Setari Cookie-uri

chestii amuzante

park toate lucrurile din viata noastra sunt prea serioase...nu credeti?...asa k va invit sa ne povestim putinele lucruri amuzante din vietile noastre...in principal cele din relatiile noastre...


sa incep eu...nu stiu cat de amuzant este....
am inceput o dimineata de marti bucuroasa k de obicei pentru k dormisem bine si m-am hotarat sa-mi sun prietenul....dupa ce il dojenesc putin k nu imi raspunsese la msj seara precedenta (de park mai eram treaza k sa-l citesc) , ma intreaba el foarte calm dc eram suparata aseara...la care eu... "kn aseara??" il intreb....

se pare k iubitul meu drag ma sunase pe la 1 jum...partea prosta e k eu i-am raspuns si l-am cam luat la rost...cre l-am si injurat si i-oi fi zis vreo cateva de dulce...k doar ma trezise din somnul meu scump si pretios....

acm astept sa citesc unele mai amuzante decat a mea...
smile4life
Postat pe 28 August 2008 18:47
Celia Saracu baiat!
Kittynelle
Postat pe 28 August 2008 23:58
e f timid si rusinos.....eu fiind mai glumeatza ii fac mereu cate o faza....faza ce-a mai tare e ca eram la cineva la tara si nha iubi s-a dus la wc ,cum e la tara, sa nu spun ca era si iarna, zapada,frig,mai bn zis ger...in fine...si s-a dus baiatul la wc si nu aveau hartie igienica si el nu a obs decat atunci cad ia trebuit si a inceput sa strige ,normal ca eu si amicii nu am auzit ...tipa si la un moment dat la auzit o baba d e la vroe 200 m , femeia ia rasp . el bucuros ca l-a auzit cineva i-a spus ce -i trebuie , saraca femeie il lamureste ca de fapt e o vecina si sta mai departe...in fine norocul lui a fost ca a avut tel mobil si a inceput sa sune dupa faza penibila pe care o patise...dar saracul toata seara a stat cracanat ca ii inghetase outele si curu...bn ca nu i-a inghetat capul ca a avut caciula

Postat pe 29 August 2008 00:07
Pe mine daca ma trezesti din somn fara un motiv anume e dezastru .....aveam un nou prieten care evident ca nu avea cheie de la casa mea si el trebuia sa se duca dimineata la munca .

Pe la 6 incepe sa ma pupe ,deschid un ochi ,nu l-am observat imbracat si oricum nu mi-ar fi pasat asa ca-l intreb :
1.a luat foc ceva ? el zice nu
2.e cutremur ? - NU
3.a murit cineva ? - NU
Si atunci de ce pana mea ma trezesti la ora asta ? si pun capul jos inapoi pe perna si incep sa sforai

El vroia sa ma trezeasca sa inchid dar de , a plecat si a lasat-o asa.
M-a sunat de abia pe la 3 dupa amiaza sa ma intrebe ce fac....cum ma simt ...eu ii spun ca-s ok dupa care saracul se hotaraste sa ma intrebe daca mai sunt suparata pe el ,
Evident ca raman blocata la intrebare si il intreb de ce ....imi explica ce s-a intamplat dimineata si iar am ramas blocata ,nu-mi aminteam nimic !

De atunci a tinut minte sa nu ma trezeasca niciodata dimineata
iris_4_ever
Postat pe 29 August 2008 00:16
pffff....eu daca nu sunt fff rasfatata dimineata pana sa ma dau jos din pat , am nervi! Sunt cam dificila dimineata
Kittynelle
Postat pe 29 August 2008 00:29
exact asa sunt si eu iris cu trezitul de dimineata,dar sotul meu s-a obisnuit si nu ma trezeste pt ca stie ca ma crizez
el in schimb nu are treaba daca il trezesc,il pup, ma urc pe el il trezesc bla bla el se trezeste razand,niciodata nu s-a suparat oricat de obosit ar fi.mai demult eu daca nu puteam adormi si se facea 2-3 si el dormea eu ma plictiseam de moarte si atunci il trezeam sa vina cu mine sa mananc sau cine stie ce mai imi trecea prin cap
eu chiar nu pot sa fiu asa avand in vedere ca ma culc tot pe la 3-4.

Postat pe 29 August 2008 01:45
blondy, il indentific pe sotul meu cu al tau..
si eu sunt ciudatica dimineata, depinde de cat am dormit.. daca am avut parte de putine ore de somn, fac botic si vreau sa ma lase toata lumea in pace pana ma dezmeticesc.. in schimb daca ma trezesc f odihnita, tolerez orice
sotul meu e foarte dragut dimineata, ma alinta mereu si isi aduce si ,,copiii,, (catelul si pisica) sa il ajute.. asa ca 85% din dimineti ma trezesc plina de pupici!

Postat pe 29 August 2008 01:53
e cumva in zodia leului sotul tau?
si eu mai am momente cand ma trezesc foarte bine dispusa dimineata mai ales in weekend cand numai dimineata nu e cand ma trezesc :)) dar in rest...
noroc ca nu e si el ca si mine :))eu la cat de putin dorm noaptea niciodata nu am fost in stare sa ma trezesc inaintea lui sa ii duc eu cafeaua,numai el mie :)) si cand vrea sa fie cu adevarat dragut cu mine,oricum e tot timpul, imi calca ceva hainite sa ma imbrac in timp ce eu ma machiez daca sunt pe fuga :))
Si ii multumesc chiar daca el nu o sa vada mesajul.Te iubesc ...

Postat pe 29 August 2008 01:59
Draga sotule,

Iti scriu aceasta scrisoare deoarece vreau sa te parasesc pentru totdeauna. Am fost o sotie buna pentru tine (cred eu), timp de 7 ani si nu am nimic sa imi reprosez.
Ultimele doua saptamani au fost iadul pe pamant. Seful tau m-a sunat sa imi spuna ca ti-ai dat azi demisia, iar asta a fost picatura care a umplut paharul. Saptamana trecuta, ai venit acasa si nu ai observat ca mi-am aranjat parul si unghiile, ti-am gatit mancarea ta preferata si am purtat chiar si o rochie de satin noua. Tu ai venit acasa si ai mancat in 2 minute, apoi ai mers direct la somn, dupa ce te-ai uitat la meci. Nu imi mai spui ca ma iubesti, nu ma mai atingi... Ori ma inseli, ori nu ma mai iubesti, indiferent care din aceste doua lucruri s-au intamplat, PLEC.

P.S. Daca incerci sa ma gasesti, mai bine renunta. FRATELE tau si cu mine ne mutam impreuna in West Wirginia! Sa ai o viata minunata!

---------------------------------------------------------------

Draga fosta sotie,

Interesanta scrisoarea ta. E adevarat ca am fost casatoriti timp de 7 ani, insa faptul ca "ai fost o sotie buna" e mult prea departe de adevar. Vizionez meciuri atat de mult fiindca m-am cam saturat sa ma tot cicalesti. Imi pare rau ca nu a mers. Ba da, am observat ca te-ai tuns aproape zero saptamana trecuta, insa primul lucru care mi-a venit in minte a fost: "Arati ca un barbat!" Mama mi-a spus ca mai bine nu spun nimic decat sa spun ceva urat. Cand mi-ai gatit "mancarea favorita", probabil ca m-ai confundat cu fratele meu, fiindca eu nu mai mananc porc de 7 ani. Am plecat direct la culcare dupa meci fiindca am vazut eticheta cu pretul care atarna inca pe rochia ta de satin noua. M-am intrebat daca a fost o coincidenta faptul ca fratele meu a imprumutat de la mine 50 $ dimineata, iar pretul rochiei tale de satin era 49.99$. Dupa toate astea, inca te mai iubeam si simteam ca pot face ceva ca sa mearga intre noi. Asa ca, atunci cand am descoperit ca am castigat la loto 10 milioane de dolari, mi-am dat demisia si am cumparat pentru noi doi 2 bilete in Jamaica. Dar cand am ajuns acasa, plecasesi. Cred ca totul se intampla cu un motiv pe lumea asta. Sper ca ai viata pe care ti-ai dorit-o mereu. Avocatul meu a spus ca, avand in vedere scrisoarea pe care mi-ai lasat-o, nu vei vedea un cent de la mine. Asa ca ai grija!

P.S. Nu stiu daca ti-am spus vreodata, insa Carl, fratele meu, a fost inainte Carla. Sper ca asta nu e o problema pentru tine.

Cu bine,
Ex-sotul tau


Ce tare mi se pare !! hihihi

Postat pe 29 August 2008 02:44
nush dk o sa vi se para funny..insa eu nu am mai patit asa ceva niciodata...locuiam cu iubitu meu in casa cu inca doi frati...urma sa ne mutam...insa pana una alta..era ok....pana intr-o buna zi,cand dragutul meu venise de la lucru cu mare chef sa sara pe mine... ..totu bine si frumos...eu aranjam ceva prin camera la care el plin de entuziasm..ma arunca pe pat pt... ...stiti si voi ce.. ..minunat pana aici atmosfera incalzita..patul aprins..si el se avanta tauras peste mine..si ..in momentul urmator tot patucu pe joooos.. ..dumnezeule..va dati seama ce sperietura am tras..soo well..in minutele ce au urmat nu mai e nevoie sa spun ca era toata lumea buzna la noi in camera..de frica sa nu ne fii mutat la vecinii cu ce zgomot ''crapase''patu... ..am primit chiar si o oferta de a ni se zidi un pat special din caramida.. cine a zis ca exista monotonie??

Postat pe 29 August 2008 12:29
draga meblondy, fa-ma si pe mine sa inteleg...! de unde ai scos scrisorile astea??...e adevarat sunt foarte faine...si ar fi si mai amuzant sa se intample asa ceva in realitate...
smile4life
Postat pe 4 Septembrie 2008 19:42
tari scrisorile :))) !
Intamplari amuzante nu am prea avut.. in schimb am vazut

1. Fratele iubitului meu face yoga. Iubitul meu a intrat la el in camera sa ii ia calculatorul ca al lui avea o problema.
A inceput sa strige la el..dar el statea intr-o pozitie ciudata, si nu-si clintea ochii de la iubitul meu.
Iubitul meu a luat calculatorul, a plecat in camera lui..dupa care apare fratele mirat care intreaba: Cine mi-a furat calculatorul?????
Concluzie : Poa` sa-ti sparga cineva casa..sau sa-ti fure banii de sub nas...ca Fratiorul nu are nici o treaba :))
2.Prietena mea s-a suit cu iubitul meu in masina, urmand sa vina la mine...De cum s-a urcat in masina, a avut grija sa-i spuna ca varul lui e atat de urat, si se poarta atat de necivilizat si e foarte insistent...Acesta fiind pe bancheta din spate.
3.Profesoara mea de geografie [ gravida in luna a 7-a ] efectiv nu s-a mai putut abtine si a tras un partz usturator de zgomotos in fata intregii clase.Dupa care si-a cerut scuze :))
Sabrina_Nede
Postat pe 4 Septembrie 2008 19:57
zipy Data: 2008-09-04 19:42:17
draga meblondy, fa-ma si pe mine sa inteleg...! de unde ai scos scrisorile astea??...e adevarat sunt foarte faine...si ar fi si mai amuzant sa se intample asa ceva in realitate..

Mi-a trimis-o cineva pe mess,si mie mi s-a parut funny

Postat pe 5 Septembrie 2008 19:15

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Intrebare, intrebatoare?? 3 De la: frenchiegirl 4 Iulie 2011 13:40
teama de o noua relatie? 10 De la: cami_goanga10 25 Martie 2010 19:40
Ce va deranjeaza la femei? 111 De la: kyru 11 Octombrie 2010 21:19
Ce este fericirea 19 De la: freedom123 11 Aprilie 2010 17:40
buna la toata lumea 13 De la: rockk 22 Februarie 2011 16:19