca esti zdreanta te superi

Postat pe 14 Octombrie 2008 23:25
De la: RebecaRebela24, la data 2008-10-14 23:24:01Auzi ma Stef si iris forever &ever sunteti...... mai ales stef care culege flori basina porcului pt.oana


rebeca , cred ca ar fi indicat sa nu-mi pronunti numele pentru ca amandoua nu am avut nimic de impartit pe forumul asta asa ca te-as ruga sa nu-ti mai dai cu parerea vis a vis de mine
iris_4_ever
Postat pe 14 Octombrie 2008 23:29
Serios? ia adu-ti aminte

Postat pe 14 Octombrie 2008 23:29
cuvantul "zdreanta" l-ai auzit probabil la cineva care ti-a spus..dar era vorba de hainele pe care le imbraci.....cam asa ceva

sariti Zdrente cat puteti ca tot de Bela ramaneti....
mafia_nrr1
Postat pe 14 Octombrie 2008 23:31
De la: cuucu_baau, la data 2008-10-14 23:31:59cuvantul "zdreanta" l-ai auzit probabil la cineva care ti-a spus..dar era vorba de hainele pe care le imbraci.....cam asa ceva

sariti Zdrente cat puteti ca tot de Bela ramaneti....



tu cine dracu mai esti???si de unde ai aparut????stai dracului in banca ta ca nu te-am bagat in seama ,hai mars de aici!

Postat pe 14 Octombrie 2008 23:34
De la: mia_bela, la data 2008-10-14 23:25:46eu nu am mai auzit vreo femeie sa zica ca ar fu te un barbat,tu esti prima am auzit sa zici ca e frumos,ca arata bine,ca are ochi frumosi,pantofi misto...nu stiu....orice! dar ca o femeie sa zica ca ar fu te un tip nu credeam ca e posibil...
si tu cand ai vazut un tip pe care l-ai fu te ce ai facut??te-ai dus si l-ai fu tut din prima fara sa il intrebi cum il cheama???stiu ca tu ai fi in stare,si daca iti zic ca esti zdreanta te superi


da draguta , eu daca vad un tip si imi place nu astept sa vina el la mine , ma duc si iau ceea ce vreau si nici nu ma fac ca ma impiedic cum sugerezi ca faci tu.

Tu daca vrei o ciocolata o intrebi din ce padure sunt alunele sau o cumperi direct ?

Nu ma intereseaza parerea ta atata timp cat eu fac ce vreau ,cand vreau si cu cine vreau .Daca tu consideri asta ca fiind ceva rau .....problema ta , asteapta sa vina fat frumos la tine si intre timp invata sa dai frumos din ochisori ,solduri si ce alte tertip-uri oi mai avea tu sa atragi un barbat

Cand te saturi de asteptat sa vii sa-ti dau lectii cum sa te joci cu barbatii cum vrea muschiul tau si poate o sa ai si tu ocazia sa apara vreo tuta care sa se ia de tine

Pana atunci , toata stima si respectul pentru oana , tot ce ai spus vis a vis de ea denota faptul ca stie ce vrea de la viata si ca nu sufera ca alte tute care nu-s in stare sa tina un barbat langa ele
iris_4_ever
Postat pe 14 Octombrie 2008 23:37
De la: RebecaRebela24, la data 2008-10-14 23:24:01Auzi ma Stef si iris forever &ever sunteti...... mai ales stef care culege flori basina porcului pt.oana


stef ..,i-a oferit oanei81 ,cei mai frumosi trandafiri din piata Baneasa..
si i-a oferit cu mult suflet !!
dar ce stii tu zdreanta de trandafirii aia si de unde stii..

Postat pe 14 Octombrie 2008 23:37
De la: mia_bela, la data 2008-10-14 23:34:50
De la: cuucu_baau, la data 2008-10-14 23:31:59cuvantul "zdreanta" l-ai auzit probabil la cineva care ti-a spus..dar era vorba de hainele pe care le imbraci.....cam asa ceva

sariti Zdrente cat puteti ca tot de Bela ramaneti....



tu cine dracu mai esti???si de unde ai aparut????stai dracului in banca ta ca nu te-am bagat in seama ,hai mars de aici!



ooooo....marsh ..asa-i spuneam si lui bela saraca cateaua mea....dar deh...faceam deosebire de bela cateaua si bela ofticata..hmmm..nici o diferenta..deci concluzia o tragi singura...adios...bela..bela...bimisoo
mafia_nrr1
Postat pe 14 Octombrie 2008 23:39
De la: stef80, la data 2008-10-14 23:37:44
De la: RebecaRebela24, la data 2008-10-14 23:24:01Auzi ma Stef si iris forever &ever sunteti...... mai ales stef care culege flori basina porcului pt.oana


stef ..,i-a oferit oanei81 ,cei mai frumosi trandafiri din piata Baneasa..
si i-a oferit cu mult suflet !!
dar ce stii tu zdreanta de trandafirii aia si de unde stii..



mda,se vede ca faci ce vrei cu barbatii...pfff de fapt fac ei ce vor din tine atata timp cat nu te ia nici unul de nevasta

Postat pe 14 Octombrie 2008 23:39
bela , doar nu vrei sa iti ramana subiectul dedicat la o singura pagina , raspunde draguta pe topicul tau
iris_4_ever
Postat pe 14 Octombrie 2008 23:42
De la: stef80, la data 2008-10-14 23:37:44
De la: RebecaRebela24, la data 2008-10-14 23:24:01Auzi ma Stef si iris forever &ever sunteti...... mai ales stef care culege flori basina porcului pt.oana


stef ..,i-a oferit oanei81 ,cei mai frumosi trandafiri din piata Baneasa..
si i-a oferit cu mult suflet !!
dar ce stii tu zdreanta de trandafirii aia si de unde stii..



pai la cat de sarantoc si muritor de foame esti ce plm puteai sa ii dai????cred ca din ajutorul de somaj l-ai luat,si dupa au ramas ai tai fara paine pe masa ca tu oferi zdrentelor flori,stai linistit ca proasta de oana l-a si aruncat dupa ce a plecat de la tine,offf mare fraier esti

Postat pe 14 Octombrie 2008 23:43
De la: mia_bela, la data 2008-10-14 22:46:21disperata de oana nu mai stie ce sa faca acum de rusine ca am facut-o de kk pe forum unde se dadea mare zana,si isi face tot felul de noi conturi prin care vrea sa isi reabiliteze imaginea stricata,oana honey,iti dai seama ca esti penibila pana in panzele albe cu ce faci?cum ar putea cineva sa creada ca o prietena de a ta care nu a avut cont aici,a nimerit pe kudika exact pe topicul asta????nici un copil de clasa 1 nu inghite asa porcarii desteapto!culmea e ca tu nu intrii deloc,nu scrii nimic,scriu doar altii de pe conturi facute azi sau ieri!cum se nu scrii chiar tu?? tu zana paroasa care se balacarea cu oricine de pe aici din cate am vazut,daca cineva nu era de acord cu tine imediat il faceai in toate felurile!tu nu vezi cat ai ajuns de disperata???esti chiar patetica deja,pe bune,deja mi-e si mila sa mai scriu tot ce stiu de tine....vai de capul tau mai fato in ce situatie esti tu de fapt,dar lasi impresia ca totul e roz,am vazut ca atat esti de obsedata de imaginea ta incat iti faci noi conturi de pe care te lauzi in ultimul hal! tu iti dai seama ce bolnava esti???tu chiar suferi rau de tot!imi provoci si scarba dar in acelasi timp si un fel de mila...daca tot esti atat de buna prietena cu tipa care si-a facut cont si nu esti tu ,eu zic sa pui o poza cu amandoua impreuna,ce zici poti????hahahahahaaha stiu ca nu dar in fine...

Postat pe 14 Octombrie 2008 23:48

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Putin ajutor 1 De la: Kyttie 9 Noiembrie 2011 19:17
drepturile femeilor 210 De la: sirghea 3 Septembrie 2010 18:10
EXISTA VREUN OM DE LA KUDICA CARE CHIAR CITESTE MAILURILE NOASTRE 72 De la: kiss_my_ass 4 Iulie 2013 11:07
semnati si voi petitia pentru infiintarea politiei animalelor! 4 De la: deya_22 13 Iunie 2009 22:53
Telecomunicatii 2 De la: c4t4 3 Mai 2008 22:50