Setari Cookie-uri

indiferenta sau...

salut, poate ati mai citit in alte topicuri despre mirifica mea relatie cu un rac, pt cei carenu stiu despre ce este vb o sa va spun foarte pe scurt...acum cativa ani am avut o relatie cu un baiat, care s-a sfarsit din initiativa mea. El lucreaza in strainatate, cand a fost primavara aceasta in tara am fost din nou impreuna pana intr-o zi cand el s-a trezit cu fata la perete si s-a hotarat ca nu mai vrea ( problema e ca nu a crezut de cuviinta sa ma anunte si pe mine).l-am sunat intr-o zi si m-am trezit ca nu raspunde...orgolilul m-a impiedicat sa insist, la o saptamana m-a sunat el, fara sa imi dea vreo explicatie...apoi s-a intors in strainatate fara sa imi spuna nimc ( asta dupa ce am stabilit ca relatia noastra va continua si dupa ce el va pleca)...si asa s-a incheiat minunata noastra poveste. stiu ca nu merita nici macar sa imi mai amintesc de el daramite sa mai scriu si postul asta...dar ma mai gandesc din cand in cand la el si as vrea sa il doara si pe el sufletelul macar un pic...Acum as avea nevoie de parerea voastra, care e cea mai buna solutie: sa ii platesc cu aceeasi moneda, adica indiferenta absoluta, sau sa il fac sa creada ca sunt cu altcineva?voi ce credeti, care din cele doua variante l-ar afecta? sau poate aveti alte variante. dar sunt constienta si de faptul ca s-ar putea sa nu il afecteze deloc, avand in vedere cum s-a comportat...kisses
Allexis
Postat pe 22 Mai 2010 19:45
cei mai multi oameni sufera cand sunt ignorati.asta fa si tu.o sa il doara cu siguranta.o sa isi dea seama ca nu mai este atat de important pt tine.daca iesi cu altcineva poate il faci gelos dar atat,nimic mai mult.ignora-l.bafta
amika29
Postat pe 28 Mai 2010 00:05
trebuie sa-ti gasesti puterea de a arunca pe foc aceasta relatie esuata lamentabil ,sa nu te mai uiti in urma si sa privesti inainte...DAR sa nu uiti greselile pe care le-ai facut,ci sa inveti din ele ...be happy
miss_darine
Postat pe 28 Mai 2010 15:40
Din punctul meu de vedere....indiferenta doare fff mult.Ce nu inteleg eu este...............de ce insisti.Din moment ce tipul te-a parasit.....de ce nu-ti cauti pe alt cnv?
butterfly_sound_of_love
Postat pe 28 Mai 2010 16:25
Uite-ma si aici;hmm,daca ti-as da un sfat ai spune ca sunt in necunostinta de cauza,daca iti spun parerea mea,ai sa zici ca sunt scarba...mai?"...stiu ca nu merita nici macar sa imi mai amintesc de el daramite sa mai scriu si postul asta...dar ma mai gandesc din cand in cand la el si as vrea sa il doara si pe el sufletelul macar un pic..."adica?Sti ca nu merita nici macar sa-ti amintesti de el,dar vrei cu orice pret sa-l doara si pe el putin sufletul(se intelege ca pe tine te doare ,nu?)Sa ma lumineze si pe mine cineva,va rog cu mama,cu tata si cu tot neamu,se dau ceva bani pt ceea ce fac unii aci?Concret;esti platit ca s-o dai in prosteala pe ici pe colo cu cate un subiect gen asta?Nu de alta dar cred ca as face bani frumosi,cinstind vb,ca ma ajuta si fata!
..." care e cea mai buna solutie: sa ii platesc cu aceeasi moneda, adica indiferenta absoluta, sau sa il fac sa creada ca sunt cu altcineva? "Draguta,da-o in saracie de treaba,ce solutii cauti?Una de sters rapid prafu,eventual ceva antistatic...tipu s-a dus,gata,a evadat,nu mai ai nevoie de solutii,ai nevoie de un ALTUL!Hai sa-ti desenez:1-zici ca a plecat,el e deja indiferent,indiferenta ta ar fi degeaba,2-daca a plecat brusc si fara explicatii exista alta mandra si minunata in viata lui(ipotetic vb).Nu incerca sa-l faci pe el sa creada ca esti cu altul,convinge-te pe tine ca poti fi cu altul, eu observ ca nu-ti e chiar la indemana sa treci peste "mirifica"relatie!
" Succesuri"!
Adellin
Postat pe 28 Mai 2010 16:57
Orce ai face tu te asigur si-ti garantez ca pe el nu o sa-l doar nici in cot de tine.Putin ii pasa ca tu suferi.Ptr. el ai fost o aventura si atit.Te-ai lasat coplesita de vorbele lui dulci si gata tea dus..Fii mai cu capul pe umeri alta data.Nu merita nici macar o parere de rau din partea ta.Daca te mai cauta, nui da nici o atentie.Nu-i raspunde la nimic.Fii neutra.
kudika098645
Postat pe 28 Mai 2010 17:06
oky...va multumesc
Allexis
Postat pe 28 Mai 2010 23:07
De la: Allexis, la data 2010-05-22 19:45:55salut, poate ati mai citit in alte topicuri despre mirifica mea relatie cu un rac, pt cei carenu stiu despre ce este vb o sa va spun foarte pe scurt...acum cativa ani am avut o relatie cu un baiat, care s-a sfarsit din initiativa mea. El lucreaza in strainatate, cand a fost primavara aceasta in tara am fost din nou impreuna pana intr-o zi cand el s-a trezit cu fata la perete si s-a hotarat ca nu mai vrea ( problema e ca nu a crezut de cuviinta sa ma anunte si pe mine).l-am sunat intr-o zi si m-am trezit ca nu raspunde...orgolilul m-a impiedicat sa insist, la o saptamana m-a sunat el, fara sa imi dea vreo explicatie...apoi s-a intors in strainatate fara sa imi spuna nimc ( asta dupa ce am stabilit ca relatia noastra va continua si dupa ce el va pleca)...si asa s-a incheiat minunata noastra poveste. stiu ca nu merita nici macar sa imi mai amintesc de el daramite sa mai scriu si postul asta...dar ma mai gandesc din cand in cand la el si as vrea sa il doara si pe el sufletelul macar un pic...Acum as avea nevoie de parerea voastra, care e cea mai buna solutie: sa ii platesc cu aceeasi moneda, adica indiferenta absoluta, sau sa il fac sa creada ca sunt cu altcineva?voi ce credeti, care din cele doua variante l-ar afecta? sau poate aveti alte variante. dar sunt constienta si de faptul ca s-ar putea sa nu il afecteze deloc, avand in vedere cum s-a comportat...kisses



Ce sa faci ? Cum sa faci sa fi fericita din nou ?
Renuntza la gandurile de razbunare sau la rasplatiri cu aceeasi moneda !
Daca nu-ti place caracterul lui care te-a pus in suferintza, de ce te-ai grabi sa devi si tu exact la fel de monstruasa ca si el ?
Daca pana acum inca nu ai invatzat, iata acum ti-a venit clipa in care sa intzelegi si tu, ca nu potzi sa distrugi un vampir, prin faptul ca devi si tu acelasi lucru... Acum ti-e sete de singele lui si ai vrea sa-l musti si tu pe el ...si daca nu vei ramane-n lumina iubirii , te vei transforma si vei musca si tu la randul tau pe altcineva...
Azi , lumea e plina de vampiri... care, din dorintza de razbunare, se duc prin discoteci si musca pe cine apuca... La locurile de munca, parintzi sint muscatzi de sefi lor si acestia se duc acasa si-si musca copii... copii fac mai departe ceea ce vad la parintzii lor , si uite asa , moralitatea umana, s-a transformat in creaturile iadului...
Doar cei ce stau in Lumina lui Hristos au mai ramas Oameni...
Totzi ceilaltzi din aceasta lume, sint monstri insetatzi de singe, si stau la panda asteaptand momentul...

Fericirea, straluceste doar in sufletele oamenilor ... iar vampirii se ard in focul geloziei, invidiei, furiei...



denis_3d25
Postat pe 29 Mai 2010 02:34
Esti la varsta cand orgoliul si personalitatea iti joaca unele feste si te supune la mici teste de MATURITATE ! Crezi ca poti realiza sa-l faci pe ''capsunar''(eu le zic asa tuturor celor ce dau bir cu figiti prin alte zari indiferent care l-e e scopul) gelos sau sa-si muste mainile de ciuda ca ''te-a pierdut'' prin aceste "faze puerile" ?!... Daca nu poti dormi tu de ciuda ca te-a "tratat"astfel si ti-a ranit "maretul"tau orgoliu inseamna ca n-ai nicio prestanta si personalitate si n-ai nici cea mai buna impresie despre tine !!!... Daca ar fi contrariu...te-ar durea in "papuci" de el ,de ce face sau cum gandeste ! PE ORICARE DINTRE NOI NE-AU( SAU NE VOR) REFUZAT " IUBITI "(sau iubite)MULT MAI INASPECTUOASE SI MAI SLABE CALITATIV !!! Tie nu ti s-a intamplat sa te refuze ...cate un individ necioplit si fara vreun pic de charisma ?!...ASA ESTE CAND DE LA BUN INCEPUT ,DAI ATENTIE CUI NU TREBUIE ! DAR....AM SA-TI DAU TOTUSI UN SFAT ...PE MASURA" ARMELOR" DE CARE DISPUI MOMENTAN.... INCEARCA SA-TI FACI UN PRIETEN MULT MAI "BINE" DECAT "SARACIA ASTA IMIGRANTA" SI...SA VA EXPUNETI AMANDOI IN LOCURILE SI IN ANTURAJUL PE CARE TU-L FRECVENTAI ... CU CONDITIA CA TU IN NOUA RELATIE SA DETII TOTUSI "CONTROLUL" !!!
crysis
Postat pe 29 Mai 2010 07:55
De la: Allexis, la data 2010-05-22 19:45:55salut, poate ati mai citit in alte topicuri despre mirifica mea relatie cu un rac, pt cei carenu stiu despre ce este vb o sa va spun foarte pe scurt...acum cativa ani am avut o relatie cu un baiat, care s-a sfarsit din initiativa mea. El lucreaza in strainatate, cand a fost primavara aceasta in tara am fost din nou impreuna pana intr-o zi cand el s-a trezit cu fata la perete si s-a hotarat ca nu mai vrea ( problema e ca nu a crezut de cuviinta sa ma anunte si pe mine).l-am sunat intr-o zi si m-am trezit ca nu raspunde...orgolilul m-a impiedicat sa insist, la o saptamana m-a sunat el, fara sa imi dea vreo explicatie...apoi s-a intors in strainatate fara sa imi spuna nimc ( asta dupa ce am stabilit ca relatia noastra va continua si dupa ce el va pleca)...si asa s-a incheiat minunata noastra poveste. stiu ca nu merita nici macar sa imi mai amintesc de el daramite sa mai scriu si postul asta...dar ma mai gandesc din cand in cand la el si as vrea sa il doara si pe el sufletelul macar un pic...Acum as avea nevoie de parerea voastra, care e cea mai buna solutie: sa ii platesc cu aceeasi moneda, adica indiferenta absoluta, sau sa il fac sa creada ca sunt cu altcineva?voi ce credeti, care din cele doua variante l-ar afecta? sau poate aveti alte variante. dar sunt constienta si de faptul ca s-ar putea sa nu il afecteze deloc, avand in vedere cum s-a comportat...kisses

eu nu inteleg cum vine asta?? tu traiesti ptr starile lui? te interesaza doar ce simte el....? e absurd...el face acelasi lucru...? sigur nu...concluzia e simpla....orice ai face, el tot cu fata la perete se va trezi, daca ii vei incalzi tu patul...si suferinta, sigur nu va fi a lui....fii tare...
sonia1970
Postat pe 29 Mai 2010 08:28
nu te-ai semnat cumva cu "what i will lose....will make me stronger"???semnificatia cred ca are o foarte mare importanta ptr,.tine daca ai ales 'o , inseamna ca pe undeva te reprezinta sau da culoare personalitatii tale,cred eu . Si sa nu-mi spui ca sant credula!

aceasta pierdere care te-a luat nepregatite si care te-a surprins ,nu intr-un mod placut este adevarat,
nu te-a facut sa inveti ceva despre caracterul sexului opus?? nu generalizez ca toti sant la fel, de aceea te intreb ...aceasta experientza si cu ce ai invatzat din ea nu te-a facut mai puternica???

cand pierzi ceva sau pe cineva ,oricare sant motivele,uneori iti mai amintesti de acel ceva sau cineva ,cu nostalgie ,daca era ceva ce ti-a fost drag sau cu parere de rau ...ca s-a intamplat asa,dar le pui in caseta trecutului si asa raman.De ce nu il pui si pe el acolo???ptr.ca in caseta trecutului isi gasesta locul!si asa trebuie sa ramana! nu mai cauta sa reactualizezi ceva care de fapt nu mai este de actualitate!
Greu dar sanatos este sa-ti canalizezi energia si sentimentele ptr.cineva care intr-adevar iti merita atentzia si este aproape de tine!
Pe acel barbat ignora-l cu desavarsire ,multzumestei ptr,ca ti-a deschis ochii si te-a facut sa vezi si sa ocolesti in viitor specimene ca el,si alege ce este mai bun ptr. tine ! Nu lasa umbrele unor vorbe mincinoase sa-ti umbreasca ceea ce ar putea sa-ti ofere viitorul!


kudika132368
Postat pe 29 Mai 2010 09:31
si eu am simtit pe pielea mea indiferenta din partea persoanei pe care o iubeam, si eu m-am gandit ce sa fac ca sa-l fac sa sufere...si indiferenta e cel mai bun lucru pt ca daca ti-a facut asta nu te merita.poate ai mai putea sa-l faci sa creada ca fara el totul e perfect si ca doar el a avut de pierdut
kudika091329
Postat pe 30 Mai 2010 12:15
va multumesc...incep sa imi dau seama abia acum, din pacate, cat de puerile erau gandurile mele, am ajuns si eu la concluzia ca trebuie sa il tratez cu indiferenta si atat. kisses
Allexis
Postat pe 31 Mai 2010 22:27
indiferenta doare mai mult ca orice.dar asta nu inseamna ca trebuie sa-l faci pe el sa simta durerea.in primul rand,un om indiferent,ce nu iubeste,nu poate simti durerea,durere simti doar cand iubesti...apoi,chiar de ar fi sa simta,te-ar face asta sa te simti mai bine?lasa-l...iubire cu forta nu se poate.mergi mai departe,chiar daca doare.
suflet_rece
Postat pe 1 Iunie 2010 10:47
Gaseste-ti pe altcineva pentru tine, nu ca sa te razbuni pe fostul.... Oricum daca tu vei fi fericita cu altul si il vei ignora pe el, s-ar putea sa se si oftice, nu se stie....
darksukkubus69
Postat pe 1 Iunie 2010 19:32

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sunt casatorita si m-am indragostit 323 De la: anonim12345 18 August 2012 22:25
O vreau innapoi :( 34 De la: Kattyy 4 Martie 2010 23:39
nu am pe nimeni cu care sa vorbesc ..va rog un sfat.. 63 De la: evangeline87 21 Mai 2011 20:20
lorycika 21 De la: geo_resuscitat 7 Noiembrie 2010 17:49
comportament ciudat 29 De la: cleoafrica 25 Iunie 2009 16:21