Setari Cookie-uri

dati-va cu parerea ... mai pot face eu ceva...

...Am stat 3 ani impreuna ...sunt constienta ca m-a mai inselat din cand in cand dar am trecut peste fiindca il iubesc(desi nu trebuia sa o fac)...Am trecut prin multe impreuna , amintiri peste amintiri , un majorat de neuitat si multe altele ...La un moment dat nu au mai fost de acord parintii lui cu relatia noastra din motive ca nu-s potrivita pt el ...el desigur i-a ascultat...Mama lui a plecat in italia ...el s-a bagat cu alta fata pe care parintii lui nu o placea...Desi nu mai erau de acord cu mine mama lui intra sa vorbeasca cu mine pe messenger...Pana la urma s-a despartit de fata aia si ne-am impacat (bineinteles dupa ce eu il tot bagam in seama pe messenger)...Am stat iar 3 luni impreuna si acum s-a intors mama lui...ce moment fiindca cu vre-o 3 zile sa vina a inceput sa se enerveze din orice, si pana l-a urma ne-am distantat dar de ce nu stiu...Incepusem eu sa fiu indiferent fiindca sincer m-am saturat si eu ...adica am suportat destule din partea lui si scuze nu am auzit niciodata sa isi ceara...Acum 2 seri m-am intalnit cu mama si sora lui in oras,,, le-am invitat la o pizza , am vorbit multe, mai multe ca niciodata,,,despre el care la momentul acela se pare ca era la o intalnire cu o fata ( il sunasem sa iese pe balcon cu nr privat si nu apuc sa zic ce faci ca-mi spune : Stai ca vin acum...evident se intalnea cu o tipa ) ...Si uite asa am iesit la pizza cu mama lui si sora, ne-am pupat, am ras ,am glumit...la un moment dat am adus vorba despre relatie unde mama lui imi spune ca fostul meu iubit(fiul ei ) a intrebat-o de ce nu ii place de mine?? la care mama lui mi-a spus in fata ca nu ma potrivesc cu fisu ca lui ii trebuie una casa sa nu accepte ce zice el si sa-l tina mai din scurt...Deci eu ce-as mai putea sa fac????/ Ce sfat imi dati? A meritat oare sa plang eu atat dupa un baiat care nu merita nimic? Ramane sa mi-l scot din minte...
paola01
Postat pe 28 August 2008 00:48
paola sincer daca mie imi facea asta terminam cu el..b eu sunt genul alba sau neagra...dar nush cum poti rezista ..ma gadesc ca ai avut multe nopti in care ai plans...t-ai consumat pt cine?...unu care nu te apreciaza....decizia e a ta dar sfatul meu e sa mergi mai departe si incearca sa uiti daca te vrea cu adevarat se va schimba ..el pierde nu tu..nb

Postat pe 28 August 2008 00:54
Asa este Celia , dar am crezut ca se schimba...nici vorba ...M-am abtinut sa ii vorbesc urat sau sa il jignesc la gandul ca daca vom mai fi impreuna sa nu imi reproseze sau sa imi para mie rau ...Acum am cateva sa ii zic si nu ma mai intereseaza daca il dor sau nu ...nici la mine nu s-a gandit nimeni ...Dar o sa-mi fie greu sa il uite...orasul unde locuiesc eu este mic, inntr-o jumate de ora ii dai turul ...o sa ma mai intalnesc cu el si o sa imi fie foarte greu...
paola01
Postat pe 28 August 2008 01:11
Pai scuza-ma dar mama baiatului este o mare .....nu stiu ce este dar nici prietena ta nu pare a fi ,

Defapt se pare ca are o parere foarte proasta fata de baiatul ei daca ea considera ca nu esti in stare sa-l tina din scurt .
E prima mama care isi doreste fiul sub papuc

iris_4_ever
Postat pe 28 August 2008 01:21
Tinand cont k te-a inselat(asa cum tu recunosti)si pe deasupra se mai poarta si in acest fel sincer nu se merita,cred k toate vrem pe cineva alaturi de noi care sa ne respecte si sa ne aprecieze la adevarata noastra valoare.Faptul k locuiti intr-un orasel mic poate fi un atu pt tine, si acuma iti spun de ce :poti sa incerci sa fii fericita si el cu siguranta va afla si astfel isi va da seama de ce persoana minunata esti si faptul k el nu este capatul pamantului.
bestiuitza
Postat pe 21 Septembrie 2008 21:52
HA! Asta cu mama care vrea pt baiatul lui o fata infipta o stiu. :) Fii mai infipta! Nu e greu, desi nici usor nu e. Off...
Tii la el mult? Ca daca nu vrei sa il lasi in favoarea alteia...ORicum, spre binele tau, in general, trebuie sa fii stapana pe ce vrei si spui. Cu piciorul in prag:))
milka_b
Postat pe 13 Noiembrie 2008 11:40
Parerea mea este ca nu a meritat, din pacate. Dar fiecare relatie este o experienta din care inveti, nu?

Postat pe 13 Noiembrie 2008 11:59
De la: crista_galli, la data 2008-11-13 11:59:01Parerea mea este ca nu a meritat, din pacate. Dar fiecare relatie este o experienta din care inveti, nu?

Ei si tu acum, ce pretentioasa esti
Full_Metal_Jacket
Postat pe 13 Noiembrie 2008 12:26
De la: bestdevilinside, la data 2008-11-13 12:26:30
De la: crista_galli, la data 2008-11-13 11:59:01Parerea mea este ca nu a meritat, din pacate. Dar fiecare relatie este o experienta din care inveti, nu?

Ei si tu acum, ce pretentioasa esti

Las' ca-i mai bine asa

Postat pe 13 Noiembrie 2008 13:01
De la: brye, la data 2008-11-13 11:40:51HA! Asta cu mama care vrea pt baiatul lui o fata infipta o stiu. :) Fii mai infipta! Nu e greu, desi nici usor nu e.


vorbeste cu vlad tepes. are baiatu' asta un stil unic sa gaseasca femei infipte, de ti-era mai mare dragu' sa le privesti cum atarna cu ochii iesiti din orbite! de fapt, n-avea pretentii, ii placeau oamenii infipti!

Postat pe 13 Noiembrie 2008 13:22
De la: geo32, la data 2008-11-13 13:22:05
De la: brye, la data 2008-11-13 11:40:51HA! Asta cu mama care vrea pt baiatul lui o fata infipta o stiu. :) Fii mai infipta! Nu e greu, desi nici usor nu e.


vorbeste cu vlad tepes. are baiatu' asta un stil unic sa gaseasca femei infipte, de ti-era mai mare dragu' sa le privesti cum atarna cu ochii iesiti din orbite! de fapt, n-avea pretentii, ii placeau oamenii infipti!

Vlad III. Drãculea traieste la Hollywood.L-am vazut intr-un interviu la tv
Full_Metal_Jacket
Postat pe 13 Noiembrie 2008 13:32
sincer eu te inteleg perfect.nu zic ca fetele nu au dreptate ca meritam sa fim iubite si tratate frumos dar si cand iti intra o idee in cap si sa fi foarte indragostita foarte greu mai observi k nu ar trebui sa accepti tot rau pe care ni-l face sau poate il observam si nu vrem sa acceptam adevaru:(
Raluk90
Postat pe 13 Noiembrie 2008 14:49
draga paola,
esti tanara si meriti un om care sa fie cu tine si pentru tine...
pentru nici un barbat din lume nu merita nu merita sa suferi.
la vremea cand eu eram ca tine circula o vorba: dupa autobuz si dupa baieti sa nu fugi niciodata ca intotdeauna vine altul...
lasa-l...sterge-ti lacrimile, linge-ti ranile, ia viata asa cum este si DE LA CAPAT!
sigur vei gasi un baiat bun care sa te iubeasca pe tine si sa infrunte viata alaturi de tine.
Bafta!
luulya
Postat pe 11 Decembrie 2008 08:05
Cand se baga parintii se impute treaba. O relatie e compusa din 2 oameni, nu mama, nu tata, bunica sau mai stiu eu cine.... Astea-s prostiii...... Nu inteleg de ce ai mai iesit la pizza cu femeia aia....dah...ce credeai ca ea o sa te impace cu fiisu, dupa ce ea a cauzat despartirea...Incalcituri oricum banuiesc ca esti ff tanara...asa ca ai toata viata inainte!!
tomznot
Postat pe 19 Decembrie 2008 04:03
Dupa tot ce ai povestit cred ca intrebarea de la final ("daca a meritat") nu isi mai are rostul.
Daca tu consideri ca a meritat sa decazi atat de mult in fata unui baiat care nu te respecta, te minte, te insala, nu e in stare sa hotarasca singur pentru el, inseamna ca tu esti vinovata de tot, pentru ca ai acceptat asa ceva, si el probabil a zis de ce sa nu profite daca ii merge...
my_melody
Postat pe 1 Ianuarie 2009 23:00
eu zic sa nu te mai uiti inapoi,ai inghitit destul, eu cred ca nu este singurul barbat de pe fata pamantului care te poate face fericita
danuta80
Postat pe 20 Februarie 2009 06:49

DACA TE IUBESTE RAMANE CU TINE.
DACA SE TINE DUPA FUSTA LU MAICASA , LASA-L.
LUMEA E PLINA DE BAIETI
motroc_raluca
Postat pe 20 Februarie 2009 09:05
Buna!
Esti interesat/a sa ai un venit in plus?
Daca esti interesata te invit in lumea Avon. Ai parte de multe beneficii, cadouri si procent de 15% pana la 30%. Poti avansa foarte repede in afacerea ta AVON. Astept un mesaj la id-ul crystal_girl5008. Multumesc!
arynaaa
Postat pe 20 Februarie 2009 21:01
Cassey_
Postat pe 25 Mai 2009 08:17
De la: arynaaa, la data 2009-02-20 21:01:26Buna!
Esti interesat/a sa ai un venit in plus?
Daca esti interesata te invit in lumea Avon. Ai parte de multe beneficii, cadouri si procent de 15% pana la 30%. Poti avansa foarte repede in afacerea ta AVON. Astept un mesaj la id-ul crystal_girl5008. Multumesc!

cumva o sa ne dai bani de la tine din buzunar ca restul e vrajeala
yumy
Postat pe 25 Mai 2009 08:18
De la: Cassey_, la data 2009-05-25 08:17:20


nu stii sa folosesti tastatura??
cristi_nne
Postat pe 25 Mai 2009 12:12
De la: cristi_nne, la data 2009-05-25 12:12:22
De la: Cassey_, la data 2009-05-25 08:17:20


nu stii sa folosesti tastatura??

e mai placut cu mouse-ul
yumy
Postat pe 25 Mai 2009 12:15
Pune piciorul in prag si arata-i cine este cocosul.....nu te lasa,lupta pt el.....chiar dak nu ar merita...dar dak nu merita da-l draq scz expresia
kudika017596
Postat pe 18 August 2009 13:07
Nu stiu de ce imi vine in minte urmatoarea discutie mama - fiu:
- Mama, nu stiu cum sa-i dau papucii lui x ... e fata buna, dar m-am plictisit
- Pai, de ce nu zici asa, dragul mamei! Lasa ca rezolva mama treaba asta! Tu da vina pe mine orice ar fi...

Si ce usor sunt fetele inselate (e valabil si invers) ca mama sau tata "nu te vrea".
rashela
Postat pe 18 August 2009 14:13
Sfatul meu este sa nu incerci acum sa te schimbi sa fi femeia pe care si-o doresc ei nu va avea rezultatul dorit.
Gandeste-te daca chiar vrei sa fi tipul ala de femeie, o cicalitoare care sta toata ziua cu gura pe barbat, care ii urmareste miscarile si il tine din scurt , daca chiar vrei un astfel de barbat care sa fie tinut sub papuc dominat si daca poate fi dominat de o femeie posibil sa gaseasca intr-o zi una mai bitchy decat tine si atunci iar a fost totul in zadar.
Sunt sigura ca si tu, ca toate femeile vrei un barbat egal tie, sau poate chiar putin mai serios sa te simti protejata sa sti ca poti conta pe el la greu. In relatiile mele mereu am incercat sa domin din frica bineinteles de a nu fi eu dominata, prostita, facuta sa sufere. La un moment dat dupa despartirea de prietenul cu care eram de 2 ani si care mi-a reprosat ca am fost prea orgolioasa si etc am intalnit un baiat care mi-a aratat ca o relatie poate fi si altfel. Bineinteles ca nu am trait fericiti pana la adanci batraneti cand am avut ocazia m-am intors la "idiotul" vietii mele, insa surpriza, nu am mai putut fi aceasi bitch, pentru ca vroiam o altfel de relatie si surpriza el desii inainte imi tot reprosa ca sunt rea acum ca eram buna nu ii convenea. Ne-am despartit si acum, sufar pentru el insa macar stiu ce vreau de la o relatie si sper ca de fiecare data cand ma va suna sa am puterea sa-i spun nu sau lasitatea sa nu-i raspund la telefon.
Fi egoista gandeste-te ca meriti ceva mai bun, si el a gresit nu tu.
luminita_dy
Postat pe 11 Septembrie 2009 16:22

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Un soc din care nu imi pot reveni.. 56 De la: ice_flower 23 Februarie 2010 19:21
Nu stiu ce sa ii mai fac...!!! 14 De la: kudika023770 15 Iulie 2009 15:38
Sa ma despart de el? 23 De la: palmira 25 Octombrie 2010 07:26
te rog elibereaza-mi inima.......... 16 De la: cotyca 25 Septembrie 2009 09:55
Mai e ceva de facut? 11 De la: kudika017520 23 Octombrie 2009 16:09