Setari Cookie-uri

Epilare pe maini...

De la: ave_alexu, la data 2008-09-12 20:55:48Dupa parerea mea epilatul pe maini e cea mai mare tampenie pe care poate sa o faca o femeie....de se sa te epilezi pe maini???


Cred ca tine de estetica fiecareia dintre noi,ba mai mult e oribil vara sa porti tricouri si sa tii se vada parul de pe maini!incearca si o sa-ti placa mai mult!

Postat pe 20 Martie 2009 12:34
Poate te ajuta epilarea definitiva, pe mine m a ajutat si poti gasi saloane unde nu este asa scumpa ...
panselutza10
Postat pe 25 Martie 2009 23:39
De la: Deluxe, la data 2008-08-27 15:19:37Buna!

Ce sa fac? Vreau sa ma epilez pe maini cu epilatorul sau cu ceara (exclus lama sau crema).
Dupa ce am avut 2 astfel de tentative (o data cu epilatorul, o data cu ceara) mi-au aparut niste bubite pe toata zona epilata de care nu am scapat toata vara. Deci degeaba m-am epilat ca mainile mele aratau iritate permanent. Am scapat de parul de pe maini, dar aveam bubitele astea.
Nu am eu cine stie cat par pe maini si nu e chiar inestetic, dar vreau totusi sa ma epilez. Stiti ceva care sa impiedice aparitia bubiteleor astea despre care vorbesc eu? Sunt asemanatoare cu cosulete si destul de multe.

Mersi anticipat.


daca parul nu este mult adik nu este inestetic nu vad de ce te-ai epila
everything_for_you
Postat pe 26 Martie 2009 18:04
Eu cu epilatorul ma fac o data /sapt si nu am nici un fel de iritatii, deci nu stiu, poate esti tu mai sensibila
Dorina1
Postat pe 30 Martie 2009 11:30
dintre toate mesajele postate aici..al tau mi s.a parut cel mai interesant..am 15 ani..si..am o mare problema cu parul de pe maini as vrea sa.l decolorez..dar mi.e frica de reactziile de apoi... daca il epilez..am intzeles ca este foarte posibil sa apara acele bubitze..si..nu.mi doresc asta..mai bine stau cu parul tu ai spus ca te epilezi de 7 ani..dar..cu ce? cu epilator sau cu ceara? sunt..nedumerita..nu stiu ce sa fac.. astept un raspuns cat de curand pt ca..vine varaaa multumesc:*

Postat pe 9 Aprilie 2009 19:20
Si eu m-am epilat pe maini..acum 7 zile..cu epilatorul..pt prima data....si dupa..eram ff rosie pe maini...dar m-am dat cu crema de corp..si in 2 ore...nu mai era nici o iritatie....acum e f fin..fata de cum era inainte :D
bubu15
Postat pe 27 Aprilie 2009 12:39
buna
Cassey
Postat pe 15 Mai 2009 00:05
fetelor...am si enevoie de un sfat. am 15 ani si in curand imi voi lua un epilator.... am parul de pe maini destul de marisor si nu mai zic ca e brunet(arata asa de urat din cauza ca cand aveam vreo 9-10 ani mam ras de cateva ori cu lama-nestiiind ce urmari vor fi). deci vreau sa ma epilez pe maini si va rog sa-mi spuneti fiecare etapa pt a a evita aparitia acelor bubite:exfoliere,hidratre.etc....
si inac o intrebare,va rog... pana unde sa ma epilez? nu vreau sa ma epilez chair pana la umar, dar se va cunoaste totusi pielea unde este epilata si unde nu... mersi!
albe_beea
Postat pe 22 Mai 2009 07:42
De la: liza24_84, la data 2009-01-21 23:31:03Cu epilatorul pe maini e cam brutal....dureros si pielea se irita,de aceea au aparut bubitele...incearca lama sau crema epilatoare si nu te vei mai irita....
cum sa dea cu lama pe maini??? fara suparare dar nu ti se pare complet inadecvat?
HannaH_RaluK
Postat pe 24 Mai 2009 00:25
pana la urm am rez problema.prima dta mam dat cu benzi de ceara veet. aproape pan ala umeri. acum creste putintel si il epilez cu aparatul.nu mai am treaba cu parul nedorit.pe picioare tot cu aparatul...deja mam obisnuit cu durerea si la subrat mam dat d 2 ori cu aparatul. la mn nu a fost chiar dureros(fata de la o prietena dea mea). inghinal ink am ramas la lama k ku aparatu nam putut! o sa incerc cu benzi.
albe_beea
Postat pe 30 Iunie 2009 21:26
Dragelor, a trecut ceva vreme de cand am deschis topicul asta, dar acum am rezolvat problema.
Am fost la salon, m-a epilat tanti aia care mi-a spus ca e inevitabil sa nu fac foliculita (bubitele alea despre care vorbeam). Imediat cum a plecat de la salon m-am dus la farmacie si am intrebat-o pe tanti farmacista cu ce sa imi dau sa nu fac foliculita. Ea mi-a recomandat un gel de galbenele frantuzesc Callendulae Gel, care costa cam 10 ron. Mi-am dat cam o saptamana de 2 ori pe zi cu el pe brate si acum e ok. Au mai aparut 2-3 bubite, dar e ok. Au trecut cam o luna de cand m-am apilat si acum trebuie iar sa imi fac programare. A inceput sa imi placa sa merg la epilat pe brate
hi hi hi


va pup!

Deluxe
Postat pe 9 Iulie 2009 15:41
Buna! am si eu aceeasi problema acum cu petele ramase pe maini dupa epilare si nu stiu ce sa fac...daca aveti vreo solutie va rog frumos sa-mi spuneti si mie . :(
kudika051562
Postat pe 13 Iulie 2009 12:49
De la: liza24_84, la data 2009-01-21 23:31:03Cu epilatorul pe maini e cam brutal....dureros si pielea se irita,de aceea au aparut bubitele...incearca lama sau crema epilatoare si nu te vei mai irita....


wow lama pe maini???asta ti-ar face mult mai mult par si chiar te poate irita...si eu mai micuta finnd ma epilam cu lama si acum am fff mult par....fetelor NU INCERCATI LAMA pe nici o zona...e mult mai bn cu ceara la salon desi doare putin insa merita
ChUpA_ChUpSS
Postat pe 14 Iulie 2009 01:14
De la: kudika051562, la data 2009-07-13 12:49:26Buna! am si eu aceeasi problema acum cu petele ramase pe maini dupa epilare si nu stiu ce sa fac...daca aveti vreo solutie va rog frumos sa-mi spuneti si mie . :(


Apa rece rece imediat dupa epilat
mitura
Postat pe 14 Iulie 2009 01:16
doar ca problema e ca m-am epilat deja de o saptamana si au ramas pete...am fost la mare intre timp si in locul unde se luase un strat subtire de piele, s-au format niste pete maronii,mai inchise decat pielea..si nu stiu ce sa fac :(
kudika051562
Postat pe 15 Iulie 2009 11:10
Vreau sa va dau un sfat. Sa nu va epilati cu lama sau cu crema!! Stiu multe persoane care au facut asta si acum le pare rau. In legatura cu epilatul pe brate este indicat sa-ti faci dus inaninte si dupace te-ai epilat sa-ti da-i cu crema de galbenele sau crema de corp. Deobicei este bine sa te epilezi seara pentru ca nu mai faci nimic si pielea are timp pentru respiro. Va spun asta din experienta eu ma epilez acasa de doi ani cu aparatul si nu am patit nimic, inainte mergeam la salon unde plateam de trei ori mai mult. Acum ma duc o data la sase luni si este ok.
Succes!
getax
Postat pe 15 Iulie 2009 12:12
Ma epilez si pe maini-tocmai pt ca am vazut femei neepilate cu un par lung si des ce arata groaznic.
Folosesc crema epilatoare Elmiplant si ma epilez o data la 3 sapt,pt ca nu creste asa repede.
M-am epilat si la salon cu ceara ,dar la un moment dat ma iritam foarte tare si am renuntat la ceara.Crema epilatoare e potrivita pt mine,iar apoi folosesc o crema cu arnica si mainile arata multumitor.
luyyzz
Postat pe 23 Iulie 2009 10:59
Ai dermatita ... cel mai bine ar fi sa consulti un medic dermatolog si sa nu te mai epilezi o perioada . Daca chiar vrei sa scapi de parul inestetic de pe maini cel mai bine ar fii sa incerci o epilare definitiva . aceeasi problema am avut`o si eu ,insa in cazul meu pe picioare .
kudika058450
Postat pe 10 August 2009 01:26
cam cat costa o epilare pe maini cu ceara ?????
mister33
Postat pe 13 Aprilie 2010 23:16
15-20 lei
wildstyle
Postat pe 14 Aprilie 2010 12:56
Eu sincer nu ma epilez pe maini; la inceput cand am incercat - ceara si aparat - nu mi-a placut deloc - iritatii plus ca nu-mi placea cum se vedea cand crestea parul
Asa ca mi-l decolorez - devine blond ff deschis si mie imi convine cum se vede. Asta e!
ice_flower
Postat pe 14 Aprilie 2010 16:00
te dezinfectezi dupa cu ceva .... ca s-au infectat porii .
ai scos firul de par, ramas spatiu , infectat spatiul , bubita .
poti incerca si cu ceva intern de la farmacie .
dar sunt pers destul de sensibile la asa ceva . si alea mai apar si de la soare , dar dc nu apareau inainte, nu e de la soare, ci de la epliare fara a te da cu o sol dezinfectanta dupa .
_Alexa_
Postat pe 14 Aprilie 2010 19:27
Eu faceam o foliculita imensa de la epilat, pana nu am facut tratament hormonal nu am scapat .Nu cred ca e cazul la tine ... dar ideea e ca e o problema interna , daca e usoara, o poti rezolva cu antibiotice/spirt/.... , cu care te dai dupa epilare .
_Alexa_
Postat pe 14 Aprilie 2010 20:18
ce ziceti un barbat e bine sa se epileze pe maini ?????
mister33
Postat pe 15 Aprilie 2010 19:26
nu
andrada_2010
Postat pe 15 Aprilie 2010 19:29
chiar daca ai sta nashpa cu paru pe maini ????
mister33
Postat pe 15 Aprilie 2010 19:33
chiar daca ai sta nashpa cu paru pe maini ????
mister33
Postat pe 15 Aprilie 2010 19:33
De la: mister33, la data 2010-04-15 19:33:45chiar daca ai sta nashpa cu paru pe maini ????

da' ce ai carliontzi? fi barbat si lasa-l asa!
miss_darine
Postat pe 15 Aprilie 2010 19:49
des si brunet rau. !!!.. se vede nashpa. !! si as cam vrea sa ma fac. !!// si deasta va intreb ca voi stiti mai bine !
mister33
Postat pe 15 Aprilie 2010 20:05
De la: mister33, la data 2010-04-15 20:05:10des si brunet rau. !!!.. se vede nashpa. !! si as cam vrea sa ma fac. !!// si deasta va intreb ca voi stiti mai bine !


mai bn ti-ai epila creierul fiindca au crescut tufe si ghimpi de la nefolosinta
sokataaa
Postat pe 15 Aprilie 2010 20:16

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
help.me! 2 De la: ad__83 13 Aprilie 2011 10:27
epilat barbatii? 37 De la: adi23_2006 29 August 2012 11:30
Epilare cu zahar 4 De la: Eloah 22 Octombrie 2013 12:41
nu ezitati,intrati acum 10 De la: kyty_katy 27 August 2009 13:15
Epilator Braun Silk Epil 5 De la: estera_w 10 Octombrie 2010 11:58