Setari Cookie-uri

Fostul...in prezent!

Se spune ca prima iubire nu se uita niciodata! L-am cunoscut acum 4 ani. Am fost impreuna 2 ani. Pana intr-un punct cand i-am spus ca vreau sa o terminam din cauza ca nu ne mai intelegeam de nicio culoare si deja simteam miros de "alta". Un timp nu m-a mai cautat, nu a spus nici da, nici nu, intentiei mele de a ne desparti. Asa ca, am iesit cu altcineva. Nu era cu dorinta de a incepe o noua relatie, ci de a iesi cu un prieten. Cand a aflat ca am iesit cu respectivul, m-a cautat si a facut tot posibilul sa ne impacam, facandu-ma intr-un fel vinovata ca l-am inselat. Insa nu l-am inselat din moment ce am pus punct la momentul respectiv. Si am acceptat sa ne impacam pentru ca il iubeam. Am mai continuat o perioada, timp in care simteam din ce in ce mai mult prezenta "ei". I-am spus ca eu simt ceva la mijloc, dar mi-a negat tot. Si il credeam pentru ca e genul stabil, care se implica intr-o relatie, nu umbla din floare in floare. Ba mai mult, respectiva vroia sa ma cunoasca, sa iesim impreuna, sa ne imprietenim, pentru ca erau colegi de facultate si ii povestea mult de mine. Pana intr-un punct, cand i-am vazut o poza cu ea la avatar si atunci am decis sa pun punct final. Cu toate ca a urmat o perioada in care m-a cautat tot timpul, facand iar tot posibilul sa ne impacam. Dar de data aceasta nu am mai acceptat. Si ne-am despartit, avand lacrimi in ochi amandoi. Si uite asa, timpul a trecut si am aflat ca s-a bagat intr-o relatie. Cu cine? Colega de facultate care vroia sa ma cunoasca. Am suferit enorm dupa el. Si am incercat sa imi gasesc si eu fericirea, dar nu am reusit. Indiferent cu cine eram, el mereu era in mintea mea. Si nu reuseam sa ma detasez deloc. Stiam ca el este fericit cu ea, si ca a trecut peste, iar eu nu faceam decat sa dau de persoane gresite si nu imi mai gasesc locul langa nimeni. Nimeni nu ma face sa ma simt cu o facea el. Stiu ca nu se termina lumea la el, dar pentru mine era cel mai potrivit si toata lumea spunea ca eram perfecti impreuna. Pana intr-o zi, cand mi-am luat inima in dinti si i-am dat add pe fb, fara vreo intntie, doar sa il am acolo ca am fost candva impreuna. Intamplarea a fost sa ii dau de ziua noastra. Dupa aceea, am inceput sa vorbim ocazional. Pana intr-o zi, cand m-a invitat la o cafea. Si am acceptat pentru ca am discutat despre si am iesit in calitate de prieteni. Cand ne-am reintalnit, am depanat amintiri, am ras, am glumit, ne-am simtit bine. Si am ajuns sa discutam despre prezent si despre cat de bine suntem. El a insistat sa discutam si despre trecut si despre motivele ce au dus la despartire. Si m-a intrebat daca motivul pentru despartirea noastra a fost "ea". Si i-am spus ferm, ca da. Apoi a adus el in discutie de baiatul cu care am iesit atunci. Si in tot timpul asta, eu am fost convinsa ca ea s-a bagat intre noi, iar el ca eu l-am inselat. Am incercat sa punem la punct aspectele astea, sa ne convingem ca avem idei gresite, dar nu cred ca ne-am convins. Cel putin eu o sa cred mereu ca ea s-a bagat. L-am intrebat daca este fericit cu ea, si mi-a spus ca nu stie, ca acum sunt intr-o situatie delicata si ca vrea sa isi puna gandurile in ordine. Nici revelionul nu-l mai face cu ea. In fine, la sfarsitul discutiei, mi-a spus ca el si acum pastreaza poza cu mine in portofel. Si mi-a aratat-o. Pana in momentul respectiv eram total ok, da cand a scos poza m-a lasat fara cuvinte. Nu stiu daca a fost teatru, sau chiar o are acolo de acum 4 ani, insa a fost dragut gestul. In gluma l-am intrebat daca a pus poza acolo inainte sa ne intalnim si mi-a spus ca sunt rea, ca nu era cazul sa intreb asta. In fine, m-am lungit cu povestea, insa ideea e ca pana in momentul de fata, chiar credeam ca am trecut peste, insa cu cat vorbesc mai mult cu el cu atat parca imi revin sentimentele. El nu mi-a dat de inteles ca ne-am impaca, nici ca s-ar desparti de ea. Eu nu sper la nimic, doar traiesc clipa. Insa ce ar fi ok sa fac? Sa incerc sa il recuceresc sau sa imi vad de treaba mea?
kudika_16855
Postat pe 31 Decembrie 2012 04:39
TU esti un fel de LASA'MA SA TE LAS ... nu te mai vreau , dar te vreau , dar nu te vreau , dar te vreau ca te vrea alta , dar nu te mai iubesc , iubesc pe altu , dar te iubesc dar ma ard cu altu.....ce dreaq e fetelor in capu vostru?

asa am suferit si eu din cauza unei amnezice ca tine...

lasa-l dreaq sa isi faca viata ...si tu...ramai singura pana aflii ce mama dreaq vrei de la viata , esti TARE debusolata femeie....!!!


hai sarbatori fericite.....si un an nou cat mai frumos....
yneedlove
Postat pe 31 Decembrie 2012 09:46
De la: yneedlove, la data 2012-12-31 09:46:40TU esti un fel de LASA'MA SA TE LAS ... nu te mai vreau , dar te vreau , dar nu te vreau , dar te vreau ca te vrea alta , dar nu te mai iubesc , iubesc pe altu , dar te iubesc dar ma ard cu altu.....ce dreaq e fetelor in capu vostru?

asa am suferit si eu din cauza unei amnezice ca tine...

lasa-l dreaq sa isi faca viata ...si tu...ramai singura pana aflii ce mama dreaq vrei de la viata , esti TARE debusolata femeie....!!!


hai sarbatori fericite.....si un an nou cat mai frumos....

alandalaportocala
Postat pe 31 Decembrie 2012 09:56
Cand te-ai despartit de el, ai stiut ce faci. El e cu alta acum, si daca nu da semne ca te-ar vrea inapoi, nu prea ai ce face. E normal sa nu te faca nimeni sa te simti cum o facea el, pentru ca ati fost impreuna 2 ani, nu poti incepe alta relatie cu altcineva din punctul acela, trebuie sa o iei de la inceput. Te incapatanezi sa crezi ca el e perfect pentru tine, dar intreaba-te cum ar fi viata ta daca v-ati impaca, stiind si ca actuala ar deveni fosta si ar fi mereu in preajma lui.
kudi10
Postat pe 1 Ianuarie 2013 15:18
De la: kudika_16855, la data 2012-12-31 04:39:22Se spune ca prima iubire nu se uita niciodata! L-am cunos Pana intr-un punct cand i-am spus ca vreau sa o terminam din cauza ca nu ne mai intelegeam de nicio culoare si deja scut acum 4 ani. .....................................


Draga mea,a inceput un nou an,transforma-ti ,si viata personala ,intr-un nou inceput!!!
kudika_15804
Postat pe 1 Ianuarie 2013 15:30
De la: kudika_16855, la data 2012-12-31 04:39:22Se spune ca prima iubire nu se uita niciodata! L-am cunoscut acum 4 ani. Am fost impreuna 2 ani. Pana intr-un punct cand i-am spus ca vreau sa o terminam din cauza ca nu ne mai intelegeam de nicio culoare si deja simteam miros de "alta". Un timp nu m-a mai cautat, nu a spus nici da, nici nu, intentiei mele de a ne desparti. Asa ca, am iesit cu altcineva. Nu era cu dorinta de a incepe o noua relatie, ci de a iesi cu un prieten. Cand a aflat ca am iesit cu respectivul, m-a cautat si a facut tot posibilul sa ne impacam, facandu-ma intr-un fel vinovata ca l-am inselat. Insa nu l-am inselat din moment ce am pus punct la momentul respectiv. Si am acceptat sa ne impacam pentru ca il iubeam. Am mai continuat o perioada, timp in care simteam din ce in ce mai mult prezenta "ei". I-am spus ca eu simt ceva la mijloc, dar mi-a negat tot. Si il credeam pentru ca e genul stabil, care se implica intr-o relatie, nu umbla din floare in floare. Ba mai mult, respectiva vroia sa ma cunoasca, sa iesim impreuna, sa ne imprietenim, pentru ca erau colegi de facultate si ii povestea mult de mine. Pana intr-un punct, cand i-am vazut o poza cu ea la avatar si atunci am decis sa pun punct final. Cu toate ca a urmat o perioada in care m-a cautat tot timpul, facand iar tot posibilul sa ne impacam. Dar de data aceasta nu am mai acceptat. Si ne-am despartit, avand lacrimi in ochi amandoi. Si uite asa, timpul a trecut si am aflat ca s-a bagat intr-o relatie. Cu cine? Colega de facultate care vroia sa ma cunoasca. Am suferit enorm dupa el. Si am incercat sa imi gasesc si eu fericirea, dar nu am reusit. Indiferent cu cine eram, el mereu era in mintea mea. Si nu reuseam sa ma detasez deloc. Stiam ca el este fericit cu ea, si ca a trecut peste, iar eu nu faceam decat sa dau de persoane gresite si nu imi mai gasesc locul langa nimeni. Nimeni nu ma face sa ma simt cu o facea el. Stiu ca nu se termina lumea la el, dar pentru mine era cel mai potrivit si toata lumea spunea ca eram perfecti impreuna. Pana intr-o zi, cand mi-am luat inima in dinti si i-am dat add pe fb, fara vreo intntie, doar sa il am acolo ca am fost candva impreuna. Intamplarea a fost sa ii dau de ziua noastra. Dupa aceea, am inceput sa vorbim ocazional. Pana intr-o zi, cand m-a invitat la o cafea. Si am acceptat pentru ca am discutat despre si am iesit in calitate de prieteni. Cand ne-am reintalnit, am depanat amintiri, am ras, am glumit, ne-am simtit bine. Si am ajuns sa discutam despre prezent si despre cat de bine suntem. El a insistat sa discutam si despre trecut si despre motivele ce au dus la despartire. Si m-a intrebat daca motivul pentru despartirea noastra a fost "ea". Si i-am spus ferm, ca da. Apoi a adus el in discutie de baiatul cu care am iesit atunci. Si in tot timpul asta, eu am fost convinsa ca ea s-a bagat intre noi, iar el ca eu l-am inselat. Am incercat sa punem la punct aspectele astea, sa ne convingem ca avem idei gresite, dar nu cred ca ne-am convins. Cel putin eu o sa cred mereu ca ea s-a bagat. L-am intrebat daca este fericit cu ea, si mi-a spus ca nu stie, ca acum sunt intr-o situatie delicata si ca vrea sa isi puna gandurile in ordine. Nici revelionul nu-l mai face cu ea. In fine, la sfarsitul discutiei, mi-a spus ca el si acum pastreaza poza cu mine in portofel. Si mi-a aratat-o. Pana in momentul respectiv eram total ok, da cand a scos poza m-a lasat fara cuvinte. Nu stiu daca a fost teatru, sau chiar o are acolo de acum 4 ani, insa a fost dragut gestul. In gluma l-am intrebat daca a pus poza acolo inainte sa ne intalnim si mi-a spus ca sunt rea, ca nu era cazul sa intreb asta. In fine, m-am lungit cu povestea, insa ideea e ca pana in momentul de fata, chiar credeam ca am trecut peste, insa cu cat vorbesc mai mult cu el cu atat parca imi revin sentimentele. El nu mi-a dat de inteles ca ne-am impaca, nici ca s-ar desparti de ea. Eu nu sper la nimic, doar traiesc clipa. Insa ce ar fi ok sa fac? Sa incerc sa il recuceresc sau sa imi vad de treaba mea?
Cred ca el incearca sa te tina de rezerva, in caz ca nu merge cu tipa cealalta, cu tine deja se stie de mult, avand si o relatie in trecut si se gandeste ca poate ii merge. Sunt destui barbati care sunt de genul asta-comozi, decat sa se complice mai bine iau ce au deja la indemana. Zic din experienta, deci nu iti pune prea mult increderea in el, gandeste cu mintea si nu cu sufletul si totul o sa fie bine.
kudika_nicole22
Postat pe 11 Octombrie 2013 07:12

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ajutati-ma!! 20 De la: Cristinakitty 4 Ianuarie 2010 05:54
COMPLEXUL DE INFERIORITATE 24 De la: scorpio67 7 Septembrie 2010 16:27
ce parere aveti? 5 De la: oana84onutza 27 Noiembrie 2009 19:35
Ma turmenteaza!!! Ce sa fac?! 37 De la: aniusik 9 Noiembrie 2010 17:06
Iubesc doar EU... 9 De la: Elyaa 8 Iulie 2011 10:51