Setari Cookie-uri

nici macar eu nu stiu ce se intampla...:((

Incep prin a va spune k am sufletul sfaramat in mii de bucati...si nici nu cred k trebuie sa ii spun cuiva de ce...normal k iubirea e de vina...nu stiu cu ce sa incep...si mai ales cu ce sa termin...cand abia incepusem sa imi revin dintr-o amagire, pt k relatie nu o pot numi, l-am cunoscut pe el dintr-un simplu joc...m-am lasat purtata de instinctul momentului si l-am gasit pe el.La nici macar o luna dupa ce am pastrat legatura prin tot felul de mijloace(pt k trb sa va spun k nu suntem din aceeasi localitate), ne-am zi vazut prima oara.A fost,cred, cel mai pur si minunat moment pe care il traisem pana in momentul acela.Am petrecut impreuna 3 zile perfecte, in kre am existat doar noi doi si dragostea ce parea k se strecoara.Totul a continuat aproximativ 1 an si 3 luni, dupa care,din pricina faptului k nu ne mai vedeam asa des,pt k eu incepusem sa ma satur sa tot fac totul in relatie, am inceput sa ne cam distantam...de fapt mai mult el...(eu am gratuitate la CFR si puteam sa merg mai des la el;el insa venea mai rar...si am inteles si asta pt k nici salariul lui nu ii permitea sa faca f multe...cu toate k eu stiu k din dragoste se pot face multe).Catva timp am crezut k poate eu sunt vinovata...poate m-am schimbat...continuam asa de vreo 5 luni de zile.nici nu stiu dak m-a iubit vreodata...nici nu stiu ce simte acum...nu stiu dak a simtit ceva...numai el si Dzeu stiu cel mai bn...de multe ori ma gandesc k poate si-a gasit pe altcineva si de asta se poarta si asa...si cand spun k se poarta "asa" ma refer la faptul k ma suna uneori si la 2 zile...dak ii dau mesaj nu imi raspunde mereu...nu stiu ce sa mai cred..el in general e un baiat de casa(face mancare,curatenie...tot ce vrei...), econom, sufletist,insa din cate am reusit eu sa il cunosc nu e asa deschis ca mine...el e taur,eu scorpion.poate k nu suntem compatibili.
De multe ori i-am spus ca mai bine terminam.Dar mereu imi zice k el nu renunta la mine.A fost o perioada cand nu am vb deloc o saptamana.deja ma obisnuisem cat de cat cu ideea k nu trb sa mai vb cu el.Si cand ma resemnasem chiar si putin,....m-a cautat...si mi-a zis k el nu poate trai fara mine..si k stie k a gresit..a venit la mine fara sa imi spuna..a urmat o perioada cand am crezut k o sa ne fie iarasi bine...si poate k ne-a si fost...am petrecut iarasi clipe frumoase impreuna...
Dar nu stiu de ce ceva trebuie mereu sa se intample ca fericirea sa fie de moment doar...nu stiu...nu mai stiu ce sa cred...
sandranik2000
Postat pe 27 August 2008 02:12
Buna.Esti prea radicalista,si crezi k tu faci totul in relatie.Din moment ce tu poti face mai multe, de ce nu mergi inainte?E frumos ca el nu vrea sa renunte la relatie.La tine vad eu problema,tu te-ai saturat sa mergi dupa el,de parca asta ar inseamna ca tu te sacrifici.Iubirea cere anumite sacrifici,si sa sti k multe de pe aici..ar fi dispuse sa le faca doar ca sa aiba o iubire adevarata.Lasa orgoliul,si nu renunta la ce iubesti..daca iubesti!Succes
ayda4ever
Postat pe 27 August 2008 09:18
Buna
Vreu sa spun ca eu pot spune ca sunt intr-o situatie similara. Am o relatie cu cineva care e din alta localitate si cae in plus de ceva timp a plecat in afara. si te inteleg perfect, e ft greu sa fii departe de el. Nu vreau sa crezi ca judec situatia ta insa nu da cu piciorul la ceea ce ai pentru ca ai impresia ca el e mai rece. Cine stie, poate ca are acum niste probleme dar dc iti spune ca nu vrea sa renunte la tine inseman ca te iubeste. Eu ma simt iubita chiar si de la distanta si de abia astept sa ne revedem, am impresia ca este mai intensa dragostea asa.Crede-ma am vut relatie in care eram in acceasi localitate si ne vedeam rar si simteam raceala, nepasare.Eu am avut posibilitatea sa merg la el mai des dar nu ma deranja pentru ca acolo puteam sa stam singuri fara ca cineva sa ne deranjeze. Important este nu gandesti ca te sacrifici iar el nu face nimic. daca simti ca el nu mai este la fel discuta cu el, spune-i cum te simti, intreaba-l de ce se simte asa, pentru ca daca vbiti se rezolva problemele. i chiar dc sunteti departe, poti sa il surprinzi. Eu stiam cand termina serviciul si cand stiam ca e acasa il sunam si ii puneam o melodie cu mesaj sa asculte. plus mesaje. Vbiti, fa planuri cu el, spune-i dc vrei sa fiti mai aproape, sa stati impreuna sau planificati impreuna concediul.Si dc te-ai dus la el, unde ai fost , la el acasa, pentru ca asta inseman ca e implicat in relatie. Deci, ai grija, de tine, de inima ta, raceala lui poate avea si alte motive. vbiti deschis, calm mai ales ca din cele spuse e un baiat care merita efortul si sper sa fie bine. Mai spune-ne si noua cum merge.
elisabetan
Postat pe 27 August 2008 16:31
As vrea sa vad si parerea lui postata pe forum, pentru ca prin ceea ce ai scris tu nu am convingerea ca tu ai facut absolut tot pentru aceasta relatie...
G_Diana
Postat pe 27 August 2008 16:42
io cred ca e o joaca pentru el . ca un elastic.
si ai dreptate, ceva e necurat la mijloc.

Postat pe 27 August 2008 16:49
poate ca ai dreptate...sau poate nu....eu simt k eu trb sa fac totul..stiu k ma repet..dar asa simt..el nu a venit nici macar o data sa i cunoasca p ai mei..eu am terminat facultatea in alt oras decat cel natal adik tg jiu...si cel mai des ne-am intalnit acolo..dar niciodata nu a venit la mine acasa...in mediul meu...sa ma vada si acolo...sa cunoasca oamenii care ma inconjoara...sa imi cunoasca si alta latura...eu de ce am putut sa ma duc?!de ce m-am sacrificat?pt k il iubesc,nu?intrebarea e dak el poate spune acelasi lucru...sunt f multe intrebari carora nu l gas raspuns...
sandranik2000
Postat pe 27 August 2008 18:33
elisa...am incercat prin toate metodele posibile sa vb cu el..sa ii explic ce simt...am incercat sa il inteleg...sa vb deschis cu el..sa ii inteleg si lui reactiile...sentimentele...dar de fiecare data...am senzatia k imi vb ironic...spre exemplu...vbm la tel si ii spun k mi-e dor de el si sa incercam sa facem ceva sa ne fie mai bine...si stii ce imi raspunde?..."vino la mine"...mereu aceeasi replica...acelasi raspuns...rezolvarea la toate problemele nostre este celebra fraza:VINO LA MINE!!nush...:((
sandranik2000
Postat pe 27 August 2008 18:38
da, atunci inseamna ca e ceva, poate gandeste ca este mai simplu sa te cheme la el, este cam comod, ideea era bun te duci dar se gandeste si la tine, la o varianta sa facet ceva sa rezolvati asta impreuna. nu stiu ce varsta aveti voi si de cand sunteti impreuna dar incearca sa nu mai fii atat de accesibila. Stiu ca acum iti este ft ft greu sa te distantezi un pic, sa fii mai inabordabila, dar incearca. Vrea sa va vedeti ii spui ca momentan nu poti sa te duci la el, ca ai ceva de rezolvat, il suni nu raspunde sau dai mesaje, si nu raspunde, treaba lui, nu stai la telefon sa vezi daca suna, iesi in oras cu gasca de prietene, te duci la film, orice, nu stai in casa sa te uiti la telefon.Trebuie sa gasesti un om care sa iti ofere cat ii oferi si tu, asta trebuie sa stii. Nu mai putin, nu mai mult. Si care sa faca tot ce trebuie ca sa fie cu tine. Dar sa stii ca functioneaza chestia cu indiferenta, sa vezi daca iesi din tipar, cum o sa fie interesat. Vbiti, spune ai fost in oras, chiar daca nu ai fost, ce te-ai distrat. Stiu nu e bine sa minti, si imi cer scuze pentru baietii care vor citi asta, dar unii dintre voi o merita.Si vezi o perioada, o saptamana , doua ce reacti are, daca se poarta la fel, pune piciorul in prag si ii spui ori se implica serios ori faceti pauza. Inteleg ca tii ft mult la el, poti folosi pauza ca motiv sa vezi cum se poarta, sa ii arati ca esti hotarata. Imi pare rau ca ai inima franta. Incearca si varianta asta, poate da rezultate iar apoi parerea mea este sa te gandesti la tine, daca el este ceea ce tu iti doresti. Gandeste-te tu ai o singura viata, vrei sa ti-o traiesti in tristete, plangand si intrabndu-te daca suna sau nu. Multa bafta si tine-ma la curent.
elisabetan
Postat pe 28 August 2008 11:42
Greseala consta in faptul ca tu vezi mersul la el ca un sacrificiu .....un cuvant mult prea mare care nu are ce cauta intr-o relatie .

Ai spus ca la el puteti fi doar voi doi .....probabil ca tu locuiesti cu parintii...daca vine la tine nu ati mai fi doar voi doi nu ?

Intreaba-l de ce nu vrea sa vina ,spune-i ca vrei sa-ti cunoasca familia,prietenii .....si vezi ce spune .

Cand spune ,,vino la mine'' tu de ce nu-i spui sa vina el la tine ?
iris_4_ever
Postat pe 28 August 2008 11:58
iris_4_ever, poate ca ai dreptate cu sacrificiul sau poate ca nu.nu am spus ca la el putem fi doar noi.pt k si el,la fel ca si mine,sta cu parintii.si de fiecare data cand am fost acolo,am stat la el.am putut sa stau de vb si cu ai lui.in schimb el nu poate sa faca asta.suntem impreuna de aproape 1 an si 9 luni.oare chiar in atata timp nu a putut sa vina makr o data?cred k asta tine si de ceea ce vrea de la mine...si de ce simte pt mine...nu pot sa il inteleg...
tu spui k de cate ori imi spune sa ma duc la el sa ii raspund la fel..dar oare crezi k nu i-am spus..???dar niciodata nu primesc un raspuns concret...mereu se gasesc scuze...adik...nu am bani sau nu pot din cauza serviciului.si nu e chiar asa...pt k dak ar fi sa amanuntim lucrurile,in aproape 2 ani de zile putea sa stranga bani sa vina makr o data, iar cu serviciul e o aberatie, pt k nu lucreaza in fiecare saptamana.are si 3 zile libere.acum e in concediu,spre ex.de ce nu vine?numai el stie...asa k...:(:(:(

sandranik2000
Postat pe 28 August 2008 13:20
Inseamna ca am inteles eu gresit atunci
AL meu era la fel , desi jobul meu era la 5 minute distanta fata de casa mea in fiecare seara mergeam sa dorm la el ....pana cand mi-am luat jucariile si i-am spus ca nu vad de ce tre sa ma trezesc mai devreme cu doua ore dimineata sa ma duc acasa sa ma schimb ca sa merg la birou cand poate foarte bine sa vina el la mine ...el nici nu avea program fix culmea.

Initial a strambat din nas ....ca e mai bine la el ,ca face ca drege dar cand a vazut ca nu m-am dus o sapt de zile la el nu i-a picat bine si m-am trezit cu el la usa .

Daca iei o hotarare tine-te de ea ....nu ii spui ca nu mai vii dar peste 2 zile alergi spre el , daca este interesat de persoana ta va gasi o modalitate de a veni el la tine .

Nu am vrut sa-ti spun asta din primul mesaj pentru ca mi se pare deja cliseu dar ...este un cliseu real ,testat de multe femei.
iris_4_ever
Postat pe 28 August 2008 13:31
De la: elisabetan, la data 2008-08-28 11:42:21da, atunci inseamna ca e ceva, poate gandeste ca este mai simplu sa te cheme la el, este cam comod, ideea era bun te duci dar se gandeste si la tine, la o varianta sa facet ceva sa rezolvati asta impreuna. nu stiu ce varsta aveti voi si de cand sunteti impreuna dar incearca sa nu mai fii atat de accesibila. Stiu ca acum iti este ft ft greu sa te distantezi un pic, sa fii mai inabordabila, dar incearca. Vrea sa va vedeti ii spui ca momentan nu poti sa te duci la el, ca ai ceva de rezolvat, il suni nu raspunde sau dai mesaje, si nu raspunde, treaba lui, nu stai la telefon sa vezi daca suna, iesi in oras cu gasca de prietene, te duci la film, orice, nu stai in casa sa te uiti la telefon.Trebuie sa gasesti un om care sa iti ofere cat ii oferi si tu, asta trebuie sa stii. Nu mai putin, nu mai mult. Si care sa faca tot ce trebuie ca sa fie cu tine. Dar sa stii ca functioneaza chestia cu indiferenta, sa vezi daca iesi din tipar, cum o sa fie interesat. Vbiti, spune ai fost in oras, chiar daca nu ai fost, ce te-ai distrat. Stiu nu e bine sa minti, si imi cer scuze pentru baietii care vor citi asta, dar unii dintre voi o merita.Si vezi o perioada, o saptamana , doua ce reacti are, daca se poarta la fel, pune piciorul in prag si ii spui ori se implica serios ori faceti pauza. Inteleg ca tii ft mult la el, poti folosi pauza ca motiv sa vezi cum se poarta, sa ii arati ca esti hotarata. Imi pare rau ca ai inima franta. Incearca si varianta asta, poate da rezultate iar apoi parerea mea este sa te gandesti la tine, daca el este ceea ce tu iti doresti. Gandeste-te tu ai o singura viata, vrei sa ti-o traiesti in tristete, plangand si intrabndu-te daca suna sau nu. Multa bafta si tine-ma la curent.

Ok...atunci intreaba-l de fapt de ce nu vrea sa vina el la tine? de ce nu vrea sa iti cunoasca parintii? de ce nu vrea sa iti cunoasca prietenii? Vezi si tu ce raspuns da si daca incepe sa o lalaie ia-l tare si spune-i ca daca ii esti asa de draga atunci nu are decat sa vina el la tine! Vezi si tu cum reactioneaza....poate...stiu si eu...iese ceva!
G_Diana
Postat pe 29 August 2008 16:56
e noiembrie...peste putin vine si Craciunul...ce s-a mai intamplat?
cum va mai e?
diana_md
Postat pe 10 Noiembrie 2008 17:52
buna...diana md,...pot sa iti spun k imi e mai bine...eu am incetat sa mai pun la suflet toate maruntisurile...poate k incepusem sa il vad doar pe el vinovat...vinovati suntem intr-o oarecare masura...dar am lasat timpul sa decida dak mai merita sau nu sa fim impreuna...pt k eu nu mai puteam sa imi dau seama sau nu..si spun asta pt k erau zile knd simteam k o sa lupt la infinit pt dragostea noastra si zile in care credeam k nu merita niciun sacrificiu. Si cred k a fost mai bine asa. Au mai ex certuri k in orice relatie..conflictele astea care nu iau amploare, in viziunea mea au fost constructive.
Sper sa fie bine! O sa te tin la curent cu ce se va mai intampla!

Ms
sandranik2000
Postat pe 11 Noiembrie 2008 21:42
iti tin pumnii si sper sa petreceti un craciun de vis si sa pasiti in noul an cu dreptul...poop
diana_md
Postat pe 12 Noiembrie 2008 18:41
Sarbatori fericite!
Cassey_Tarot
Postat pe 26 Decembrie 2008 13:05
draga mea.. parintii mei, tata - taur shi mama - scorpion, implinesc in kteva zile 18 ani de casnicie. fac majoratul. si asta, desi horoscopul spune ca nu fac o pereche buna. horoscopul nu e mereu adevarat. si, poate ca motivul distantarii voastre este rutina, plictiseala. Relatiile mele au luat mereu sfarsit din cauza plictiselii, si mai ales din cauza din cauza ca eu am asteptat ca el sa faca ceva sa "alunge" plictiseala. Eu, decat sa misc un deget mai bine am rupt relatia. Si am avut multe de pierdut. Eu iti propun sa gasiti alt mijloc de a va vedea. Probabil ca tu te`ai plictisit si ai nevoie de o schimbare. Insa el nu. El e bine asa, si nu vrea sa schimbe situatia. Insa nu vrea nici sa te piarda. Si inca ceva, pentru ca acum am vazut mesajul cu "vino la mine", e exact ce iti spuneam. Lui ii e frica de schimbare, pentru a nu pierde aceasta comoditate, iar tu esti plictisita. Incercati o cale de mijloc. Acelea sunt cele mai bune.
Si daca e sa ne luam tot dupa horoscop, sa sti draga mea ca taurilor nu le prea plac dulcegariile. Ei se rusineaza la chestiile astea. Te`am pupat
ale_glamour
Postat pe 2 Februarie 2009 21:09
pot sa sustin dar un taur si o scorpioanca in pat fac prapad.....eu zic ca merge ...acum depinde si de la caz la caz.......
florence_82_tsf
Postat pe 2 Februarie 2009 21:13
Pe bune ,tu ce simti in urina , tastezi?De curiozitate citesti tot continutul?Sau iti place sa fi mai scurt spunand ca e da rau si sa dea cu piciorul? Un sfat bun stii sa dai si tu? Pentru ca dc asta e parerea ta mie sincer mi se pare ca esti mistocar ...spun asa pentru ca asta e parerea mea din ce am mai vazut ca butonezi la tastura, dar ai dreptate cine sunt eu sa ma bag in frazele tale complicate:))?
ramona_elisa
Postat pe 4 Februarie 2009 04:26

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
vreau un sfat si sa ma descarc... ma aflu cred eu in o situatie unica..si totusi nu pot uita 16 De la: ionelaela 24 Iunie 2010 20:07
probleme:((....... 8 De la: Cristinakitty 21 Ianuarie 2010 18:53
qm se duce p rapa o rel din orgoliu! 19 De la: twins_21 3 Februarie 2013 16:40
m-a parasit dupa 2 ani 23 De la: luminita_dy 3 Aprilie 2009 11:33
asta a fost povestea mea 28 De la: cami_goanga10 25 Martie 2010 23:18